Merhaba, benim sorum bir süredir maddi sıkıntı çektiğimizden kira borcumuzu ödeyemedik. Evsahibimiz, avukatı ile birlikte haklı olarak icra takibine başlamış.
Fakat sorun şu ki; evsahibimizin bize gönderttiği hiçbir resmi evrak bize ulaşmadı.
Burasının da bir site olduğunu düşünürsek, site yönetiminin veya evsahibinin kasıtlı ihmali olduğunu düşünüyorum.
Sonuç olarak, borcun yanında evsahibi avukatının sözlü tebliği ile 10günlük hapis cezasının da ellerinde olduğunu öğrenmiş olduk. Şimdi ise, hem faizleriyle kira borcumuz, avukatlık ücretleri ve hapis cezamız var. Oysa başından beri müzakere edip borcumu ödemek istediğimizi iletmiştik.
Avukat hanımın müvekelinin de isteğiyle üzerimize ciddi anlamda geldiğini düşünüyorum. Zira enson bankadan rehinli aracımıza da iki ayrı dava daha açarak el koyma koydurdular ve araç bağlandı. Yine tabi ki herhangi bir resmi evrak ne bize nede muhtarlığa ulaşmadı.
Evsahibi, evi aylar önce tahliye etmemize rağmen benzer bir dava daha açarak hukuki dava başlatarak mevcut evime de ayrıca haciz talebi gönderdi. Yeni ev olunca bukez evrak sorunsuz ulaştı tabi ki.
Birbaşka konu ise, evsahibinin benim facebook 'da ki özel bilgilerime ulaşarak, gerek işyerimi araması ve arkadaşlarımı arayarak beni küçük düşürmesi.
Mevcutta 6bin YTL olan kira borcunu birşekilde 14bin YTL 'ye çıkarmış durumdalar.
İnceleyebildiğim kadarıyla usulen hiçbir yanlış yapmamışlar gözüküyorlar ama art niyetinde ortada olduğu çok açık. Bu durumda kendimi savunabilmek için bir yol gösterir misiniz?
Herşekilde borcunu ödemek isteyen biriyim. Ancak bunu eşit uygun taksitlerle ve gerçek bedeli ile geri ödeyebilirim. Normal kira borcum 6bin YTL. Site aidatından 1bin YTL daha alacaklıyım. Ayrıca 2000$ 'da depozitom bulunuyor.

Şimdiden teşekkürler.