+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 30 ileti bulundu.

Konu: Askeriyede intihara teşebbüs

Askeriyede intihara teşebbüs Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Askeriyede intihara teşebbüs

arkadaşlar ben 9 ay acemi birliği yaptım 3 ay kilo fazlalığından hava değişimi aldım askerliğimin başında, üstelik doğuya gönderen bi acemi birliğindeydim doğuya gideceğimi bildiğim halde hava değişimi aldım ve kilo verdim geri geldim 9 ay sonra dağıtımım çıktı ve aynı alayda kadro asker kaldım, 9 ay hiç bir acemi eğitimi almadım silahı elime almadım bölüğüm değişti 9 ay sonra beni başka bölüğe verdiler ve uyum sorunu yaşadım atışları yapmaktan korktuğumu söyledim bana yeni geçtiğim yerde bölük komutanım benim askerliğimi bitirmeyeceğini beni dayakla adam edeceğini söyledi ve rdmye yolladı rdm de beni askeri hastaneye yolladı orda nevrotik bozukluk+uyum bozukluğu+silah kullanamaz raporu aldım sonra tabur komutanımıza çıkıp uyum sorunu yaşadığımı ve korktuğumu eski bölüğüme geçmek istediğimi söyledim ne olduysa bundan sonra oldu bölüğüm değişmedi ve 3 ay boyunca en ağır işlerde çalıştırıldım, işte sorun yok ama sürekli beni kıta anket formlarında kavgacı dövüşcü bi asker olarak gösterdiler bunlara inanamıyordum rdmciye söyledim bunları ve 3 ay eziyet çektiğimi her gün hakaret yediğimi sığıntı gibi yaşadığımı ve bunları kaldıramadığımı söyledim ve tekrar tabur komutanımıza çıkmak istediğimi söyledim rdmci beni çıkarsam daha çok eziyet edebileceğini söyledi bölük komutanının, daha sonra 1 ay sonra kontrol de tekrar uyum bozukluğu silah kullanamaz aldım ve 1 ay sonra benim askerliği çok sevdiğim halde bana böyle davranmalarını kabullenemeyerek çok çok bunaldım düşenemez kendime güvenemez hale geldim sürekli uyku bozukluğu ve iştah bozukluğu yaşadım ve dayanamayarak psikiyatristin verdiği ilaçları aldım ve içtim daha sonra revire götürüldüm orda midem yıkandı ve tekrar hastaneye gönderildim orda psikiyatride 8 gün yattım orda bana tekraruyum bozukluğu ve silah kullanamaz raporu verildi intiharateşebbüsüme kadar sürekli ilaç tedavisi görüyordum askerliğimin bitmesine az bir zaman kaldı ama elim ayağım tutmuyor çok zorlanıyorum ve geçen ifadem alındı hakkımda tahkikat yapılıyor ilaçları nerden aldığıma dair revirci askerden almıştım. şimdi beni birde elverişsiz hale getirmekten mahkemeye verirlermi diye korkuyorum zaten psikolojim inanılmaz bozuk herşeye inancımı kaybetmek üzereyim beni öyle bi duruma getirdiler ki anlam veremiyorum. lütfen yardım edin.

Hukuki NET Güncel Haber

Askeriyede intihara teşebbüs konulu yargıtay kararı ara
    Askeriyede intihara teşebbüs konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askeriyede intihara teşebbüs

Kendini askerliğe elverişsiz hâle yetirmeye tam teşebbüs suçu dolayısıyla hakkınızda dava açılması ve ASCK'nın 79/1, TCK'nın 62 ve 59/2'nci maddeleri gereğince cezalandırılmanız muhtemeldir.

İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Amacım askerlikten kurtulmak değildi ben gönüllü bir askerim, kilo fazlalığım olduğu halde kilo vererek askere geldim doğuya sınıra yollanacağımı bile bile ve izne gitmek istediğim halde izne gönderilmedim, 3 ay ım kala niye çürük almak isteyeyim ki psikolojim çok bozuktu ve amacım ölmekti kendimi askerliğe elverişsiz hale getirmek değildi. 10larca kez rehberlik danışma merkezine gittim. böyle birşey olabilir mi anlayamıyorum b.komutanı psikolojimi bozdu tamamen beni intihara sürükledi sürekli intihar düşüncem olduğunu söylüyordum rdmciye ve izne gitmek istediğimi söylüyordum böyle oldukça daha çok üstüme gelindi. eğer mahkemeye verilirsem beraat şansım varmıdır. çünkü cezayı kesinlikle haketmiyorum.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlattıklarınız doğruysa ve eğer mahkemeye sevk edilirseniz sizin davanızdan dava çıkar.
    İşlediğiniz suç sayın Yavuzcan'ın bahsettiği suç. Hastahane raporları ve tanıları sonuca etki edecektir. Bir avukata danışmanızda yarar var.

İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim hatam hakkımı aramak oldu, tek korkum öyle bir kapalı kutuki burası belgelerle menfaat eğilimi yaptığımı söylüyorlar.

Forumda aylar önce yazdıklarıma bakarsanız hangi hastalıklarla mücadele ederken askerliğimi mutlaka yapmak istediğimi söyledim en zor şartlarda bile.

Ben eski bölüğümde sınır branşına düştüm
    1 ay acemilik yaptım.
    Atışlara geçilince bende hafiften bir titreme oldu korktum o an, atış yaptıran komutanımız bana atış yaptırmadı sonra revire sevk olduğumda zaten kilo fazlalığından çürük alacağımı söylediler. Neyse gittik hastaneye 3 ay hava değişimi verdiler, ben de biraz bilinçsiz bir diyet uygulayarak kilo verdim ve kendimi askerliğe elverişsizken elverişli hale getirdim. Geldiğimde dağıtımım çıkmamış dk kalmıştım eğitim alayında ve ben eğitim almadım görev verildi. Sırasıyla tuvaletçi, koğuşçu, yazıcı, haberci oldum acemi iken, sırf atış yapamadığım ve silahla ilgili öyle bir durum yaşadığım için gözyaşlarımı içime akıtıyordum, bu yüzden bana verilen işi o kadar mükemmel yaparak kendimi sevdirdim ki sırf bu silah kullanamamazlığımın ezikliği üstümde olmasın.. Hemeroid var, varis var, kilonun getirdiği tansiyondu, çarpıntıydı var, ve koca alay da devrelerim usta asker olmuşken yaşadığım o kadar eziklik ve psikolojik sıkıntılar varken 9 ay varımla yoğumla askerliğimi yaptığım alay da 1987/2 tertip olmama rağmen 1987/4 tertiplerle dağıtıma çıktım ve şanssızlığıma doğuya gidemedim ve alay da kadro kaldım. Daha sonra benim çok efendi çalışkan doğru dürüst olduğumu düşünen psikoteknikteki bir komutanım beni yazıcısı olmayan 12. bölüğe verdi. Şansıma 12.blk komutanımız alay da pek sert bi komutandı.
    ve 2.gün atışlar olacağını söyledi yeni geçtiğim için ben de komutanıma beni yanlış anlamamasını ve benim bu tür rahatsızlıklarım olduğunu söyledim yani 9 aylık emeğim birden yok ediliyordu, kendimi kabul ettirebilmek için 9 ay varımla yoğumla çalışmıştım. Malesef ki bölük komutanım bunu anlayışla karşılamadı ve benim yalan söylediğimi düşündüğünü söyledi, o andan sonra tabiiki bana davranışı çok sert oluyordu hep sürekli bana her gördüğü yerde bağırıyor çağırıyordu hep arkadaşlarımın arasında bana kızıyordu, eski bölüğüme gidip arkadaşlarımla görüşünce zılgıtı yiyordum. Sonra benim hava değişimi raporu olup olmadığını öğrenmek istedi revire gitti orda yine beni çok kötü bi şekilde söyledi sorunlu sıkıntılı asker dedi, ve hava değişim raporumu gördü, daha sonra beni rdmye yolladı rdmye durumu anlattım beni psikiatr e sevk etti
    nevrotik bozukluk, uyum bozukluğu, silah kullanamaz raporu aldım. 1 ay lık.
    daha sonra raporumu gördüğünde iyice küplere bindi seni adam edicem öyle bir bunaltıcam ki dedi, ben de korktum ve tabur komutanımıza söyledim bölüğümü değiştirmek istediğimi korktuğumu bu talebimi komutanımız karşılamadı ve buraya alışmam gerektiğini söyledi ben de emredersiniz dedim tabiiki ama sonra ne olduysa oldu önce bölük komutanımız yazıcılıktan çıkardı yemekhaneye verdi yemekhane sorumlusu diğer er e bunun eti senin kemiği benim dedi herşeyi yapabilirsin yemekhanede görevlendirildim hem acemilerle çalışmak hem de acemileri çalıştırmak zorundaydım, hem de 1500 parça mal bana sayılmadan zimmetlenmisti. Başıma da bir acemi er koyulmustu yani astım üstüme verilmişti. Sorun olmadığını söyledim komutanıma bulasıkta yıkarım dedim ben görevden kaçmam dedim, neyse 1-2 hafta varımla yoğumla çalışıyordum kullandığım ilaçlar beni çok hantallaştırıyordu ama ekstra bi güçle 300 kişinin yemekhaneciliğini yapıyordum. Ama her defasında azar her defasında dışlanma yemek yerken gelip komutanımın bana kızması, v.s.. Neyse herşeye sabrediyordum... Her rahatlamak istediğim de rdm'ye gidiyordum ama rdmye gittikçe işler daha kötü oluyordu sonra bir ara kıt'a anket formlarını psikiatride görünce dünya başıma yıkıldı, menfaat eğilimi yapıyor, kavgacı çıkarcı, sürekli acemi askerlerle dövüşüyor yazıyordu, hayatım da askerlikte tartışmamıştım bile ben, bunları gittim rdmciye niye böyle dedim, ben size güveniyorum siz görüyorsunuz eziyetleri nasıl böyle yazılmasına müsaade edersiniz dedim, beni dedim tabur komutanıma götürün bölüğümün değişmesini talep edicem dedim, yoksa kendime kötü birşey yapmaktan korkuyorum, her gün intiharı düşünmekten gına geldi dedim ben askerliğimi severek yapmak istiyorum dedim, rdm ci bana eğer çıkarsam bölük komutanımızın bana daha çok eziyet yapacağını söyledi, neyse 2. sefer psikiatre gidip durumu anlattığımda beni psikiyatri servisinde yatırmak istediğini söyledi ben de kabul ettim, sonra 8 gün yattım psikiatride geldiğim de bölük komutanımız yine köpürüyordu, bu sefer uyum bozukluğu+silah kullanamaz+gece nöbet tutamaz raporu verdi psikatrist binbaşımız, 1 ay daha aynı geçti ve sonra inşaatçı oldum 3-4 gün sonra koğuşumun tuvaletine girdiğim de b.komutanımın başka tuvalet yok mu demesi artık beni bitirdi öyle bir şey di ki benim nasıl heveslerle geldiğim askerlikte sanki sığıntı gibi sanki askerliği zorla yapıyormuşum gibi bir hava veriliyordu, ve b.komutanım her gördüğü rütbeliye bunu ezin bunaltın diyordu, inanılmaz bi baskı altında durdum ve rdmye gidip intihar edeceğimi çünkü hiç birşeye konsantre olamadığımı kendime güvenimin tamamen kaybolduğunu uyuyamadığımı sürekli üşüdüğümü göüğüsümün inanılmaz ağırdını beni revire götürmesini söyledim, revire kendin git dedi komutanım ve ardından ben de revircimin bana her gün vermesi gereken ilaçları ondan 1 hafta kadar önce kutu ile almıştım ve başıma öyle bi ağrı girdiki her yer dönüyordu inanılmaz sesler duyoyurdum çok korktum ve bir anda 8 tane ilacı yuttum, ardından rdmye gelip
    komutanıma artık istediklerinin olduğunu öleceğimi vedalaşmak istediğimi söyledim ardından beni revire götürdü orda midem yıkandı tekrar sevk edildim psikatriye ve 9 gün yattım ardından uyum bozukluğu+silah kullanamaz raporu verdiler, geldiğmde bölüğüm değişmişti, karargaha geçtm ilaç tedavisi görüyorum hiç birşeye konsantre olamıyorum ama bunu çaktırmamaya çalışıyorum çünkü öyle bi yansıtmış ki beni bölük komutanım yeni geçtiğim yere bu askerlikten kaçmaya çalışıyor demiş bunu ezin demiş, oysaki benim kilom şu anda 105 ve ben 1 kilo alsam zaten askerliğe elverişsizim, herkes bana çürük almam gerektiğini söylüyor bern ne olursa olsun sabredeceğim diyorum, ama öyle bir hale geldim ki ilaçlardan diyorlar sürekli unutkanlık baş dönmesi yaşıyorum ama yansıtmamaya çalışıyorum çünkü adımız öyle bir çıktı ki, şimdi yeni yerim de görevim belli değil henüz, şimdilik angarya işlerle uğraşıyorum, ne görev verilirse en iyisini yapmaya çalışıyorum, 60 günüm kaldı askerlğimin bitmesine izin kullanmak istediğimi 20 kere söyledim kabul etmediler, beni 1 allahın kulu sevmiyor, ve öyle bir yansıtıyorlar ki kağıt üstünde anlayamıyorum ben kendi vicdanıma sorduğum da hiç bir haksız bir şey yapmadığımı görüyorum tamamen haklı olduğumu görüyorum öyle bir insan olmadığımı görüyorum ama öyle yansıtılmak beni inanılmaz demoralize ediyor, ne yapacağımı ne edeceğimi bilmiyorum korkumdan ne revire ne rdmye gidebiliyorum çünkü gittiğimde herşey nedense daha kötüye gidiyor. ve bunların üstünde şimdi korkuyorum böyle birşeyden mahkeme açılır mı diye, bölük komutanım bana demişti senin askerliğini bitirmeyecem beni öyle bir duruma getirdi ki gerçekten başardı sanırım ifade verdim tabur da ama ifademi doğru dürüst veremedim buraya yazdığım gibi bir ifade veremedim yani anlattığım çoğu şey de komutanımız geç hikayeleri dedi. ben bu ruh haliyle bir de mahkemeye gidersem heleki böyle bir suçtan gidersem ne yaparım, kendini elverişsiz hale getirmeye teşebbüs mü, benim tek yaptığım kendimi elverişli hale getirip askere gelmemdi ve doğuya gitmekti, ama intihara teşebbüs etmek gibi bir saçmalık yaptım nasıl yaptım anlayamıyorum çok pişmanım oysa o kadar sabretmiştim ama öyle bir gururum kırıldıki çok korkuyorum ailemi bir daha göremeyeceğim diye, çok korkuyorum lütfen yardımcı olun.

Nerede
    Mersin
    İletiler
    58
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Size kısa ve öz bir yanıt vereyim.
    Suisit (intihar) girişiminiz gerçekten sonuca yönelikse ve kullandığınız vasıta bu sonucu sağlamaya elverişli ise, hakkınızda dava açılmamalıdır. Açılsa bile beraat etmeniz gerekir.
    Girişiminiz kendinizi öldürme sonucuna değil de askerlikten kısmen veya tamamen kurtulmak amacına yönelikse mahkum olabilirsiniz.
    Bu dediklerimin tespitini uzman bilirkişiler yapacak ve hakkınızda o doğrultuda karar verilecektir.
    Hastaneye kaldırılıp mideniz yıkandığında hayati tehlikenizin var olduğuna dair hekim raporu düzenlenmişse, baştan 1-0 öndesiniz demektir. Maçı da muhtemelen galip bitirirsiniz.

İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtınız için çok teşekkür ederim efendim.
    Valla açıkcası kilom 106 sıralarında seyrediyor, amacm askerlikten kaçmak olsa gider tekrar hava değişimi alırdım bu da çürük olurdu 3 ay ım kala niye çürük almak isteyeyim ki, yaptığım o an inanılmaz kötü bir durum yaşamam ve çareyi ölmekte aramaktı, şimdi ne kadar saçma gelsede o an öyle gelmiyordu ve ölmeyi çok istedim elimde 8 tane ilaç vardı kalan ve hepsini yuttum. Ama hayati tehlike raporu hazırlandımı bilmiyorum çünkü intihar edeceğimi rdm amirinede söylemiştim kafayı sıyırmıştım açıkcası o an öyle kötü bir durumdu ki, sonra ilacı içtikten 15-20 dk içinde midem yıkandı ilaçlar çıkarıldı ardından askeri hastane acile sevk edildim orda ekg çekildi 6-7 saat monitorize edildim. Açıkcası ilaçları içtiğimde dahi hiç bir ölüme yakınlık yoktu, sadece başım fena halde ağrıyordu ve ölmeyi bekliyordum sakince. Ama olmadı işte, iyikide olmamış tabii ki çok pişmanım.
    Şimdi bir an önce görevlerime konsantre olup kalan 2 ay ımı da bitirmek istiyorum ama hakkımda tahkikat yapılıyor, bir ali cengiz oyununa kurban gitmekten korkuyorum inşallah gitmem. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.305
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sakin olun .Bir şey çıkacağını sanmam.Bekleyin ve görün.Bu kadar bunalım takılmanın kimseye faydası olmaz.Sukunet...

İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

teşekkür ederim gelişmeleri bu başlık altından yollarım.

İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bugün bulunduğum alay da dis. mah. çıktım " Hoşnutsuzluk yaratmak" suçundan sanıorım bu suçtu çünkü binbaşı ilaç içme olayı nedir dedi, bende anlattım..

Teskereme 18 gün kala 15 gün Oda Hapsi cezası verildi. Bunun infazı ne zaman olur, askerlik süresinden mi sayılır yoksa eklenir mi?yarın itiraz etmeyi düşünüyorum itiraz etsem sivile kalır mı? Teskereme yetişir mi.. Alay da en sevilen en efendi diye tabir edilen askerlerden biriyimdir, düştüğüm durumdan dolayı artık psikolojim inanılmaz derecede bozuldu..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerde intihara teşebbüs suçu

askerde intihar etmenin cezası

askerde intihara teşebbüs cezası

askerde intihara teşebbüs

askerde intihar etmek

askerde intihara tesebbusaskerlıge elverışsız hale getırme teşebbusüede denetimli serbestlık yasası varmıhttp:www.hukuki.netshowthread.php39336-Askeriyede-intihara-tesebbusaskerde intiharrdm den çürük almakaskeriyede intiharlaraskerde intiharin cezasiaskerde rdmaskerde kendini kesmeaskerde rdm olan kisi suc islerse ne oluraskerde kendini kesmekaskerlikte intiharaskerde intihara kalkisirsak ne oluraskerlikte rdm nediraskerde silah kullanamaz raporubir asker askerde intihar etmeye kalkışırsa of olur çürük alırmıaskerde intihar etmenın cezasıasker rdm suc islerse ne olurrdm den çürük alan sivildeki etkilerianayasa kararı askerlıge elverışsız hale getırme teşebbusunde yargı ılanlari
Forum