+ Konuyu Yanıtla
41 / 101 Sayfa İlkİlk ... 112131323334353637383940414243444546474849505161718191 ... SonSon
401 den 410´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    60
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

http://www.haberturk.com/ekonomi/hab...R-SIKIYOR.aspx

devlet kemer sıkıyor umarım bu tasarruf politikalarının izlendiği bu zamanda bedelli askerlik gündeme gelir

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kim haklı kim haksız?

‘Askerliği hep yoksul çocukları mı yapacak, vatanı hep dar gelirli ailelerinin çocukları mı savunacak?’

Bunu söyleyenler ya bencil yada yaptıklarını göremeyenler. Tarkan bu sözün neresinde ?

Tarkan günlerce medyanın gündeminde yer almadı mı? Askerlik yüzünden vatanından, vatandaşlığından vazgeçmeyi göze almadı mı?

Peki, O bu söze göre ne fakir ne zengin arasında mı ? Ayrımcılıktan söz edenler sussun artık!

1. Futbolcuya 32 yaşına kadar askerlik tecili hakkı veriliyor. Bu ayrımcılık değil mi?

2. Üniversite mezununa 6 aylık askerlik hizmeti tanınıyorda. Üniversite mezununu istihdam eden eden işveren neden bu haktan yaralanamıyor?

Şimdi soruyorum Tarkan sürecinde ve daha önceki süreçlerde çıkan bedelli askerlik neden ve niçin çıktı ? Asker fazlalılığı olduğu için mi?

Genel Kurmayın açıklama yaptığı ‘’ Asker fazlalığı olmadığı ‘’ açıklamasında, daha önce çıkarılmış bedelli askerliklerinde bu açıklamanın korunduğu yasal belgeler ile açıklasın.

Siz öyle basın önünde bizimla muhabbet havasında olacak insanlar değilsiniz. Bu devlet bir şirkette değil. Her şey belgelerle açıklanacak. Siz milletin patronu değil vekilisiniz!

"NET BİR AÇIKLAMA YAPIN"
    AKP’ye güvenip ’Bekleyin’ desem, yine söylediklerinin arkasında durmamalarından çekiniyorum. ’Bundan birşey çıkmaz’ desem gençlerin umutlarını kırmak istemiyorum. Bu nedenle AKP hükümeti gençlere net bir açıklama yapmalı ki, herkes ne yapacağını bilsin. Bu işin böyle sürüncemede kalması askerlik kurumunu da zedeliyor.

Bedelli askerlik isteyen gençlerin sesi olarak soruyorum.

Bedelli askerlik yasası çıkacak mı, çıkmayacak mı?
    Çıkmayacaksa, nedeni belgeler ile açıklansın.
    Konu Renaissance tarafından (25-12-2008 Saat 18:07:51 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sanırım bu forumun amacı bedelliaskerlik çıkmasını isteyenlerin belgelerle bunu ispatlamasıydı.

Çıkmamasının nedenlerini belgelerle açıklanmasını istemek forumun amacını aşmış gibi göründüğü gibi yarar değil zara getireceği kanaatindeyim.

İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

halan para verebilecekken cikarsinlar bir kac ay sonra veremiyecek durumda olucaz.......

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.
    Ben doktorum ve görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum, hekimlik en iyi şekilde ordu içinde yapılır diye bir kuralın olduğunuda sanmıyorum.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gereksiz alınganlık gösterip,konunun özden uzaklaşmasına neden olunmakta.
    Kimsenin bedelli askerlik bekleyen-isteyen,bu konuda gayret sarfedenler için "vatan hainliği" sıfatını yapıştırdığı yok.Elbette bu konuda herkes aynı düşünce içinde olmayacaktır,böyle bir zorunluluk ta yok.
    Yapılan yorumlara cevap yetiştirmeye çalışmak yerine asıl amac doğrultusunda yorumlar yapılma gerekir,gelecek aksi yöndeki fikirlere verilecek cevaplarla,sataşmalarla,suçlama-hakaretlerle korkarım kendi yolunuza taş koymakta ve zora sokmakta bazı üyelerimiz.
    Tartışma saygı çerçevesinde olması durumunda amacına ulaşabilecektir.
    Unutmayınız ki bu forumda bedelli askerlik çıkması için ikna etmeniz gereken hiç kimse yok.Amacınızı gerçekleştirebilecek kişilerin de izlediğini belirttiğiniz konunun sürekliliğini sağlamak,bu konudan bir fayda bulacağına inanan sizlerin elinde.
    Konuyu kilitlemek en kolayı,bir tık ileride sadece.Başından sonuna konuyu incelediğinizde sizler de rahatlıkla görebilirsiniz zor olan, birtakım seviyesiz iletilere rağmen konuyu gündemde tutup,devamını sağlamak için gereken sabrı gösterebilmek!
    Fikirlerin savunulması sırasında "neredeyse deprem olsun diye dua edeceğim" veya "Ülkede şu kadar güvenlik görevlisi var,niye hala asker alınıyor" şeklindeki uç noktalardan verilen örneklerin,bu konuda hassas olan kişiler tarafından eleştirilmesi istenmiyorsa,bu tür örneklerden kaçınılması gerekir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selam Tüm Bedelli Askerlik Bekleyen arkadaşlardan bir ricam var forum çoğu bürokrat tarafından inceleniyor okunuyor gereksiz polimiğe girmeyin.Herkesin fikrine saygı gösterelim atışmaya gerek yok.Unutmayın bizim çabamız bedelli askerliğin çıkması yönünde.
    İnanın Güzel Günler Yakındır....

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar Slm ;

Hanay problem yok bundan emin ol. Wasabi ile dün konuştum msn'de özel bir durumu var o yüzden devamlı gelemiyor. Ben yıl sonu diye çok yoğunum o yüzden gelemiyorum Hakan'da yoğun bu aralar devamlı giremiyoruz.
    Kimsenin bir şeyden vazgeçtiği yok bunları onun için yazdım. Bir yola çıktık umuyoruzki mutlu sonla bitecek.

Erdoğan bey yazınızda ve yazdıklarınızda haklısınız. Ancak insanlar diğer inanların durumunu düşünmeden yorum yapıyorlar. Bu konu onlar için belki bir şey ifade etmiyor olabilir am burdaki bir çok insanın geleceği Bedelli Askerliğe bağlı. Çünki insanlar önlerini göremiyorlar. Ama sadece şunu söylemek istiyorum kimsenin bana veya bir başka arkadaşımıza üstüne para verelimde gelmeyin askere veya sizin gibilerden bir şey olmaz gibi söylemlerde bulunmaya hakkı yoktur. Biz tabiki karşıt görüşlerede açığız ama mantıklı nedenlere dayandırılarak bize haklılıklarını savunsunlar. Mesela biz nediyoruz Ekonomik kriz,bedelli askerlik bekleyenlerin işleri ve onların yanında çalışanlar,profesyonel ordu bu gibi nedenlerden dolayı bedelli askerliğin çıkması lazım diyoruz. Bunların hepsi bir öneridir. Deprem konusuna gelince bundan bir kaç yıl önceye kadar kriz yokken deprem güçlendirme çalışmaları başlamıştı. Bizde o zamanın şartlarında Bedelli Askerlik'ten gelecek paranın güçlendirmelere harcanmasını önermiştik. Deprem derkende olsun demiyoruz zaten biz deyince'de olmuyorki depremi en son isteyecek kişilerden biri benim depremde arkadaşını kaybetmiş biri olarak.

Neyse arkadaşlar biz asıl konumuza geri dönelim. Umarım mail atmaya devam ediyoruzdur. Ben şahsen daha önce buraya yazdığım yerlere mil atıyorum. Arkadaşlar durmayalım Bedelli'nin çıkması bir tek hükümete ve genel kurmaya bağlı değil. Yüzdesel olarak baktığımızda büyük yüzdeyle bize bağlı. Bu nedenle özellikle önümüzdeki bir kaç ay daha çok yüklenmemiz lazım. Arkadaşlar gerekirse durumu müsait arkadaşlarla meclis ziyareti bile gerçekleştirebiliriz. Ancak bunu Ankarada oturan bir arkadaşımızın organize etmesi lazım.

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar forumda bir kaç arkadaş yüzünden tartışmalar yaşandığı için huzuru bozulan arkadaşlarımdan şahsen özür dilerim. Bu yazımı yöneticinin mesajından sonra yazdım diye kimse yanlış anlamasın. Foruma eski ivmesini kazandırmalıyız. Bir anlık sinirle (benim yaptığım gibi) forumun amacının dışına çıkmayalım. Bu hatalara bir çok kez düştüm ve düştük. Bedelli isteyen herkes yeni arkadaşları aramıza katılmaya teşvik etsin. Yeni insanların yeni fikirlerini düşüncelerini öğrenelim. Evet arkadaşlar toparlanma zamanı...
    Konu postmix tarafından (26-12-2008 Saat 16:41:56 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Arkadaşlar ne oldu ? Üzerimize ölü toprağı serpilmiş sanki. Bir benzetme daha yaparsak fırtına sonrası sessizlik hakim...Hadi arkadaşlar yazmaya korkmayın kaldığımız yerden konumuz sınırları içinde devam edelim.

+ Konuyu Yanıtla
41 / 101 Sayfa İlkİlk ... 112131323334353637383940414243444546474849505161718191 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri