Nerede
    Sivas
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: hava değişimi aldım ayrıca 10 gün istirahat aldım askerlikten sayılırmı

Her durumda nasıl olsa kendilerini haklı çıkarmanın yolunu buluyorlar.O yüzden düşselerde düşmeselerde değişen birşey olmuyor.

Hukuki NET Güncel Haber

Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu yargıtay kararı ara
    Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: hava değişimi aldım ayrıca 10 gün istirahat aldım askerlikten sayılırmı

arkadaşzlar son güzlerde gbt ye giren yada otelde konaklayan uçak yolculuğu yapan varmı acaba

Nerede
    Sivas
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oturduğum muhit gereği nerdeyse her hafta gbt sordururlar yoklama kaçağı konumundaymışım hiç birindede cıkmadı gbt temiz deyip bıraktılar.bakayalar için nedir durum bilemem.

Nerede
    ankara
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bakaya durumunda bulunan birinin askerlik şubesine vereceği savunmada nelere dikkate etmesi gerekir,bu konu hakkında çevresinden bilgisi olan kişiler cevaplarsa sevinirim.İntibak sebebiyle tecil edememe veya kişisel önceki öğrencilik borcu sebebiyle işte çalışmayı bu savunmada yazmanın bir yararı olur mu?

Nerede
    ağrı
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaslar mrb...bir sorunum aylardir beyinim kemirdii....bu ayin 7 sinde universite kayitlari bitiyor ve ben halka kayit yaptiramadim kayit icin askerlik durum belgesi istiyolar ne yapacam ya ..bakaya durumdaymisim ne olacak simdi okula gidemicekmiyim ben...

Nerede
    ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Merhaba Arkadaşlar,

Bir hafta önce (25-26 eylül gibi) Antalya'da bir pansiyona (aynı zamanda çadır kurabileceğiniz bir kamp alanı) giriş yaptım. Bir kaç gün önce bir arkadaşımla planladığımız gibi pansiyonda buluşacaktık ve çadır alanında kalacaktık, ben arkadaşımdan bir kaç saat önce geldim ve arkadışımın ismini vererek yer ayırttığımızı söyledim. Ve kimliğimi vererek giriş yaptım. Arkadaşım çadırla birlikte geleceğinden sırt çantamla birlikte gelmesini beklemeye başladım. Bir bira içim resepsiyon civarında oyandıktan sonra, sahile inmeye karar verdim. Ve o anda çok da aptalca gelen bir hareket yaparak sadece havlumu almak yerine tüm sırt çantamı alarak sahile yöneldim. Biraz yüzdükten sonra sahilde biraz kestirdim. Yaklaşık 1 ya da 1 buçuk saat sonra antalyadan dolmuşa binen arkadaşım beni aradı ve kendisini pansiyondan aradıklarını ve jandarmanın şu anda pansiyonda beni beklediğini haber verdi.

Pansiyon yetkilisi rezervasyon işlemleri sırasında arkadaşımın telefonunu aldığı için ona ulaşabilmiş. Sahilde nasıl olduysa beni görememişler ... Hemen sahilin tam arkasındaki ağaçlık alana yürüyerek ana caddeye çıkabilmek için yarım saatlik bir yürüyüşten sonra ana yola çıkıp antalya dolmuşuna bindin ve ordan uzaklaştım.

Antalyaya geldikten sonra pansiyon işletmesini arayarak durumu sordum ve jandarmanın beni beklediğini söyledi ve jandarma yetkilisine verdi telefonu. Yoklama kaçağı olduğumu ve gelip sadece ifade verip tatilime devam edebileceğimi söyledi bana jandarma. Ben de bu riske girmek istemediğimi askerlikle ilgili işlemlerimi Ankara'da yaptırmayı tercih ettiğimi belirttim.

Sonuçta kimliği jandarmaya bırakıp uzaklaştım ortamdan... Neyse biraz uzun olduğu anlattıklarım, umarım sıkıcı olmamıştır...

1974 doğumluyum ve şimdiye kadar askerlikle ilgili herhangi bir işlem yaptırmadım. Sanırım yoklama kaçağıyım...

Geçen sene bir kavga olayından dolayı geceyi karakolda geçirdim, ifadem alındı, ben sabah askerlik şubesine teslim edeceklerini sanıyordum ama serbest bıraktılar. Sanırım geçen sene GBT'de yoklamayla ilgili bişey görünmüyordu. Ama bu sene durum değişmiş...

Bir haftadır polis tarafından aranmadığımı ama jandarma tarafından arandığımı düşünüyordum, ama forumdaki yazıları okuduktan sonra (ikisinin GBT'sinin aynı olması konusu) artık gbt durumunun değiştiğine güzel günlerin geride kaldığını düşünmekteyim.

Bunları benimle aynı durumu paylaşan arkadaşlara bir faydası olur umuduyla yazıyorum, yani ki dikkatli olalım, otel, pansiyon, karakol, emniyet, lütfen uzak durulım...

Saygılar, sevgiler....

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Demek ki ufaktan gbtlere girilmeye başlanmış, merak ettiğim konu üniversite mezunu musunuz?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşım

Merhaba yazdıklarını okudum ancak bazı şeyler kafama takıldı.

1. cisi eylül ayına yeni girdik ama sen 25 26 Eylül gibi yazmışssın Eylül 25 'e daha 23 gün var. Herhalde ağustos diyecektin.

2. ilginç olan konu Jandarma ve Polis Otel kayıtlarını tek sefer alırlar oda gece 12 ila 1 arası. Eğer kayıtlarda bir problem varsa direk saat gece 1 de gelmezler sabah 4 ü bekleyip otele saat 4 gibi gelirler. Bunun sebebi biraz önce anlatmış olduğun gibi GBT de problem çıkan kişi otelde bulunsun diye sabaha karşıyı beklerler. Sen uykudayken sabaha karşı gelirler.

Anlattığın olayda anladığım kadarı ile bu gündüz yaşanmış bir durum. Jandarma gündüz gelemez. Çünkü online bir sistem yok otelle arasında onun için 12 ila 1 arası bir kere tüm gün giriş yapan kişilerin kayıtlarını alırlar. Anlattığın olayda güzdüz gelmişler. Bu ancak pansiyon görevlisi senden şüphelenip direk jandarmaya haber vermesi ile olabilecek bir durum....

Anlattığın olaylar olmadı demiyorum ama bu olay bana garip geldi. Herhalde yüzbinlerce insan bu durumdan mağdurken bununla dalga geçmek ve insanları korkutmak için bir hikaye anlatmamışındır.

Dediğim gibi durum doğrudur ama extreme bir durum. Sakın yanlış anlama bilgi vermişssin yaşadığın bir olayla insanları adınlatmaya ve bilgilendirmeye çalışmışssın sadece garip olan tarafları paylaştım...

Alıntı LeDeseteur rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir hafta önce (25-26 eylül gibi) Antalya'da bir pansiyona (aynı zamanda çadır kurabileceğiniz bir kamp alanı) giriş yaptım. Bir kaç gün önce bir arkadaşımla planladığımız gibi pansiyonda buluşacaktık ve çadır alanında kalacaktık, ben arkadaşımdan bir kaç saat önce geldim ve arkadışımın ismini vererek yer ayırttığımızı söyledim. Ve kimliğimi vererek giriş yaptım. Arkadaşım çadırla birlikte geleceğinden sırt çantamla birlikte gelmesini beklemeye başladım. Bir bira içim resepsiyon civarında oyandıktan sonra, sahile inmeye karar verdim. Ve o anda çok da aptalca gelen bir hareket yaparak sadece havlumu almak yerine tüm sırt çantamı alarak sahile yöneldim. Biraz yüzdükten sonra sahilde biraz kestirdim. Yaklaşık 1 ya da 1 buçuk saat sonra antalyadan dolmuşa binen arkadaşım beni aradı ve kendisini pansiyondan aradıklarını ve jandarmanın şu anda pansiyonda beni beklediğini haber verdi.

Pansiyon yetkilisi rezervasyon işlemleri sırasında arkadaşımın telefonunu aldığı için ona ulaşabilmiş. Sahilde nasıl olduysa beni görememişler ... Hemen sahilin tam arkasındaki ağaçlık alana yürüyerek ana caddeye çıkabilmek için yarım saatlik bir yürüyüşten sonra ana yola çıkıp antalya dolmuşuna bindin ve ordan uzaklaştım.

Antalyaya geldikten sonra pansiyon işletmesini arayarak durumu sordum ve jandarmanın beni beklediğini söyledi ve jandarma yetkilisine verdi telefonu. Yoklama kaçağı olduğumu ve gelip sadece ifade verip tatilime devam edebileceğimi söyledi bana jandarma. Ben de bu riske girmek istemediğimi askerlikle ilgili işlemlerimi Ankara'da yaptırmayı tercih ettiğimi belirttim.

Sonuçta kimliği jandarmaya bırakıp uzaklaştım ortamdan... Neyse biraz uzun olduğu anlattıklarım, umarım sıkıcı olmamıştır...

1974 doğumluyum ve şimdiye kadar askerlikle ilgili herhangi bir işlem yaptırmadım. Sanırım yoklama kaçağıyım...

Geçen sene bir kavga olayından dolayı geceyi karakolda geçirdim, ifadem alındı, ben sabah askerlik şubesine teslim edeceklerini sanıyordum ama serbest bıraktılar. Sanırım geçen sene GBT'de yoklamayla ilgili bişey görünmüyordu. Ama bu sene durum değişmiş...

Bir haftadır polis tarafından aranmadığımı ama jandarma tarafından arandığımı düşünüyordum, ama forumdaki yazıları okuduktan sonra (ikisinin GBT'sinin aynı olması konusu) artık gbt durumunun değiştiğine güzel günlerin geride kaldığını düşünmekteyim.

Bunları benimle aynı durumu paylaşan arkadaşlara bir faydası olur umuduyla yazıyorum, yani ki dikkatli olalım, otel, pansiyon, karakol, emniyet, lütfen uzak durulım...

Saygılar, sevgiler....

İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

doğrusu arkadaşın anlattıkları banada pek inandırıcı gelmedi dediğin gibi otellerdeki kayıtlar gece alınır tarihte hata yaptığını farzetsek bile ki kendi yazdığı tarihi okumuştur herhalde arkadaş öyle kimliği jandarmaya bırakıp ordan uzaklaşma gibi bir durum zaten olmaz bir kez seni buldularsa zaten bırakmazlar ordan ayrılsan bile artık tespit edildiğin için ev adresine bilgi verilir polise bilgi verilir ve yakalanırsın yani kimliğimi jamdarmaya bıraktım ben rahat rehat gezdim yok öyle yağma peki yenisini nasıl çıkardın acaba hala kimliksiz değilsin sanırım kayıp ialnı vermen sonrada emniyetten kağıt falan alman gerekiyor sanırım yani anlattıklarında çok boşluk var arkadaşım

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

adam neden hikaye anlatsın, bence çok garip bi durum değil, dediğiniz gibi ben de otel çıkışlarının gece alındığını bilirim ancak genelde girişler öğlen yapıldığı için o pansiyon o günün girişlerini gündüz de bildiriyor olabilir. Jandarma da zaten mesai saatinde çılgın gibi çalışmadığından bir iki kişi göndermişlerdir bana çok tuhaf gelmedi.

Kimliksiz dolaşma kısmı da çok garip gelmedi, örneğin bir ehliyeti varsa kişinin kimlik acil olarak lazım olmaz zaten.. gbt ye girecek olursa da kimliği olsa olmasa da farketmez, ayrıca jandarmadan kaçtım rahat rahat dolaşıyorum durumu da olmaz demişsiniz de neden olmasın, bir gbt ye denk gelene kadar hayatına devam edebilir sonuç olarak..

extrem bir durum olmuş ama hani olamayacak şeyler değil..

+ Konuyu Yanıtla
119 / 170 Sayfa İlkİlk ... 9192939495969798999109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129139149159169 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

asker kacagi yakalaninca ne olur

bakaya kalan devlet memuru

asker kaçağı ihbar

yoklama kaçağı sigortalı çalışabilir mi

zorla askere alma 2016asker kacagi ihyurtiçi yolculuklarında askerlik problemihttp:www.hukuki.netshowthread.php41399-Bakaya-ve-Yoklama-Kacaklarini-Askerlik-subeleri-Arayamayacak-mispage5515 gun icinde askerlik subesine gitmezsem ne oluraskerlik muayenesi gelenler sigortali iste calisabilirmiyoklama kaçağı yakalanırsa ne oluryoklama kaçağı yakalanırsayoklama kaçağı sigortalı işte çalışabilir mibilet alirken tc yoklama kacagiasker kaçağı nasıl ihbar edilirdevlet memuru bakaya kalırsaasker kaçağı ihbarı ödülübakaya ehliyet alabilirmiasker kaçağı yakalanırsa ne olurbakaya kalirsam ne olurbakaya ehliyetbakaya kalanlar ehliyet alabilirmiasker kaçağını ihbar edene ödülbirliğime teslim olmazsam ne olurbakaya yurtiçi uçak
Forum