+ Konuyu Yanıtla
81 / 101 Sayfa İlkİlk ... 112131415161717273747576777879808182838485868788899091 ... SonSon
801 den 810´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Eger taslaktaki sekilde gecerse olmayacaktir,tum gelismis ulkeler sadece AB degil uni.mezunlarina farkli muamele gosterir.Bir kisminda zorunlu askerlige tabi tutulmaz kamu da ozel gorev verirler.Taslak hakkinda kamuoyu yoklamalari yapilmaktadir eger itiraziniz varsa veya destekliyorsaniz simdi yapiniz cunku bir ay icinde gundeme girecektir.Degisiklik yolu her zaman aciktir...

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı haydihaydi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    AB ulkerinde uygulanan zorunlu askerlikle ilgili verdiginiz tablo yanlistir.Mesela polonya 6 ay once zorunlu askerligi kaldirdi,su an sadece bir kac ulke kalkmasi icin sure alma sartiyla uyguluyor.AB internet sitelerinden bilgi alabilirsiniz.
    Dostum ben kaynağımı verdim.internettede savaş karşıtları sitesinde aynı tablo var.Ama sen kaldırıldı diyosan problem yok.Ayrıca şu bedelli konusu sadece duyummu yoksa ciddi ciddi planlanan bir şeymi.Nezaman çıkar ve yaş sınırı varmı

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar
    burada böyle bir hareketlilik artık bazı konuları birlikte yapma şansı veriyor.

Bedelli askerlik tabu gibi kimse konuşmuyor bile , basının sivri kalemleri bile.

Şimdi, yurtdışında işini kaybetmesin diye TC vatandaşı dövizli askerlik yapıyorsa yurtiçinde kriz ortamında işini kaybedip, ailesini komşularına emanet edip askere gitsin denmesinin adaletsizliği ortada.

Yurtiçindeki bedelli askerlik bekleyenleri harekete geçirmek zor, korkuyorlar, sitelere üye bile olmuyorlar.
    Dövizli askerlik dava konusu olsa eminim yutdışındakiler muazzam bir baskı yapar, tüm TC vatandaşlarına ortak bir uygulama gündeme gelmesini kolaylaştırır.
    Bu arada içinizde yeşeren umutların gerçeğe dönüşmesi için, kamuoyunda gündem oluşturacak şekilde çabalara devam etmek gerektiğini vurgulamak isterim. Sınavına son gün çalışan Türk öğrencileri olduğumuz belli ama bu iş son günlük değil
    Sabırlar dilerim

İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tabii haklısınız. 4 yıllığı bitirenler kendini savunuyor. Okumuş adam vatanını kurumaz. Okumuş adam şehit düşmez. Zengin adam askerlik yapmaz. Zaten Türkiye'de bu ayrımcılık yüzünden çıkacak birgün darbe...

Komşumuz Bulgaristan çok mu gelişmiş? Askerlik hizmeti yok. Bu gelişmişlikle alakalı değil. Tamamen ülke politikasıdır.

Ayrıca kimse sadece 4 yıllıklara çıkacak diye birşey söylemedi. Bu arkadaşların uydurmasıdır. Hevesinizi kırmayın arkadaşlar.

Üniversiteyi kazanın ayrımcılıktan yararlanın.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

22 yaşında olup 4 yıllık üniversite mezunu bedelli askerlik yapacak ben MYO mezunuyum 30 yaşındayım bedelli askerlik yapamayacağım böyle iğrenç bir düşünce olamaz bunu bırakın düşüneni uyduran kişiyi bile şiddetle kınıyorum

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bedellihanay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    22 yaşında olup 4 yıllık üniversite mezunu bedelli askerlik yapacak ben MYO mezunuyum 30 yaşındayım bedelli askerlik yapamayacağım böyle iğrenç bir düşünce olamaz bunu bırakın düşüneni uyduran kişiyi bile şiddetle kınıyorum
    Sayin bedellihanay, Anayasa'nin 10. maddesi herkese kanun onunde esitlik hakki veriyor. Eger ayrimciliga maruz kaldiginizi dusunuyorsaniz, size hem milletvekillerine hem de ilgili tum devlet kuruluslarina dilekceyle sikayette bulunmanizi tavsiye ederim. Ben de ayni olmasa da benzer bir sekilde T.C. kanunlari karsisinda ayrimciliga maruz kalmis bir vatandasim ve durumunuzu sempati ile karsiliyorum. Esitligin tadini cikartabilecegimiz gunlerin yakin olmasi dilegiyle.
    Konu ercum98 tarafından (08-02-2009 Saat 16:03:19 ) de değiştirilmiştir. Sebep: duzeltme

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bjk86 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    11 avrupa birliği ülkesinde zorunlu askerlik vardır ve 9'unda üniversiteyi bitirenlerle bitirmeyenler arasında kıdem farkı vardır.dikkatinizi çekerim kıdem farkı.türkiyedede normal şartlar altında üniversite mezunuyla ilkokul mezunu arsında süre farkı yoktur (sadece 85 günlük bir fark var).üniversite mezunları yedek subay olma hakkını kazandıklarından dolayı,devlet gereksiz yere yedek subay istihdam etmemek için ellerinden yedek subaylık haklarını alıp,en alt derecede er olarak kısa dönem askerlik yaptırır.
    Avrupada zorunlu askerliğin olduğu ülkeler:

Avusturya: 8 ay,
    Kıbrıs Rum Kesimi: 26 ay,
    Danimarka: 9 ay,
    Estonya: 8-11 ay arası,
    Finlandiya: 180 gün,
    Almanya: 9 ay,
    Yunanistan: 12 ay,
    Litvanya: 12 ay,
    Letonya: 12 ay,
    Polonya: 12 ay,
    İsveç: 7.5 ay."
    liste not updated.Avusturyayla basliyalim-18-35 yas arasi askere alir 2006 dan beri askerlik suresi 6 aydir kardesim 8 ay degildir,yapmak istemiyen sivil serviste 9 ay calisir.2 kibrisa gelelim askerlik 25 aydir 26 degil zorunlu askerlik yapmak istemeyenler 33 ay ordu da silahsiz askerlik yada 38 ay boyunca toplumla ilgili islerde calisir.ve bu sureler. 3 danimarka-18-27 yas arasi askere alir askerlik yapmak istemeyenlerde 6 ay alternative islerle ugrasir.askerlik yapmak istemeyenlere zorunluluk karsitlarina Conscientious objectors denir ingilizcede.danimarkada askerlik suresi 9ay degildir 4 aydir!.estonya 8-11 arasi saniyorun ki alternative var ordada wiki bu ulkeyi gecmemis.finlandiya 6ay alternative Non-military service 12 aydir.almanya 9ay askerlik suresi,18-23 yas arasini kapsar,askerlik yapmak istemeyenlere 1 degil 2 alternative sunulmustur.Entwicklungshelfer olarak 18 ay calsisr veya civilian service" (Zivildienst) olarak.yunanistan da askerlik suresi 12 aydir ama cok yakinda profesyonel orduya geciliyor alternative i 42 aydir bir omur gibi.litvanyayi bilmiyorum bulursam yollarim wiki bu ulkeyi gecmemis. Letonyada askerlik 2007den beri zorunlu degildir!.polonya 2008de zorunlu askerligi kaldirdi!isvecde askerlik 11-15 aydir 7.5 degildir silahla egitim almak istemeyenlere alternative egitimler sunulur mesela itfaiyeci olarak silahsiz olarak yapilabiliyor. turkiyede askerlik yapmakla oralarda askerlik yapmak arasinda daglar fark vardir. turkiyede ki askere alma yontemi ve rutbelerinin belirlenmesi hangi gelismis ulkeyle aynidir?ayni diye bi tarafimiz gelismis oldu.bizim ulke haksizliklar ve adeletsizlik ulkesidir.doktorda askerlik yapsin okuma yazma bilmeyende ayni sartlarda.
    Konu deniz_r1 tarafından (08-02-2009 Saat 17:21:13 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı haydihaydi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Genelkurmay da boyle bir calisma var.4 senelik universite mezunlari ,mevcudu etkilemiyor ve sayisi az.AKP ye de askerin bu tavrina yonelik bir bedelli taslagi -genelge-hazirlamasi soylendi.Komisyon Baskanina sorarsaniz,soyleyecektir.Konu tepki yaratmasin diye gizli tutuluyor.Ayrica kanuna gerek yok bakanlar kurulu karari veya genelge olucak,bu da tartisiliyor.Sivil toplum orgutunun bu yondeki talebi olumlu karsilanacaktir,Sn.Gungodu konuyu bildigi icin boyle konusmus,kendileri tum memurlari kapsasin talebinde ama 4 senelik universtite sarti var.Polis,ogretmen,doktor,savci v.s lerde uygulamadan yararlanacagi icin diger kitle pek onemli olmaz.
    Ayrica dovizli askerlikte sure sartinin kalkmasi da gundemde,bu konuda talep cok.
    Isteyen yetkililerden teyit edebilir...
    ben arastirip sorduttum ,bedelli kisilerin cikardigi bir soylenti bu.bedelli cikarsa herkezi kapsicak.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sizler hukuki.net te tartışabilen kişiler olarak anayasal haklar vs konusunda oldukça bilgilisiniz.

Arkadaşlar neden dövizli askerlik eşitsizlik yaratan bir uygulamadır, hangi kanunlara aykırıdır diye tartışmıyoruz.
    Hele çürük raporu alanlar yada askerliğe elverişsiz raporu alanların durumu. Askerlik her vatandaşın görevidir, onlar da askerlik hizmetlerini geri hizmette yer alarak yapabilirleri gündeme niye getirmiyoruz.
    Bedelli çıkacak diye ümitleniyoruz, hükümetten ses yok - aman olmasın Vecdi Gönül'ü tekrar dinlemek gereksiz zaten - TSK ise 25 günlük celp dönemleri, askerlik şb.lerinde komutanların tavrı ile istemediğini haykırıyor.
    Biz de haksızlıklara karşı tavrımızı koyalım
    bilen birisi ön ayak olsun, kendi aramızda yok 4 yıllık ünv., entellektüel birikim, iş güç polemikleriyle vakit harcıyoruz.Hiç olmazsa bizden sonrakiler için bir adım atalım

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı deniz_r1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    liste not updated.Avusturyayla basliyalim-18-35 yas arasi askere alir 2006 dan beri askerlik suresi 6 aydir kardesim 8 ay degildir,yapmak istemiyen sivil serviste 9 ay calisir.2 kibrisa gelelim askerlik 25 aydir 26 degil zorunlu askerlik yapmak istemeyenler 33 ay ordu da silahsiz askerlik yada 38 ay boyunca toplumla ilgili islerde calisir.ve bu sureler. 3 danimarka-18-27 yas arasi askere alir askerlik yapmak istemeyenlerde 6 ay alternative islerle ugrasir.askerlik yapmak istemeyenlere zorunluluk karsitlarina Conscientious objectors denir ingilizcede.danimarkada askerlik suresi 9ay degildir 4 aydir!.estonya 8-11 arasi saniyorun ki alternative var ordada wiki bu ulkeyi gecmemis.finlandiya 6ay alternative Non-military service 12 aydir.almanya 9ay askerlik suresi,18-23 yas arasini kapsar,askerlik yapmak istemeyenlere 1 degil 2 alternative sunulmustur.Entwicklungshelfer olarak 18 ay calsisr veya civilian service" (Zivildienst) olarak.yunanistan da askerlik suresi 12 aydir ama cok yakinda profesyonel orduya geciliyor alternative i 42 aydir bir omur gibi.litvanyayi bilmiyorum bulursam yollarim wiki bu ulkeyi gecmemis. Letonyada askerlik 2007den beri zorunlu degildir!.polonya 2008de zorunlu askerligi kaldirdi!isvecde askerlik 11-15 aydir 7.5 degildir silahla egitim almak istemeyenlere alternative egitimler sunulur mesela itfaiyeci olarak silahsiz olarak yapilabiliyor. turkiyede askerlik yapmakla oralarda askerlik yapmak arasinda daglar fark vardir. turkiyede ki askere alma yontemi ve rutbelerinin belirlenmesi hangi gelismis ulkeyle aynidir?ayni diye bi tarafimiz gelismis oldu.bizim ulke haksizliklar ve adeletsizlik ulkesidir.doktorda askerlik yapsin okuma yazma bilmeyende ayni sartlarda.
    Arkadaşım sen ya okuduğunu anlamıyorsun yada anlamak işine gelmiyor.Ben verdiğim listede bu ülkelerde zorunlu askerlik vardır dedim.O ülkelerde hangi yaş gruplarının askere alınıp alınmayacağı konusunda hiçbir yorum yapmadım.o ülkelerde vicdani ret hakkı olup olmadığınıda söylemedim.O ülkelerde askerlik yapmak istemeyenlerede kamu görevi yaptırılmazda demedim.

+ Konuyu Yanıtla
81 / 101 Sayfa İlkİlk ... 112131415161717273747576777879808182838485868788899091 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri