+ Konuyu Yanıtla
11 / 101 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819202131415161718191 ... SonSon
101 den 110´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

arkadaşlar hep beraber hareket ederek sesimizi duyurmalıyız geçmişte nasıl çıktıysa şimdide çıkabilir emsali var ne de olsa ben cumhurbaşkanına ve bir kaç milletvekiline mail attım toplu yaparsak ancak sesimizi duyurabiliriz. kimse üşenmesin yazmak mail atmak için..

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı vindobona rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar aslında bunu gündeme taşımak için önceki mesajlarda arkadaşların söylediği gibi yazarlara, genel kurmaya, başbakanlığa vs. taleplerimizi iletmek gerekiyor, buraya kadar hemfikiriz ancak şuraya yazanların yani bedelli isteyenlerin çeyreği bile o dilekçelerden yollamamıştır..

tam bu noktada basit bir önerim var,

bir domain adresi alsak, çok basit bir site yapsak ve bedelli isteyenler adına imza toplasak, ya da yukarda dediğim kurum ve kuruluşlara site üzerinden rahat mail yollama imkanı versek nasıl olur ?
    ben pek bu işlerden anlamıyorum yani web sayfası hazırlamaktan ama eminim aramızda vardır anlayan bu işlerden, organize olalım diyorum, ve bunun için @hotmail.com adresimi veriyorum, laf değil icraat yapalım.

Aramızda hakikaten bu web tasarım işinden anlayan kimse yokmu bu formun sitesinin kötülügünden degil talebim; sadece sesimizi daha çok duyurmak için, bedelli askerlik bekleyenlerin ayrı ayrı sitelerde bölünmesi degil bir araya toplayarak bu işi başarmalıyız.

İletiler
    122
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bihterabi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aramızda hakikaten bu web tasarım işinden anlayan kimse yokmu bu formun sitesinin kötülügünden degil talebim; sadece sesimizi daha çok duyurmak için, bedelli askerlik bekleyenlerin ayrı ayrı sitelerde bölünmesi degil bir araya toplayarak bu işi başarmalıyız.
    bir üstteki arkadaşında dediği gibi üşenmemek gerekiyor, benim bu site fikrim forum amaçlı değil, basit bir site kurarak insanların gerekli yerlere ulaşımını kolaylaştırmak, böylece üşenenler ya da yolu yordamı biilmeyenlere kolaylık olur, ben domain adını falan alırım sorun değil ama siteyi hazırlıcak biri gerekiyor,
    böylece,

sesimizi bir çok yere duyururuz,
    organize olur ve talep çokluğunu gösteririz,
    bu ekonomik durumda tam zamanında davranmış oluruz, keza önümüzdeki kısa vadede çıkmazsa bedelli uzun bir süre daha çıkmaz...

dediğim gibi, bu basit site hazırlanmasında yardımcı olacak kişiler PM atsın ya da verdiğim msn adresini eklesin. ( Lütfen.mail.adresinizi.vermeyiniz.HUKUKİ.NET.YÖNET İMİ[at]hotmail.com )

bir de arkadaşlar karamsar olmaya gerek yok, çıkması mucize değil ve önceden de yazdığım gibi bu son bedelli talebine gelen resmi açıklamalar hiç sert değildi, bence çıkar ama birazda biz efor sarfetmeliyiz.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar, TBMM'den askerlik kanunumuzun değişmesini isteyelim. Çünkü askerlik kanunumuz eskimiş ve demode olmuştur.Askerlik kanunumuzun çıktığı tarihte, "askeri güç" insan sayısı ile orantılı idi.Bu sebepten dolayı her Türk erkeğinin asker olmasını mecbur tutuyordu.Bugün teknoloji olağan üstü şekilde gelişmiş ve "askeri güç" sahip olunan teknoloji ile orantılı hale gelmiş, asker sayısının çokluğu teknoloji karşısında önemini yitirmiştir.

Artık devletlerin gücü ekonomi ve askeri teknoloji doğrultusunda bir oran kazanamıştır. Durum böyle iken, savaş tehdidi altında olmamamıza, başka devletlerin toprağında fetih arzumuzun olmamasına rağmen insanlar toplanarak askerlik yapmaya zorlanmaktadır.Bu durumun adı israftır.Üç tarafımızın denizlerle cevirli olduğunu düşürsek, ulusal güvenliğimize karşı yapılacak saldırının %75 nin deniz üzerinden yapılabilmesi mümkündür.Ekonomik harcamalarda, ulusal güvenliğimizin %75'ni koruyacak olan savaş gemileri ve teknoloji yerine gereksiz insan istihdamının tercih edildiği görülmektedir.Yapılan harcamların büyük bir kısmı askerlerin 'teskereci' olmaları sebebi ile boşa gitmektedir.Halbuki gelip "gecici" insanlara yapılan harcamalarla çok güçlü "kalıcı" Türk donanmalarına ve profesyonel kadrolara sahip olmak mümkündür.
    Bir de insanlar açısından bakacak olursak, yüz binler işini gücünü bırakıp askere gidiyor.Dünyada sınırların kalktığı artık toprak almak amacı ile savaşılmayan bir dönemdeyiz.Artık savaşların konusu TOPRAK değil EKONOMİ olmuştur.Bu açıdan bakacak olursak, yüzbinlerin işini gücünü bırakıp gitmesinin bir ekonomik maliyeti ortaya cıkıyor ve hiç bir ekonomik getirisi yok.Çünkü biz sömüren bir ülke değiliz.
    Birde askerliğe meslek açısından bakalım.Bu sefer askerliği meslek olarak yapacak olan kişiler işsiz kalacak.Mesleki tecrübesizliğin getirdiği olumsuzlukları bir kenara bırakalım hangimiz kendi mesleğinin bedavaya yapılmasını ister.Örnek vereyim, devlet memura olan ihtiyacını da bu şekilde giderse kaç kişinin işsiz kalacağını ve ortaya çıkacak tecrübesizlik kaynaklı olumsuzlukları siz düşünün.
    Konu sisdempol tarafından (23-11-2008 Saat 04:17:03 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

ARKADAŞLAR ASLINDA FAZLA UĞRAŞMAYA GEREK YOK İÇİMİZDEN BİLGİLİ ARKADAŞLAR İLE BU SİTEDE BÜYÜK Bİ KAMPANYA BAŞLATABİLİRİZ.

http://bedelli.8m.net
    http://www.bedelli.org/

bu sitelerden birinde kampanya başlatmak lazım. parası neyse toplanır verilir veya ne gerekiyorsa yapalım diyorum. haydi bedelli isteyenler destek olmaktan çekinmeyin.
    yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar ?
    Konu postmix tarafından (23-11-2008 Saat 15:01:59 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı postmix rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ARKADAŞLAR ASLINDA FAZLA UĞRAŞMAYA GEREK YOK İÇİMİZDEN BİLGİLİ ARKADAŞLAR İLE BU SİTEDE BÜYÜK Bİ KAMPANYA BAŞLATABİLİRİZ.

http://bedelli.8m.net
    http://www.bedelli.org/

bu sitelerden birinde kampanya başlatmak lazım. parası neyse toplanır verilir veya ne gerekiyorsa yapalım diyorum. haydi bedelli isteyenler destek olmaktan çekinmeyin.
    yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar ?
    merhaba free domain olan bir site yaptım burdaki bazı arkadaşların yazdıklarını oraya tasıdım çok fazla anlmadıgım için elimden geldigi kadarıyla ki hali

http://www.bedelliaskerlik.8k.com

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

arkadaşım siteyi çok güzel yapmışsın ama en azından bi anket ekleyebilseydin çok daha güzel olurdu. bu sayede kaç kişi varmış isteyen belli olurdu. yapabilirsen çok güzel olur.

İletiler
    122
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bihterabi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba free domain olan bir site yaptım burdaki bazı arkadaşların yazdıklarını oraya tasıdım çok fazla anlmadıgım için elimden geldigi kadarıyla ki hali

http://www.bedelliaskerlik.8k.com
    özel mesajda söyledim ancak burdan da tebrik ederim, emek sarf eden birini görmek güzel.

sitenin ciddi olduğu ve bununla uğraşanların da ciddi olduğunu göstermek adına bence ücretli domain alalım derim (imaj meselesi, hem eminim profesyonel bir arkadaş yardım eder), ben baktım www.bedelliistiyoruz.biz gibi domainler boş, alınabilir, önümüzdeki haftaiçi alırım ben, sende bu sitedekileri eklersin güzel olur,

arkadaşlar ben aynı zamanda;

elimizde olan mailler dışında,

trajı yüksek gazetelerin köşe yazarlarının mail adreslerini (her kesimden yazarlar),
    radyo kanallarına dinlenen ciddi programların mail adreslerini,
    ve aynı şekilde derneklerin vs. iletiim asreslerini listelemeye başladım,

gözden kaçırma ihtimaline karşın, okuduğunuz, takip ettiğiniz yazarların ve bildiğiniz sivil toplum kuruluşların aynı şekilde iletişim adreslerini listelerseniz birleştirere geniş bir arşiv yaparız,

bunun amacı, oluşturacağımız bir dilekcenin (bu sitede var, önceki sayfalarda link verildi .rar dosyası olarka var, onu update eder, elden geçiririz) tüm bu kişilere kendi mail adreslerimizle yollamamızdır,

bunu şimdiden yapabiliriz, bu site açma amacı bu siteyi bilmeyenlerin ve uğraşmak istemeyen tembellerin ( ) rahatlığı içindir bir anlamda.

bir adım attı arkadaşımız, artık beraberce ielrletebiliriz, ve eminim düşündüğümüz gibi olursa ve dediğim yerlerle binlerce mail giderse ciddiye alınacaktır.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaslar,

http://www.bedelliaskerlik.8k.com sitesindeki dilekce ornegi askerlik subelerine birakilmasi gereken dilekce. Bunu oradaki mail adreslerine gondermeyin lutfen, benim daha once gonderdigim rar dosyasindaki mektuplari bu email adreslerine gonderin.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar biraz daha çalışırsak yavaş yavaş sesimizin duyulacagına inanıyorum bihterabinin dediği gibi seçimler ve bu ekonomik kriz öncesi çıktı çıktı bi daha zor diye düşünüyorum

+ Konuyu Yanıtla
11 / 101 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819202131415161718191 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri