+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Ölüm Tehdidine Karşı Hakaret Davası

Ölüm Tehdidine Karşı Hakaret Davası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ölüm Tehdidine Karşı Hakaret Davası

Foruma katılan ve soruma cevap vererek yol gösterecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Bir sitede oturuyoruz ve site görevlimizden işini yapmadığı dolayısıyla mağdur durumdayız. İşine hassasiyet vermesi gerektiği konusunda kendisini defalarca uyardık ancak nafile. Yönetici sözleşmesini feshetme kararı aldı. Bunun üzerine kendisi diğer oturanlardan dilekçeyle imza toplamış,(bunu başkalarından öğrendim) ve kendisinden servise geldiğinde dilekçe örneğinden istedim bunun üzerine başta tamam demiş olmasına rağmen ertesi günkü serviste sana dilekçe milekçe yok, sen kimsin dedi ve gitti. Bende kızdım, yöneticiye şikayet ettim tutanak tuttu savunma almak istedi ama kapıcı savunma yazmadı. Ertesi gün iş yerini izinsiz terk etti. Dönüşünde nerde olduğunu, niye izinsiz gittiğini öğrenmek istediğimizde tartışma çıkardı. Bende o kızgınlıkla sen burda kapıcımısın ev sahibi misin ne olduğun belli değil en son konuşması gereken kişi sensin haddini bil, sen kötü bi kapıcısın dedim.Buda cevap olarak beni tehdit etti.Yöneticide vardı. Bunların hepsini telefona kaydettim. Artık sözleşmesi feshedileceği için bende bulaşmak istemedim. Ertesi gün kolluk güçlerine başvurmuş, söylenenlerin üzerine ekleyerek yönetici ve benden şikayetçi olmuş. Gittik ifade verdik, ifademde olayı anlattım ve bu olaydan ötürü asıl ben davacıyım diye beyanda bulundum. Bu olay üzerine savcı dava açmış ve şunları belirtmiş şüpheliler suçlarını ikrar etmişlerdir, sözleri ika etmiş oldukları ifadelerinden bellidir. Bununla ilgili TCK 125/1-4 uygulanmasını istemiş. Benim tehdit edildiğim iddanamede hiç geçmemiş. Şimdi bu nasıl olacak anlamadım hem tehdit edileceğim hemde ceza mı alacağım? Bu işi inanın anlamadım

Hukuki NET Güncel Haber

Ölüm Tehdidine Karşı Hakaret Davası konulu yargıtay kararı ara
    Ölüm Tehdidine Karşı Hakaret Davası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: ölüm Tehdidine Karşi Hakaret Davasi

Foruma yazı yazdım ama kaç gündür kimse cevap vermedi,bana yardımcı olmak isteyen kimse yok mu?
    Ölümle tehdit edildim bulaşmamak için şikayet etmedim karşı taraf yalan söyleyerek şikayet etti, ifademde benimde tehdit edildiğimi belirttim ve savcının iddanamesinde benim tehdit edildiğime dair hiç birşey yazılmamış.şimdi bende gidip ondan şikayetçi mi olayım?
    Ayrıca bütün bu olanları telefonuma ses kaydı olarak kaydettim bunlar delil olur mu?
    yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ederim...

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yukarıdaki söylediklerime ek olarak şunu söyleyeyim.Telefona kaydettiğim ses kaydını delil olarak sunabilir miyim? Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim..

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar neden cevap yazmadınız anlamadım acaba çok karışık şeyler mi söyledim de kimse işin içinden çıkamadı?

herneyse yeni olan olayları da ekleyeyim. Son olarak beni şikayet eden arkadaş ve eşi bana bir çok hakarette bulundu, hatta üzerimize araba sürdü benim iki akrabam olaya şahit oldu hatta birine de yöneltildi. bizde suç duyurusunda bulunduk. Buna cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Ayrıca bunlarla ilgili hakkımda bir mahkumiyet çıkar mı ve sicilime işlenir mi? cvp verirseniz sevinirim.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında sizce kısa bir yanıtı olabilecek gibi bir konu olmasına rağmen size söyleyeceğim tek bir cevap var oda dosyayı mutlaka görmek gerekli. Dosya görülmeden ne söylense bu durumda yalan olur desek yeri. Onun için dosyanızı mutlaka bir avukat okusun.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Bingöl Zekeriya Bengier rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aslında sizce kısa bir yanıtı olabilecek gibi bir konu olmasına rağmen size söyleyeceğim tek bir cevap var oda dosyayı mutlaka görmek gerekli. Dosya görülmeden ne söylense bu durumda yalan olur desek yeri. Onun için dosyanızı mutlaka bir avukat okusun.
    merhaba ben tugba ben kendımı bıldım bılelı aılem ıcın calısan 25 yasında bır bayanım 14 senelık ıs hayatım boyunca kazandıgım butun parayı ailem icin hic rahatsızlık duymadan harcadım. En büyük abim çok sorumsuz ve işi gücü olmayan ve hayatını annemden ve bende aldığı paralarla geçindiren biridir. Beni en cok zorlayan hayatımı zora sokan bundan 4 sene önce ilk olarak abimin icralarını üstlenmek oldu. Bununla beraber diger borclarını ve bütün kişisel masraflarınıda karsıladım. Hatalarına ragmen abimdir diye yaptıgım fedakarlıkların devamını getirdim bunun sonucunda sırf kendi istekleri yerine gelmedigi için çok büyük hakaretlere ve tehditlere maruz kaldım herşeye ragmen beraber bir catı altında oturmaya devam ettik bundan 3 yıl önce azerbaycanlı bir bayanla evlendi bütün zorluklarla rağmen beraber oturmaya basladık ve ilerleyen yıllarda çocukalarının ve eşininde masraflarında sayısız yardımlarda bulunduk fakat gitgide sorunlar çogaldı. Bunun devamında birlik olmak adına bir dikim atölyesi kurmaya karar verdik bütün aile fertlerinin katkısıyla ortaklasa atölyemizi açtık, atölyemize gelen malı kendi sekreter olarak çalıştıgım firmamdan temin ettim kısa bir süre sonra abim eski sorumsuzluklarına ve umursamaz hallerine geri dönerek atölyemizi ve bizi zarara ugratmaya başladı.Olayın ilk patlak verdigi gün abimin eşi atölyeye gelerek hakkı olmayan parayı annemden istedi, annemin olumsuz cevabı karsısında sinirlenip anneme ve bende dahil olmak üzere diger aile fetlerine agza alınmayacak hakaretler ederek anneme fiziksel saldırıda bulundu. Bu olay annemde psikolojik rahatsızlıklar bıraktı. İş durumuylada baglantılı olarak atölyeyi kapatmaya hep beraber karar verip çalıştıgımız firmaya kapatıcagımızı bildirip alıcagımız ödemenin talebinde bulunduk bundan öncesinde yaptıgı gibi borçlarını bizim üstümüze bırakıp eşinin memleketine yani baküye kacmaması icin ödemeyi ben aldım. Bunun karşılıgında adil bir şekilde parayı bölüştürdük ama abim paranın hepsini istedigi için bu parada bizim hakkımız olmadıgını ileri sürerek çalıştıgım firmaya geldi ve akrabam olan genel müdürümüze hakarette bulunup kendi hakkı oldugunu iddia ederek benim almamdan şikayeçi olup iş yerinde tatsızlık cıkarıp küfürler etti ben işimden olma durumuna geldim.Bir kaç gün önce, iş yerimize yetki mercilere şikayet dilekçesini hiç hakkı olmadıgı halde yazdıgı dilekçesini çalıştıgım firmaya fakslayarak tehdit etti bunun devamında müdürüm beni cagırarak benim aldıgım ödemeyi tekrardan kendisine verdi ve şimdi abimin haksız yere aldıgı ödemenin borcunu maasımdan kesilerek ödiyecegim maddi manevi büyük zararlar gördügüm ve hakkımda asılsız yalanlarla beni magdur durumda bırakan abime hakaret ve tazminat davası açmak istiyorum vede başkalarına yaptığı borçlardan kurtulmanın yolunu yurt dışına kaçmakta bulucağı için onun yurt dışına çıkmasının engellenmesini istiyorum eğerki yurt dışına kaçarsa bütün alacaklılar bizi tanıdığı için bizim kapımıza gelip onun borçlarını kapatmamızı isteyecekler ve bizim bunu karşılayacak gücümüz bulunmamaktadır.Benim düşüncem borçlu olduğu insanlardan imza toplayıp mahkemeye sunmaktır beni bu konuda aydınlatıp doğru şekilde yönlendiriseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mlhaln rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yukarıdaki söylediklerime ek olarak şunu söyleyeyim.Telefona kaydettiğim ses kaydını delil olarak sunabilir miyim? Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim..

Öncelikle geçmiş olsun...Şikayetçi olduğunuzu ifadenizde belirtmişsiniz..Ses kaydı elinizde olması yargıtayca taktiri delil olarak kabul edilir ama yine de olması sizin için bir puan önde olmak demek...Sizin ifadenizde ikrar ettinizi söylenen husularla ilgili olarak tehdit altında olduğunuzdan hakaret ettiğinizi vs filan ileri sürerseniz sanırım kusurluluğunuzu ortadan kaldırabilirsiniz..Ama şu da var kavga anında yapılan tehditi yargıtay tehdit olarak da değerlendirmiyor..

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mlhaln rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar neden cevap yazmadınız anlamadım acaba çok karışık şeyler mi söyledim de kimse işin içinden çıkamadı?

herneyse yeni olan olayları da ekleyeyim. Son olarak beni şikayet eden arkadaş ve eşi bana bir çok hakarette bulundu, hatta üzerimize araba sürdü benim iki akrabam olaya şahit oldu hatta birine de yöneltildi. bizde suç duyurusunda bulunduk. Buna cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Ayrıca bunlarla ilgili hakkımda bir mahkumiyet çıkar mı ve sicilime işlenir mi? cvp verirseniz sevinirim.

Slm.Önce gecmiş olsun diyorum,Kişinin bu şekil idda etmesi bir şey değpil iddia ede bilir önenli olan bu iddianın ispatıdır,Ayrıca şahsın size karşı yapmışolduğu Haksız tehdid karşısında,şahsa yönelik bu hareketinizde herhangi bir suc kastı yoktur,Mah keedede telefon ses kydını delil olarak kullana bilirsiniz,Ayrıca üzerinize araba sürmesi suctur,bundan cekinmeyin zannetmiyorum sizede bu hususta ceza geleceğini tahmin etmiyorum cünkü yöneticide şahidiniz,kapıcı düşünsün.

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tugba cınar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba ben tugba ben kendımı bıldım bılelı aılem ıcın calısan 25 yasında bır bayanım 14 senelık ıs hayatım boyunca kazandıgım butun parayı ailem icin hic rahatsızlık duymadan harcadım. En büyük abim çok sorumsuz ve işi gücü olmayan ve hayatını annemden ve bende aldığı paralarla geçindiren biridir. Beni en cok zorlayan hayatımı zora sokan bundan 4 sene önce ilk olarak abimin icralarını üstlenmek oldu. Bununla beraber diger borclarını ve bütün kişisel masraflarınıda karsıladım. Hatalarına ragmen abimdir diye yaptıgım fedakarlıkların devamını getirdim bunun sonucunda sırf kendi istekleri yerine gelmedigi için çok büyük hakaretlere ve tehditlere maruz kaldım herşeye ragmen beraber bir catı altında oturmaya devam ettik bundan 3 yıl önce azerbaycanlı bir bayanla evlendi bütün zorluklarla rağmen beraber oturmaya basladık ve ilerleyen yıllarda çocukalarının ve eşininde masraflarında sayısız yardımlarda bulunduk fakat gitgide sorunlar çogaldı. Bunun devamında birlik olmak adına bir dikim atölyesi kurmaya karar verdik bütün aile fertlerinin katkısıyla ortaklasa atölyemizi açtık, atölyemize gelen malı kendi sekreter olarak çalıştıgım firmamdan temin ettim kısa bir süre sonra abim eski sorumsuzluklarına ve umursamaz hallerine geri dönerek atölyemizi ve bizi zarara ugratmaya başladı.Olayın ilk patlak verdigi gün abimin eşi atölyeye gelerek hakkı olmayan parayı annemden istedi, annemin olumsuz cevabı karsısında sinirlenip anneme ve bende dahil olmak üzere diger aile fetlerine agza alınmayacak hakaretler ederek anneme fiziksel saldırıda bulundu. Bu olay annemde psikolojik rahatsızlıklar bıraktı. İş durumuylada baglantılı olarak atölyeyi kapatmaya hep beraber karar verip çalıştıgımız firmaya kapatıcagımızı bildirip alıcagımız ödemenin talebinde bulunduk bundan öncesinde yaptıgı gibi borçlarını bizim üstümüze bırakıp eşinin memleketine yani baküye kacmaması icin ödemeyi ben aldım. Bunun karşılıgında adil bir şekilde parayı bölüştürdük ama abim paranın hepsini istedigi için bu parada bizim hakkımız olmadıgını ileri sürerek çalıştıgım firmaya geldi ve akrabam olan genel müdürümüze hakarette bulunup kendi hakkı oldugunu iddia ederek benim almamdan şikayeçi olup iş yerinde tatsızlık cıkarıp küfürler etti ben işimden olma durumuna geldim.Bir kaç gün önce, iş yerimize yetki mercilere şikayet dilekçesini hiç hakkı olmadıgı halde yazdıgı dilekçesini çalıştıgım firmaya fakslayarak tehdit etti bunun devamında müdürüm beni cagırarak benim aldıgım ödemeyi tekrardan kendisine verdi ve şimdi abimin haksız yere aldıgı ödemenin borcunu maasımdan kesilerek ödiyecegim maddi manevi büyük zararlar gördügüm ve hakkımda asılsız yalanlarla beni magdur durumda bırakan abime hakaret ve tazminat davası açmak istiyorum vede başkalarına yaptığı borçlardan kurtulmanın yolunu yurt dışına kaçmakta bulucağı için onun yurt dışına çıkmasının engellenmesini istiyorum eğerki yurt dışına kaçarsa bütün alacaklılar bizi tanıdığı için bizim kapımıza gelip onun borçlarını kapatmamızı isteyecekler ve bizim bunu karşılayacak gücümüz bulunmamaktadır.Benim düşüncem borçlu olduğu insanlardan imza toplayıp mahkemeye sunmaktır beni bu konuda aydınlatıp doğru şekilde yönlendiriseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
    anlamadığım, müdür, ona para verip, borcunu size mi yükledi?

sizin parayı aldığınıza dair bir şey imzaladınızmı?

imzaladığınız hiçbir belge yoksa, bu borcu ödemek zorunda değilsiniz.

bir avukat tutarak, savcılığa şikayet edebilirsiniz.

yurtdışına çıkış yasağını koydurtursanız,sizin lehinize olur. vakit kaybetmeden profesyonel bir avukattan yardım alınız.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: