+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Özel hayatımız googlede

Özel hayatımız googlede Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Özel hayatımız googlede

merhaba... Öncelikle her konuda yardımcı olan hukuki.net sitesi yöneticilerine yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum..

Ama bazı şeyler atlanmış sanırım.. googleye devamlı kullandığım nick'i yazdığımda (burda da kullanıyorum) Burda yazdığım sorun alen beyan ortaya çıkıyor. Ben özel hayatı bir nevi deşifre ettiği kanaatindeyim.. Nickimi yazdığımda bu yorum da gözüükecek biliyorum..

Yardımcı olmanızı diliyorum.. Açtığım konuları da silemiyorum . Bi de başka sitelerde yayınlanıyor. O da ayrı bir sorun

http://www.hukuksitesi.info/ gibi...

Yardımlarınızı bekliyorum..

Hukuki NET Güncel Haber

Özel hayatımız googlede konulu yargıtay kararı ara
    Özel hayatımız googlede konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.607
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: özel hayatımız googlede

Probleminize,bir internet sitesi üzerinden,birden fazla kullanıcının görebileceği alanda çözüm aramayı tercih ederek bu problemi görülebilir kılan sizsiniz.
    Bu nedenle sitenin herhangi bir sorumluluğu ya da sorumsuzluğundan sözedilemez.

Nerede
    Kudüs
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı c_selin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Probleminize,bir internet sitesi üzerinden,birden fazla kullanıcının görebileceği alanda çözüm aramayı tercih ederek bu problemi görülebilir kılan sizsiniz.
    Bu nedenle sitenin herhangi bir sorumluluğu ya da sorumsuzluğundan sözedilemez.
    Açtığımız konuyu silememek de mi bizim sorumluluğumuz acaba?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tamer canpolat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Açtığımız konuyu silememek de mi bizim sorumluluğumuz acaba?

Sitemize üye olurken "genellikle okunmadan kabul edilen" sözleşmemizde konuların silinmeyeceği, üye isimlerinin (özel alanlarımıza kabuller dışında) değiştirilemeyeceğine dair açıklamalar bulunmaktadır. Bu nedenle sözleşmeyi ve kurallarımızı okumadan üye oldu iseniz, elbette ki bu da sizin sorumluluğunuzdur. Okuyarak üye oldunuz ve buna rağmen silinmesini istiyorsanız yine sizin sorumluluğunuzdur.

Saygılarımızla.
    www.hukuki.net yönetimi.

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Özel hayatımız googlede

İnsanların başlangıçta yardım almak amaçlı paylaşımlarını bir süre sonra tekrar görmek istememelri normaldir aslında. Kendilerini deşifre edilmiş hissetmeleri de. Site kuralları belirgin biliyorum. Fakat buna belki bir çözüm üretilebilir. O an sıkıntısıyla çok da fazla düşünmeden ya da deşifre olmayı önemsemeden yaptığı paylaşımdan pişmanlık duydu ise siz bunu kabul ederek yazdınız diyerek geçiştirilemeyeceğini düşünüyorum. Bizim için de aynı şey geçerlidir. Gelip kendilerini çok rahatsız eden bir konuyu paylaşıp da sonradan bundan rahatsızlık duyan danışanlar olabilir. Dişarıda bir yerde karşılaştığınızda görmezden gelirsiniz birbirinizi. Çünkü yardımcı olduğunuz kadar siz aynı zamanda bir uyaran yani hatırlatıcı da olabilirsiniz artık..

Yani insanların bu taleplerini normal karşılıyorum ben.. Çözüm olarak geçici bir nickname kullanılması -asıl isimle yapılan paylaşımdaki ismin değiştirilmesi belki söz konusu olabilir yazılanların silinmesi yerine. Çünkü konunun silinmesi de oraya katkıda bulunup bilgisini görüşünü paylaşanlara haksızlık olur. Ayrıca aynı sorunu yaşayanlara yolgösterici ve aydınlatıcı olması olanağını da engellemiş olur. Ara bir çözüm bulunabilir belki de..

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Sitemizin kuralları son derece açık ve nettir. Konu hakkındaki uyarı 3 yolla üyelerimize yapılmaktadır...

1- Site sözleşmesi
    2- Siteye kayıt olurken sorulan sorular (test)
    3- Site hakkındaki uyarı forumları

Şimdi bu 3 uyarı ve hatırlatmayı okumadığını iddia etmek, uyarılmadığını ileri sürmek haksızlıktır. Bir lokantaya girerken fiyat tarifesine bakıp içeri girdiyseniz artık gelen ücrete itiraz hakkınız yoktur...
    Diğer taraftan insanları bazı sitelerdeki kendi ad ve soyadları ile üye olmaya, onların kimlik bilgilerini doğrulamaya çalışmıyoruz. Rumuz sistemi geçerli, kimseyi üye olmaya zorlamadığımızı (bazı sitelerde vardır, örneğin: yazıyı okumanız için üye olmanız gereklidir ... gibi) hatırlatmak isterim.

Diğer taraftan bu site kimsenin karalama defteri değildir. Üstelik tek soru sormak için üye olmayın uyarıları da cabası.
    Hukuki konuya cevap vermiş insanların hakları ne olacak peki?
    Konuyu sil, cevap askıda kalsın.
    Peki hukuki netin açık kaynak olması neyi ifade ediyor? İnsanların benzer hukuki sorunlarda referans kaynağı olmasını ifade ediyor. Hukuki net kapalı düzen, vatandaşa ücretsiz hukuk yardım kaynağı değildir. Ticari olmadığı gibi kamu kurumu da değildir.

Yukarıda açıkladığım nedenlerle iletisinin silinmesini isteyen kişilerin davranışlarını bencillik olarak nitelendirdiğimi de söylemekten çekinmiyorum.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Site politikası sayfasından...

KAYIT SÖZLEŞMESİ VE KURALLAR :

* Aşağıda belirtilen kural ve koşulları kabul ediyorsanız, "Kabul" tuşuna, aksi takdirde "İptal" tuşuna basınız.

* Hukuki NET'e üyelik zorunlu değildir. Üyelik ücretsiz olup, interaktif iletişim ve istatistiki bilgi amacı gütmektedir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler ancak siteyi gezebileceklerdir. Diğer taraftan üye tarafından üyelik iptali mümkün değildir.

*Bu site ve forumları kullanabilmek için kullanıcılar birer kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresi vermek zorundadır.

* Kullanıcı Adınızı "Gerçek Adınız" olarak da kullanabilir, profilinizde ve forumlarda resminizin görünmesini de sağlayabilirsiniz. Ör: Av.Fatih İşiten şeklinde Kullanıcı ismi alabilirsiniz. (Sitemizde Türkçe harfler kullanalıbilmektedir.)

* Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden ne Sistem Yönetimi ne de Oturum Yetkilileri sorumlu değildir. Unutmayınız ki bu bölüme yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Başka bir kullanıcı tarafından iletilenlerin herhangi bir şekilde saldırgan ya da rahatsız edici olduğunu düşünmeniz durumunda bizimle bağlantıya geçmeniz tavsiye edilir.

* Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.

* Sitenin ücretsiz hukuki danışma sağlama gayesi bulunmamaktadır. Sitenin amacı genel hukuk bilgisi vermek olup, şahsi hukuki sorunlarınız için avukatınıza danışmanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve şahsi danışmanlık talebi olarak nitelendirilmediği sürece, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Özel hayatımız googlede

ne yapmam gerekio msjlarımı sildirmem için ya da adımın silinmesi ya da nikimin değiştirilmesi için... Bari bu konuda yardımcı olun....

Nerede
    Kudüs
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Dilek Kuzulu Yüksel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sitemize üye olurken "genellikle okunmadan kabul edilen" sözleşmemizde konuların silinmeyeceği, üye isimlerinin (özel alanlarımıza kabuller dışında) değiştirilemeyeceğine dair açıklamalar bulunmaktadır. Bu nedenle sözleşmeyi ve kurallarımızı okumadan üye oldu iseniz, elbette ki bu da sizin sorumluluğunuzdur. Okuyarak üye oldunuz ve buna rağmen silinmesini istiyorsanız yine sizin sorumluluğunuzdur.

Saygılarımızla.
    www.hukuki.net yönetimi.
    Pekala böyle sözleşmenin olması ne kadar demokratik? Açtığımız bir konuda yıllar boyu hep aynı düşünceyi taşımamız mı gerekir? RT Erdoğan bile değişmiş, bizler zorla hep aynı mı kalacağız? Sonsuza kadar zorla forumunuzun üyesi olarak tutmak ne kadar mantıklı?

Nerede
    Kudüs
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sitemizin kuralları son derece açık ve nettir. Konu hakkındaki uyarı 3 yolla üyelerimize yapılmaktadır...

1- Site sözleşmesi
    2- Siteye kayıt olurken sorulan sorular (test)
    3- Site hakkındaki uyarı forumları

Şimdi bu 3 uyarı ve hatırlatmayı okumadığını iddia etmek, uyarılmadığını ileri sürmek haksızlıktır. Bir lokantaya girerken fiyat tarifesine bakıp içeri girdiyseniz artık gelen ücrete itiraz hakkınız yoktur...
    Diğer taraftan insanları bazı sitelerdeki kendi ad ve soyadları ile üye olmaya, onların kimlik bilgilerini doğrulamaya çalışmıyoruz. Rumuz sistemi geçerli, kimseyi üye olmaya zorlamadığımızı (bazı sitelerde vardır, örneğin: yazıyı okumanız için üye olmanız gereklidir ... gibi) hatırlatmak isterim.

Diğer taraftan bu site kimsenin karalama defteri değildir. Üstelik tek soru sormak için üye olmayın uyarıları da cabası.
    Hukuki konuya cevap vermiş insanların hakları ne olacak peki?
    Konuyu sil, cevap askıda kalsın.
    Peki hukuki netin açık kaynak olması neyi ifade ediyor? İnsanların benzer hukuki sorunlarda referans kaynağı olmasını ifade ediyor. Hukuki net kapalı düzen, vatandaşa ücretsiz hukuk yardım kaynağı değildir. Ticari olmadığı gibi kamu kurumu da değildir.

Yukarıda açıkladığım nedenlerle iletisinin silinmesini isteyen kişilerin davranışlarını bencillik olarak nitelendirdiğimi de söylemekten çekinmiyorum.
    Lokanta örneği geçerli olamaz zira orada kalınan süre bir kaç saattir. Foruma yıllarca üye olup değişen zamanla birlikte yargılar da değişebilir. Ama dayatmacı forum mantığınız buna esneklik göstermiyor. Bir forumda sonsuza kadar üye kalınmak ne kadar mantıklı? Açılan bir konuyu zamanla değiştirme özgürlüğümüz neden yok? Bir kişi bu konuda mahkemeye başvursa siz haksız çıkarsınız.

Beni bencillikle kimse suçlayamaz zira forumda tek bir sorum var ona da 5 yıldan beri kimse yanıtlamamış. O nedenle de kimsenin hakkı da yok. Soruyu okuyanlar da herhangi bir cevapla karşılaşmıyor. Bu durumda cevapsız kalmış, zaman aşımına uğramış bir konu neden forumda yıllarca sanal kirlilik yaratıyor?

Son olarak hukuk, kanunlar zamanla değişibiliyor da sitenizin sözleşmesi mi değişemiyor??? Eskiden bilişim hukuku yoktu, şimdi de olmasın....

O halde 21. yüzyılda hala Roma ya da Ortaçağ Hukukunu kullanın!!! Hatta küçükken giydiğiniz ayakkabı numaranızı bile değiştirmeyin!!!

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: