+ Konuyu Yanıtla
14 / 33 Sayfa İlkİlk ... 456789101112131415161718192021222324 ... SonSon
131 den 140´e kadar toplam 330 ileti bulundu.

Konu: Ergenekon Notları

Ergenekon Notları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ergenekon Notları

Sayın üyemiz Av. Erol Ekşi,
    Bu isimle herhangi bir baroya kayıtlı bir avukata rastlayamadım. Size daha önce de bu durum yönetim tarafından bildirilmiş ise de sizden bir açıklama da alamadık. Şayet avukat değilseniz lütfen Av. unvanını kullanmaktan vazgeçiniz.

Hukuki NET Güncel Haber

Ergenekon Notları konulu yargıtay kararı ara
    Ergenekon Notları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Fırat Bayındır rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın üyemiz Av. Erol Ekşi,
    Bu isimle herhangi bir baroya kayıtlı bir avukata rastlayamadım. Size daha önce de bu durum yönetim tarafından bildirilmiş ise de sizden bir açıklama da alamadık. Şayet avukat değilseniz lütfen Av. unvanını kullanmaktan vazgeçiniz.
    Sayın Fırat Bayındır;Ben herhangi bir baroda kayıtlı değilim özel bir firmada danışmanlık görevi yapıyorum eğer sakıncası varsa ünvanı kaldırabilirim.
    Saygılar Erol EKŞİ
    Konu Erol EKŞİ tarafından (01-02-2009 Saat 21:40:08 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Baro kaydınızın olmaması nedeniyle gerek bu sitede gerekse iş veya özel yazışmalarınızda AVUKAT unvanı kullanmanız mümkün değildir.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben ise zarfa değil, beni uyardıkları üzere mazrufa bakarım...

Av'mış, Org'muş, Cum.'muş beni ilgilendirmez. Ha, Kanun'a aykırı ünvan kullanımı varsa o ayrıdır.

Çünkü bu ülkede kanunsuz iş yapan herkese dokunulması gerektiğini düşünürüm.

Buna Cumhurbaşkanı, Başbakan, milletvekilleri, mevcut ve eski askerler dahildir.

Merak ettiğim, kayıp trilyondan sabık Cumhurbaşkanına, hakkında ciddi iddialar olan Başbakan'a, milletvekillerine (hangi siyasi görüşten olursa olsun) yandaş medya sayesinde Darbe Günlükleri ile ünlenen Kuvvet Komutanları'na ve hatta bırakın darbe planlamayı, bizzat darbe yapmış eski komutanlara neden dokunulamadığıdır?

Çok şey mi istiyorum demokrasi adına, yoksa istenen demokrasi sizin nalıncı keserinden bize kalan demokrasi midir?

Selamlar,

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben ise zarfa değil, beni uyardıkları üzere mazrufa bakarım...

Av'mış, Org'muş, Cum.'muş beni ilgilendirmez. Ha, Kanun'a aykırı ünvan kullanımı varsa o ayrıdır.

Çok şey mi istiyorum demokrasi adına, yoksa istenen demokrasi sizin nalıncı keserinden bize kalan demokrasi midir?

Selamlar,
    Ben: Hukuk Fakültesi mezunu, ikinci üniversiteyi daha okumuş, diplomayı hak etmiş stajımı tamamladıktan sonra bile onca sene görev yapmışım. İstanbul ve diğer Baro’larda emekli olmuş ve hala kayıtlı. Akrabam ve hatta Av.Yeğenim bile var. Türkiye’de beni tanıyabilecek çök kişi takdir edersininki biraz kalabalık bir aşiret! Daha hayırlı gördüğüm için Danışman olarak hizmet etmekteyim. Benim için pek te önemi yok. Unvanların para etmediği yerde biliyorum! Polemikten hoşlanmam, kal diki ben sitede acemi olduğumdan İsmimi değiştiremiyorum, denedim olmadı. Bu benim gerçek ismimin ilavesidir. Birinci ismim Abdullah dir. Onu silip bunu koymak isterim. bundan dolayı herhangi bir suç işlediğimi zannetmiyorum. Hukuk fakültesini bitirip staj ini tamamlayan herkes avukat’tır ancak çeşitli nedenlerle görev yapabilmesi için Baro’ ya üye şartı getirilmiştir. Bunun dışında Keserim filan yok, karıştırılmış olabilirim başkasıyla, zannediyorum. Kimsenin işçisi değilim! Bildiğim doğrulardan başka söylemem. Sayın Gür
    Konu Erol EKŞİ tarafından (02-02-2009 Saat 20:57:51 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Ben: Hukuk Fakültesi mezunu, ikinci üniversiteyi daha okumuş, diplomayı hak etmiş stajımı tamamladıktan sonra bile onca sene görev yapmışım."

":" yerinde ve doğru kullanılmamıştır...

"İstanbul ve diğer Baro’larda emekli olmuş ve hala kayıtlı."

Özne yok...

"Akrabam ve hatta Av. Yenim bile var Türkiye’de beni tanıyabilecek çök kişi takdir edersininki biraz kalabalık bir aşiret!"

"Av." kısaltması olmamış... "Yen" bir para birimidir...

"Daha hayırlı gördüğüm için Danışman olarak hizmet etmekteyim."

Hayırlı olabilmesi için baş harfi büyük bir "Danışman"...

"Benim için pek te önemi yok."

"te" diye bir bağlaç yoktur "de diye bir bağlaç vardır...

"Unvanların para etmediği yerde biliyorum!"

"yerde" "yer de" demek maksadıyla cümle içinde kullanılmış gibi...

"Polemikten hoşlanmam kal diki ben sitede Acemi olduğumdan İsmimi değiştiremiyorum, denedim olmadı."

Neresini düzelteyim bilemiyorum... "diki" ne demek? "kaldı ki" olmasın? Sıfatlar ne zamandan beri özel isim oldu? "Acemi"... "İsmimi" cümle bitiyor ama nokta konmadan büyük harf ile başlanıyor...

"Bu benim gerçek ismimin ilavesidir. Birinci ismim Abdullah dir."

"Abdullah dir."

"Onu silip bunu koymak isterim. bundan dolayı herhangi bir suç işlediğimi zannetmiyorum."

"bundan dolayı ..." cümle başlıyopr ama küçük harfle...

"Hukuk fakültesini bitirip staj ini tamamlayan herkes avukat’tır ancak çeşitli nedenlerle görev yapabilmesi için Baro’ ya üye şartı getirilmiştir."

Ne hikmetse yukarıda büyük harfle başlayan "Fakülte" burada küçük... "staj ini", "avukat'tır, "Baro' ya"...

"Bunun dışında Keserim filan yok, karıştırılmış olabilirim başkasıyla, zannediyorum."

"Keserim" anlaşılan keser önemli bir alet...

"Kimsenin işçisi değilim!"

"Bildiğim doğrulardan başka söylemem. Sayın Gür"

"doğrulardan"

Bütün bunlardan gayri zaman uyumu da yok cümlelerde...

Sahi kaç dava kazandınız bu anlatım ve ifade özrünüzle merak ediyorum?

Yoksa siz de bu özrünüzün farkında olarak "Danışmanlık"a mı terfi ettirdiniz kendinizi? Umarım büyüklerimiz tarafından da kısa sürede farkedilirsiniz...

SONUÇ OLARAK SİZ BİR AVUKAT VE İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE BİTİRDİ İSENİZ VAY HALİNE ŞU MEMLEKETİN...

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

DAVOS..! ONE MİNUTE ..! ONE MİNUTE..!

Bunlar tabii psikolojik savaş taktikleri, biz ancak basit meselelerle, bu tıp oyunlara alet olmayacağız, kumda oynayan çocukların /…/ yarışı gibi. Daha öncede birden çok vatandaş benzer saldırılara maruz kalmıştı bunu ben doğru bulmuyorum..!

Her zaman, nerede konuşursam, nerede yazarsam, hiç kimseye, dikkat edilirse dayattığımız bir şey, dönüp bakıyorum yok! Bana göre kimsenin aykırı yazılarına ki, okurum dönüp giderim. Varsa bir sıkıntım yazımda belirtirim, yazılarımı acele ama anlaşılır yazmaya çalışıyorum.

Şu harfi anlamadım deme hakkı herkeste var elbet bizim söylediğimiz gibi, ama “yazılarını anlaşılır yaz ki okuyanlar bir şeyler anlasın” gibi muğlâk, zaten bir iki başlıkta bir iki yazı anlasan ne olur anlamasan ne olur. Yok eğer eski senaryolar yayına konuyorsa bilelim?

Baktım ki yaranamıyor bu Ekşi, buluruz profesyonel başka bir Ekşi! Üslubuna karışmam kendisine kefil değilim. Övülmesinden övünmem, burada yerilmesini istemem. Hepiniz okuduğunuzdan emin’im..!

BAŞKA BİR EKŞİ..!

“Sokak sızı bugün alkışlar. Çünkü sokak “akıl”la değil “duygu”yla, “heyecan”la hareket eder. Bir anda “kahraman” oluverirsiniz. Daha doğrusu öyle söylerler, sizde sahi zannedersiniz. Baştaci ederler. Ama aynı sokak bakarsınız ki ayni şekilde yani duygusal nedenlerle terk etmiştir. Çünkü onun ne sizi baştaki ederken nede yüzüstü bıraktığı zaman vereceği bir hesap vardır.

Dahası…..Sokağın vicdanı olmadığı için,azınca acımasız olur. Asıl tehlikede odur. Başbakan Tayıb Erdoğan, kendisinin Davas’taki çıkışını alkışlayanların coşkusunu değerlendirirken yanılgıya düşmesin diye söylüyoruz bunları. /…/ Diyoruz ki bunlarda geçer, Türkiye’nin önüne, ancak öteki, ülkelerin desteği ile çözebileceği sorunlar gelir. İşte o zaman adama,”bizimle değil git Hamas’la çöz” derler. Oktay Ekşi / HÜRRİYET

Böyle yazdığıma bakmayın, görüşlerine katılmam ama saygıda kusur etmem, aile vakıf’ımızın kuruluş üyesidir. Ve Dergimizin ilkyazı işleri müdür’ü dur. Umarım bundan anlarsınız..!
    Konu Erol EKŞİ tarafından (02-02-2009 Saat 23:14:42 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayazoglum rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    haklısınız efendim

bu millete yıllarca gerçek diye yutturulan bir yığın yalanın ardından herkes gerçeğin içinde bile gerçek arar oldu.

paranoyaklık amansız bir ruh durumudur .

insan en yakınlarını bile kendisine zarar vereceğini sanarak saçmalar durur.

ne diyelim.allah şifanızı versin........

ayazoglum
    Anlaşıldı horasan birazda sana nasihat etsin...../..../..?

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ergenekon Notları Ergenekon'un fitilini ateşleyen el bombaları

Serhan Bolluk: "Bildiğim tek örgüt İP"
    http://www.haberler.com/haberf.asp?haber=1595065
    http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...6.0/index.html

'Şemdinli olayı uyuşturucu anlaşmazlığı yüzünden çıktı'
    http://www.haberler.com/haberf.asp?haber=1594324

Hoştan: "Çatlı'nın çantası bende"
    http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...7.0/index.html
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10912997.asp

Perinçek çapraz sorgusunda o MHP'linin adını söyledi
    http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=176867

Ergenekon'un fitilini ateşleyen el bombaları
    http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...4.0/index.html

Darbe günlüğü korkusu...
    http://www.haber7.com/haber/20090201...gu-korkusu.php

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sabah gazetesinden Levent Ersöz haberleri...
    Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün mahkemede 'şok' açıklamalarda bulunduğu öğrenildi. Ersöz, gazeteci Nuray Başaran'ın tanıştırdığı Faruk Demir isimli kişinin kendisine verdiği 4 sayfalık darbe sunumunu komutanı Şener Eruygar'a verdiğini söyledi. İfadesinde ABD istihbarat örgütü tarafından ölümle tehdit edildiğini anlatan Ersöz, ziyaretine gelen Bedrettin Dalan, Cem Uzan ve Emin Şirin gibi isimlerin ses kaydını aldığını belirtti.

Gazeteci Başaran ise siyasi stratejist Faruk Demir tanıdığını ancak Ersöz'le tanıştırmadığını söyleyerek, "7 sene önce takip edildiğimi farkedince Genelkurmay Başkanlığı'ndan üst düzey bir komutandan yardım istedim. Beni Ersöz'ün takip ettirdiğini öğrendim. Daha sonra beni neden takip ettiğini sormak için ziyarete gittim" dedi.

Ergenekon operasyonunun 6. dalgasından bir gün önce Rusya'ya gittiği için 6 ay süreyle aranan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, ameliyat olmak için sahte kimlikle Ankara'da bir hastaneye yatarken yakalanmıştı. Hakkında yakalama kararı bulunduğu için ve yasa gereği en geç 24 saat içerisinde hakim karşısına çıkarılması gerekiği için savcılık tarafından sadece 2 sayfalık ifadesi alınabilen Ersöz, nöbetçi mahkemeye sevkedilmişti.

ABD İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ BENİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

Ersöz'ün mahkemede verdiği 5 sayfalık ifadesinde ise 'şok' sözleri dikkat çekti. İfadesinde her türlü terör örgütünün ölüm listesine girdiğini belirten Ersöz, hakkındaki koruma kararının emekli olduktan sonrada devam ettiğini kaydederek, "Diyarbakır'da Jandarma Bölge Komutanı olduğum sırada bana gelen bir istihbari bilgiye göre ABD'nin istihbarat örgütünün beni ölümle tehdit ettiğini öğrendim" dediği öğrenildi.

ŞENER ERUYGUR'A "BABAMI ARAMA" MESAJI

Kızı Fulya'nın eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'a 'Babamı arama' yönünde mesajlar çekmesi ve telefon etmesiyle ilgili olarak ise Ersöz, bunu kızının psikolojik durumun bozuk olmasına bağladı. Kızının kendisinin emekli olmasını hazmedemediğini ve üç kez intihara teşebbüs ettiğini belirten Ersöz, "Ben Şener Eruygur'la eski komutanım olması nedeniyle bayramlarda görüşüyordum. Bu nedenle bana zarar gelmesinden korkmuş olabilir ve o mesajları çekmiş olabilir" dediği belirtildi.

DALAN, UZAN VE ŞİRİN ZİYARETİME GELDİ

İstihbarat Daire Başkanlığı döneminde kendisini ziyarete gelen kişilerin bazılarının ses ve görüntülerini üstlerinin emriyle çektirdiğini öne süren Ersöz'ün ifadesinde şunları söylediği öğrenildi:

"Beni ziyaret eden Bedrettin Dalan, Cem Uzan, Kıvanç Değirmenci ve Turgut Altınok ile görüşmemde ses kaydı yaptım. Bu kişilerden bazılarının bize iletmek istedikleri şeyler oluyordu, biz de bu maksatla dinliyorduk. Emin Şirin isimli kişi de benden önce İstihbarat Daire Başkanlığı'na gelip gidermiş, görevli olduğum dönemde de bir kaç kez bana geldi. Aramızda ülkenin içinde bulunduğu durum ile ilgili görüşmeler geçmiştir."

MUSTAFA BALBAY'LA GÖRÜŞTÜM

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ı gazeteci olarak tanıdığını ve bir iki kez ziyaretine geldiğini anlatan Ersöz, "'Genç Subaylar Rahatsız' diye bir haber çıkmıştı. Genel Komutan'ın takdirleri üzerine kendisini çağırdım, haber ile ilgili görüştük" dediği ifade edildi.

DARBE SUNUMUNU ERUYGUR'A VERDİM

İfadesinde gazeteci Nuray Başaran'ın tanıştırdığı Faruk Demir isimli kişinin kendisine getirdiği ve içerisinde kutucuklar içerisine yazılmış kod isimlerin bulunduğu 4 sayfalık bir darbe sunumunu götürdüğü komutanı Eruygur'un "Gereğini yaparım" diye teslim aldığını söyleyen Ersöz'ün, darbe planının Ayışığı, Sarıkız, Yakamoz ve Eldiven olup olmadığını ise bilmediğini söylediği öğrenildi.

CUMHURİYET ÇALIŞMA GRUBU'NDAN HABERİM YOK

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'in günlüklerinden ve bunların içeriğinden haberdar olmadığını öne süren Ersöz, Cumhuriyet Çalışma Grubu içinde oldukları iddiasıyla tutuklanan muvazzaf askerler Mustafa K. ve Enver Ö'yü emrindeki subaylar olarak tanıdığını, Cumhuriyet Çalışma Grubu'ndan da haberdar olmadığını söyledi.

YARSAV BAŞKANI'YLA YEMEK YEDİK

YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığını ve Ankara'da Liman Lokantası'nda bir kez nezaket amacıyla yemek yediklerini ifade eden Ersöz, yemeğe iddia edilenin aksine Ergün Poyraz'ın katılmadığını, bir Yargıtay Savcısı ve emekli bir binbaşının yemekte olduğunu belirtti. Yemekte AKP'nin kapatılmasıyla ilgili hiçbir şey konuşulmadığını kaydeden Ersöz kendisinin herhangi bir suç işlemediğini belirterek "Ergenekon diye bir örgütü hiç duymadım" dediği öğrenildi.

LEVENT ERSÖZ BENİ TAKİP ETTİRDİ

Gazeteci Başaran ise Ankara'da bulunan ve siyasi stratejist olan Faruk Demir tanıdığını ancak Ersöz'le tanıştırmadığını söyledi. Başaran, Ersöz ile 7 yıl önce tanıştığını anlatarak, "O dönem Akşam Gazetesi'nin Ankara Temsilciydim. Tuncay Özkan ile hiç anlaşamazdım. Özkan, Ersöz'e, 'Bu kadını buradan attırmazsak, Çukurova medyasını rahat kullanamayacağız' demiş. Günlerce takip edildiğimi farkedince Genelkurmay Başkanlığı'ndan üst düzey bir komutandan yardım istedim. Beni Levent Ersöz'ün takip ettirdiğini öğrendim" diye konuştu.

"SİVAS'TA BİR OLAYA KARIŞTIĞIM GEREKÇESİYLE DİNLENMİŞİM"

Ersöz ile tanışmaya gittiğinde, 'Beni takip ediyormuşsunuz, ne öğrenmek istiyorsanız bana sorun. Takip ettirmenize gerek yok' dediğini söyleyen Başaran, "Reddetti ama bir takım soruları sormayı da ihmal etmedi. Telefonlarım mahkeme kararı ile resmi dinlemeye alınmış. Karara Sivas'ta bir olaya karıştığım yazılmış. Ömrümde o güne kadar Sivas'a gitmemiştim. Daha sonra birkaç defa ziyaret amaçlı, çayını içmeye gittim. Ona, 'Ben İzmirliyim, kimliğim bu. Benden her şey olur ama irticacı olmaz' dedim. Ersöz'le tanışıklığım bundan ibaret. Paşanın hangi gazetecilerle görüştüğü, konuştuğu ortaya dökülür. Bunun gizlisi saklısı olmaz" şeklinde konuştu

+ Konuyu Yanıtla
14 / 33 Sayfa İlkİlk ... 456789101112131415161718192021222324 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kutahyada arif donmez katliyami

15 ocakta kocatepede intihar eden esra arslan

ali tatar cenazesi nerden kalktı

özgürlüğünden alıkoyma suçundan yargılanan iftira suçunu ıspatladı

http:www.hukuki.netshowthread.php41191-Ergenekon-Notlaripage12

Forum