+ Konuyu Yanıtla
82 / 101 Sayfa İlkİlk ... 2122232425262727374757677787980818283848586878889909192 ... SonSon
811 den 820´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Alıntı deniz_r1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    liste not updated.Avusturyayla basliyalim-18-35 yas arasi askere alir 2006 dan beri askerlik suresi 6 aydir kardesim 8 ay degildir,yapmak istemiyen sivil serviste 9 ay calisir.2 kibrisa gelelim askerlik 25 aydir 26 degil zorunlu askerlik yapmak istemeyenler 33 ay ordu da silahsiz askerlik yada 38 ay boyunca toplumla ilgili islerde calisir.ve bu sureler. 3 danimarka-18-27 yas arasi askere alir askerlik yapmak istemeyenlerde 6 ay alternative islerle ugrasir.askerlik yapmak istemeyenlere zorunluluk karsitlarina Conscientious objectors denir ingilizcede.danimarkada askerlik suresi 9ay degildir 4 aydir!.estonya 8-11 arasi saniyorun ki alternative var ordada wiki bu ulkeyi gecmemis.finlandiya 6ay alternative Non-military service 12 aydir.almanya 9ay askerlik suresi,18-23 yas arasini kapsar,askerlik yapmak istemeyenlere 1 degil 2 alternative sunulmustur.Entwicklungshelfer olarak 18 ay calsisr veya civilian service" (Zivildienst) olarak.yunanistan da askerlik suresi 12 aydir ama cok yakinda profesyonel orduya geciliyor alternative i 42 aydir bir omur gibi.litvanyayi bilmiyorum bulursam yollarim wiki bu ulkeyi gecmemis. Letonyada askerlik 2007den beri zorunlu degildir!.polonya 2008de zorunlu askerligi kaldirdi!isvecde askerlik 11-15 aydir 7.5 degildir silahla egitim almak istemeyenlere alternative egitimler sunulur mesela itfaiyeci olarak silahsiz olarak yapilabiliyor. turkiyede askerlik yapmakla oralarda askerlik yapmak arasinda daglar fark vardir. turkiyede ki askere alma yontemi ve rutbelerinin belirlenmesi hangi gelismis ulkeyle aynidir?ayni diye bi tarafimiz gelismis oldu.bizim ulke haksizliklar ve adeletsizlik ulkesidir.doktorda askerlik yapsin okuma yazma bilmeyende ayni sartlarda.
    Arkadaşım sen ya okuduğunu anlamıyorsun yada anlamak işine gelmiyor.ben sadece avrupada zorunlu askerliğin olduğu ülkeleri yazdım.Ben o ülkelerde hangi yaş gruplarının askere alınacağını yazmadım.Ben o ülkelerde vicdani ret hakkı olup olmadığınıda yazmadım.O ülkelerde askerlik yapmak istemeyenlere kamu hizmeti yaptırılmaz diyede bir yorumum olmadı.Verdiğim kaynağı al oku,ayrıca aynı listenin linkini veriyorum
    http://www.savaskarsitlari.org/arsiv...sivAnaID=30924

Savunmalarında çok ilginç doğrusu
    Yok yünanistanda profesyonel orduya geçilicekmiş.Ben şimdiki uygulamayı yazdım,orda zorunlu askerlik varmı yokmu.
    Yok kıbrıs rum kesiminde askerlik 26 ay değilmiş.Peki kaç aymış 25 ay şaka gibi:o :o :o :o :o
    Ayrıca kıbrıs rum kesiminde vicdani ret hakkı yoktur,askerlik yapmak istemeyenler kamu hizmetinde çalıştırılmaz

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber
    Konu bjk86 tarafından (08-02-2009 Saat 18:30:26 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Alıntı bjk86 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşım sen ya okuduğunu anlamıyorsun yada anlamak işine gelmiyor.ben sadece avrupada zorunlu askerliğin olduğu ülkeleri yazdım.Ben o ülkelerde hangi yaş gruplarının askere alınacağını yazmadım.Ben o ülkelerde vicdani ret hakkı olup olmadığınıda yazmadım.O ülkelerde askerlik yapmak istemeyenlere kamu hizmeti yaptırılmaz diyede bir yorumum olmadı.Verdiğim kaynağı al oku,ayrıca aynı listenin linkini veriyorum
    http://www.savaskarsitlari.org/arsiv...sivAnaID=30924

Savunmalarında çok ilginç doğrusu
    Yok yünanistanda profesyonel orduya geçilicekmiş.Ben şimdiki uygulamayı yazdım,orda zorunlu askerlik varmı yokmu.
    Yok kıbrıs rum kesiminde askerlik 26 ay değilmiş.Peki kaç aymış 25 ay şaka gibi:o :o :o :o :o
    Ayrıca kıbrıs rum kesiminde vicdani ret hakkı yoktur,askerlik yapmak istemeyenler kamu hizmetinde çalıştırılmaz
    neyin savunmasini yapacam,savunmayi sen yapacaksin ben degil. dogru durust arastiracaksin,senin zorunlu dedigin 2 ulkede askerlik zorunlu degil, kibrista 26 degil 25 aydir verdigin butun bilgilerin sadece yanlis oldugunu soyluyorum o kadar.bu sana saka gibi geliyorsa o senin problemin.yunanistanda zorunlu askerlik cok yakin zamanda kalkiyor,benim gibi arastir millete dogru bilgi vermeyi ogren,asil saka gibi olanda senin turkiyeyle bu ulkeleri kiyaslayip birbirine benzetmen.orda eline silah almak istemeyenlere alternative isler vardir turkiyede varmidir? orda kimsenin askerlik yapmamakla bir sorunu yoktur.arada dunya kadar fark vardir.avrupada bu isin adi zorunlu tatildir.

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

neyin savunmasini yapacam,savunmayi sen yapacaksin ben degil. dogru durust arastiracaksin,senin zorunlu dedigin 2 ulkede askerlik zorunlu degil, kibrista 26 degil 25 aydir verdigin butun bilgilerin sadece yanlis oldugunu soyluyorum o kadar.bu sana saka gibi geliyorsa o senin problemin.yunanistanda zorunlu askerlik cok yakin zamanda kalkiyor,benim gibi arastir millete dogru bilgi vermeyi ogren,asil saka gibi olanda senin turkiyeyle bu ulkeleri kiyaslayip birbirine benzetmen.orda eline silah almak istemeyenlere alternative isler vardir turkiyede varmidir? orda kimsenin askerlik yapmamakla bir sorunu yoktur.arada dunya kadar fark vardir.avrupada bu isin adi zorunlu tatildir.
    Arkadaşım ben kaynağımı verdim ama sen kafana göre yazıyosun.Verdiğim linke bak ve geçen günkü yeniçağ gazetesine bak.Verdiğim bilgiler yanlışsa bu benim değil referans aldıdğım kaynağın yanlışıdır.Ama sen bukadar şey söyleyip hiçbir kaynak vermiyorsun.Ben önümüzdeki yıllarda hangi ülkelerde zorunlu askerliğin kalkıcağınıda söylemedim,ben şuanda avrupada zorunlu askerliğin olduğu ülkeleri verdim sadece.Yani yünanistanda çok yakın bir zamanda askerliğin kalkıcak olması verdiğim bilginin yanlış oluğunu göstermez.şu andaki uygulama nerdir bakın ve onu söyleyin.Ayrıca hiçbir kaynağa dayanmadan yanlış diye iddia ettiğiniz bilgiler zorunlu askerliğin olduğu ülkelerdeki askerlik süreleriyle ilgili bilgilerdir.Yani bir ülkede zorunlu askerlik 10 ay değilde 3 ay olunca o ülkede zorunlu askerlik olmuyormu.:o :o
    Diyelim sizin verdiğiniz bütün bilgiler doğru örnek verdiğiniz herhangi bir ülkede askerlik 9 ay değilde 1 ay neyi değiştirir,1 ay olunca zorunlu askerlik olmuyormu.
    Ayrıca Avusturyada askerlik 8 ay değil,6 aydır kardeşim demişsiniz.iyi 6 ay olsun hatta yarısını alın 3 ay olsun neyi değiştirdi.zorunlu askerlik kalktımı
    Diğer verdiğiniz bilgilerde beni destekliyor finlandiyada zorunlu askerlik 180gün yazdım,sizde onu 6 aya çevirmişsiniz.180'i 30'a bölün ve kaç ay olduğunu görün.Almanyada yaş sınırlaması (18-23) vardır demişsiniz.O zaman Almanyada hiçbir üniversite mezunu askerlik yapmıyor çünkü 18-23 yaş arasında üniversite öğrencileri üniversiteye gider.Bakın örnek verdiğniz Almanyada bile üniversite mezunu olanlarla olmayanlar arasında ayrımcılık yapıyor (eğer verdiğiniz bilgi doğruysa).Almanya bile 3. dünya ülkesi olmuş yazık...
    Çok üzülüyorum ben bu Almanyaya
    Konu bjk86 tarafından (08-02-2009 Saat 21:10:07 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Alıntı voyagerstar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    aynen katılıyorum sayın frmb.bedelli askerlik bir gerekliliktir bence ve siz nedenlerini açıkça ortaya koymuşsunuz.daha önceleri çıkarılmiş bedellilerin paraları istenilen yerlere belki harcanmamiştir,ama cıkarılacak olanın gelirinin hepsi bence direk genelkurmayın insiyatifine verilerek profesyonel orduya yönelik harcanması mantıklıdır...
    kesinlikle artık ülkemizin profesyonelliğe geçmesi elzem hale gelmiştir.
    bedelli askerlik çıktığı an istenilen parayı verip kurtulmak benim için en büyük hediye olacaktır.

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bjk86 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşım ben kaynağımı verdim ama sen kafana göre yazıyosun.Verdiğim linke bak ve geçen günkü yeniçağ gazetesine bak.Verdiğim bilgiler yanlışsa bu benim değil referans aldıdğım kaynağın yanlışıdır.Ama sen bukadar şey söyleyip hiçbir kaynak vermiyorsun.Ben önümüzdeki yıllarda hangi ülkelerde zorunlu askerliğin kalkıcağınıda söylemedim,ben şuanda avrupada zorunlu askerliğin olduğu ülkeleri verdim sadece.Yani yünanistanda çok yakın bir zamanda askerliğin kalkıcak olması verdiğim bilginin yanlış oluğunu göstermez.şu andaki uygulama nerdir bakın ve onu söyleyin.Ayrıca hiçbir kaynağa dayanmadan yanlış diye iddia ettiğiniz bilgiler zorunlu askerliğin olduğu ülkelerdeki askerlik süreleriyle ilgili bilgilerdir.Yani bir ülkede zorunlu askerlik 10 ay değilde 3 ay olunca o ülkede zorunlu askerlik olmuyormu.:o :o
    Diyelim sizin verdiğiniz bütün bilgiler doğru örnek verdiğiniz herhangi bir ülkede askerlik 9 ay değilde 1 ay neyi değiştirir,1 ay olunca zorunlu askerlik olmuyormu.
    Ayrıca Avusturyada askerlik 8 ay değil,6 aydır kardeşim demişsiniz.iyi 6 ay olsun hatta yarısını alın 3 ay olsun neyi değiştirdi.zorunlu askerlik kalktımı
    Diğer verdiğiniz bilgilerde beni destekliyor finlandiyada zorunlu askerlik 180gün yazdım,sizde onu 6 aya çevirmişsiniz.180'i 30'a bölün ve kaç ay olduğunu görün.Almanyada yaş sınırlaması (18-23) vardır demişsiniz.O zaman Almanyada hiçbir üniversite mezunu askerlik yapmıyor çünkü 18-23 yaş arasında üniversite öğrencileri üniversiteye gider.Bakın örnek verdiğniz Almanyada bile üniversite mezunu olanlarla olmayanlar arasında ayrımcılık yapıyor (eğer verdiğiniz bilgi doğruysa).Almanya bile 3. dünya ülkesi olmuş yazık...
    Çok üzülüyorum ben bu Almanyaya
    benim kaynagim http://en.wikipedia.org/wiki/Military_service,bu bilgiler dogrudur sacma sapan sitelerden alinti degildir.ben senin gibi copy paste yapmiyorum.fazla bu konuyu uzatmaya gerek yok.turkiyeyle avrupayi mecburi askerlik acisindan kiyaslaman cok abestir.biz onlarin standartlarinda ve sinifinda degiliz.sen dersen ki yok biz ayni siniftayiz onlarla orasi senin problemindir.almanyaya gelince demissin ki 18-23 yasindakiler universiteye gider ve kimse askerlik yapmaz .kardesim sen hic almanyada bulundun mu?nerden biliyorsun?sen her ulkeyi turkiyeyle karistiriyorsun.sanki almanyada yas 18-23 oldu mu universite okuma zorunlulugu var. ikincisi almanyada askerlik yapmak istemeyenler sivil servislerde calisir yada 18 ay kamu kurulusunda calisir.istersen bida hepsini yaziyim. almanyada YOK yoktur. almanya ayirimcilik yapmiyor. finlandiya icinde 6 ay demisim evet 180 gundur bunda ne var ki?her ulkeninkinki ay olarak yazmisim finlandiyayi neden gune ceviriyim ki? zaten ay olarak verilmis kaynakta.sanki ben finlandiya icin hayir 180 gun degildir 6 aydir demissim?lol

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.kanalbiz.com.tr/Bedelli-a...269772661.html

ilk sayfadayız şu habere yorum yapın

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim kaynagim http://en.wikipedia.org/wiki/Military_service,bu bilgiler dogrudur sacma sapan sitelerden alinti degildir.ben senin gibi copy paste yapmiyorum.fazla bu konuyu uzatmaya gerek yok.turkiyeyle avrupayi mecburi askerlik acisindan kiyaslaman cok abestir.biz onlarin standartlarinda ve sinifinda degiliz.sen dersen ki yok biz ayni siniftayiz onlarla orasi senin problemindir.almanyaya gelince demissin ki 18-23 yasindakiler universiteye gider ve kimse askerlik yapmaz .kardesim sen hic almanyada bulundun mu?nerden biliyorsun?sen her ulkeyi turkiyeyle karistiriyorsun.sanki almanyada yas 18-23 oldu mu universite okuma zorunlulugu var. ikincisi almanyada askerlik yapmak istemeyenler sivil servislerde calisir yada 18 ay kamu kurulusunda calisir.istersen bida hepsini yaziyim. almanyada YOK yoktur. almanya ayirimcilik yapmiyor. finlandiya icinde 6 ay demisim evet 180 gundur bunda ne var ki?her ulkeninkinki ay olarak yazmisim finlandiyayi neden gune ceviriyim ki? zaten ay olarak verilmis kaynakta.sanki ben finlandiya icin hayir 180 gun degildir 6 aydir demissim?lol
    Verdiğin kaynak gerçekten çok faydalı (wikipedialara üye olan herkes istediği bilgiyi yazabilir ).Verdiğin wikipedia linki önce bir tıkla,senin iddia ettiğin bilgiler nerde yazıyor onu bir göster.Ayrıca ben sadece site linki vermiyorum,5şubat perşembe arslan bulutun yeniçağ gazetesindeki yazısını kaynak olarak veriyorum (sallama wikipediaları değil).Yazımı oku ben Türkiyeyle avrupayı
    zorunlu askerlik konusunda kıyaslamadım,ben sadece avrupada zorunlu askerliğin olduğu ülkelerin listesini verdim.Listenin başlığınada bakarsan anlarsın herlade lol :o .Ama kıyaslamak istiyorsanda kıyasla ve farkı gör,Türkiyede 30bin kişi teröre kurban gitti,tüm Avrupada bin kişi bile terör yüzünden ölmedi lol :o .Avrupanın kuzeyinde hiçbir saldırı tehditi bile olmayan finlandiyada 6 ay askerlik yada askerlik yapmak istemeyenlere 395 gün kamu hizmeti varsa.Türkiyede tabiki zorunlu askerlik yada kamu hizmeti olucaktır.
    Almanyaya gelincede sen 18-23 yaş arasındakilere askerlik yaptırılır demişsin,bende senin verdiğin bilgiyi doğru kabul ederek ozaman üniversiteye giden hiç kimse askere gitmiyor dedim.Heralde üniversite eğitimini askerde almıyorlar.Sen hiç almanyada bulundunmu nerden biliyosun sanki yaş 18-23 oldumu üniversite zorunlululğumu var demişsiniz.Yaş 18-23 oldumu dünyanın hiçbir yerinde üniversite okuma zorunlululğu yoktur,bende bunun aksini söylemedimki.İyi okuyun yaş 18-23 oldumu bazı insanlar üniversiteye gider bazı insanlar gitmez.18-23 yaşında üniversiteye gidenler,tekrar söylüyorum üniversiteye gidenler sizin verdiğiniz bilgiye göre askere gitmiyor.Çünkü zaten 23-24 yaşında mezun oluyor :o lol.
    İyi okudunuzmu lol.İsteyen üniversiteye gider,isteyen gitmez.Üniversiteye gidenleri ele alırsak mezun olduğu yaşta askerlik yapamıyorlar lol lol lol
    :o ayrıca benim abimin eşi almancı,7kere Almanyaya gittim lol :o

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı haydihaydi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Celp suresinin 25 gune cikmasi bir hazirlikti...Bilgi icin,BASBAKANLIK ILE TEMAS KURUN ve teyit edin.

...............................
    ..........................

Yedek subay aday adaylari ve kisa donem askerlik yapacak yukumluler her celp doneminde artmaktadir.Turkiye deki universite sayisinin cok fazla artmasi,universitelerin fazla mezun vermesi nedeniyle,gerek yedek subay okullari gerekse kisa donem er egitim alaylari kapasite fazlasi yasamaktadir.Konunun cozumu icin celp suresi 25 gune cikarilmis ve kapasite fazlalarinin bir sonraki doneme aktarimi saglanmistir ancak kisa vadeli bu cozum ileride yeterli olamayacaktir.Ozellikle ekonomik kriz nedeniyle is hayatina atilmayan veya isinden olan yeni bir kesim vardir.Yaklasik 650 bin kisiyi olusturan bu kesimin cikarilabilecek bakanlar kurulu karari askerlik suresinin yeniden duzenlenmesi veya bedelli askerlik kapsamina alinmasi mumkundur.Konu hakkindaki ayrintili calismalar dosyada sunulmustur.Geregi icin bilgilerinize arz ederim.

..........
    Basbakanlik Danismani
    yeniden umitlenip, yeniden bir beklentiye girsek mi? bence deger!

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı borakvk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    yeniden umitlenip, yeniden bir beklentiye girsek mi? bence deger!
    sadece üniversite mezunlarını kapsayacak bir bedelli askerlik asla kabul edilemez 22 yaşında üniversite mezunu bir kişi bedelli askerlik yapmamalı asla bedelli askerlik çıkacaksa yaşa göre kapsamalı üniversite bitirip bitirmediğine göre ayrılmamalı...
    bedelli askerlik 26 yaşından gün almış herkezi kapsamalı bunun dışında çıkacak her türlü bedelli askerliğe karşıyım.....

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bedellihanay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sadece üniversite mezunlarını kapsayacak bir bedelli askerlik asla kabul edilemez 22 yaşında üniversite mezunu bir kişi bedelli askerlik yapmamalı asla bedelli askerlik çıkacaksa yaşa göre kapsamalı üniversite bitirip bitirmediğine göre ayrılmamalı...
    bedelli askerlik 26 yaşından gün almış herkezi kapsamalı bunun dışında çıkacak her türlü bedelli askerliğe karşıyım.....
    Tanri bir gun bir kamburu cagirarak su teklifte bulunmus: 'kamburunu duzeltmemi mi istersin yoksa diger insanlara da kambur vermemi mi?' Kambur buyuk bir coskuyla 'herkese ver, herkese ver' demis.

Daha oncekilerde biz kapsanmadiysak, bundan sonra cikacakda da bazilari kapsanmayacaktir. Bizim karsi olmamiz cok bir anlam ifade etmiyor, onemli olan yetkili ve etkili mercilerin taraf olmasi.

+ Konuyu Yanıtla
82 / 101 Sayfa İlkİlk ... 2122232425262727374757677787980818283848586878889909192 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri