malatyada bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım oğlum 45 günlükten beri sürekli olarak özel bir hastanede ve aynı doktor tarafından düzenli olarak her ay muayene edilmekteydi . şu an 15 aylık.2007 yılının son 5 ayında oğlumda kilo kaybı iştahsızlık uyku düzensizliği şikayetlerini her gidişimizde doktorumuza ilettik. ancak kendisi daha sonradan da aldığım hastane epikrizlerinde olduğu gibi kan değeri düşüklü orta kulak iltihabı v.b teşhisler koyup 2-3 ilaç yazarak bizi gönderdi 2007 kasım ayında ısrar ederek şikayetlerinin devam ettiğini söyledim doktorda 25-30 civarı kan ve idrar tahlili yaptı ancak ilk genel muayenesinden beri çocuğa ultrasonda bakmadı ve aynı teşhislerinde ısrar etti . en son 18 ocak 2008 tarihinde kendisine çocuğu götürdüğümde orta kulak iltihabı deyerek 2 ilaç yazıp gönderdi ancak çocuğumun karnında şişlik vardı 24.01.2008 tarihinde aynı özel hastanede başka bir doktora gittim çocuğun karnına baktığı gibi hemen ultrasona gidin dedi ve ultrason neticesinde çocuğumun böbreğinde wilms tümörü olduğunu söyledi ve hemen tıp fakültesine sevketti burada yapılan tetkik ve filmlerden sonra çocuğum ameliyata alındı ve karın bölgesinden 10X11X18 cm.ebadında patoloji raporuna göre 330 gr ilk cerrahların söylediğine göre 2200 gr ağırlığında top büyüklüğünde bir tümör çıktı ve oğlum böbreğini kaybetti şu andada 18 ay boyunca kemoterapi görüecek bu hastalık 4 evreymiş ve biximki 3.evresiymiş ameliyat raporlarım patoloji raporları yapoılan tetkikler ve özel hastanede doktorun koyduğu teşhisler ile bütün dosyam hazır ultrasonda ve hatta elle bile tespit edilebilecek bu tümörü farkedemeyen doktor hakkında hem ceza hemde tazminat davası açmayı düşünüyorum.doktorun bu tümörü farkedemeyerek yanlış teşhis koymasından dolayı oğlum böbreğini kaybetti ve 1 ve 2 .evrede farkedilebilecek bu tümör yüzünden 18 ay boyunca kemoterapi görecek büyük oğlumu hastane yatışlarından dolayı memleketime gönderdim her hafta hastanede 3-5 gün yatıyoruz ayrıca tümörün baskı yapması sonuccu barsakları yapışmış 2.bir ameliyat geçirdi 1 yaşındaki çocuktan top gibi tümör çıktı ve düzenli olarak gittiğim özel doktoru bunu bulamadı . dava açsam kazanırmıyım saygılar

oğlum 45 günlükten beri sürekli olarak özel bir hastanede ve aynı doktor tarafından düzenli olarak her ay muayene edilmekteydi . şu an 15 aylık.2007 yılının son 5 ayında oğlumda kilo kaybı iştahsızlık uyku düzensizliği şikayetlerini her gidişimizde doktorumuza ilettik. ancak kendisi daha sonradan da aldığım hastane epikrizlerinde olduğu gibi kan değeri düşüklü orta kulak iltihabı v.b teşhisler koyup 2-3 ilaç yazarak bizi gönderdi 2007 kasım ayında ısrar ederek şikayetlerinin devam ettiğini söyledim doktorda 25-30 civarı kan ve idrar tahlili yaptı ancak ilk genel muayenesinden beri çocuğa ultrasonda bakmadı ve aynı teşhislerinde ısrar etti . en son 18 ocak 2008 tarihinde kendisine çocuğu götürdüğümde orta kulak iltihabı deyerek 2 ilaç yazıp gönderdi ancak çocuğumun karnında şişlik vardı 24.01.2008 tarihinde aynı özel hastanede başka bir doktora gittim çocuğun karnına baktığı gibi hemen ultrasona gidin dedi ve ultrason neticesinde çocuğumun böbreğinde wilms tümörü olduğunu söyledi ve hemen tıp fakültesine sevketti burada yapılan tetkik ve filmlerden sonra çocuğum ameliyata alındı ve karın bölgesinden 10X11X18 cm.ebadında patoloji raporuna göre 330 gr ilk cerrahların söylediğine göre 2200 gr ağırlığında top büyüklüğünde bir tümör çıktı ve oğlum böbreğini kaybetti şu andada 18 ay boyunca kemoterapi görüecek bu hastalık 4 evreymiş ve biximki 3.evresiymiş ameliyat raporlarım patoloji raporları yapoılan tetkikler ve özel hastanede doktorun koyduğu teşhisler ile bütün dosyam hazır ultrasonda ve hatta elle bile tespit edilebilecek bu tümörü farkedemeyen doktor hakkında hem ceza hemde tazminat davası açmayı düşünüyorum.doktorun bu tümörü farkedemeyerek yanlış teşhis koymasından dolayı oğlum böbreğini kaybetti ve 1 ve 2 .evrede farkedilebilecek bu tümör yüzünden 18 ay boyunca kemoterapi görecek büyük oğlumu hastane yatışlarından dolayı memleketime gönderdim her hafta hastanede 3-5 gün yatıyoruz ayrıca tümörün baskı yapması sonuccu barsakları yapışmış 2.bir ameliyat geçirdi 1 yaşındaki çocuktan top gibi tümör çıktı ve düzenli olarak gittiğim özel doktoru bunu bulamadı . 22.04.2008 de suç duyurusunda bulundum adli tıpa gitti dosya muayeneyede gittik 14 aydır dosyam sonuçlanmadı . Adli tıpı başbakanlığa şikayet ettim. Durumum haksız fiilin 1 yıllık zamanaşımı süreci kapsamı dışında sanıyorum.Çünki oğlumdaki tümörün tekrar etme riski 5 yıl.yani 5 yıl hastaneye belirli aralıklarla kontrole gideceğiz. sizce hukuki açıdan durumum nedir . tşkler