Herkese merhaba,
1 yıl 3 ay çalıştıgım işyerinden, patronlarımla aramdaki kişisel nedenlerden dolayı çıkışım verilme aşamasına geldik.
Bana ihbar ve kıdem tazminatı olarak bir teklif sunuldu, makul gelmişti ancak yaptıgım araştırma sonucu teklif edilen rakamın hak ettiğimin yarısından daha az olduğunu öğrendim.
Evrakların imzalanması aşamasında ben durumu anlattım ve muhasebecilerinin tazminatımı yanlış hesapladığını belirttim ve elimdeki rakamı sundum.
O ücreti ödeyemeyeceklerini, eğer mesele iş hukuku mahkemesine taşınırsa teklif etmiş oldukları rakamı bile alamayacagımı iddia ettiler.
Saatlerce süren konuşmalar sonrasında 'O zaman seni işten çıkarmıyoruz' dediler.
Ancak açıkça görüleceği gibi bu iş bu noktaya varmış ve bundan sonra iş aktinin devam etme şansı yoktur. İşyeri sahipleri her türlü fırsatı değerlendirip, tazminatsız işten çıkarma yoluna gideceklerdir diye düşünüyorum, herşeyden önce benim güvenim sarsıldı.
Özetleyebildiğim kadarıyla, işveren bu noktaya gelmiş işten çıkarma sürecini durdurup, 'işine devam edeceksin' deme şansına sahip midir?
Böyle bir durumda o işyerinde bir huzursuzluk sürecinin başlayacağı açıktır dolayısıyla böyle bir ortamda iş yapmak da zorlaşacaktır.
Konuyla ilgili yorumlarını için şimdiden teşekkür ederim.