+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 28´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: Kedimin Ölümüne sebep Olan Veteriner

Kedimin Ölümüne sebep Olan Veteriner Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kedimin Ölümüne sebep Olan Veteriner

[Şu ifadenizi beni mazur görün lütfen anlamakta güçlük çekiyorum.
    "veteriner hekiminde tutup, kendi cebinden ilaç, alet, edavat alıp dediğiniz uygulamaları yapmaması gayet doğal".
    Acaba ben yazdığım iletide bunun beklentisi içinde olan bir ifademi kullandım?]

Siz öyle bir ifade kullanmadınız.ben sadece çalıştığı kurum kendisine imkan sağlamayan bir meslektaşımızın kendi olanakları ile halka hizmet vermemesinin gayet doğal olduğundan bahsettim.

‘’Biz vatandaşlar kamu sağlığı açısından tehditlerin ne olduğunu ve bu tehditlerle karşılaşılması halinde başvuru mercilerinin nereler olduğunu, yapılan ihbarların değerlendirilmemesi durumunda ne yapmamız gerektiğini nereden öğrenebiliriz.’’

3285 sayılı hayvan sağlığı ve zabıtası kanunu,5199 sayılı hayvanları koruma kanunu detaylı şekilde okursanız hayvan sahiplerine veyahut vatandaşlara bu konu hakkında düşen görevleri öğrenebilirsiniz.
    Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; hayvanlarla veya hayvan maddeleri ile ilgili, kamu sağlığı açısından risk oluşturduğunu düşündüğünüz herhangi bir durumu, tarım il, ilçe müdürlüklerine bildirdiğiniz zaman yapılan ihbarın değerlendirilmemesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

‘’Bir başka soru; yolda bir yaralı veya hasta veya ölü hayvan bulduk. Sağa sola baktık ve gozümüze bir vet. klinik ilişti. koşa koşa girdik içeri. Bu yaralı veya hasta veya ölü hayvanın kabul edilmesi konusunda bir zorunluluk varmıdır?’’

Şahsım adına bu gibi durumlarda hiç geri çevirim yapmıyorum ama İnanın bu konu hakkında bende bilgi sahibi değilim. Bilgisi olup bizlerle Paylaşan arkadaşımız olursa sevinirim.

Yada bakımı altındakı hayvan kuş veya at, gerekli bakım ve özeni göstermeyen kişileri ihbar hakkımız var mı? (TCK'da bu konuda bir düzenleme var)
    Bu daha çok sizin konunuz gibime geldi. TCK da konu ile ilgili düzenleme olduğundan haberdarım ama bilgi sahibi değilim.
    Hayvan ticareti ile ilgili ne soracaksınız merak ettim.

Mesela siz avukatlarda da resmi olmamakla beraber, herhangi bir konu hakkında uzmanlaşma söz konusu. Yani bir ceza davası olduğunda tercih edilen ile bir kamulaştırma davasında tercih edilen avukatlar gibi. Bizim meslekte de aynı durum söz konusu. Zaten böylede olmak zorunda. Hayvan çeşitleri ve anabilimdallarının çokluğunu göz önüne alacak olursak bir veteriner hekimin, veteriner hekimlikle ilgili tüm konulara tam anlamıyla vakıf olması mümkün değil. Pet hayvanları çalışan bir meslektaşımızla, sahada ekseriyet büyükbaş,küçükbaş çalışan bir meslektaşımızın, mesleğe bakışında değişik farklılıklar illaki olacaktır. Bunun yanında et kombinalarında, ilaç firmalarında, gıda üretim tesislerinde, yem fabrikalarında,laboratuarlarda v.s. çalışan meslektaşlarımızın mesleğe bakışları illaki daha farklı olacaktır.
    Ama ben şuna inanıyorum veteriner hekimin görevi öncelikle halk sağlığıdır. yani veteriner hekimlikte, tedavi edilebilecek bir hayvanın, eğer insan sağlığı açısından risk oluşturabileceğini düşünülüyorsa tedavi etmeden itlafı yoluna rahatlıkla gidilebilir.kuş gribinde tehlike oluştuğu için değil, oluşabilme olasılığı olduğu için milyonlarca kanatlı itlaf edildi. Yarın buna benzer bir riskin kedi veya köpeklerle ilgili bir enfeksiyondan kaynaklanmayacağını kim garanti eder. Öyle bir durum söz konusu olursa evinizde çok severek beslediğiniz, o kadar masraf yaptığınız hayvanlarda tereddütsüz itlaf edilir.
    yazdıklarınıza alınganlık geliştirmek için ortada bir sebeb yok bana göre. yok eğer siz buna neden olacak bir şey yazdığınızı düşünüyorsanız, o düşünceden kurtulabilirsiniz
    birde alıntı yapmasını öğrenebilsem çok daha iyi olacak ama olmuyor olmuyor

Hukuki NET Güncel Haber

Kedimin Ölümüne sebep Olan Veteriner konulu yargıtay kararı ara
    Kedimin Ölümüne sebep Olan Veteriner konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.Av.Duygu TEKAY,

Halkımızın mesleğimizle alakalı detaylı bilgi sahibi olmamasını normal karşılıyorum. Zira bir kanatlı üretim çiftliğinde yahut bir et kombinasında veteriner çalıştırılma zorunluluğundan haberdar olup olmamaları arasında fazla bir fark göremiyorum. Sözümona istihdam alanı yaratılacak diye Veteriner Hekim'lerin yemek üretim (catering) fabrikalarında istihdam edilmeleri gibi saçmalıklar da doğmuştur, yeni duyanların garipsediği bir konu olmakla birlikte benim saçmalık olarak addedeceğim gelişmelerdendir. Ben, şahsım olarak size bakış açımın önyargılı olduğunu düşünmüyorum. Zira herkesin olduğu gibi benim de bir "dünyaya bakış açım" var. Bir hukukçu olarak bu konuda herhangi bir açıklama görmemiş olmama, mesleğini çok kötü icra eden avukatlarla karşılaşmama rağmen bu genellemeyi yapmamak zannediyorum bakış açısıyla alakalı. Dolayısıyla internette bu önyargıyı kırmak mümkün değil. Psikolojide türlü şekillerde yaklaşımlar mümkün de olsa, insanların davranış ve düşüncelerini değiştirmede anahtarın kendilerinde olduğu bir gerçektir. İrdeleme eylemi de internette kendimizi "biz şöyleyiz, böyleyiz, kanunlar da bunlar" şeklinde açıklayarak gerçekleştirebileceğimiz bir değer değil. Dolayısıyla kişilerin bunu bizzat kendilerinin kazanmış olması gerekir. Halkımızın %80'i Veteriner kelimesini duyduğunda ilk olarak ağızlarından "Baytar" kelimesini çıkarırlar ve nasıl bir zeka ürünüyse bunu büyük bir espri addederler. Baytar, "veteriner" anlamına geliyor dahi olsa kişinin olaya yaklaşımını ortaya koyması açısından anlamlıdır, zira bunu söyleyen kişi 2 dakika sonra "ya baytar ne demek ki" diye sormaktan da çekinmez.

Cezai ve hukuki haklarımızla ilgili kanuni detayları özel bir mesai harcayıp bizimle paylaşırsanız gerçekten merak edip bulamayanlarla @sedatif'in söylediği nedenlerle konuya tam vakıf olmayan meslektaşlarımız için faydalı olacağına inanıyorum, ki bu tamamen sizin inisitayifinizde.

Hayvanları Koruma Derneği'ne ve benzeri kuruluşlara gelince, şahsi kanaatim ve bildiklerime dayanarak, şovdan öteye gittiklerini söyleyemem. Bu iş Panter Emel'le olacak iş değildir, zira onun yaptığını aklı başında bir hekim de yapamaz. O yüzden "gerçekten öğrenmek isteyen ve önyargılı olmayan herkes doğrusunu öğrenebilir"i anlatmaya çalışıyorum.

Arkadaşın durumu ve kediye yapılan muayeneyle ilgili müspet bir yorum yapılabileceğini düşünmemekle birlikte menfi yorumu da burada, gıyabında yapmak doğru olmaz. Yalnız böyle bir durumdaki meslektaşımın "bir şeyi yok" demesi yerine sevk etmesi gerektiğine ve neden detaylı muayene yapılamadığını hasta sahibine anlatması gerektiğine inanıyorum.

Alınganlık değil, benimkisi yalnızca mesleğimin ülkedeki hak etmediği konumuna öfkedir. Bilmiyorum, siz Hukuk Fakültesi'nin 410 olan kontenjanının farklı hesaplarla %25 artırılarak 512'ye çıkarılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Ki gelişim için tıbbi uygulamalar da yapılması da gerekli değil...

Doktor demişken, normal olarak eskiden hekimlik eğitimi veren fakülteler arasında geçişler yapılabiliyordu. Yani bir Veteriner Hekim, Tıp Fakültesi'nde bir takım eğitimler alabiliyor, akademisyenliğini o dalda yapabiliyordu. Şimdi ise, çok uzun yıllardır işleyen sisteme göre bu mümkün değil. Google'da küçük bir araştırma yaparsanız bazı fanatik tıp mensuplarının "fakültelerimizi baytarlar bastı" yazılarını bulabilirsiniz. Önyargının silinmesi bu durumda da tamamen mümkün değil anlayacağınız...

@sedatif

Altıntı yapmak istediğiniz mesajın sağ altındaki tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır...

Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

o tuşa basınca hepsini alıntılıyor. parça parça alıntılamayı nasıl yapacağız.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Kedimin Ölümüne sebep Olan Veteriner

Konu Dışı

Alıntı sedatif rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    o tuşa basınca hepsini alıntılıyor. parça parça alıntılamayı nasıl yapacağız.
    Önce alıntı tuşuna basın, ardından gelen ekranda, alıntısını yapmak istediğiniz metinden istemediğiniz kısmı farenizle işaretleyin.

Ardından klavyenizdeki silme (delete) tuşuna basarak bu metni çıkarın ve son köşeli parantezden sonra yazınızı yazın.

Bu kadar basit...

Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konu Dışı

Önce alıntı tuşuna basın, ardından gelen ekranda, alıntısını yapmak istediğiniz metinden istemediğiniz kısmı farenizle işaretleyin.

dediğiniz gibi işaretledim sildim gönderdim ama aynı mesajda mesela uzun bi paraftan bi kısmı alıp ona bişi yazdıkdan sonra diğer kısmı alıp ona cevap yazmak ve başka birisinin yazısından alıntı yapıp birde ona cevap yazmak nasıl olacak. )) kusura bakmayın biraz teknoloji özürlüyüm
    Konu sedatif tarafından (15-07-2008 Saat 19:08:20 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sedatif rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    dediğiniz gibi işaretledim sildim gönderdim ama aynı mesajda mesela uzun bi paraftan bi kısmı alıp ona bişi yazdıkdan sonra diğer kısmı alıp ona cevap yazmak ve başka birisinin yazısından alıntı yapıp birde ona cevap yazmak nasıl olacak. )) kusura bakmayın biraz teknoloji özürlüyüm
    Estağfurullah, konunun dışına fazla taştık gerçi, devam ederiz.

Alıntı ekranını farklı pencerede açarak bunu yapabilirsiniz. Sözgelimi bu yazımdan alıntı yapmak için "alıntı" düğmesine sağ tuşla tıklayıp "yeni pencerede aç" deyin, ardından gerekli düzenlemeyi ve cevabınızı ekleyin. Başka bir alıntıya daha aynı işlemi yapmak istiyorsanız da bunu yineleyin. Ardından "hızlı cevap"a tıklayın ve yeni açtığınız ve alıntılardan düzenleme yapıp yanıtladığınız pencerelerdeki yazılarınızın tamamını kopyalayın, hızlı yanıt kısmına yapıştırın. Aynı işlemi açtığınız tüm pencerelerdeki yazılar için yapın ve bunları uç uca ekleyin, gönderin. Bu kadar...

Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

''Estağfurullah, konunun dışına fazla taştık gerçi, devam ederiz. ''
    bişi olmaz konu olduğu yerde duruyor. ani dönüş yapabiliriz

''Alıntı ekranını farklı pencerede açarak bunu yapabilirsiniz. Sözgelimi bu yazımdan alıntı yapmak için "alıntı" düğmesine sağ tuşla tıklayıp "yeni pencerede aç" deyin, ardından gerekli düzenlemeyi ve cevabınızı ekleyin. Başka bir alıntıya daha aynı işlemi yapmak istiyorsanız da bunu yineleyin. Ardından "hızlı cevap"a tıklayın ve yeni açtığınız ve alıntılardan düzenleme yapıp yanıtladığınız pencerelerdeki yazılarınızın tamamını kopyalayın, hızlı yanıt kısmına yapıştırın. Aynı işlemi açtığınız tüm pencerelerdeki yazılar için yapın ve bunları uç uca ekleyin, gönderin. Bu kadar...''

çok teşekkür ederim açıklamalarınıza zahmet verdim. ama ben yine bildiğim gibi yapayım. bu daha kolay :D

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nasıl isterseniz...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123