+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 39 ileti bulundu.

Konu: Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ANKARA
    İletiler
    373
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış

Sayın okuyucular;
    Affınıza sığınarak bir tavsiyede bulunacağım:
    Gazeteleri, köşe yazılarını, Siyasi tarihe ilişkin çeşitli kitap ve makaleleri üç boyutlu okuyunuz... Gerçekleri görmenin tek yolu yazının altında ne maksat ve ne niyet olduğunu görmektir... Satılacağı gün gibi ortadaydı. Eğer yıllarca bu tür çalışmalarım doğrultusunda elde ettiğim bilgi ve gerçekleri gün yüzüne çıkarır isem nahoş tartışmalar ile karşı karşıya kalırım. Ama buyrun üç boyutlu gözlüğümü, takın ve izleyin... Gerçek gerçektir ve gün gibi ortadadır, görmek isteyene ve görebilene...
    Güven duygusunun olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyorsak güveni sağlamak istiyorsak, tüm yalanların, sahtekarlıkların oyun içinde oyunların üzerine gitmek gerekir...
    Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış konulu yargıtay kararı ara
    Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tuncay Özkan, Yeni kanalının adını açıkladı

KANALTÜRK'ü satmasıyla gündeme gelen Tuncay Özkan, Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun davetlisi olarak Manisa'nın Salihli İlçesi'ne geldi. Yeni kuracağı televizyonun adının Bizim TV olacağını söyleyen ve 2 ay sonra da yeni parti kuracağını söyleyen Özkan, "Ben artık iktidara gelmek istiyorum" dedi.

Bir restoranda taraftarlarıyla toplantı yapan Tuncay Özkan, burada yaptığı konuşmada, "Kanaltürk'ü tek başıma ben kurdum, küfrettiler. Yayına başladık, yine küfrettiler. Cumhuriyet mitinglerini düzenledik, yine küfrettiler. Kanalı satarken de küfrettiler" dedi.

Kendisinin dün ne ise bugün de yine aynı olduğunu söyen Tuncay Özkan, "Bana küfredenlere `hoşt' diyorum. Eğer benim ölüm bile Mustafa Kemal'in sancağını taşımazsa gelin mezarıma tükürün" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'in Kanaltürk'e reklam verdilmesini engellidiğini, bunun sonucu olarak da kanalın mali yapısının bozulduğunu söyleyen Özkan, "Seçimden yaklaşık 6 ay önce kanalı 125 milyon dolara satın almak istediler. Ancak ben karşı çıktım" dedi.

Tuncay Özkan, tüm işadamlarıyla görüştünüğünü ancak Kanaltürk'ü alan çıkmadığını söylerken, "Sekiz aydır çalışanların maaşlarını ödeyemiyorduk. Neymiş kanalı Fettullahçılar'a satmışlar. Eğer kanalı satmasaydık Maliye Bakanlığı dün itibariyle tüm mallarımıza el koyacaktı. RTÜK ise kanal frekansımızı kapatacaktı. Şimdi yeni bir kanal kuruyoruz. 2 hafta içinde yayına başlayacak olan kanalımızı adı `BizimTV'. Bir de parti kuruyorum. Yeter artık ben iktidara gelmek istiyorum. Türkiye'yi bu yobazlardan kurtarmak istiyorum" dedi.

Tuncay Özkan daha sonra Biz Kaç Kişliyiz Platformu üyeleriyle öğle yemeği yedi.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...8&Categoryid=1

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vefa, benim için kin ve minnete sadakattir. İşte o yüzdendir ki bu yazı bir namus yazısıdır, vefa yazısı değil.

Ne Tuncay Özkan, ne de Kanaltürk’e minnetim var.

Üslendikleri misyona saygı duyduğum ve aralarında bulunmak, değişik bir bakış açısı sunmak, magazininden kültürüne, programlarını beğendiğim bir kanalın ufkunda kendi fikirlerime yer açmak için oradayım.

Şöyle söyleyeyim: Yirmi iki yılı geride bıraktığım gazetecilik mesleğinde, kimsenin kimsenin önüne geçmek için dolap çevirmediği, kişisel hırsların değil, doğru ya da yanlış, ilkelerin savunulduğu tek iş yeri gördüm, o da Kanaltürk’tür.

Sevgili hocamız Prof. Dr. Süheyl Batum, Ceza Hukuku’nda uluslararası genç değerimiz Aslıhan Öztezel ile birlikte hazırlayıp AB’nin mali desteğini aldığımız, dolayısıyla başta ekonomik, her anlamda bağımsız Kiosk programını, bu özellikleri yüzünden Kanaltürk’te yapıyoruz.

Tuncay Özkan’a, “AB programı yapacağız!” dediğimde, AB karşıtı Kanaltürk izleyicilerinden nasıl tepki alacağını o da biliyordu ben de.

Tuncay Özkan, sadece konuk olarak katıldığım “Gerçekler” programında, “Bu karıyı niye aranıza alıyorsunuz?” diyenlere karşı nasıl sağlam durduysa, “AB yanlısı program nasıl yayınlarsınız?” diye soranlara karşı öyle sağlam durdu.

Ben de, “O adamın yanında ne işin var?” diyenlere karşı aynı sağlamlığı gösterdim. “Kanaltürk’ü bitirecekler, kenara çekil!” diye uyardıklarında da kaçmadım. Kaçmam.

Anlamıştım. Bitireceklerdi. Tuncay Özkan millete güveniyordu.

“Yanlış millete güveniyorsun!” dedim. Dinlemedi.

Bitirdiler.

Kanaltürk’ün Koza İpek Grubu’na satışını, kesinlikle onaylıyorum!

Tuncay Özkan ve kanala küfreden halkımıza soruyorum: “Gömleğimi satarım, maaşımın yarısını veririm, yeter ki Kanaltürk yaşasın!” diyenlerden kaçı gömleğini sattı, kaçı maaşının yarısını gönderdi Kanaltürk’ün 8 aydır ücretsiz çalışan elemanlarına?

Tuncay Özkan’ı linç eden köşebentlerimize soracak sorum yok, çünkü hepsinin ne mal olup kaça satıldıklarını çok iyi bilenlerdenim.

Aralarından biri beni hayal kırıklığına uğrattı, o da sergiler “gibi” göründüğü duruşa hiç yakışmayan dünkü yazısıyla Yiğit Bulut.

Pek güvendiği okurlarına, “Kanaltürk programlarına niye katılmadığımı şimdi anladınız mı?” demeye getirmiş. Eğer Kanaltürk’ün Ankara konferansına katılımını, benim boyun eğmediğim, “Aman onlarla görünmeyin!” uyarısına uyup iptal ettiğine bizzat tanık olmasaydım, belki yutardım.

Ama “Tam karşı gruba satacağına, keşke kapatsaydı! O zaman, peşine düşen herkes gelir, orada gerekli mücadeleyi yapardı...” nasihatine değgin bir ders vermek isterim: Sayın Bulut, herkesin hiç kimse demek olduğu zamanları siz hiç yaşamadınız anlaşılan. Ya herkes adına angaje olmayın, ya da kendiniz için konuşun. Parmağınızdaki pırlantalı yüzüğü mü verirdiniz Kanaltürk’e destek olarak, yoksa vermez miydiniz?

Vermemek elbette hakkınız, ama vermemek, sizin de “herkes yapardı” demek hakkınızı elinizden alır.

Tuncay Özkan, Kanaltürk’ü satmasaydı, evet, Maliye Bakanlığı el koyacaktı. Maliye Bakanlığı el koyup ne yapacaktı? Belki aynı gruba, ama mutlaka AKP yandaşı birilerine satmayacak mıydı?

Tuncay Özkan, bütün kapıları çaldı. Alımkâr bir tek “vatan evladı AKP muhalifi” çıkmadı.

Kanaltürk’ün Koza İpek Grubu’na satılması, işin zaten varacağı mecrada, Unakıtan maliyesini aradan çıkarmaktan ibarettir.

Kanaltürk’ü yaşatmak için elini taşın altına koyan, didinen gerçek insanların tesellisi yok, olamaz. Ancak...

2005’te beni, bugün Tuncay Özkan’ı linç etmek için yarışan aynı sırtlan tayfasına iki seçenekli bir uyarım var: Sizin güdük çapınızla edindiğiniz büyük şans, bizlerin satılık olmamasıdır. Satılmaya karar verirsek, sizlerden daha çok para ederiz bir...

İkincisi, satılmadan yaşar ve sizin ardınıza kalırsak, onur nedir, onursuz kimdir, tarihçesini biz yazarız.

Her iki olasılıkta da kin vefama güvenebilirsiniz!
    16/Mayıs/2008 Mine .G . Kırıkkanat

M.E.S: Bu güne kadar yapılanlar ortadayken MUSTAFA KEMAL'İN ögretilerini bizlere anlatan bu uğurda çaba sarfedenlere saygı duymadan
    Din sömürüsüne dayalı siyasetin av sahası olarak gördüğü kanalı ATATÜRK'ü hedef alan söylemlerle nankörlüklerle rejime karsı söylemler içinde olanlara karsı uyanık olmak zorundayız.

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tuncay Özkan'ın Radikal yazarı İsmet Berkan'a ettiği küfürler seviyesinin bir göstergesi olsa gerek. Parti kurmasını memnuniyetle karşılarım. Kaç kişinin ya da halkın yüzde kaçının oyunu alacağını merak ediyorum. Kanaltürk'ün satılmasını "farklı seslere tahammülsüzlük" olarak yorumlayanların başka farklı seslere de aynı toleransı göstermesi dileği ile....

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=877869

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=877726

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=877537

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=877573

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=877382

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=877397

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ate=17.05.2008

http://www.radikal.com.tr/Default.as...ate=17.05.2008

mkocagul Misafir

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kanaltürk beni hiç tatmin etmemişti, çünkü başında Tuncay Özkan denilen şovmen vardı. İktidarın yanlışlarına karşı muhalefet etmek elbette alkışlanacak bir davranıştır. Ama Tuncay Özkan'ın tavırları şovmenlikten ve milleti gaza getirmekten başka bir şeye benzemiyordu. Bu nedenle arkasından gidenleri anlamakta zorluk çekiyordum.

Bu adamın Kanaltürk'ü satması, arkasından gidenleri de satması anlamına gelmiyor mu? Bu çok ağır bir yargı mı bilmiyorum ama, kendisine güvenenleri hayal kırıklığına uğratmanın başka anlamı var mı? Bu adam gazeteci iken yazdığı bazı kitapları okumuştum ve yararlanmıştım. Ama televizyon işine girip de hiç de samimi görünmeyen yapay, kışkırtıcı, şova yönelik, içerik ve derinlikten yoksun konuşmaları hep bana itici gelmişti. Beni yanıltmadı..
    Linkler vererek Tuncay Özkan ı eleştirmişsiniz ama siz ve sizin gibi bu satırları yazabilenlere siz nasıl tepki gösterirdiniz? Dün itibarı ile kanala el konulacağı anlatılıyor biliniyor. Kanala el konulması şerefli ama adam gibi borcunu ödeyerek kendi işini kendisi görmesi şerefsizlik oluyor öylemi? Tuncay Özkan ın arkasından gidenleri anlamadığınızı yazmışsınız. Anlamadığınız kesin çünkü arkasından gidilen Tuncay Özkan değildi. Bu ana fikri bile çarpıtıyor yada anlamıyorsanız ben size ne yazabilirim ki?
    Belkide sizi asıl rahatsız eden, Tuncay Özkan denen adamın tamamen silinmemesidir. Kanala el konulup bir takım yasal yaptırımlara maruz kalsa idi bir daha zor ortaya çıkardı. Şİmdi hala sizin yada benzeri fikirler için ciddi bir huzursuzluk kaynağı olmaya devam edecek. Sizi asıl rahatsız eden durum bu olmasın Sayın Bİlgili?

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Leyla Gencer, kendi ülkesinde yaşamayı ve kültürle hemhal olmayı kendine yediremeyen bir yabancıydı.

Yabancı olarak 1980'lerden sonra İtalya'da yaşamaya başladı.

Türkiyeli kaldı. Kilise müziği orijinli bir mesleğin getirisini ilam etme yeri olarak İtalya'yı seçti.

Kültürel Hristiyan bağlılığını fâş etti.

Felsefi hayat görüşüyle kendi cenazesini yakma yolunu seçti.

Kendi'ni Jesus'a yendiden veren bu kimlik küllerini Ortaköy'e saçtırıyor. Madem öyle külleriniz de İtalya'da kalsın, niye kirletiyorsunuz suyumuzu?

Ama laikçi medyamız onu sanki bir Yunus Emre'ymiş gibi bize mal etmeye kalkıştı.

O modern Türkiye'nin bir ürünüydü.

Ama asla bizim tercihimiz değildi.

Ölmüş, biz de haberdar olduk.

Ama onun adeta çok dinli birisiymiş gibi, kalbinin yarısı Hristiyan, yarısı Müslümanmış gibi sunulmasını yemedik!
    http://www.bugun.com.tr/yazar.asp?yaziID=25371

Farklı seslere tahammül veya tahammülsüzlük mü dediniz sayın Bilgili? Aslında keşke ülkemiz Mao' nun Çin' i gibi herkesin tek tip elbise giydiği bir ülke olsa ne kadar güzel olacak değil mi? Aysun Kayacı' ya dahi tahammül edemeyip en üst düzeyde polemiğe dalan, İstanbul' da bir çıkmaz sokağa "CUMHURİYET ÇIKMAZI" ADI VEREBİLEN, 1 Mayıs olaylarıyla adeta dalga geçen, Yargı'yı baskı altına almak için enva-i çeşit numaralara başvurulan, giderek bir polis devleti olmak yolunda hızla ilerleyen bir ortamda acaba kimler farklı seslere TAHAMMÜL EDEMİYOR sayın Bilgili?

Artık sizde vicdan ölçüsünün kalmadığını, nalına hiç vurmadan her zaman mıhına vurduğunuzu görmek içimi acıtıyor inanın.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Artık hiç kimseye güvenim kalmadı, neye , kime inanancağımı da bilemiyorum, bildiğim bir şey varsa o da insanların paraya taptıkları ve gözlerini kırpmadan diğer insanları kullandıklarıdır.

Zaman herşeyi daha net gösterecektir, inansak, güvensek ne olur, inanmasak ne olur. Hiç... Beynim durmuş zaten...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnandığınız şeyler için fedakarlık yapmazsanız , gerçekleşen her olaya ancak seyirci kalır ve sadece şikayetçi olursunuz. Tuncay Özkan ya da onun söylediği hiçbir şeyi sevmek zorunda olmamak gibi bir hürriyetimi kullanıyorum.
    Ne kendisini ne de savunduğu şeyleri sevmiyorum..
    Fakat, bugün "Tuncay Özkan niye sattı" diye eleştirenlerin hangi biri Kanaltürk'ün bu zamana kadar nasıl ayakta durabildiğini sorgulamadı?. Bu iş öyle uzaktan bakıldığı gibi değildir?. Hele hele Tv gibi zor bir iş o kadar kolay yürütülmez. Şu anda ayakta duran kanalların kimi başka tröst sektörlerdeki gücünün devamı için medya sahibidir, kimi siyasal ideolojilerinin taraftarlarından destek alır. Bugün en büyük medya grubunun, esasen bir büyük sermaye grubuna çanakçılık yaptığı düşünülürse ne demek istediğim de anlaşılır. Yani TV işletmeciliğinin karlılığı söz konusu bile değildir.

"Biz kaç kişiyiz " de bedava kayıt olunan bir yapıya kayıt olmak için bile bir kaç saniye harcamaya fedakarlık yapamayanlar, Tuncay Özkan'a niye saatın diyemez.
    Birbuçuk milyon katılımcının 15 er YTL lik katkı bile yapamayıp, lazım olan 25.000.000 YTL yi toplamaktan acizlikleri ortada iken ulusalcılara geçmiş olsun.

mkocagul Misafir

Sayın aakoc
    Parmaklarınıza sağlık. Konuyu gerçekten iyi özetlemişsiniz.
    Saygılarımla.

mkocagul Misafir

Sayın Abbas Bilgili
    Konu Tuncay Özkan ın maddi olarak artık yayıncılığı yürütememesi nedeni ile kanalı satmasınından açılınca bakın insanoğlunun aklına neler geliyor. Mesela Tuncay Özkan hemde haklı nedenlerle kanalı satınca kendine güvenen ve inananları da satmış oluyor. (Size göre tabi) Peki aynı mantık ile gidelim. Araştırdığım kadarı ile sizin ilginizi hiç çekmeyen Vakit Gazatesi yazarı Hüseyin Üzmez olayı için yorumunuzu merak ettim. Kendisine güvenen ve inananlar açısından durumu ve görüşünüzü geçekten merak ettim. Bu olaya bana göre satma çok hafif gelir ama siz nasıl nitelersiniz onu bekliyorum.
    Saygılarımla.
    Konu mkocagul tarafından (17-05-2008 Saat 16:27:38 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: