+ Konuyu Yanıtla
61 / 69 Sayfa İlkİlk ... 1121314151525354555657585960616263646566676869 SonSon
601 den 610´e kadar toplam 683 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü...

Çalışan insanları bilirsiniz...

Hafta içi pek fırsatları olmadığından yemeklerini genelde haftasonları yaparlar...

Bizimkisi de o misal haftalık oluyor...

Hazırladığımız yemekler sindirim sisteminde bir problemi olmayan insanlar için, evrimini tamamlamış insanoğulları için hafiftir...

Yalnız sindirim sistemi bozuk olanların hazım güçlüğü çekeceğini hatırlatmadan edemeyeceğim...

Gelelim haftalık "yemek"imize...

Tartışma içinde yok yedi büyük günah, yok iki büyük günah gibi iddiaları görünce bir "günah yemek"i hazırlamanın FARZ olduğunu düşündüm...

Bütün semavi dinlerde neredeyse tıpkısının aynısı olan bir YARATILIŞ hikayesi vardır...

Hikayede der ki TANRI(mealen):

"Eyyy meleklerim, şeytanlarım...

Ben sizlerden farklı olan ADEMi yarattım ve ona nefsimden üfledim... ADEM sizlerden üstündür... Secde ediniz Ona!.."

Malum sonrasındaki olayları da bilirsiniz...

Melekler secde eder, İblis üstünlüğü reddederek secde etmez ve TANRI ile kıyamet gününe kadar bu üstünlük konusunda İDDİAya girerler...

"Yemek"in anlatılacak çok faydası, pardon yahu konunun tartışılacak çok yönü var ama bizim için önemli olan kısmına dönmek istiyorum ben...

Hikayenin bütün bu açıklığına rağmen semavi dinlere mensup insanlar bu üstünlükleri ile akıllı akıllı yaşayacakları yerde nedense hep kendisine secde olan meleklerden biri olmak için kıyasıya yarış halindedirler...

Öyle ki bu yarış sırasında yaşanan rekabette İblis ile ittifak edenden tutun da iç güdüden başka hiçbir şey üflenmemiş olan hayvanların durumuna düşenlerin hali içler acısıdır...

Bir de bu melek olmak isteyen ve insanlığı reddeden gürüh içinde elçilerini bile sollayan TANRININ AVUKATLIĞIna soyunan tilkiler de yok değil tabii...

Bu durumda yarattığı ilkeleri reddeden, benzetmek gibi olmasın ama travesti gibi ortalıkta dolaşan insanımsı yaratıkların TANRIyı ne kadar üzdüğünü söylememe bilmem gerek var mı?

Bir insan, namaz kılmıyor olabilir...

Bir insan, oruç tutmuyor olabilir...

Bir insan, başı açık gezebilir...

Bir insan, aç kalır hırsızlık yapmak zorunda kalabilir...

Bir insan, Tanrı yaratmış diye bir güzele hayranlıkla bakabilir...

Bir insan, yanıbaşında 3.5 milyon din kardeşi katledilirken gıkı çıkmayan yöneticisini eleştirebilir...

Bir insan, vatanının ulusunun nasıl kurtulduğunu unutanları UNUTMAYABİLİR...

Bir insan, kalpazanlıktan yargılanmaktan kaçan bir yöneticisine güven duymayabilir...

Bir insan, açım, ürünüm tarlada kaldı diyene Hz.Ömer sabrı ve ilgisi yerine "ananı da al git!" diyenden nefret edebilir...

Bir insan, yurdunun kapısını el oğluna sonuna kadar açarak, işverenini fabrikasından, işçisini işinden edenden ve halkını borç tuzağına düşürenden ve bu borç tuzağına düşürülen insanı görmemezlikten gelenlerden İĞRENEBİLİR...

Bir insan, MAİDE 51'e rağmen yahudi ve hıristiyanlardan dost edinenleri sevmeyebilir...

Bir insan, yurdunun topraklarını satışa çıkaran tüccarlardan NEFRET edebilir...

...

Bu onu TANRI nazarında İNSAN olmaktan çıkarmaz, bilakis yüceltir...

Ama bir insan ve onun peşinden gidenler bütün bu naneleri yerken bir de MELEK olma sevdasıyla (ki bu da yanlış) yola çıkıp .laşıyorsa TANRI ne yapsın?

Uzatmayım...

Uzattıkça sindirim sisteminde sorun olanların hazmı da zor oluyor...

Kısaca en büyük günah bir ve tektir...

İNSAN OLMAYI UNUTMAK...

VESSELAM!

Hukuki NET Güncel Haber

Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü... konulu yargıtay kararı ara
    Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Rize
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü...

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bunda banak komik gelen; Örneğin elektrik bölümü

Bu lisenin "yükseği" elektrik mühendisliği değil mi
    çok güzel tesbit. tebrik ederim sizi.

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı horasan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çalışan insanları bilirsiniz...

Hafta içi pek fırsatları olmadığından yemeklerini genelde haftasonları yaparlar...

Bizimkisi de o misal haftalık oluyor...

Hazırladığımız yemekler sindirim sisteminde bir problemi olmayan insanlar için, evrimini tamamlamış insanoğulları için hafiftir...

Yalnız sindirim sistemi bozuk olanların hazım güçlüğü çekeceğini hatırlatmadan edemeyeceğim...

Gelelim haftalık "yemek"imize...

Tartışma içinde yok yedi büyük günah, yok iki büyük günah gibi iddiaları görünce bir "günah yemek"i hazırlamanın FARZ olduğunu düşündüm...

Bütün semavi dinlerde neredeyse tıpkısının aynısı olan bir YARATILIŞ hikayesi vardır...

Hikayede der ki TANRI(mealen):

"Eyyy meleklerim, şeytanlarım...

Ben sizlerden farklı olan ADEMi yarattım ve ona nefsimden üfledim... ADEM sizlerden üstündür... Secde ediniz Ona!.."

Malum sonrasındaki olayları da bilirsiniz...

Melekler secde eder, İblis üstünlüğü reddederek secde etmez ve TANRI ile kıyamet gününe kadar bu üstünlük konusunda İDDİAya girerler...

"Yemek"in anlatılacak çok faydası, pardon yahu konunun tartışılacak çok yönü var ama bizim için önemli olan kısmına dönmek istiyorum ben...

Hikayenin bütün bu açıklığına rağmen semavi dinlere mensup insanlar bu üstünlükleri ile akıllı akıllı yaşayacakları yerde nedense hep kendisine secde olan meleklerden biri olmak için kıyasıya yarış halindedirler...

Öyle ki bu yarış sırasında yaşanan rekabette İblis ile ittifak edenden tutun da iç güdüden başka hiçbir şey üflenmemiş olan hayvanların durumuna düşenlerin hali içler acısıdır...

Bir de bu melek olmak isteyen ve insanlığı reddeden gürüh içinde elçilerini bile sollayan TANRININ AVUKATLIĞIna soyunan tilkiler de yok değil tabii...

Bu durumda yarattığı ilkeleri reddeden, benzetmek gibi olmasın ama travesti gibi ortalıkta dolaşan insanımsı yaratıkların TANRIyı ne kadar üzdüğünü söylememe bilmem gerek var mı?

Bir insan, namaz kılmıyor olabilir...

Bir insan, oruç tutmuyor olabilir...

Bir insan, başı açık gezebilir...

Bir insan, aç kalır hırsızlık yapmak zorunda kalabilir...

Bir insan, Tanrı yaratmış diye bir güzele hayranlıkla bakabilir...

Bir insan, yanıbaşında 3.5 milyon din kardeşi katledilirken gıkı çıkmayan yöneticisini eleştirebilir...

Bir insan, vatanının ulusunun nasıl kurtulduğunu unutanları UNUTMAYABİLİR...

Bir insan, kalpazanlıktan yargılanmaktan kaçan bir yöneticisine güven duymayabilir...

Bir insan, açım, ürünüm tarlada kaldı diyene Hz.Ömer sabrı ve ilgisi yerine "ananı da al git!" diyenden nefret edebilir...

Bir insan, yurdunun kapısını el oğluna sonuna kadar açarak, işverenini fabrikasından, işçisini işinden edenden ve halkını borç tuzağına düşürenden ve bu borç tuzağına düşürülen insanı görmemezlikten gelenlerden İĞRENEBİLİR...

Bir insan, MAİDE 51'e rağmen yahudi ve hıristiyanlardan dost edinenleri sevmeyebilir...

Bir insan, yurdunun topraklarını satışa çıkaran tüccarlardan NEFRET edebilir...

...

Bu onu TANRI nazarında İNSAN olmaktan çıkarmaz, bilakis yüceltir...

Ama bir insan ve onun peşinden gidenler bütün bu naneleri yerken bir de MELEK olma sevdasıyla (ki bu da yanlış) yola çıkıp .laşıyorsa TANRI ne yapsın?

Uzatmayım...

Uzattıkça sindirim sisteminde sorun olanların hazmı da zor oluyor...

Kısaca en büyük günah bir ve tektir...

İNSAN OLMAYI UNUTMAK...

VESSELAM!

ahhh ahhh....gerçekten birşey bildiğinizi sanıyordum.....Allah(c.c)'ın 99 ismi arasında tanrı kelimesi olmaması ve bunun uydurma bir kelime olması sizin de bunu kullanmanız biraz sabrımı taşırdı diyemeyeceğim sizin zihninize sahip insanlar böyledir yanlış olan şeyleri doğru sanırlar....O halde, ALLAH(c.c)'a kendi istediği ismi söylemekten kaçıp, müşriklerin batıl mabudlarına koydukları Tanrı ismiyle onu çağırmanın ne kadar yanlış olduğu ortadadır.
    İlah ve mabud demektir. Mesela, "Pek çok Hindu'nun tanrısı öküzdür", "Mecusilerin tanrısı ateştir" denilmektedir. Başka dilerde de ilah ve mabud manasında farklı kelimeler kullanılmıştır. ALLAH (c.c) ismi ise yabancı dillerde yapılan tercümelerde aynen kullanılmıştır. Çünkü bu ismin karşılığında hiçbir dilde hiçbir kelime yoktur.

Yine ALLAH (c.c)'a cömert manasında
    "Cevad" denilir, ancak aynı manada olan "Sahi" ismi denilemez. Çünkü ALLAH (c.c)-u Teâlâ kendisini "Fakih" ve "Sahi" isimleriyle tanıtmamıştır. Bunun için ALLAH (c.c) yerine Tanrı demek de caiz değildir.(caiz değil demek :yapılmamalıdır yapılması sakıncalıdır demek)

en büyük günah insan olmayı unutmak değil HAYATININ AMACINI BİLMEMEK VE DİĞER TARAFI UNUTUP GERÇEKLERE KAYITSIZ KALMAKTIR....EN BÜYÜK GÜNAH GÜNAHLARI İNKAR ETMEKTİR...EN BÜYÜK GÜNAH BELLİDİR....BUNUN DA BİR BEDELİ VARDIR....

umarım yanlışınızı sürdürmessiniz syn horasan...insanlar bilmediği şeyi biliyorum diye üstelemekten utanmalı.....

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu haftasonu mesai yapmak icap etti...

İşte size en büyük günahlardan biri daha:

TANRI'YI İNSANLAŞTIRARAK ONA YALAKALIK VE HATTA AVUKATLIK YAPMAK...

Sitenin isminden yola çıkarak bu uğurda beğeni toplamaya çalışan zavallılara duyurulur...

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esir_hayaller rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bunun için ALLAH (c.c) yerine Tanrı demek de caiz değildir. (caiz değil demek :yapılmamalıdır yapılması sakıncalıdır demek)
    Başka dinde ve dilde olanların, kendi inanç ve dilleriyle söyleme / ifade etme hakları yok mudur yani?

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı çoban rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Başka dinde ve dilde olanların, kendi inanç ve dilleriyle söyleme / ifade etme hakları yok mudur yani?
    bunu islam dini için kastettim....ALLAH KELİMESİNİN DİĞER DİLLERDE BİR KARŞILIĞI YOKTUR VE OLDUĞU GİBİ GEÇER...syn horasan siz syn demeyi bile haketmiyorsunuz o yüzden horasan ALLAH'A (c.c) Hala tanrı diyorsan başka bir şey diyemiyorum yani (eğer dininiz İslam değilse tabi)....evet biraz önce eklediğiniz yeni günah sizin yaptığın ve gurur duyduğunuz en güzel şey olmalı değil mi?ayrıca ben Allah'a avukatlık yapmıyorum haşa....sizin KUR'AN a bile bakmaktan aciz olduğunuzu gördüğüm için ben yazıyorum avukat masumu vs...savunur..... Allah'ın kudretinden şüpheniz mi var(haşa)?Daha anlamlı cümleler bulun lütfen....Daha ağzınızdan çıkanı kulağınız duymuyor ya da duymak istemiyor....benimle Muhattap olabilmek içinde kelimelerinizi lütfen düzgün seçin için yanlış anlamlar olmasın.....
    Konu esir_hayaller tarafından (25-07-2009 Saat 22:32:23 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı çoban rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tanrı ilah kelimesinin Türkçedeki karşılığıdır.
    La ilahe illa Allah: Yoktur tanrı, Allah'tan başka.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"...

... Tanrı ismiyle onu çağırmanın ne kadar yanlış olduğu ortadadır.

..."

Hani TANRININ İNSANLAŞTIRILMASI diye bir günahtan bahsetmiştik ya...

Bu sözler de bu günahın delili olsun...

ÇAĞIRILAN TANRI...

Hani Tanrı her yerdeydi?

Madem çağırılacak kadar bir mesafede atlayıp yanına gidiversen olmaz mı?

"AVUKAT"LIK GURURUNUZ MU İNCİNİR?

Hadi aslanım beşeri hakimler gelmeden en iyisi sen uzaaaa...

TANRI GÜNAHLARINI AFFETSİN!

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uzun yıllar ezanı "Tanrı uludur" diye okuyanlar (okutanlar) da galiba yanlış türkçeleştirmiş.

"Tanrı uludur" yerine "Allah büyüktür" demek daha doğru değil mi?

(Birileri "karşı devrim" dese de; ben orijinal ezanı tercih ederim).

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Karışmayayım karışmayayım diyorum ama başaramıyorum okudukça sinirleniyorum aslında sinirlenmem yazılara değil nasıl bir eğitim sistemidir ki bu insanlarımızı bu hale getirmiştir..

Hemen bana uygun olan bir tersten giriş yapayım önce...

Eğer esir_hayaller'in söylediği doğruysa ve ''islamla Allah başladıysa'' Nasıl oluyorda Cahiliye dediğimiz bir dönemde ve putlara tapılırken buna benzer isimler oluyor ? Örneksiz bırakırsam esir_hayaller yok öyle bir şey diyeceğinden çok ''meşhur'' bir örnek vereyim.

İslam peygamberinin babası daha peygamber ana rahminde altı aylıkken vefat etmiştir. Adı nedir ? ABDULLAH Abdullah ne demektir ? Allah'a kulluk eden demektir. E nasıl oluyorda islam dininin doğmasına daha yaklaşık 40 sene varken bu tip isimler oluyor??? Demek ki kabul etmemiz gereken ilk şey İSLAMDAN ÖNCE ALLAH KAVRAMI VARDI...

Şimdi normal gidelim...

Arap dilinin tüm İslam dünyasına armağan ettiği Allah sözcüğü tipik semitik (Sami kökenli) bir sözcüktür. İslamdan çok daha çok öncelere dayanır. Allah sözcüğü aslında bir kök sözcük değildir. Sözcüğün kökü “ilah” sözcüğüdür. İlah İbranicede Eloh olarak bilinir. Tevrat’ta Elohim olarak çoğul şekilde kullanılır. Sözcüğün çoğul olmasının sebebi bir saygı vurgusudur.Elohim, çoğul bir sözcük olmasına rağmen metin içinde hep tekil olarak çekilir Tevrat’ta anıldığı her yerde. Aynı sözcük Süryanicede Aloho, Aramicede Eloh/Elah olarak bilinir. ALlah adının bu şekilde kullanımını İncil’in Matta 27:46 ve Markos 15:34 bölümlerinde İsa Peygamber’in ağzından “Elohi Elohi Lama Sabakhtani” (Tanrım Tanrım, neden beni bıraktın) serzenişinden biliyoruz. Bütün bu semitik adlandırmaların ortak özelliği her birinin aynı harflerle (Elif-Lam(ed)-He) yazılıyor olmalarıdır.

İslam öncesi, çok tanrılı Arap dünyasında ilah sözcüğü, kendi baş tanrılarını diğer “tanrı”lardan ayırmak için başına bir harfitarif (artikel, tanımlık) getirilerek El-İlah yapılmıştır. Zamanla elifi düşen El-ilah, Ellah/Allah (Elif, lam, lam, he) biçimini almıştır. İslam’ın doğuşu ve öncelikli olarak Araplar arasında yayılışının ardından bu sözcük, pagan tanrıları için kullanılmaz olmuş, tek ve semavi olan Allh’ın adı olarak, geçmişten gelen dilsel bir alışkanlıkla, benimsenmiştir.

Görüldüğü gibi ALLAH ve İLAH sözcükleri ARAPÇADIR. Yani daha özel bir deyişle dinle teolojiyle ilgisi yoktur. Tamamen sözcük bilgisi üzerinedir. Yani en genel tanımlamayla ''gramer/dil bilimi '' sorunudur.

Tanrı sözcüğünün kökeni olan Tengri, tam olarak “engin mavilik” karşılığı olarak kullanılagelmiştir. Eski Türklerin yaşadıkları coğrafya itibarıyla bu sözcüğün göğe karşılık geldiğini söylemek çok iddialı olmaz. Eski Türklerde Göktanrı inancının varlığı da bu bilgiyi pekiştirir niteliktedir. Sumer dilinde Tanrı anlamına gelen ve uzunca bir süre bölge halklarının çivi yazılarında Tanrı determinatifi olarak kullanılan DINGIR sözcüğüyle de akrabalığı bulunduğu varsayılan Tengri sözcüğü halen Asya’nın Türki dil konuşan kimi halklarında Tanrı anlamlarında kullanılır ve yine engin bir mavilik olan denize de atalık eder. Örneğin Kırgızcada deniz “Tengiz” olarak söylenir. Hatta daha uzak bir örnek verecek olursak, Asyalı kökenlerinin varlığı kuvvetle muhtemel Macarlarda dahi bugün deniz, “tenger” sözcüğüyle adlandırılır. Bugün Türkçede ise, olasılıkla İslam’la tanıştıktan sonra dağarcığa giren Tengri Teala tamlaması sebebiyle, ses uyumu yaratma eğiliminden kaynaklı olarak Tanrı’ya dönüşmüştür.

Görüldüğü gibi geçmişten gelen iki sözcük ALLAH (ARAPÇA) ile TANRI (TÜRKÇE) aynı anlamı ifade etmektedir. Yani bugünün ''güncel '' söylenişi ile YARADAN ı ...

Dolayısı ile esir_hayaller'in şuana kadar yaptığı tartışma (en kibarını kullandım) aslında abesle iştigaldir. Yani dinle filan ilgisi yoktur. Tamamen Arapça Türkçe tartışmasıdır.

''bunu islam dini için kastettim....ALLAH KELİMESİNİN DİĞER DİLLERDE BİR KARŞILIĞI YOKTUR VE OLDUĞU GİBİ GEÇER...'' cümlesine katılmak mümkün değildir. Çünkü cümlenin mantıklı bir çıkarı yoktur.. Ne İngilizce de ne almanca da nede diğer batı dillerinde ALLAH demezler... Kendi dillerinde ki karşılığını söyerler ki mantıklısı normalide budur. Sadece ''islam''dan bahsederken ALLAH sözcüğünü kullanırlar ...

Bir İngiliz yada Amerikalı yada İngilizce konuşulan her hangi bir yerde ki bir insan şaşırdığında heycanlandığında

'' OOoo my God...''' der bu '' Aman ALLAHIM/ Aman TANRIM'' olarak tercüme edilir... Bunu söylemiştir o kişi... Ama asla ortalarda '' OOOOO MY ALLAH OOO MY ALLAH'' diye dolaşmazlar... Komik olurlar muhtemelen ruh ve sinir bölümüne götürülürler...

ALLAH/ İLAH Arapça

TANRI Türkçe dir. Olayın özeti budur....

Kaldıki her şeyi yarattığına inanılan tanrı'nın/allah'ın sözcüklerle uğraştığını düşünmek şaçmalamaktan öte Tanrı'yı/Allah'ı insanileştirme çabasıdır ki kabul edilemez. esir_hayaller bu yoldadır ancak bu yolda olduğunun farkında bile değildir. Çünkü kırmızıyla yazdığı kendisine öğretilen doğmalardan sadece birazıdır.

''Allahü teâlânın isimleri Tevkifidir. Yani, İslamiyet’te bildirilen isimleri söylemek caiz, bunlardan başkasını söylemek caiz değildir.'' gibi akla zarar bir öğreti ile büyüyen yada bu kafasına sokulan kişinin doğal davranışıdır. İslamiyetten önce ki ALLAH ın ne olduğunu açıklayamazlar. Çünkü kendileriyle çelişirler. Kaldı ki arapça olan RAB da ALLAH a eş isimdir... Tıpkı Halik, Hüda, Hu, Oğan ın da ALLAH olduğu gibi...

Arap kökenli olmayan bir diğer kalabalık Müslüman topluluk olan Farslarda Allah karşılığı olarak kullanılan sözcük Hoda’dır. (H sesi bizdeki h’ye kıyasla daha hırıltılıdır, belki de X olarak gösterilmelidir.) Hoda, Türkçeye de geçmiş haliyle Huda, Farsçada “kendi” anlamına gelen “Hod” (Xod) sözcüğünden türer. Hod sözcüğünü, biraz eski sözcükler olmakla birlikte, Türkçede hodbin (bencil), hodendiş (kendini düşünen) sözcüklerinde görebilmekteyiz. Hoda, kendi kendini var eden, kendiliğinden olan, yaratılmamış anlamına gelir. Ve Fars düşüncesinin Tanrı’yı algılama biçimini yansıtır....

Latincedeki Deus sözcüğü ile eski Yunan baş tanrısı Zeus’un adının benzerliği dikkat çekicidir. Deus ALLAh karşılığıdır... Zaten İslam dahil semavi dinler incelendiğinde Eski Yunan Tanrılarının esintilerini çok rahat görebiliyoruz... Amam bu konu apayrı bir yazı dizisi oluşturacağından burada kesiyorum...

Din kişilerin inançları çerçevesinde Tanrı ya yaklaşım yollarıdır. Burada hiç bir insanoğlu yek diğerine ALLAH demelisin RAB demelisin GOD demelisin diyemez... Dediği an günah işlemiş olur...Her insan ANADİLİNDE ibadet yapma hak ve yetkisine sahiptir. Ha kendisi beğenmez ARAPÇA yapar SANKRİSÇE yapar o o kişiyle Tanrı arasında dır... Buna müdahale etmek kendini Tanrının koruyucusu düzelticisi saymaktır ki izlenen yol DOĞRU BİLE OLSA GÜNAHTIR. Tanrı nın hiç bir aciz kulunun koruyuculuğuna ihtiyacı yoktur. Hiç bilmediğimiz bir toplulukta tek tanrı inancı olsa ve tek tanrı diye adlandırdıkları SÜPÜRGE diye bir sözcük olsa O süpürge sözcüğü o dil için ALLAH TANRI GOD İLAH RAB YARADAN HÜDA ... ile eş anlamlıdır... Gerisinin taktirini bırakın Tanrı yapsın... Haddimizi aşmamakta yarar var...

Bu arada sayın SDT23 e selam olsun... Yaz sıcaklarından olsa gerek kızma yerine açıklayıp duruyorum... Bundan sonra bedava bilgi yok... Kaç senenin birikimi bunlar...

+ Konuyu Yanıtla
61 / 69 Sayfa İlkİlk ... 1121314151525354555657585960616263646566676869 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kapall kadlnpornsu

lolipop

googleturbanll kadln kocaslnl alfl

kadin iddesi

turk turbanli hikayetürk türban bayan hikaye sekizhayvan pornnsuhttps:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage53yunan pornnsuam sikken turbanll kadlncuce kiz pornnsuturk turbanli kadnlarlahttp:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage11yandik biz pornnsu indirilknur pronsuNesrini pornnsuALMAN PORNNSU INDIRasker pornnsu indirrus.pornnsu.indirhamile pornnsuturk turbsnll sm resim 17likturbanllamerikan pornnsuhttp:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage33http:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage58
Forum