Delilleri karartma ya da kaçmam mümkün olmadığı halde yaralamalı bir trafik kazasından sonra Jandarma tarafından gözaltına alındım. Hukuka uygun mudur?

Alkollü kişinin ifadesi alınabilir mi? Hem alkollü olduğumu iddia ediyorlar, hem travma falan geçirmiyor alın ifadesini diyorlar. Hatırlamıyorum diye ağlıyorum gene de kafalarına göre bir hikaye yazıyorlar ve imzalatıyorlar. Hukuka uygun mu?

Jandarma sabaha kadar gözaltında tutuyor, nöbetçi mahkemeye sevki aileme ait araçla ve yanımıza bir jandarma katarak gerçekleştiriyor. Yolda jandarma ricamızı kırmıyor ve özel bir hastaneye gidip diyazem tedavisi görüyorum. Diyazem etkisindeyken savcılıkta ifadem alınıyor. Mahkemeye çıkartılıyorum ve gene diyazem etkisinde ifade veriyorum. Hukuka uygun mudur?

Gazeteler tarafından üç kişiyi ezen alkollü kadın diye, mahkeme görülmeden 1 sene evvel haber yapılıyorum. Hukuka uygun mudur?

Soruşturma 10 ay sürüyor. Hayati tehlike varlığı olduğu söylenerek tutuklanmama sebep olan yaralının hayati tehlikesinin varlığı yaklaşık 10 ay sonra başka bir ildeki Adli Tıp tarafından tespit ediliyor. Kazanın olduğu ildeki Adli Tıp, özel hastaneye ait belge ve kayıtlarla kati rapor düzenlenemeyeceğini bildirmiş. Defalarca savcılığa söz konusu hayati tehlikeyi gösterir röntgen ve grafilerin tarafıma da gösterilmesi için başvurduğum halde cevap alamadım. Kırdığım iddia edilen kaburga kemiklerinin grafilerini görmek istemem hukuka aykırı mı? Değilse başka ne yapabilirim bu delilleri görebilmek için?

Yaralıların nasıl, ne şekilde darbe alarak yaralandıklarını, gerçekten kazadaki çarpışma neticesinde mi yoksa, sıkıştıkları araçtan kurtarılmaları sırasında mı yaralandıklarını öğrenmek hakkım var mı?
Bilgi ve görüş bildirecek hukukçu üyelere teşekkür ederim.