İyi günler;
Ben bir hukuk öğrencisiyim. 3 ay kadar önce bir internet sitesinden cep telefonu aldım. Teslimden 10 gün sonra arızalı olduğunu ve yenisi ile değiştirilmesini istedim. Firma kabul etti gönderin değiştirelim dedi. Tüm bu yazışmalar yazılı şekilde elimde var. Gönderdikten sonra bana aynı arızalı telefonu servise gönderdik tamir oldu diye geri gönderdiler. Bende tüketici heyetine başvurdum. Lehime karar çıktı. Firma karara itiraz etmiş. Şimdi Tüketici Mahkemesinde görüşülecek. Ancak ben 200YTL lik bir telefon için 220 YTL vekalet ücreti ve bilirkişi ücretleri gibi masrafları ödemek istemiyorum.

Haklı olduğuma inanıyorum fakat danışmak istediğim konu;
Ürün itirazi kayıt konulmadan evdekilerce teslim alınmış. Bu durum zımni olarak onarım hakkımı kullandığım anlamına gelir mi? Bildiğim kadarı ile seçimlik haklar bir kere kullanılınca sona eriyor. Bende ilk başta değişim talep ettim ve kabul edildi. Sorun hakkımın yerine getirilmesi ve firmanın küçük ayak oyunları konusunda.

İkinci olarak firma telefonun ekran bantının kalkmış olması sebebiyle değiştirilmediğini söylüyor. Bir süre kullanım sonucu ortaya çıkacak bir ayıp için bu geçersiz bir bahane değil midir ?

Konu ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.