+ Konuyu Yanıtla
10 / 101 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192030405060708090100 ... SonSon
91 den 100´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

arkadaşım sen öyle diyorsun ama sen hiç düşünmeden direk yazmışsın bu mesajı bence. bir çok insan iş güç sahibi hatta aile sahibi. nasıl bırakıpta 15 ay gitsinler. bu kolay mı sence ? zorluğunu felan geçtik kimse zorluktan bahsetmiyor zaten süreden bahsediyor burada. milletin canını sıkan süredir. ve her zaman ki gibi şuan askerliğini yapıyor olupta memleketine dönünce işsiz güçsüz olacak olan o kadar çok asker var ki bunları hesaba hiç katmıyosun sanırım. bu ülkede şehit olanların Allah katından başka kimsenin gözünde değeri yok bence. vatan saldırıya uğruyor maddi manevi. dağdaki insanlarla iş bitmiyor. dağda nöbet tutmaklada vatan saldırıdan kurtulmuyor. yazacak o kadar çok şey var ki buraya sığmaz işte. geniş düşünelim biraz yeter.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

yürekli adam rumuzlu arkadaşım.askeliğin zor olduğu hususundan bahsetmıyoruz burda.ben bır onerı getırdım yazımı okuduysan bedellı cıksın ama 3 yada 4 ay sure askerlık yapalım dıyorum.bu 3-4 aylık suredede catısmanın en yogun oldugu en zor sartlarda askerlık yapmaya razıyım.askerlıktır bıter 15 ay olsada ama işten cıkınca boyle iş bulmak zor sonrasında omur boyu guzel iş bulamamak yada hiç iş bulamamak var.burası turkıye ekmek aslanın ağzında... unıversıteyı bıtırınce yada askerden donunce iş veren yolumuzu gozlemıyor.para lazım gecınmek ıcın cocuk bakmak ıcın.senın hayatın zorluklarından haberın varmı.fakır 15 ay zangın 1 ay muhabbetıne getırmeyın herzaman durumu.benım ailemdendende var sehıt.sen neyden bahsedıyosun.bu kadar olmaz yahu.toplanan parayla ordumuz modern sılah alsın dıyoruz.bır süper apaçi helikopter ile neler yapılıp bınlerce askerın yapacagı operasyonları tek basına nasıl yaptıgını bır ınsansız sılahın havadan hedefı farkedıp ımha ettıgını bılıyomusun sen.ılla ana yavruları bızler dag taş aylarca daglarda terorıst avınamı cıkalım.sılah alalım askerım sağ kalsın sehit olmasın.bırakın mu ben cektım herkez ceksin felsefesını.bırazda baskalarını düşünün .yazık deyılmı askerımız sehıt olsun.ben olmasın dıyorum.teknolojıden faydalanalım.gokyuzunden gorelım terorıstı uzaktan ımha edelım..yapmayın bu kadar.akılcı olun bıraz.askerlıkten korkan yada zorlugundan cekınen yok zaman cok uzun sure tam 15 ay nedemek 15 bılıyormusun.işini 15 bırakmak eşini 15 ay bırakmak nedemek bunu ancak iş güç aile sahıbı olan bılır .olmayan deyıl.haaa devlet bana desınkı gıt gel senı memur yapacaz sen yokkende ailene maas baglayacaz 1 dakıka durmam askere gıderim yemın ederım.
    Konu asi... tarafından (18-11-2008 Saat 18:03:18 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı okn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba ,

Burasi bir hukuk sitesi oldugu icin ben isin hukuki yaniyla ilgili bir soru sormak istiyorum...

Biliyorsunuz yurtdisinda resmi sekilde 1095 gun (3 yil) calisan turk vatandaslari askerligini Eur.5112.00 odeyerek 21 gun olarak yapiyorlar yani diger deyisle "dovizli askerlik" kanunundan yararlaniyorlar... Bu kanunun amaci yurtdisinda yasiyan gurbetcilerimizin (!) islerini kaybetmemeleri ve yillik izin surelerinde yurda gelip askerlik gorevlerini tamamlamalari... Ote yandan bu yontem bir cok durumu yada sartlari musait olan kisiler tarafindan kullaniliyo... Yani parasi yada cevresi olanlar zaten bedelli askerlik yapiyo...

Benim sormak istedigim, yurt disindaki vatandaslarin islerini kaybetmesinden endise eden devletimiz yurt icinde bu ulkeye vergi veren istihdam saglayan kazandigi parayi tekrardan ekonominin icinde harciyan kisilere ayni ozeni gostermiyo... Anayasanin esitlik maddesinden bu konu hukuki bir ortama tasinip bu ekonomik krizde ayni haklarin bizler icinde uygulanmasi saglanamaz mi?

Saygilarimla,
    Merhaba,

Bir soru sormustum ama onceki sayfalarda kaldi ve kaynadi... bence birbirimizi iknaya calismak yerine olabilirlikleri konusmaliyiz... sonucta bir fikri destekliyenler kadar karsi cikanlarinda olmasi normal...

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerli yerel secimlere kadar cıkarsa cıkar yok sa 2013'de gecer yani.Bir sivil tolum örgütünün gündeme getirmesi medyada olay yaramıştı bir kaç gün ancak gündemde kala bildi ve tüm gazetelerin internet sitelerinde bedelli askerlik için yayınlanan haberlere okadar az kişi yorum yazmışki,acaba gercekten bedelli askerlik bekleyenlerin sayısı bukadar azmı diye merak ettim.400-500 bin kişiden bahsediyoruz bedelli bekleyen diye ama nerde bu insanlar.

İletiler
    60
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yerel seçim öncesi çalışmak gerek
    hükemete bedelli askerlik istememizle ilgili talep yapmamız lazım hemde binlerce...farkımıza varsınlar
    arkadaşlar hadi çalışmaya

İletiler
    122
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar aslında bunu gündeme taşımak için önceki mesajlarda arkadaşların söylediği gibi yazarlara, genel kurmaya, başbakanlığa vs. taleplerimizi iletmek gerekiyor, buraya kadar hemfikiriz ancak şuraya yazanların yani bedelli isteyenlerin çeyreği bile o dilekçelerden yollamamıştır..

tam bu noktada basit bir önerim var,

bir domain adresi alsak, çok basit bir site yapsak ve bedelli isteyenler adına imza toplasak, ya da yukarda dediğim kurum ve kuruluşlara site üzerinden rahat mail yollama imkanı versek nasıl olur ?
    ben pek bu işlerden anlamıyorum yani web sayfası hazırlamaktan ama eminim aramızda vardır anlayan bu işlerden, organize olalım, laf değil icraat yapalım diyorum.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Dedigim gibi herkez bedelli bekler ama icraat yapalım deyince kimse olmaz.ızgın:

İletiler
    60
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hiçbir duyum yok hiç bir kimse çıkıp ufacıkta olsa umut vermiyor...
    bedelli gündeme geliyor birgün sonra devletin tüm kurumları noktayı koyuyor
    o kadar umutsuzumki bu konuda hergün haberlere bakıyorum ne bir umutlu yazı var nede bir duyum var

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bilmiyorum nasıl ümitle bekliyorum kaç senedir ama umut yook sanırım şartlar beni bu duruma getirdi aslında geçmişte gitmek istedim bugunü bulduk artık tek çarem yurtdışına ailemi de alıp götürmek 34 yaşından sonra nasıl askerlik yaparım bilmiyorum yurtdışı için girişimlere başlayacam canım vatanımdan uzak kalcam herkese selamlar bedelli için bişeyler yapmalıyız hep beraber

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biz daha çok haber bekleriz, hiç birşey yapmadan duruyoruz çünkü bu sitede 20 kişiden fazla insan yok, halen bedelli askerlik bekleyenler niye sessiz kalıyor anlamıyorum bizler sustukca bu iş olmaz. başbakan cocuklarına rapor almasaydı belki bedelli işi olurdu gerci onlar bişekilde yurtdışına çıkar dövizle askerlik yapardı yine, olan çalışana ve iş verenlere oluyor yineızgın:

+ Konuyu Yanıtla
10 / 101 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192030405060708090100 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri