+ Konuyu Yanıtla
32 / 101 Sayfa İlkİlk ... 2122223242526272829303132333435363738394041425262728292 ... SonSon
311 den 320´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

ben 28 yasında bır müzisyenim. çevremde onlarca bedelli askerlik bekleyen müzisyen arkadaşım var hepsini bu seviyeli siteye davet ediyorum şu an. bu konuda elimden ne gelirse yapmaya hazırım. ayrıca en az 100 defa yurt dısına çıkıp çalışma imkanım çıktı ama bütün kötü yanlarına rağmen bu ülkeyi çok seviyorum ve hiç gitmeyi düşünmüyorum. eminim ki en az vatan millet sakarya muhabbeti yapıp bedelli bekliyen insanları vatan haini sanan insanlar kadar seviyorum bu ülkeyi.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sinirsahibi slm ;

Sana özelden mesaj attım bir bakarsan sevinirim.Mesaj kutuna bir bak lütfen

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sinirsahibi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1973 dogumluyum,tarkan keske 1972 degil 1973 dogumlu olsaydi...kisiye ozel yasa cikti bu memlekette arkadaslar!!!!28 yasindan gun almamismis...kardesim neden 28 cunku tarkan 28 yasindaydi....o zaman nerdeydi vatan millet sakaryacilar....Milli savunma bakanimizin dedigi gibi iki bomba at ver gazi butce artar zaten SSDF butceye girmiyor gizli...ne kdar 15 var mi...milyar usd egitim-saglik-adalet butcesi ne? olmasa da olur cnm...yunanistan bugun bunun icin ayakta hukumette turkiye harciyor biz de harciyoruz diye kendini savunuyor....bedelli cikarmayana oy yokkkk.....baska kapiya..yurrusun...boyle bir site mi kursak ya? www.bedelliyoksaoydayoksanaakp.com
    Sayın sinirdsahibi beyfendi yazdıklarınız mantıklı olabilir lakin bizim şuan istediğimiz gelecekle ilgili keşkelerle işimiz olmasın mücadelemiz haklı bir mücadele maillerle fakslarla gerekirse de yüz yüze görüşüyoruz.Sanırım yakın gelecekde Bedelli Askerlik çıkıcak YOLA EVAM DİYORUM ....

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sinirsahibi : Ben Bulgaristan'da birçok şeye tanık oldum. Yüzlerce firma ve şahısa danışmanlık verdim. Neler gördüm neler duydum inanamazsınız...

Bunlardan bazılarını derledim birkaç yazarla görüştüm. Sırf vatan sevgisi için. Hiç biri bunları yayınlayamayız dediler. Dedim delillerim var. Bu çok büyük bir şok etkisi yaratacak haber haline gelebilir. Hayır yayınlayamayız. Birkaç gün önce haberimle alakalı ama sonradan yalanlanan bir haber çıktı basında...

Yalanladılar. Yani benim çabalarımda boşa gidecekmiş. Belki başımda belaya girecekmiş. Aslında tarafsız yurtdışından yayın yapan bir haber sitesinin olması gerektiğine inanmıyorum. Hangimiz sesimizi duyurabiliyoruz ki haber sitelerinde.

Haber sitelerinde egolarını tatmin etmek isteyen gazeteciler yada belirli bir gruba hitaben yazıları paraya çeviren yazarlar...

Böyle bir girişimde gerçekten gönülden katılmak isteyenlerle birlikte yer alabilirim.

Tekrar ekliyorum. Ne Devletime ne de Askerime karşı bir kötü art niyetli bir düşüncem var. Sadece insanlarla oynanmasın artık. Demoktarik bir topluma, krallık yönetimi uygulanmasına karşıyım.

Binlerce işsiz var. Profesyonel askerlerle bu işsizlere çözüm sunan birini gördünüz mü medyada. Her çare arandı ama böyle birşey duydunuz mu hiç?

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

delikan42: Sorun bedelli askerlikte falan değil arkadaşım. Sorun askerlerimizin bir hiç uğruna şehit edilmesinde. Sorun Lanet PKK terörü ile halka huzursuzluk aşılanmasında. Sorun askerlerimizin ve asker adaylarımızın askerlikten soğutulmasında.

Devletin malımıyız biz?

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Renaissance rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sinirsahibi : Ben Bulgaristan'da birçok şeye tanık oldum. Yüzlerce firma ve şahısa danışmanlık verdim. Neler gördüm neler duydum inanamazsınız...

Bunlardan bazılarını derledim birkaç yazarla görüştüm. Sırf vatan sevgisi için. Hiç biri bunları yayınlayamayız dediler. Dedim delillerim var. Bu çok büyük bir şok etkisi yaratacak haber haline gelebilir. Hayır yayınlayamayız. Birkaç gün önce haberimle alakalı ama sonradan yalanlanan bir haber çıktı basında...

Yalanladılar. Yani benim çabalarımda boşa gidecekmiş. Belki başımda belaya girecekmiş. Aslında tarafsız yurtdışından yayın yapan bir haber sitesinin olması gerektiğine inanmıyorum. Hangimiz sesimizi duyurabiliyoruz ki haber sitelerinde.

Haber sitelerinde egolarını tatmin etmek isteyen gazeteciler yada belirli bir gruba hitaben yazıları paraya çeviren yazarlar...

Böyle bir girişimde gerçekten gönülden katılmak isteyenlerle birlikte yer alabilirim.

Tekrar ekliyorum. Ne Devletime ne de Askerime karşı bir kötü art niyetli bir düşüncem var. Sadece insanlarla oynanmasın artık. Demoktarik bir topluma, krallık yönetimi uygulanmasına karşıyım.

Binlerce işsiz var. Profesyonel askerlerle bu işsizlere çözüm sunan birini gördünüz mü medyada. Her çare arandı ama böyle birşey duydunuz mu hiç?
    NEDEN BEDELLİ ASKERLİĞİ İSTİYORUZ?

Bir grup genç neden Bedelli Askerlik istediklerini daha iyi anlatabilmek için bir site kurmuşlar. ( www.forum.mezun.com //www.bedelliaskerlik.org) Yolladıkları elektronik postalarla da özetle şu noktaların altını çiziyorlar:

“... Bedelli askerlik genelde Ordumuzda asker fazlası olması yüzünden uygulamaya alınır. Mutlaka gerçek sayılar ordumuzdadır ancak bilinen bir gerçek vardır ki son yıllarda bir gençlik patlaması olmuştur ve askere alınmalar 8 celbe yükselmiştir ki bu da bize asker sayısının fazla olduğunu göstermektedir. Bir de bakaya dediğimiz ve ceşitli nedenlerle askerlik hizmetini 18 ay yapmak istemeyen genç kardeşlerimiz vardır. Son yıllarda bunlarında sayısı oldukça yüksek rakamlara yükselmiştir. Bunun içinde bir sayı vermek zordur, ancak 250 bin kadar olduğunu sanıyoruz.

Bu göstergelerden sonra görülüyor ki bedelli askerlik uygulamasını tekrar yürürlüğe koymak kaçınılmaz olmuştur.

Önceki yıllarda da bedelli askerlik uygulaması göze çarpmaktadır (1989,1992,1999 ve daha önceleri). En son bedelli askerlik uygulaması ile yinelenen bedelli askerlik uygulamasının günümüzde tekrar çıkarılmaması için hiçbir neden yoktur. Ülkenin menfaatine olan bu uygulama önceki yıllardaki gibi gelecekte de tekrarlanmalıdır.

Eğer ortada bir haksızlık var ise o da ilk çıkan bedelli askerlik uygulamasına yöneltilmesi gerekirdi. Kaldı ki o bedelli askerliğin de sağladığı birçok fayda mevcuttur ve kesinlikle bir haksızlık olarak gösterilemez.

Çok önemli bir nokta ise o yıllarda PKK ile devam eden bir savaş vardı ve yine de çıktı. Çünkü gerekliydi. Sonra ardından bir daha sonra bir daha ve en son olarak 1999 yılında çıkarılan uygulama ile devam etti. Şimdilerde ise yine kamuoyunda gündemin ilk sıralarına oturdu. Bizce çıkması değil çıkmaması haksızlıktır. Çünkü belli ki bu uygulama periyodik olarak çıkmaktadır. Bunun yeniden çıkmasını istemek de bizim en doğal hakkımızdır.

Bizim istediğimiz sadece ve sadece periyodik aralıklarla Türkiye'de bedelli uygulamasının tekrar yürürlüğe girmesidir. Buna haksızlık denmez. Buna haklılık denir.

Parası olan yapacak, olmayan yapamayacak. Buna böyle bakılmamalıdır. Bedelli askerlik kelimelerini duyunca tüyleri diken diken olan insanlar Laila'yı konuşurlar mı hiç ya da Reina'yı ? Parası olmayanın özel okula gidemediğinden bahsederler mi? Ya da yine parası olanın ülkenin dövizini yani ülkenin kanını yurt dışına akıttığından bahsederler mi? Bizler ise hem kısa hem orta hem de uzun vadede Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine çıkarmayı taahhüt ediyoruz. Bunu biz söylüyoruz. Türk gençleri söylüyor. Türkiye'nin geleceği söylüyor. Dayandığınız tek temel para meselesi mi? İşte size para. Bedelli askerlikten gelecek para. Tam bir halk hibesi. Sakin hibe kelimesi yanlış anlaşılmasın. Ülke için veriyoruz bu parayı. Eğitim için, sinai kalkınma için, ordu modernizasyonu için. Vatanımız için.
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...?id=154548&p=2

Daha Önce böyle bir haber yayınlanmış şimdi niye yayınlanmasın
    Konu bihterabi tarafından (19-12-2008 Saat 02:07:25 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Arkadaşlar forumdaki whiteblack arkadaşımız beni bayağı bi suçlamış. Bir kaç gündür işlerden dolayı nete fazla takılamıyorum o yüzden geç cevap veriyorum. Olumsuz fikir yazmayın insanların moralini bozmayın vb. şeyler yazmış. Bende en az senin kadar bedelli bekleyen insanlardan biriyim.Ben düşüncelerimi söyledim ve söylemeyede devam edeceğim çok çok okumazsın olumsuz bir yazı gördüğün zaman. Ama kimse kimseye olumsuz moral bozucu insanların ümitlerini kırıcı şeyler yazmasın demesin. Sen nasıl düşünceni dile getiriyorsan bende söylüyorum.İnsanların düşüncelerine sınır koyucu onları baskı altına alan istediğini yazmasına engel olan mesajlar yazmayalım.Umarım anlamışsındır.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adalet Bakanlığı, ‘asker kaçağı’ gerekçesiyle yaşanan sıkıntıları sona erdirmek için önemli bir sivil adım atarak 10 maddelik genelge yayımladı. Buna göre, artık askerlik şubeleri asker kaçakları hakkında ülke çapında arama ve yakalama emri çıkaramayacak. Hakim kararı olmadan kimse saklı-yoklama kaçağı-bakaya veya geç iltihak bakayası suçlarından birini işlediği gerekçesiyle yakalanıp gözaltına alınamayacak.
    Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga imzasıyla çıkan genelge, önceki gün başsavcılıklara gönderildi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne (AİHS) de gönderme yapılarak hazırlanan genelgede, yapılması gerekenler şöyle sıralandı:
    YAKALATAMAZ • Saklı, yoklama kaçağı, bakaya veya geç iltihak bakayası olan kişiler, askerlik şubesi başkanlıklarının idarî nitelikli talepleri doğrultusunda ülke çapında aranamayacakları gibi yakalanıp gözaltına alınmaları da mümkün olamayacak,
    HAKİM KARARI • Suç duyurusunda bulunulmasını müteakip haklarında adlî soruşturma başlatılan kişilerle ilgili olarak, çağrı üzerine gelmeleri veya kendilerine hiç çağrı yapılamaması hâlinde, soruşturma evresinde Cumhuriyet savcısının istemi üzerine yakalama emri düzenlenebilecek.
    MAHKEME SONRASI • Yürütülen adlî soruşturma sonunda, ilgili Cumhuriyet başsavcılığı “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verirse, iddia olunan suçlar sübut bulmamış olacağından, söz konusu şüpheli veya sanıklar hiçbir şekilde yakalanamacak ve gözaltına alınamayacak.
    CEZASINI ÇEKERSE • Yapılan yargılama sonunda sanıklar, Askeri Ceza Kanunu gereğince hapis veya adlî para cezası alırsa, bundan sonraki süreç cezaların infazıyla ilgili olduğundan, infaz sonrasında dahi, kişilerin askerlik şubelerine götürülebileceğine dair ilgili mevzuatta hüküm yok.
    İFADE ALAMAZ • Askerlik şubesi başkanlıkları, CMK ilgili maddeleri anlamında “adlî kolluk” olmadıklarından, şüphelilerin ifadeleri başsavcılıklar ya da görevli-yetkili kolluk birimlerince alınabilecek.
    ŞUBE İTİRAZ EDEMEZ • Mahkemelerce verilen kararlara, askerlik şubesi başkanlıkları itiraz edemeyecek, adlî merciler tarafından verilen kararların bir sureti bilgi mahiyetinde askerlik şubelerine gönderilecek.

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sinirsahibi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Adalet Bakanlığı, ‘asker kaçağı’ gerekçesiyle yaşanan sıkıntıları sona erdirmek için önemli bir sivil adım atarak 10 maddelik genelge yayımladı. Buna göre, artık askerlik şubeleri asker kaçakları hakkında ülke çapında arama ve yakalama emri çıkaramayacak. Hakim kararı olmadan kimse saklı-yoklama kaçağı-bakaya veya geç iltihak bakayası suçlarından birini işlediği gerekçesiyle yakalanıp gözaltına alınamayacak.
    Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga imzasıyla çıkan genelge, önceki gün başsavcılıklara gönderildi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne (AİHS) de gönderme yapılarak hazırlanan genelgede, yapılması gerekenler şöyle sıralandı:
    YAKALATAMAZ • Saklı, yoklama kaçağı, bakaya veya geç iltihak bakayası olan kişiler, askerlik şubesi başkanlıklarının idarî nitelikli talepleri doğrultusunda ülke çapında aranamayacakları gibi yakalanıp gözaltına alınmaları da mümkün olamayacak,
    HAKİM KARARI • Suç duyurusunda bulunulmasını müteakip haklarında adlî soruşturma başlatılan kişilerle ilgili olarak, çağrı üzerine gelmeleri veya kendilerine hiç çağrı yapılamaması hâlinde, soruşturma evresinde Cumhuriyet savcısının istemi üzerine yakalama emri düzenlenebilecek.
    MAHKEME SONRASI • Yürütülen adlî soruşturma sonunda, ilgili Cumhuriyet başsavcılığı “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verirse, iddia olunan suçlar sübut bulmamış olacağından, söz konusu şüpheli veya sanıklar hiçbir şekilde yakalanamacak ve gözaltına alınamayacak.
    CEZASINI ÇEKERSE • Yapılan yargılama sonunda sanıklar, Askeri Ceza Kanunu gereğince hapis veya adlî para cezası alırsa, bundan sonraki süreç cezaların infazıyla ilgili olduğundan, infaz sonrasında dahi, kişilerin askerlik şubelerine götürülebileceğine dair ilgili mevzuatta hüküm yok.
    İFADE ALAMAZ • Askerlik şubesi başkanlıkları, CMK ilgili maddeleri anlamında “adlî kolluk” olmadıklarından, şüphelilerin ifadeleri başsavcılıklar ya da görevli-yetkili kolluk birimlerince alınabilecek.
    ŞUBE İTİRAZ EDEMEZ • Mahkemelerce verilen kararlara, askerlik şubesi başkanlıkları itiraz edemeyecek, adlî merciler tarafından verilen kararların bir sureti bilgi mahiyetinde askerlik şubelerine gönderilecek.
    Arkadaşım bu yeni bir bilgi mi ?

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.taraf.com.tr/haber/12405.htm de konu anlatiliyor.Genelgeyi yayinlayan Adalet Bakanligi milletin haberi olmasin diye internet sayfasindan cikardi.Ama asli bende mevcut uygulama yururlukte..AB neden olarak gosterilmis.

AİHM’den Ankara için emsal karar
    Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, askerlik hizmetini yapmak istemeyen bir kişiye zorla askerlik yaptırılmak istenmesini “kötü muamele” olarak niteleyerek Türkiye’yi mahkum etti. Mahkeme, bu konuda yeni bir yasal düzenleme gerektiğini de kaydetti.

NTV-MSNBC
    Güncelleme: 10:32 TSİ 25 Ocak 2006 ÇarşambaSTRASBOURG - Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde ilk defa vicdani ret konusunda mahkum oldu. Ankara davacıya toplam 11 bin Euro tazminat ödeyecek.
    iyi para ...

VECDİ'YE GÖNÜLDEN BİR ALKIŞ DAHA

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün, savunma bütçesinin nasıl kabul ettirildiğine dair sözleri Habertürk kameralarına yakalandı. Gönül, "Her ne kadar savunma sanayine biraz fazla pay ayırdıysak da, sizinkiler daha çok gizlidir... Güneydoğu’da bir operasyon göstersek bütçeyi çoktan kurtarırız” dedi. Pazartesi günü Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında Milli Savunma Bakanı 2009 bütçesini komisyon üyelerine sundu. Görüşmeler sırasında “Asacaksanız da beni asacaksınız” gibi sözlerle ilgi çeken Vecdi Gönül, bir skandala daha imza attı. Gönül, kameraların salondan çıkışını beklerken yanındaki Milli Savunma Bakanı Müsteşarı Korgeneral Ahmet Turmuş"un kulağına eğilerek söylediği sözler Habertürk kameralarına yakalandı.

Kamera kayıtlarına göre Gönül, Turmuş’un kulağına eğilerek şu sözleri söyledi: "Her ne kadar savunma sanayine biraz fazla pay ayırdıysak da, sizinkiler daha çok gizlidir... Güneydoğu’da bir operasyon göstersek bütçeyi çoktan kurtarırız. " Kullanılan sözler tam olarak duyulmasa da anlaşılan kısımları alınan bütçeyi haklı göstermek için Kürt bölgelerinde operasyonlarda kullanılacağı tezini öne süreceğini gösteriyor. Operasyonların da bütçe için bir kılıf olarak kullanıldığına işaret eden bu sözler, bütçenin şeffaf olmadığını da gözler önüne serdi. Daha önce de Brüksel’deki konuşmasında "Rumlar ve Ermeniler gitmeseydi milli devlet olabilir miydik?" sözleriyle tepki çeken Gönül, konuştukça resmi devlet görüşlerini de ortaya seriyor. Açıktan ifade edilmeyen ancak devletin resmi bakış açısını oluşturan kimi gerçekler, Vecdi Gönül’ün sözleriyle kamuoyunun gündemine geliyor.

+ Konuyu Yanıtla
32 / 101 Sayfa İlkİlk ... 2122223242526272829303132333435363738394041425262728292 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri