+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Sitede köpek beslenmesi

Sitede köpek beslenmesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sitede köpek beslenmesi

Sayın site sakinleri ve değerli hukukçular,

Şimdi yazacağım konuda bir sürü sitede ve bu sitede dahil olmak üzere bir çok yazı okudum. Evlerde köpek beslenmesinden rahatsızlık duyan insanları hayvanseverler cani gibi göstermişler. Benim kadar kimse köpek sevmesin arkadaşlar ama herşeyin bir yolu yordamı kuralı var diye düşünüyorum. Eğer herşeyimizi sınırsızca yapmak istiyorsak bunu ancak bir dağbaşında yaşayarak yapabiliriz kanaatindeyim. İstediğiniz herşeyi yapabilmek de ayrıca özgürlük demek değildir. Bir başkasının özgürlüğünü kısıtladığı anda sizin özgürlüğünüz özgürlük olmaktan çıkıyor. Kurallarıda ayrıca daha iyi yaşamak için kendimiz koyuyoruz. İnsanlığın varoluşundan bu yana kurallar vardır izter yazılı ister yazısız olsun hep kurallarla yaşamışızdır.

Şimdi asıl konuya girmek istiyorum. Oturduğum site 8 blok 80 daireden oluşuyor. Genelde herkes birbirini tanıyor çünkü, çoğunluğu 1990 yılından yani kuruluşundan bu yana birlikteliği olan insanlarız. Ama son zamanlarda yaşadıklarımız bu uzun yıllardır olan birlikteliğe gölge düşürecek nitelikte. Bazı sakinlerimiz köpek bazıları da kedi besliyorlar. Genelde kediyi alıp gezdirmezsin ama tüylerini pencereden silkeliyorlar bu aynı apartmanda oturanları rahatsız ediyor. Bir sakinimizde sürekli uyarmamıza rağmen köpeğini sitenin bahçesinde gezdiriyor ve tuvaletini yaptırıyor. Hatta gözümüzün içine baka baka. Şimdi benim 1,5 yaşında kızım var kızımı alıp bahçeye hatta onun oturduğu binanın önüne- kaldiki o benim binamın önünde hayvanının tuvaletini yaptırıyor- kızımın tuvaletini yaptırsam nasıl olur? Benim binamın önüne yaptırmasının sebebi ise onu birkaç kez görüp uyarmamdır. Kimse bu konularda yazarken karşı tarafı düşünmüyor. Hatta sitenin birinde hayvansever bir ufaklık `ben nasıl alıştıysam köpeğimle yaşamaya apartmanda oturanlarda ona alışacaklar` diye yazmış. Bunu o çocuğa aşılayan anne baba ilerde başkalarını saymayacak sonunda da kuralsız sevgisiz bencil olacak bir çocuk yetiştiriyorlar. Sitede şu anda yaşları 2-10 arası çimlerde yuvarlanıp oynayan yaklaşık 12 çocuk var. Bunlar o kedi köpek pislikleri ile mi oynayacaklar? 2 sene önce bir yavrumuzun ayağındaki yara iyileşmeyince annesi doktora götürüyor ve direk doktorun sorusu;
    -Site de mi oturuyorunuz?
    -Evet.
    -Sitede kedi köpek besleyenler var sanırım bu yara onların idrarından iyileşmemiş.

Yorumu sizlere bırakıyorum.

Şimdi sevgili hukukçular, sizden ricam bu konudan son derece rahatsızlık duyan bir anne olarak diğer arkadaşlarımında istediği ve desteği ile ne yapabiliriz? Bir köpek besleyenimiz daha var ama insanlar sitenin dışına kadar kucaklarında taşıyorlar hayvanlarını. Bu ne güzel bir saygı örneği. Ne yapabiliriz de kuru ile yaşı aynı ocakta yakmadan çocuklarımızı daha temiz bir bahçede önümüzdeki yazın rahat rahat oynatabiliriz?
    Beni ve dolayısı ile diğer arkadaşlarımıda bilgilendirirseniz çok sevineceğim.
    Şimdiden teşekkür eder güzel ve sağlıklı günler dilerim.

Hukuki NET Güncel Haber

Sitede köpek beslenmesi konulu yargıtay kararı ara
    Sitede köpek beslenmesi konulu hukuk haber
    Konu serene tarafından (26-03-2008 Saat 10:44:45 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.526
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Sitede köpek beslenmesi

Bir sakinimizde sürekli uyarmamıza rağmen köpeğini sitenin bahçesinde gezdiriyor ve tuvaletini yaptırıyor.
    Doğa sadece size mi ait?

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    312
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yönetim planında bağımsız bölümlerde hayvan beslenemeyeceğine ilişkin bir karar varmı önce onu araştırın derim..

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ulaş Değirmenci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Doğa sadece size mi ait?
    Bir kişinin özgürlüğünün sınırı,diğer kişinin özgürlüğünün sınırına kadardır.
    Doga elbette bir tek kişiye ait değil.O köpeği gezdirip ortak alanlara tuvaletini yaptırana ait de olmadığı gibi.
    Başkasının da kullanacağı alanları kirletmemesi daha mantıklı değilmi?
    Bir site sakini köpek seviyo köpek besliyo diye bizim cocuklarımız neden site bahcesinde rahatca ve güvenle dolaşmasınki?
    Eğer evcil bi hayvan beslemek istiyorsa bir başkasını rahatsız etmemek kaydıyla kimse bişey demez ama rahatsız ettiği anda elbette gelecek tepkileri de göze almalı.
    ''Doğa sadece size mi ait?'' Gibi bir soruyu sorarken hayvanlarını site bahcelerine tuvaletlerini yaptıranlara da soruyomusunuz acaba?
    Doga sadece onlara aitmi de başkasının da kullandığı alana tuvaletlerini yaptırıyolar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.526
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı haaydaar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir kişinin özgürlüğünün sınırı,diğer kişinin özgürlüğünün sınırına kadardır.
    Doga elbette bir tek kişiye ait değil.O köpeği gezdirip ortak alanlara tuvaletini yaptırana ait de olmadığı gibi.
    Başkasının da kullanacağı alanları kirletmemesi daha mantıklı değilmi?
    Bir site sakini köpek seviyo köpek besliyo diye bizim cocuklarımız neden site bahcesinde rahatca ve güvenle dolaşmasınki?
    Eğer evcil bi hayvan beslemek istiyorsa bir başkasını rahatsız etmemek kaydıyla kimse bişey demez ama rahatsız ettiği anda elbette gelecek tepkileri de göze almalı.
    ''Doğa sadece size mi ait?'' Gibi bir soruyu sorarken hayvanlarını site bahcelerine tuvaletlerini yaptıranlara da soruyomusunuz acaba?
    Doga sadece onlara aitmi de başkasının da kullandığı alana tuvaletlerini yaptırıyolar?
    Sayin haaydaar,

Bildiginiz uzere ev kopekleri disinda sokakta gezen yuzlerce kopekten bir tanesi de site bahcesine tuvaletini yapabilir oyle degil mi?Ben burada biraz artniyet ariyorum,sitede hayvan beslenmesi halinde cocuklarinizin guvenligi konusunda da sorun cikacagi gorusunuze de katilmiyorum..

Nerede
    Ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ulaş Değirmenci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayin haaydaar,

Bildiginiz uzere ev kopekleri disinda sokakta gezen yuzlerce kopekten bir tanesi de site bahcesine tuvaletini yapabilir oyle degil mi?Ben burada biraz artniyet ariyorum,sitede hayvan beslenmesi halinde cocuklarinizin guvenligi konusunda da sorun cikacagi gorusunuze de katilmiyorum..
    Asıl sizin düşünceleriniz doğaya aykırı.Öncelikle siz neden insan ve hayvan ayrımı var onu inceleyin.Bir köpek saldirisina uğradınız mı?uğramadaysanız yine yanlışsınız.O korku çocuğun yaşamı boyunca devam ediyor.Benim çocuğuma da bu korkuyu yaşatacak ne olursa olsun sonu iyi değildir.Çünkü ben ve çocuğum insanız.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sitede köpek beslenmesi

Avukat ulaş bey,bence siz yanlışsınız..hayvanlara düşkünlüğünüz kadar,sanırım insanlara da bir düşmanlığınız var.hijyen kuralları diye bir şey duydunuz sanırım.dışardan gelebilecek hayvanları engellemek zor ancak,içinde bulunduğumuz ortamdaki hayvanları engellemezsek nasıl bir hijyen ortam olabilir sizce?ayrıca,hayvan beslemek için ırtak yaşam alanlarının kullanılması gerekmez.illa da hayvan sevginizi gösterecekseniz,hayvan barınaklarına giderek bu duygunuzu tatmin edebilirsiniz.siz hayvanları seviyor ya da koynunuzda beslemek şstşyorsunuz diye,diğer bireylerde sevmek ya da koyunlarında sevmek zorunda değildir.hayvan tüylerinin ve pisliklerinin nelere yol açtığı çeşitli örneklerle mevcuttur.rica ederim tek taraflı ve fikrisabitiniz yönünde ısrar etmeyin..

Nerede
    Ankara
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yönetim planınızda evcil hayvanlarla ilgili ne var? Yönetim kurulunuzdan bunu talep edin ve öğrenin. Kısıtlamalar varsa yönetiminizden müdahale edilmesini talep edin. Duyarlılık göstermezlerse denetim kurulunu ikaz edin. Planda kısıtlama yoksa, yapılacak ilk genel kurul toplantısında bu konu ile ilgili karar alın ve uygulayın.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Cevap: Sitede köpek beslenmesi

-Sitede kedi köpek besleyenler var sanırım bu yara onların idrarından iyileşmemiş.

Böyle aptalca bir cümle duymadım herhalde dalga geçiyorsunuz! Evcil yani sahipli, aşılı, veteriner kontrollü bir canlıdan mikrop geçme ihtimali olmaz ayrıca hayvan düşmanlığını da anlamak çok zor isterseniz sitenin ortasına evcil hayvanları toplayarak yakalım belki rahatlarsınız!

Evcil hayvanları olan bir insanım, çevremde 6-7 veteriner ve 4-5 doktor var böyle abuk sabuk şeyler yazarak insanların aklını karıştırmayın, bilimsel olarak evcil hayvanlar insanlardan daha az bakteri taşıyan canlılardır.

Ortak alan sorunu benim yaşadığım sitede de başladı tuvaletini yaptırmak yasak, otun parkına yakın gezdirmek yasak gibi çocuk parkına neden yakın gezdireyim ki? çocukların benim hayvanlarıma verdiği rahatsızlığı ve köpeklerimi strese sokmaları için mi? Ayrıca çim alana tuvaletini yaptığı zaman poşetle alıp çöpe atıyorum ki çocukların oyun oynadığı alanlar değil tuvaletini yaptığı alanlar buna rağmen yönetim kafasına göre kararlar alıp cezalar kesebilir mi bu konuda HUKUKÇU yorumu bekliyorum.

İletiler
    498
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tknbyz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

"Böyle aptalca bir cümle duymadım herhalde dalga geçiyorsunuz!"
    Ben de bir konuşmaya başlarken kavga çıkartmak için bundan daha uygun bir giriş görmedim.

Hiç niyetim yok iken, bu girişi okuyunca dayanamayıp bu cevabı yazıyorum. Bu arada, konuya 8 yıllık bir aradan sonra dahil olmuşsunuz, hatırlatırım.

* Eğer hayvanınızın dışkısını kalıntı bırakmayacak şekilde alarak çöpe atıyorsanız, siz zaten ahlaken ve kanunen yapmak zorunda olduğunuz şeyi yapıyorsunuz demektir. Acaba hayvanınızın sidiği ve salyaları konusunda ne yapıyorsunuz, onu da anlatır mısınız? Çünkü bulaşan, sadece hayvanın katı dışkısı değildir, sidiği de bulaşır, salyası da. Bu mesajlarda yazılanlar size yönelik değildir. Bence siz, yapılması gerekenleri dolaylı olarak savunmak yerine aslında kast edilen kişileri doğru yönde eğitecek düşünceler ve sözler üretseniz daha iyi olmaz mı?

* Sizin yazdıklarınız arasında olmasa dahi, 'etrafta onca sahipsiz hayvan varken bizim evcil hayvanlarımız mı dert oldu' türünden savunmalara karşı da şunu söyleyebilirim. Sahipsiz hayvanların bu kadar çok olmasının en önemli sebeplerinden birinin çocukları eğlensin diye oradan buradan evcil hayvan edinen, birkaç ay sonra da zahmetine katlanamayıp onları sokağa bırakan 'hayvanseverler' olduğu herhalde herkesçe malumdur. Bir diğer sebep de hiç şüphesiz, o hayvanları zamanında kısırlaştırmayan, takip etmek için geçerli bir yöntem arayıp bulmayan, bakımını sağlamayan belediyelerdir. Şimdi, bunların ceremesini biz 'hayvan sevmezler'in yüklenmesini neden bekliyorsunuz?

* Siz hayvanseverler, agresifleşmeden önce lütfen şunu iyice anlayın artık: Hiç kimse, sizin hayvan sevmenize ve beslemenize karşı değil. Ama pek çok kişi, sizin insan topluluklarının arasına yerleştirmeye çalıştığınız ve bunu bir hak olarak gördüğünüz evcil hayvanların gürültü, hastalık, saldırganlık, korku gibi açılardan kendilerine zarar vermesine (veya bu endişe ile yaşamaya) karşı.

* Son olarak da, eğer bir HUKUKÇU yorumu almak istiyorsanız, neden kendinize bir HUKUKÇU bulup, danışma ücretini ödeyip, sorununuzu anlatarak yorumunu almıyorsunuz?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sitede köpek beslemek

https:www.hukuki.netshowthread.php36078-Sitede-kopek-beslenmesisitede kopek bakmak yasak misitede ksite içerisinde köpek beslemeksitede köpek beslenir misitede kopek beslenirmisitenin bahcesinde evcil kopek beslenebilirmiapartman catisinda kopek beslenirmisite onunde kopek beslemeksitede kopek beslemenin kurallariBeykent site kopek izni var misitede sokak kopegi beslenmesisitede kopeksahil sitelerinde kopek beslemormisitede beslenen kopekler cok rahatsizlik veriyordoktorlarin kopek beslemesi yasalmisitede kopek bakmak yasakmisokakta kopek beslemek yasalmisitelerde evcil hayvan Beslemesitede kopek beslemebahceli sitede kopek beskemenin kuralisitede sokak kopegi beslemeksitelerde hayvan beslemesitede bahcede köpek gezdirmek yasak
Forum