+ Konuyu Yanıtla
52 / 101 Sayfa İlkİlk ... 2122232424344454647484950515253545556575859606162728292 ... SonSon
511 den 520´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Arkadaşlar Sayın Av.Mehmet AYDIN Bedelli Askerlik çıkmasını istemeyenler diye forum açmış bu çok güzel bir olay bunun yanında TBMM ye çıkmaması hususunda mail ve faks gönderelim diye teklifde buulunmuş bu da saygıyla karşıladığım bir olay,sizden istediğim o foruma girip karşılık vermemeniz ve hatta okumamanız biz bir savaş da değiliz mücadelemiz haklı gördüğümüz yere kadar burada eskiden olduğu gibi durumumuz ve neler yapabiliriz diye düşünüp kavgaya ve tahriklere kapılmadan yorumlarınızı yazmanızı istiyorum.
    İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNANILMAMASI DİLEĞİYLE..

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı delikan42 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar Sayın Av.Mehmet AYDIN Bedelli Askerlik çıkmasını istemeyenler diye forum açmış bu çok güzel bir olay bunun yanında TBMM ye çıkmaması hususunda mail ve faks gönderelim diye teklifde buulunmuş bu da saygıyla karşıladığım bir olay,sizden istediğim o foruma girip karşılık vermemeniz ve hatta okumamanız biz bir savaş da değiliz mücadelemiz haklı gördüğümüz yere kadar burada eskiden olduğu gibi durumumuz ve neler yapabiliriz diye düşünüp kavgaya ve tahriklere kapılmadan yorumlarınızı yazmanızı istiyorum.
    Av. Mehmet Aydın Bey'in neden böyle davrandığına ben anlam veremedim. Yurtdışında çalışanlar istedikleri zaman gelip üstelik yurtiçinde çıkarılan bedelliye nazaran çok düşük bedellerle askerlik yapabiliyorken aynı hakkın neden Türkiye'de iş kurmuş, istihdam sağlamış insanlara verilmek istenmediğini anlamak mümkün değil. Avukat bey eğer yurtdışında çalışanlar da gelsin herkes gibi normal askerlik yapsın, onlar için de bedelli askerlik kaldırılsın deseydi o zaman ben de saygıyla karşılardım ama hem bedelli askerlik gündeme gelmesin diyeceksiniz hem de yurtdışında çalışanların bedelli askerlik yapmasına ses çıkarmayacaksınız, bunu kabul etmemizi kimse beklemesin. Bu çifte standarttır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı delikan42 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. delikan42,

Saygılı üslubunuza teşekkür ederim. Hayırlı tezkereler dilerim.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bedelli askerlik ile ile ilgili bir sitede böyle problemler çıkmasına üzüldüm arkadaşlar,

burdaki çoğu insan mecburi durumlardan dolayı askerliğini yapmamış kişilerdir kendi şahsım adına benim kardeşim lösemi hastası ve ailemde ona bakabilecek kimse yok maddi olarak ne kadar zor bi durumdur azçok herkes tahmin edebilir, ve bu durumdayken zengin fakir ayrımı v.s. gibilerinden bi durum olmamalı. herşey gibi buda bi ihtiyaç bende askere gitmeyerek bi can kurtarmaya çalışıyorum ve benim bu durumuma benzer çok fazla arkadaş var, hastası olan 2-3 eve aynı anda bakan borçlu olup borcunu ödeyemediği için askere gidemeyen gidince borç dahada birikecek ve buna benzer çok fazla örnek var, bu durumdada bedelli askerlik çıkınca çoğu kardeşimiz devletine başka bi şekilde hizmet edebilir bunun yanlış bi tarafı yok,

yakın bi arkadaşımın akrabası 2006 yılının kasım ayında askerlik şubesine başvurdu 2008 şubat ayında askere alınabildi ve buna benzer bi kaç duyum aldım demekki asker fazlalığı var ve ekonomik krizide gözönüne alınca neden bedelli askerlik çıkmasınki?

ve Av.Mehmet Aydın arkadaşimiza söylemek istediğim sizin kardeşiniz lösemi hastası olsa eve sizden başka bakabilecek biri olmasa ve 15ay askere gidebilirmiydiniz kardeşinizi ölüme terk edebilirmiydiniz?
    Konu waSaBi tarafından (04-01-2009 Saat 22:29:00 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Degerli Arkadaslar;

Her ne kadar yazmam dogru olmaz dedim ise de ,bu konuda yapilan yorumlardan sonra tekrar yazmak durumunda kaldim.Oncelikle reklama ihtiyacim olmadigini belirtmek isterim,kendi is cevremde yeterince taniniyorum.
    Forumda bu konuda yeterince yazmis oldugum icin gorusum ortada bu yuzden bir STK Baskani olarak daha fazla yazmam hos olmayabilir.Ama baska konularda da gorus belirtmek isterim .

Bazilari ne kadar yanlis algilasa da forumda yazan Wasabi adli uyenin durumunda olan bir cok kisi var.Kendisine gecmis olsun diyorum,Kimse bu tur seyleri yasamasin dilegimiz.

Bedelli askerlik uzerine zengin-fakir edebiyati yapilacak bir sey degildir.Depremden sonra cikan bedelli de( piyasada Tarkan bedellisi diye anilan 28 yasa ozel ilk defa uygulanan )bizim hanin caycisinin ciragi bile kredi aldi yapti.5000 euro ,48 ay vade aylik 120 euro odemeye tekabul eder.Vatan sevgisi adi altinda diye boluculuk yapmaya hic gerek yok.Bunu daha once de belirtmistim.Gecmiste bedelli askerlik yapanlari,dovizle askerlik yapanlari,kisa donemleri,curuge cikanlari hain diye nitelendirmeye calisan en buyuk vatan haini ve bolucudur.

Ben aciklamalarimi altina adimi ve imzami koyarak yaptim.Sahte isimler ardina saklanip yazmadim.Adim adresim telefonum bellidir.Bir derdi olan beni rahatlikla bulur,kimseden de korkum yoktur.Bu yuzden iletisim bilgilerimi verdim.

Su anda siyaset dusunmuyorum ama ileride siyasete girebilirim.Bir milyon oy potansiyeli olan bu konudan su an siyasi olarakta fayda saglamam soz konusu degil.Keske siyasetcilerin gozu kor olmayip,toplumun talepleri karsisinda sessiz kalmasalar,statukocu olmasalar.Onlarin eksikleri bizi bu gorevlere mecbur kiliyor.

Arkadaslar dunden bu yana yaklasik 500 tane mail aldim,tesekkur ediyorum.Bu cabanizi kendi aranizda harekete gecirmeniz dogru olacaktir.Saygilarimla

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

SAYIN Ali Bahcuvan tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin, kesinlikle kimsenin kardeşi, çocuğu, komşusu bu ve buna benzer hastalıklara yakalanmasınlar allah düşmanımın başına bile böyle bi hastalık vermesin herkesin kaldırabileceği türden bi hastalık değil çünkü.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın delikan42 arkadaşım teşekkür ederim özeldende mesaj atmışsın şimdi okuyabildim manevi olarak dua ile bile desteğiniz yeterli birilerinin aklında olabilmek birilerinin düşünüp dua etmesi bizi gerçekten mutlu ediyor, kardeşimin hastalığı All Lenf 1 seviyesindedir ilikle alakalı tedaviye şuanki durumda gerek yok sadece kan değişimleri sıksık oldu ev tedavisine geçti inşallah tamamen kurtuluruz 2.seviyeye geçerse orda umut diye bişey kalmıyor diyebilerim şuanda maddi olarak ihtiyaçlar var ve bende bunu gunduz ve gunduz işten cikinca ikinci bi iş yaparak giderebiliyorum. genellikle otobuslere bindiremiyoruz heryere arabayla gidip geliniyor ve hep mutlu olmak zorunda asla üzülmemeli mutluluk onun enbüyük ilacı.

Lösemi , kan hücrelerinin özellikle de akyuvarların normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren bir kanser türüdür. Yüksek sayıdaki olgunlaşmamış ve malign hücrelerin normal ilik hücrelerinin yerini alması ile iliklerde hasar meydana gelir. Böylece kan pıhtılaşmasında rol oynayan plateletler ve savunmada rol oynayan lökositlerin sayısı azalmaya başlar. Bu da lösemi hastalarında zedelenmelerin ve kanamaların yoğun görülmesine, hastaların kolay enfeksiyon kapmasına neden olur. Savunma mekanizması zayıflar. İleri aşamalarda kırmızı kan hücresi eksikliği anemiye, nefes darlığına neden olabilir. Bunun dışında zayıflık ve yorgunluk, ateş, bazı nörolojik semptomlar, dişetlerinde şişkinlik ve kanamalar gibi belirtileri de vardır.

Kan kanserinin hücre tipine göre (myeloit, lenfoit gibi) ve hastalığın süresine göre (müzmin ve had) çeşitleri vardır. Bazı tipler daha hızlı ve kötü bir gidiş gösterir. Çocukluk çağında lösemi tipleri diğer kanser tiplerine göre daha sık görülmektedir.

Kesin nedenleri bilinmemekle birlikte hem genetik hem de çevresel faktörlerin önemli rol oynadığı düşünülmektedir. Somatik hücrelerdeki DNA'larda meydana gelen mutasyonlar onkogenlerin aktive olması ya da tümör baskılayıcı genlerin inaktive olmasına neden olur. Böylece hücre ölümünün ve bölünmesinin regülasyonu hasara uğrar. Bu hasara genetik sebeplerin dışında, petrokimyasalların, radyasyonun, kanserojen maddelerin ve bazı virüslerin (örn. HIV) neden olduğu düşünülmektedir.

Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir. Lösemiler akut veya kronik olarak (mikroskoptaki görünüşlerine göre alt gruplara ayrılırlar) ve tümörün yayılım ve gelişim özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Genel olarak, akut lösemiler çocuklarda ortaya çıkarken, kronik lösemiler daha çok yetişkinlerde görülme eğilimindedirler.

Akut Lenfoid Lösemi (ALL) : Normalde lenfosit adı verilen olgun kan hücresi tipine dönüşmesi gereken lenfoblast isimli olgunlaşmamış kan hücrelerin artması ile karakterizedir. Bu lenfoblastlarin sayıları çok miktarda artar ve genelde lenf düğümlerinde birikirek şişliklere neden olurlar. ALL, en sık gözlenen çocukluk çağı kanseridir, ve 15 yaş altındaki çocuklarda gözlenen lösemilern %80 u ALL dir. Bazen yetişkinlerde de görülebilmekle birlikte,50 yaşın üzerinde ALL son derece nadirdir.

15yaş üstü çocuklarda tehlikelidir ölüme kadar gidebilen bi hastalıktır, ve allaha şükrediyorum bizden daha kötü durumda olanlar bile var... bilmem ama bedelli askerlikle alakalı sıkıntımı dile getirebildimmi acaba? özellikle anlamayan arkadaşlar için?

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun. Bedelli askerlik kesinlikle çıkacak hiç şüpheniz olmasın. Ekonomik krizin belki de tek faydası o olacak, bu sene içerisinde can havliyle bir bedelli askerlik çıkaracaklar.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gerçekleşen tüm bu olaylardan sonra da askerin değil, teknolojinin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Yurt içindeki gelişmelerden de yola çıkarak, bedelli askerliğin Av. Mehmet AYDIN beyin de dediği gibi mart ayında olmasa bile yıl ortasına kadar çıkacağı inancım daha da arttı. Bence devlet her adımı atarken dikkat ediyor ve satranç gibi sonraki hamleleri düşünerek uygulamaya geçiyor. Bakınız yeni kanal olayı. Bedelli askerlikde de böyle olacaktır. Herkesi tatmin edecek bazı gelişmelerden sonra bu yasa tekrar gündeme getirilecek ve tekrardan yürürlüğe girecektir.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı akdmehmet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Geçmiş olsun. Bedelli askerlik kesinlikle çıkacak hiç şüpheniz olmasın. Ekonomik krizin belki de tek faydası o olacak, bu sene içerisinde can havliyle bir bedelli askerlik çıkaracaklar.
    Teşekkür ederim akdmehmet benimde bilgilerim doğrultusunda çıkacak gibi inşallah,

+ Konuyu Yanıtla
52 / 101 Sayfa İlkİlk ... 2122232424344454647484950515253545556575859606162728292 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri