1985 yılından beri faliyet gösteren bir firmada 1996 yılından beri bilgi işem ve satınalma departmanında çalışmaktayım aynı zamanda şirket %1 hissesi ve yönetim kurulu başkanıyım aynı isim altında 2 ltd firma olarak iki firmaya sahip bunlardada %1 lik hisseye ve imza yetkisine sahibim firmanın büyük ybancı hissedarı 01/01/2008 tarihi itibarı ile şirket hisse satışı yaparak şirket hisselerinin çoğunu yine yabancı birine devretti tabi bu devi işlemi zarfında karşılıklı protokol imzalandı eskiye ait tüm borçlar satan tarafından karşılanacak 01/01/2008 tarihinden sonraki borçlar ise satın alan kişiye ait olacak şirket çalışanlarının hakları yeni hissedar tarafından korunuacak olarak bir anlaşma yapıldı ben ve diğer imza yetkilisi 2 arkadaşımızda bu anlaşmayı imzaladık satışı yapan yabancı kişi yurtdışına gitti satın alanda yurtdışında şimdi burda yeniden yapılamak adına tarafıma tamam sen bırak git şuan bordrolu göründüğün firmanın borçları var beni mahkemeye de versiniz birşey alamazsınız işe gelme diye tarafıma telefonda bildirimde bulundu ve bordrolu olduğum şirketin üzerine kayıtlı tazminat 2 adet araç var bu araçlarında satışı için talimat verdi tazminat ve haklarımı ödemeyi reddediyor fakat yazılı anlaşmada ise tam tersini yapıyor bu durumda nasıl bir yol izliye bilirim şirketlerdeki %1 lik hisselermden ne şekilde kurtula bilirim bu çercevede hizmet fesh hakkım doğarmı benim gibi diğer arkadaşlarımızada bu baskıyı yapmaya başladı bu firmada çalışanlarda eski personel olduğu için yıldırıp tazminatsız gönderme politikasını izliyor sanırım vereceğiniz bilgilerle biz aydınlatırsanız sevinirim izlememiz gereken yol hakkında