1) 2001 yılından bu yana, tapu dairesinde her parsel için ayrı ayrı düzenlenmiş tescilli yönetim planları olmasına rağmen bunu göz ardı ederek, 29 Temmuz 2007 de 4 ayrı parsel için ortaya konulan, tapuya da tescil ettirilmemiş bir tek yönetim planı adı altındaki bir belgenin, yönetim planı olarak hukuki herhangi bir geçerliliği olur mu?
2) Ayrıca bunu ortaya koyan yönetimin de o zamanki Yargıtay kararlarına göre hukuken geçerli bir yönetim olduğu söylenebilir mi?
3) Böyle bir yönetimin aldığı kararlar hukuken geçerli olabilir mi?
4) Böyle bir belge hukuken geçerli bir yönetim planı değilse, bu belgenin 28 Kasım 2007-28 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılan bir toplantıda tartışılması, hatta oylanması sözkonusu olabilir mi?
5) 5711 Sayılı Kanunla, mevcut yönetim planlarının kanuna uyarlanması sözkonusu olduğuna göre, tapuya tescil ettirilememiş, daha doğrusu tapu sicil müdürlüğünün bu belge kendi iç işinizi ilgilendirir diyerek kabul etmediği bu belge, bu nedenle de, hukuken geçerli bir yönetim planı niteliğinde olmamasına rağmen, 5711 Sayılı Kanun’un hükmünü yerine getirmek üzere, bir yönetim planı imiş gibi tartışmaya konu olabilir mi? Oylanabilir mi? Yasa hukuken geçerli olan tapuya tescilli yönetim planlarının uyarlanmasını hükme bağlamıyor mu?
6) Mevcut site yönetimince, yönetim planlarının 5711 Sayılı kanuna uyarlanması bahane edilerek, olağanüstü bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Olağanüstü toplantı gündemi 19 madde olarak ortaya konulmuştur.
a) Tapuya tescilli olmayan, tapu sicil müdürlüğündeki tescilli yönetim planlarıyla hiçbir maddesi uyuşmayan yönetimin elindeki belgenin mi, yoksa tapu sicil müdürlüğündeki yönetim planlarının mı 5711 Sayılı Kanuna uyarlanması sözkonusu olabilir ?
b) Yönetim planı değişikliğine ve yeni yönetim seçimine ayni gündem maddeleri içersinde yer verilen ve 19 gündem maddesi ihtiva eden, yönetimce olağanüstü kat malikleri kurulu toplantısı başlığı konulan bir toplantı hukuken geçerli olur mu? Hukuki dayanakları nedir?”
c) Olağanüstü bir toplantı için ortaya konulacak gündem maddesinin, sadece olağanüstü toplantının sebebi olan gündem maddesi olması gerekmez mi? Bunun yasal dayanağı var mıdır?
d) Olağanüstü bir toplantıda, olağanüstü toplantı sebebi olarak ele alınması gereken gündem maddesi dışında, olağan toplantı gündemlerini oluşturacak olan 18 madde daha tartışılabilir ve karara bağlanabilir mi?
e) 5711 Sayılı Kanunla yürürlüğe konulan “GEÇİCİ MADDE 3- Bu Kanunun yürürlüğe girmesinden önce kurulan toplu yapılara ait yönetim plânları, yürürlük tarihinden itibaren en geç altı ay içinde bu Kanun hükümlerine uyarlanır. Yönetim plânında bu yönde değişiklik yapılması için mevcut kat malikleri kurulunun salt çoğunluğu yeterlidir. Mevcut toplu yapı yönetimleri, yönetim plânı değişip buna göre yönetici seçilene kadar geçici yönetim olarak görevini sürdürür. Toplu yapı yöneticisi seçimi, en geç yönetim plânının değişimini takip eden üç ay içinde yapılır.” şeklinde olmasına rağmen, olağanüstü toplantı gündemi olarak ortaya konulan 19 gündem maddesinin bir maddesi yönetim planının değiştirilmesi, bir diğer maddesi de yeni yönetim kurulunun seçilmesi olarak belirtilmiştir. Bu mümkün müdür? Böyle bir toplantı hukuken geçerli olabilir mi?
7) Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 33 – “Kat malikleri kurulunca verilen kararlar aleyhine, kurul toplantısına katılan ancak 32 nci madde hükmü gereğince aykırı oy kullanan her kat maliki karar tarihinden başlayarak bir ay içinde, toplantıya katılmayan her kat maliki kararı öğrenmesinden başlayarak bir ay içinde ve her halde karar tarihinden başlayarak altı ay içinde anagayrimenkulün bulunduğu yerdeki sulh mahkemesine iptal davası açabilir;” hükmünü ihtiva ediyor. Buradaki “bir ay” ve “altı ay sözcükleri ile ne anlatılmak isteniyor? Yani bir başlangıç noktasından itibaren ya bir ay olur, ya da altı ay olur diye düşünüyorum.
8) Site yönetimine borcu dolayısıyla herhangi bir kat malikinin elektriği ve suyu kesilebilir mi? Kesebilirse yasal dayanağı nedir? Elektrik ve suyu, elektrik ve su borcu nedeniyle kesmeye hangi kurumlar yetkilidir? Bunun yasal dayanağı nedir?
Beni en kısa zamanda aydınlatacağınızı umuyor, saygılar sunuyorum.