Memur olarak görev yapmakta iken görev yaptığım okula gece gelerek yabancı bir kadınla okulla alakası olmayan biriyle cinsel ilişkiye girdiğimden ve suçum sabit olduğundan fiilin işleniş yeri göz önüne alınarak Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerden olduğu nedeni ile memuriyetten çıkarılma cezası verildi.
Davam danıştayda hala devam etmektedir. Neye dayandırılarak işlenen fiil 125/E-g maddesine girmektedir.
Fiilin işleniş yeri göz önüne alındığında memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerden olduğu kanaatine varılmış
Bölge idare mahkemesinin kararına göre Fiilin işleniş yeri göz önüne alındığında memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerden olduğuna karar verdi. İlgili maddede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerin neler olduğu tam olarak belirtilmemiştir. Burada bölge idare mahkemesinin belirlediği kıstas nedir ? işlenen fiilin görev mahalli olması mı yoksa işlenen fiilin okul olmasından dolayı mı ? neye dayanarak bu karara varmıştır. Disiplin cezalarını gerektiren fiil ve hallerin hangisinde bu vardır.
Bununla ilgili dava dosyası şu anda danıştay da ve idare mahkemesinin kararını onadı şu an düzeltme için başvuruda bulundum düzeltme de nasıl bir savunma yapmam gerekir
Dava ile ilgili yardımcı olabilirseniz mail adresimi veriyorum.

Lütfen tekrar yapmayınız,açtığınız ilk konudan devam ediniz! YÖNETİM
https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=41106