BU BAHAR BAŞKA OLACAK!

Erteleyemediklerimi erteledim,yaşanılmayanları yaşandı saydım,yorgunkalbe kumruların,serçelerin cıvıltı ritmini verdim,saklıları
arşivledim,iptal ettim;hüzünleri,sancıları; bu bahar gününde!

Buralara bahar gelmiş;badem,şeftali ağaçları beyaz,pembe çiçek açmış.toprak anadan baş göstermiş,yeşilin tonları..Ürkek karıncalar yuvadan,yapraklar daldan baharla çıkmış.Azgın güneş;kavuracağı gönülleri seçmiş.Bahar gününde,paslar silinmiş;belleklerde,yüreklerde.. Cemreler karaya vurmuş.. Baharda gelen sevgiye, tabiat teslim olmuş.

Hayata dair nesnel birimleri paketledim,alt rafların arkasına sakladım;bahar yine küsüp de kaçmasın;hayallere tutsak bırakmasın diye..

Kan dolaşırken yolunu değiştirdi,saati kaçırmış uyku gözlerini açtı, pembeliğin havasında..Dengeler değişti, bu güzel renklerin
baharında..İçimdeki baharı yaşatırken, hep beraber yaşatmalıyız diyorum;doğanın kucağında!

Bu bahar başkalaşalım mı ne dersiniz?

Başta elimizi yakan, beynimizi saran rakamların ağını,elemi,kederi,öfkeyi, nefreti!Tasaları ağrıları iptal edelim.Acıları soğuk mevsimin
karına kışına gömelim!Taze çiçekleri koklayalım, yaren tadında!Kıpırdayan kanımızı güneşle ısıtalım,baharın esintisini,ateş rengi gelinciğin,zarif papatyanın yanında...

Kandırmasına,bizi yarı yolda bırakmasına izin vermeyelim. Sarılalım baharın,savrulan eteğinin dantellerine,sıkıca tutalım!Yaşam
sevincini,ideallerimizi boyayalım; yeşilin,mavinin tonunda..En koyu,kalıcı tonları tuvalimize yerleştirelim,fırçayı sıkı tutalım, içimizdeki sanrıların griliğini boyayalım, baharın rengine.

Bizi yapayalnız özlemlerle bırakmaması için kolları sıvayalım.Bu kez yalancı olmasın bahar!Aldatmasın bizi! Müsaade etmeyelim; başka baharlara götürmesine!Nisan yağmurunun sevgisinde ıslanalım,çiseleyen damlalarda,kalbimizde sel olsun.Mügeler ıslatsın;sevinçlerimizi,
umutlarımızı.Sahteliklerin pençesinde değil,doğal sevgilerin,aşkın çemberinde;hayata sevgi ile sarılalım .Bırakalım,bilançoları,koşalım duyguların çiçek bahçesine, renklerle rengarenk!Yabani otlardan ayıklayalım bahçemizi, haykıralım evrene;

Her şeyin boş, sevginin gerçek olduğunu,çıplak geldiğimiz dünyadan çıplak gideceğimizi...

Gelin, bu baharı başka yaşayalım!

Ellerimizin tutmaya çalışırken hep kaybettiği;cisimlerle değil, duyguların zenginliğinde yaşama bağlanalım..

Hiç düşündünüz mü?

Neden bahar erken terk eder?

Çünkü biz baharda hep paranın varlığını önde tutuk;dileklerimizde diledik bol parayı,zengin yaşamı,servetle geleceğini sandığımız mutluluğun varlığını. (!)

O nedenle hep kaçtı,yüzüstü bıraktı bizi. Nasıl da acımadan hırçınca söyledi;başka baharlara... Elveda dahi demeden terk etti..!

Kim bilir kaç yürek ağladı,kaç sevgili yolun başında kalakaldı!

Bu kez içimizdekilerle, yüreğimizin kıvılcımlarında yakalayalım baharı! Arınmış belleğimizin mutlu anımsatmalarında bahara içten; Merhaba Diyelim!

İnanın içten,yalın sevgiyle yaklaştığımız, bu mevsim başka olacak! Yalancı bahar bize gerçek baharın heyecanında devamlılığını verecek, hayat sürecimizin mevsimleri hep bahar olacak!

Deneyelim lütfen!

Sıkıntıları paketleyelim,dost darbeleriyle yaraları toprağa gömelim! Bahar da şaşırsın bize, bizde baharın zamanımızda, canımızda canlı
kalışına!

Ahhh bahar ahhh; bu kez yalancı bahar olmayacaksın, sevgi dolu kalplerimizi aldatamayacaksın.Aldatmanın öcünde; yakaladık, güzelliklerini ruhumuza yerleştirdik...

Hey bahar,aldatamayacaksın artık!

İyi dinle bahar bizi;yaşanılan aşklar, sevgiler,dostluklar yalan olmayacak senle,haberin ola!

Baharı sevgiyle büyüteceğimiz en güzel mevsimlere...