Merhabalar;
Daha önce uyuşturucu hakkında bir çok konu açılmış ama benim durumum da ne yapmam gerek ? hiç bir yerde bulamadım.

Eğer değerli vaktinizden biraz ayırıp beni aydınlatabilirseniz gerçekden çok sevinirim. Hemen konuya gireyim.

Öncelikle 2001 yılında uyuşturucu madde "4gr esrar" ile yakalandık ancak benim konu ile hiç bir ilgim yokdu arkadaşım cebindeki esrarı kontrol esnasında dışarıya attı ikimiz de benim değil dedik ama en sonunda ilk defa kullanmak amacı ile alındığı şeklinde tutanaklara geçti ve bizi mahkemeye sevk ettiler. Nöbetci mahkeme bizi görmeden serbest bırakdı. 2002 yılında mahkeme açılmış ama ben askerde olduğum için 2004 yılında ancak mahkemeye çıkdım. 2005 yılında mahkeme benim o güne kadar hiç bir uyuşturucu kullanmadığıma ve bir daha da kullanmıcağım kanatine vardı. ancak 5 yıllığına erteleme aldım. ne denetimli serbeslik ne de ehliyet iptali istendi. ancak ben ehliyetimi kayıp ettim ve trafikden yaklaşık 1 sene önce çıkarmaya gittiğim de bana ehliyet veremiceklerini ancak 2010 yılında temiz sabıka kaydı ile ehliyetimi alabileceğim sölendi. ancak ben bu zaman içerisin de ehliyetimi kaybetmeden önce en azından 5 kere trafik kontrolüne girdim ve hiç bir sorun yaşamadım. ne yapabilirim ? açıkcası bu bana hiç mantıklı gelmiyor. yapabileceğim bir şey varsa lütfen yardımcı olun ehliyetsiz elim kolum bağlı iş başvurularında bile tıkanıyorum. şimdiden ilginize çok teşekkürler.