Nerede
    KOCAELİ
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Arkadaslarım aşşağıda yazan satırlardaki bir sorum var...forumumuzun diğer
    bölümünde konu açtım ama cevap alamadım burdaki arkadaşlarım bu konuda bilgisi varsa sevirim...

Değerli arkadaşlar merhaba...

Teşekkürler sağlık yönetmeliğine rahatsızlıklarım için baktım lakin net bir bilgiye sahip olamadım. Sizlerin tecrübe ve bilgilerinizden yararlanmak amacıyla bu konuyu açmaya gerek duydum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...
    Bir yaşımda fazla kalsiyum yüklenmesinden dolayı sol böbreğimde fazla sayıda taş meydana geldi bu soruna istinaden bir yaşımda hem sol böbrek hem de mesaneden ameliyat oldum o gün bugundür bu rahatsızlıkla uğraşıyorum...
    defalarca taş kırdırdım hayatımda doktorlarda geçti En son yapılan böbrek tetkiklerine göre sol böbreğimde 3,5 cm boy 2,00 cm eninde yani bir yumurta büyüklüğünde tas belirlendi ve alınması gerekli olduğu söylendi.Mesanemdede 1,00 cm tas varmış..Suan için ameliyat olmayacağım altı ay sonra bir daha bakılacak ve duruma göre karar verilecek ama ameliyat kesinlikle olacağım...
    Bununla beraber 13 yasımda araba carpması sonucu femur yanı uyluk kemıgım parcalı kırıldı amelıyat oldum platın takıldı ve uc sene sonra platın gerı alındı... cok az topallamam mevcut kontrollu yurudugum zaman bellı olmuyor ama agrıları ve kosmamdakı engeller devam edıyor...

bu ıkı rahatsızlıgımdan dolayı elbette normal ınsanlar gıbı yasayamıyorum zorluklarını ceken bılır... yasım geldı askerlıkle ılgılı kımısı askerlıge elverıssız olursun kımıse olmazsın dıyor ama muayene olmadım askerıyede oncelıkle sız degerlı buyuklerıme sormak ıstedım
    bu konuda bır yorumunuz varmıdır acaba...en azından askeriyeye gitsem bir yıl sevk tehiri alabilirmiyim yada muafiyet olabilirmi...

tesekkur ederım

Hukuki NET Güncel Haber

Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu yargıtay kararı ara
    Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Benim de bir sorum olacak. Askere gitmeniz gerekiyor zamanı geçmiş fakat öss sınavına gireceksiniz. öss sınavı sonuna kadar şubeye gidilmez ise ne olur ve öss sonrası okul kazanıldığı takdirde kişi okuluna gidebilir mi?

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkese selamlar. Benim bir arkadaşım yüzünden kafamkarıştı. İlk olarak 80 doğumluyum. Yani yaş askere göre 30. 2008 yılındaki öğrenci affından yararlanmak için şubeye gidip yoklama yaptırdım. Elime verdikleri belgede 21 şubat 2009 yılına kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur ibaresi vardı. Yani şubede son yoklama yaptırmış oldum. Sonra üniversiteme kayıt yaptırdım ve belgemi iadeli tahattütlü olarak yerel askerlik şubeme gönderdim birde mail attım. Gelen yanıt belgenin ellerine ulaştığını 31 ekim 2009 yılına kadar tecil olduğumu ancak bir daha yaptıramayacağımı söylüyordu. 2010 yılı yerel şubemin asker alması 2010 kasım ayı. Yani daha 8 ay var. Ben mantık olarak şöyle düşünüyorum. 2008 yılında son yoklamam yapıldı. 31 ekim 2009 a kadar tecilim vardı bitti. Şubemin asker alma zamanı 2010 kasım olduğu için o zamana kadar rahatım. Fakat bir arkadaşım öyle olmaz dedi. 31 ekim 2009 'a kadar gidip bir daha yoklama yaptırman gerekirdi sen yoklama kaçağı olmuşsun 2010 kasımdan itibarende bakaya kalırsın dedi. Şimdi sizlerden öğrenmek istediğim doğru olan hangisi. Çünkü 2010 kasım ayına kadar benim üniversitem bitecek ve kısa dönem şansım olacak. Eğer yoklama kaçağı isem şimdi gidip lise mezunu olarak yoklama yaptırırsam beni ne zaman askere alırlar. yine 2010 kasımda alınırsam hiç sorun değil hemen yaptırırım. Emin olamadığım konu şu andaki durumum ve eğer yoklama yaptırmam gerekiyorsa vede yaptırırsam ne zaman alınırım. Herkese şimdiden çok teşekkür ediyor ve cevaplarınızı bekliyorum arkdaşlar.Bu arada 31 ekim'den sonra bir çok kere gbt ye girdim sorun da yaşamadım.

Saygılarımla....

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkese selamlar. Benim bir arkadaşım yüzünden kafamkarıştı. İlk olarak 80 doğumluyum. Yani yaş askere göre 30. 2008 yılındaki öğrenci affından yararlanmak için şubeye gidip yoklama yaptırdım. Elime verdikleri belgede 21 şubat 2009 yılına kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur ibaresi vardı. Yani şubede son yoklama yaptırmış oldum. Sonra üniversiteme kayıt yaptırdım ve belgemi iadeli tahattütlü olarak yerel askerlik şubeme gönderdim birde mail attım. Gelen yanıt belgenin ellerine ulaştığını 31 ekim 2009 yılına kadar tecil olduğumu ancak bir daha yaptıramayacağımı söylüyordu. 2010 yılı yerel şubemin asker alması 2010 kasım ayı. Yani daha 8 ay var. Ben mantık olarak şöyle düşünüyorum. 2008 yılında son yoklamam yapıldı. 31 ekim 2009 a kadar tecilim vardı bitti. Şubemin asker alma zamanı 2010 kasım olduğu için o zamana kadar rahatım. Fakat bir arkadaşım öyle olmaz dedi. 31 ekim 2009 'a kadar gidip bir daha yoklama yaptırman gerekirdi sen yoklama kaçağı olmuşsun 2010 kasımdan itibarende bakaya kalırsın dedi. Şimdi sizlerden öğrenmek istediğim doğru olan hangisi. Çünkü 2010 kasım ayına kadar benim üniversitem bitecek ve kısa dönem şansım olacak. Eğer yoklama kaçağı isem şimdi gidip lise mezunu olarak yoklama yaptırırsam beni ne zaman askere alırlar. yine 2010 kasımda alınırsam hiç sorun değil hemen yaptırırım. Emin olamadığım konu şu andaki durumum ve eğer yoklama yaptırmam gerekiyorsa vede yaptırırsam ne zaman alınırım. Herkese şimdiden çok teşekkür ediyor ve cevaplarınızı bekliyorum arkdaşlar.Bu arada 31 ekim'den sonra bir çok kere gbt ye girdim sorun da yaşamadım.

Saygılarımla....

İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail3 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaslar bakaya bırı kendı subeye gıttıgı zaman saglık sorunlarından dolayı eger uygunn gorulurse hastaneye sevkedılırmı...bırde kendı subeye gıden bır bakaya yada gbt den dolayı yakalanan hemen askeremı alınır yoksa sulusu verıldıkten sonra ornegın ongun sonra teslım olacaksınmı denır...yanı hemen ınzıbatmı goturuyor bırlıgıne bakayaları

Editörün isyanı: Türkçe yazım kurallarına uyunuz aksi halde konu kitlenecektir.

bakaya olan kişi kendi rızası ile şubeye gitse dahi,askeri hastahaneye sevk edilmez birliğinize teslim olusrsunuz orda yani asker iken hastahaneye sevkınızı istersiniz,bakayalar gbt de cıkmamaktadır yani sızın yakalanıpta subeye gorurulme sansınız cok az acaka hakkınızda ıhbar olacakkı bulundugunuz yerden alınasınız,yakalanmanız ve ya kendı kendınıze subeye gıtmenız arasındakı tek fark sulh ceza mahkemesının hakkınızda vereceğı para cezasının mıktarını belirler,bir şekilde şubeye bakaya ıken dustunuz diyelım eger bu ilk yada ıkıncı elınıze sevk belgesının verıldıgı seferse ,tekrar size sülüs verirler su tarihte teslım ol derler ( bunun taktiri tamamen ask şube başk.elindedir,isterse ilk seferde de sizi adamlı olarak birliğinize teslim ederler) sizi birliğinize götürmek şube için masraflı iştir bu yüzden tercih edilmez.

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı menzilhako rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bakaya olan kişi kendi rızası ile şubeye gitse dahi,askeri hastahaneye sevk edilmez birliğinize teslim olusrsunuz orda yani asker iken hastahaneye sevkınızı istersiniz,bakayalar gbt de cıkmamaktadır yani sızın yakalanıpta subeye gorurulme sansınız cok az acaka hakkınızda ıhbar olacakkı bulundugunuz yerden alınasınız,yakalanmanız ve ya kendı kendınıze subeye gıtmenız arasındakı tek fark sulh ceza mahkemesının hakkınızda vereceğı para cezasının mıktarını belirler,bir şekilde şubeye bakaya ıken dustunuz diyelım eger bu ilk yada ıkıncı elınıze sevk belgesının verıldıgı seferse ,tekrar size sülüs verirler su tarihte teslım ol derler ( bunun taktiri tamamen ask şube başk.elindedir,isterse ilk seferde de sizi adamlı olarak birliğinize teslim ederler) sizi birliğinize götürmek şube için masraflı iştir bu yüzden tercih edilmez.
    Ya bu konuda bilgili gibi göründüğün için soruyorum, bakaya değil yoklama kaçağı olan kişi için durum nedir, yakalandığını düşünelim, direk birliğine mi teslim edilir yoksa önce yoklaması yapılıp gönderilir mi? ve üniversite mezunu ya da lise mezunu fark yaratır mı? yani ben üniversite mezunuyum 2006 haziran'ında okulumdan mezun oldum sonrasında hiç gitmedim yoklamaya, gbt ye defalarca girdim sorun olmadı. şu anda da askerlikten muaf olmamı sağlayacak bi hastalığım da var, yani forum sitelerinde benim hastalığıma sahip bir çok kişi bazısı çok uğraşarak bazısı kolaylıkla ama uğraştığı takdirde hepsi önce 1 yıl erteleme ardından muafiyet almış (kronik ülseratif kolit hastalığım bu arada) ben kendim askeri şubeye gidip yoklama yaptırsam ya da yakalansam mahkemeye mi çıkarırlar, yoklamamı yapıp yazılı ifademi alıp gün mü verirler nolur yani?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak(mış)?

Şu soruyu sormuştum bir süre önce bir fikri olan var mı ?

Alıntı cntpc rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu forumdaki bilgisini paylaşan herkese teşekkürler.
    Benim de ilginç bir durumum var.
    2009 temmuzda lisanstan mezun oldum.31 Ekimde tecilim dolacağı için 23 Eylülde gittim şubeye.Yeni tecil yapmak istiyorum yurt dışında yüksek lisansa başlayacağım için dedim.Ne olduysa o zaman oldu.Oradaki kadın bana aynen "sen buraya neden geldin burada bir işin yok sen okul okuyorsun okuluna git oradan yazı gönder Milli Savunma Bakanlığı'na" dedi.Tamam deyip çıktım.
    İngiltere'deyken aradım konsolosluk eğitim müşavirliğini belgeleri kargola dediler, yalnız orada bir hata yapıp belgeleri kasımın başında, 3 4 ü gibi gönderdim.Daha sonra benim belgelerim aralığın ortasında ancak ASAL'a gitmiş.Aradığımda bana başvurumun reddedildiğini, çünkü yoklama kaçağı durumunda olduğum söylendi.
    Bu sefer geçtiğimiz hafta İngiltere'de yine gittim Başkonsolosluğa, oradan başvuracaktım ki bana zaten yakında Türkiye'ye döneceksin bizden yaptığın başvuru ulaşana kadar sen gitmiş olursun, orda kendin başvur dediler.Tamam dedim ama internetten araştırdım 20 Şubat'tan sonra gelene ayrı bir uygulama oluyormuş.
    Bana tebligat gelmedi, anlattığım gibi de kaç kere uğraştım aksilik üstüne aksilik bir türlü işim olmadı.Şimdi haftaya tekrar büyükelçiliğe gidip başvuracağım, ama büyük ihtimalle 20 şubattan önce başvurduğum halde Türkiyeye başvurum 20 Mart-30 Mart arası ulaşır.
    Türkiye'de tecil için gittiğimde beni askere almak için tarih verirler mi ? 20 Şubattan sonra yoklama olmuş mu sayılacağım önce mi ? Bilen varsa yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer.
    Teşekkürler, saygılar.

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nbctech rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Saygılarımla....
    arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse yokmu bana. biraz acil durum çünkü herşeyimin resmi olmasını istiyorum. Tekrardan teşekkür ederim...

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili dostum NBCTECH bende yaşıtınım araştıra araştıra öğrendim, 31 Ekime kadar yoklamanı yaptırman gerekiyordu (önceden yaptırman bir şey ifade etmiyor ), şimdi yoklama kaçağısın, hafta içi git yoklamanı yaptır zaten memleket itibariyle sana KASIM da gel asker ol diyecekler, KASIM a kada okulunu bitir ve diplomanı götür kısa dönem askerliğini yap derim. Önemli bir sorunun yok yoklama kaçağı da mahkemeye çıkıyor güzel bir yalan uydurur mahkemeden de 200-300 TL bir cezayla kurtulursun sorun edecek bir şeyin yok benim nazarı itibarimde.

Bede gittim yoklamamı yaptırdım 31 Ekimden önce ve KASIM da alın beni askere dedim, lakin memleket itibari ile ŞUBAT çıktı gitmedim ve BAKAYA kaldım. Güya seçmeli bir uygulama gelmiş celbi seçebilirsin dediler KASIM seçtik ama hikaye gene ŞUBAT çıktı.

Bu askerlik yüzünden ülkeyi bile terk etmeyi düşünüyorum böyle şey olmaz 31 yaşında tonla kredi ödeyen maaş veren biriyim kalk git şimdi 5-6 ay orada yat kalk vaktini öldür, gerçi anlamadığım bir şey de şu ki neredeyse tüm forumların ortak görüşü GBT işi bitmiştir yani gitmek istemeyende sonsuza kadar gitmese bir şey olmayacak bu durumda...

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı alk34alk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili dostum NBCTECH bende yaşıtınım araştıra araştıra öğrendim, 31 Ekime kadar yoklamanı yaptırman gerekiyordu (önceden yaptırman bir şey ifade etmiyor ), şimdi yoklama kaçağısın, hafta içi git yoklamanı yaptır zaten memleket itibariyle sana KASIM da gel asker ol diyecekler, KASIM a kada okulunu bitir ve diplomanı götür kısa dönem askerliğini yap derim. Önemli bir sorunun yok yoklama kaçağı da mahkemeye çıkıyor güzel bir yalan uydurur mahkemeden de 200-300 TL bir cezayla kurtulursun sorun edecek bir şeyin yok benim nazarı itibarimde.

Bede gittim yoklamamı yaptırdım 31 Ekimden önce ve KASIM da alın beni askere dedim, lakin memleket itibari ile ŞUBAT çıktı gitmedim ve BAKAYA kaldım. Güya seçmeli bir uygulama gelmiş celbi seçebilirsin dediler KASIM seçtik ama hikaye gene ŞUBAT çıktı.

Bu askerlik yüzünden ülkeyi bile terk etmeyi düşünüyorum böyle şey olmaz 31 yaşında tonla kredi ödeyen maaş veren biriyim kalk git şimdi 5-6 ay orada yat kalk vaktini öldür, gerçi anlamadığım bir şey de şu ki neredeyse tüm forumların ortak görüşü GBT işi bitmiştir yani gitmek istemeyende sonsuza kadar gitmese bir şey olmayacak bu durumda...
    İlgilerinize çok teşekkür ederim. Şunu anladım o zaman Kasım 2010'a kadar yoklama, ondan sonra bakaya oluyorum. O zaman gidip yaptırayım yoklamamı. Dediğiniz gibi ise kasımda giderim zaten sorun yok. Tekrar tekrar çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Sizinde herşey istediğiniz gibi olur umarım. Görüşlerinize gelince ben askerliğin olmasını fakat bu kadar uzun olmamasını isteyenlerdenim. Temel askerlik eğitiminden sonra isteyenin kalıp isteyenin gitmesi kanaatindeyim. Kısacası profesyonel bir ordumuz olmasını istemekteyim. 1.000.000 kişinin bakımını üstleneceğine 500.000 kişinin üstlen üzerinede teknoloji koy demek isterdim görüşlerimiz sorulsaydı. Bir ekonomi hocam vardı hep derdi ki, 100 tane işe yaramaz adamım olacağına 20 tane işi bilen adamım olsun isterim. 100 kişiye vereceğim maaşı o 20 kişiye vereyim bende onlarda mutlu olsun. İnşallah o günleri de görürüz. Tsk ülkenin gözbebeğidir. Fakat 1920 'lerden kalma kanunlarla 1960 model silahlarla , araçla gördükçe açıkcası benim içim yanıyor. En kısa zamanda Yüce ordumuzun gelişmesi ve geliştirilmesi dileği ile...

Saygılar....

+ Konuyu Yanıtla
100 / 170 Sayfa İlkİlk ... 102030405060708090919293949596979899100101102103104105106107108109110120130140150160 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

asker kacagi yakalaninca ne olur

bakaya kalan devlet memuru

asker kaçağı ihbar

yoklama kaçağı sigortalı çalışabilir mi

zorla askere alma 2016asker kacagi ihyurtiçi yolculuklarında askerlik problemihttp:www.hukuki.netshowthread.php41399-Bakaya-ve-Yoklama-Kacaklarini-Askerlik-subeleri-Arayamayacak-mispage5515 gun icinde askerlik subesine gitmezsem ne oluraskerlik muayenesi gelenler sigortali iste calisabilirmiyoklama kaçağı yakalanırsa ne oluryoklama kaçağı yakalanırsayoklama kaçağı sigortalı işte çalışabilir mibilet alirken tc yoklama kacagiasker kaçağı nasıl ihbar edilirdevlet memuru bakaya kalırsaasker kaçağı ihbarı ödülübakaya ehliyet alabilirmiasker kaçağı yakalanırsa ne olurbakaya kalirsam ne olurbakaya ehliyetbakaya kalanlar ehliyet alabilirmiasker kaçağını ihbar edene ödülbirliğime teslim olmazsam ne olurbakaya yurtiçi uçak
Forum