+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Kuşum Aydın nereye koşuyor?

Kuşum Aydın nereye koşuyor? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İzmir, Türkiye.
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kuşum Aydın nereye koşuyor?

"Gelinim Olur Musun programının Dedi-Kodu Bölümünü sunarak hemen her gün boy gösteren (Kuşum) Aydın sergilediği yenilikçi ve bir o kadar da ileri görüşlü (?) Türkçe sentezleri ile şimşekleri bir hayli üzerine çekmektedir" demek isterdim fakat durumun hiç de böyle olmadığını üzülerek hatta şaşkınlık içinde izlemekteyim. Adam konuşurken sürekli
    olarak Türkçemizi yeniliyor ve geliştiriyor (sanıyor kendini).
    "Eeeee... bu konuları konuşuCEĞİZ; biz oraya geliCAĞIZ; öyle söyleyiCAĞINA; ne yapıCEK" gibi kelime deformasyonları ile dilimizi katletmektedir ve kimseden tık ses çıkmıyor, kimse buna dur demiyor. Bence bu tür gramer alt yapısı yetersiz veya arızalı zatların dilimize dil uzatmalarına birilerinin mutlaka son vermesi şart olmuştur! Sizce?

Hukuki NET Güncel Haber

Kuşum Aydın nereye koşuyor? konulu yargıtay kararı ara
    Kuşum Aydın nereye koşuyor? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

hukuki.net için çok hafif bir forum konusu olmuş... Kuşum aydın gibi TÜRKÇE'mizi katleden o kadar çok kişi var ki.. Onlardan bahsederseniz daha yerinde olur sanırım. Çözüm yollarını da tabii ki...

en iyiyi bulmak için çalışırken, iyiyi kaybetmeyin...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aydin bey ve benzerleri gerçekten düsünen ve bilenleri kelimenin tam anlamiyla DUMURA ugrattiklari için Gramere sira gelemiyor. Kaldiki ben sahsim olarak Aydin beyin herhangi bir GRAMER bilgisine sahip olduguna inanmadigim gibi Kendisinin de bunu zerre umursadigini sanmiyorum.
    Uyduruk programlar gündemde üst sirada yer buldukça agresif kisiligi ve paranoyasi her halinden belli olan bir kadini Türkiye nin kaynanasi diye kabul edip bir çok programa kendini bilmez 'BILIRKISI' edasiyla katilmasina göz yumulursa ki bu kisi oglunu maskara maymuna çevirdigi barizse buna ragmen uyduruk bir reyting de birinci cikiyorsa ne yapilabilirki ?
    RTUK denilen dandik kurulus bu ve benzeri kavramlari denetleyecegine bir reklamda logardan düsen Türk Parasini 'milli degerlere saygisizlik ve kücük düsürücü davranis' olarak degerlendirip yapimci firmaya ve tv kanallarina uyari gönderiyorsa denecek artik tek sey kaliyor pes....
    Türkçeyi uyum içinde dans ettirecek ve dinlenmesi zevk verecek kisiler degersizlesip fizik ve dekolte öne cikiyorsa düzgün konular yerine eski bir deyim olacak ama 'birisinin kepek sorunu' günlerce saçma sapan cümlelerle tartisiliyorsa ne denebilir ki...
    Allahtan sansliyim ki is güç derken tv sabah programlarini ve cogu diziyi kaciriyorum eve vardigimda ya siyaset meydani ya ceviz kabugu ya eko gündem gibi akli selim bir program yada izlameye deger bir film bulabiliyorum. Demek ki tv yapimcilari düsünce ve fikre önem verenleri gece 12 den sonra tv basinda tutmak istiyor ) onu seyredip sabah uyur böylece abukluklarin farkina varmaz ))
    Bir ihtimal daha aklima geliyor ama onu su an icin dillendirmek istemiyorum )
    Saygi ve sevgiyle..

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    İzmir, Türkiye.
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Konunun bu forum için "hafif" olduğu fikrinize katılmamakla beraber, sizin görüşünüze de saygı duymak gerekir, ancak verdiğiniz yanıtın bir hayli hafif olduğu kesin.... Sayın jawussjan

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ne münasebet birakiniz hafifligi bence harika bir konuya deginmissiniz. burada hafif diye nitelendirilen anladigimca kisi olabilir ama kesinlikle ele alinan konunun agirligi asikardir. bir toplumdaki çocuk yetistirenlerin (annelerin ve anne olacaklarin)büyük çogunlugunun hayat memat meselesi yaparak; kendilerinin,eslerinin,cocuklarinin,toplumun yanlislarina sus pus otururken en atesli tartismalara girdigi programdan bahsediyorsunuz..
    yetmezmis gibi haber programlarimiza kadar tasan ve istesekte istemesekte görmek durumunda oldugumuz bir programlar silsilesinden bahsediyorsunuz...
    dolayisiyla ask konulu bir formun bilmem kaçbinkere ziyaret edildigi sitemizde ,kiyas yapacak olursak böylesine aslinda sosyo-psikolojik açidan ciddi tartisilabilecek bir konunun hafif oldugunu düsünmek bir hata olacaktir..özetle aslinda burada tartisilmasi gecikmis bile kanimca..yakinda dediginiz gibi cek li cak li konusan bir dolu cocugun türkçesini düzeltmek için mi ugras verilecek bir de.. daha dogru dürüst varolan türkçemizi benimsetememisken: ) magazinle bosaltilan ve oyalanan beyinlerin uyusmuslugu,üretemezligi,tembelligi elbette birilerinin isine geliyor olmali .. ve elbette nüfusu çoktan patlamis bir ülke için en basta yeni gelecek nesli yetistirenin (anneler,genç kizlar, tecrübesi aslen isik tutmasi gereken yasli kadinlarin ) beynini bir güzel bosaltip onlarin yetistirdiklerini ve hatta yetmesmis gibi esleri ogullari olan erkekleri de bu yola çakmelerinin saglanmasi... veeee dogal sonuç bir dolu beyni tembellesmis,hayati koca bulmak, zengin olmak,göbek atmak olarak degerlendiren genç kiz ve bir dolu onlar gibi düsünecek erkek... artik çocuklar manken,futbolcu ya da sarkici olmayi da geçti.. artik büyüdüklerinde evlenme evlerine katilip ünlü olabileceklerini de düsünebiliyorlar.. ne güzel ha hayat bu kadar kolay!!!!!!!! ne diye senelerce emek harcayip avukat ,doktor vs. olsunlar ki..
    ah güzel ülkem ah...
    görmüyormuyuz arkadaslar ; artik tehlike çanlari çalmiyor , o çanlar o kadar çok ve herdefasinda biraz daha yükselen bir sesle çaldi ve biz öylesine duymamazliktan geldik ki en sonunda kulak zarlarimiz patladi biz farkina bile varmadik ve simdi artik sagirlastigimiz için duyulmuyor..yoksa çanlar artik öylesine sinyal falan vermiyor,delicesine çaliyor...

iyisi mi susmaya devam edelim degil mi ne de olsa bahanemizde hazir olur ,sesimizin çikmamasi sagirligimizdandi deriz !!!!!!

hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Alıntı:Alıntı yapılan üye ; apel:
    Konunun bu forum için "hafif" olduğu fikrinize katılmamakla beraber, sizin görüşünüze de saygı duymak gerekir, ancak verdiğiniz yanıtın bir hayli hafif olduğu kesin.... Sayın jawussjan
    Sayın apel,
    Olayı kişiselliğe dönüştürmeniz gereksiz. Ben hafif diyerek sizden bahsetmedim, "Aydın" dan bahsettim.

Ayrıca, aşk konusu neden küçümseniyor? İnsanların yaşamındaki en önemli olayı konu alan bir foruma neden girilmesin?

Gelelim Türkçe'yi güzel kullanmayan programcılara, seyretmeyin, olsun bitsin... Seçme özgürlüğü karşısında ne yapabiliriz? Aydın'ın dilini mi keselim, programı mı kaldıralım? Ne yapalım?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

valla ne dense bos: )

"Gelelim Türkçe'yi güzel kullanmayan programcýlara, seyretmeyin, olsun bitsin... Seçme özgürlüðü karþýsýnda ne yapabiliriz? Aydýn'ýn dilini mi keselim, programý mý kaldýralým? Ne yapalým?"demis sayin jawussjan...

böylece sayin jawussjan,
    sizin sayenizde yazdiklarimin geçerliligi ve nasilda sagirlasmis oldugumuz ispat da oldu: )) ee bu durumda simdi son cümlemi okumaniz ve de uygulamanizda fayda var...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

görmüyormuyuz arkadaslar ; artik tehlike çanlari çalmiyor , o çanlar o kadar çok ve herdefasinda biraz daha yükselen bir sesle çaldi ve biz öylesine duymamazliktan geldik ki en sonunda kulak zarlarimiz patladi biz farkina bile varmadik ve simdi artik sagirlastigimiz için duyulmuyor..yoksa çanlar artik öylesine sinyal falan vermiyor,delicesine çaliyor... demiş av_s_engin...

İŞTE ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SORUNU KUŞUM AYDINDIR!!! gerçeği su yüzüne çıkıyor. TRT seyredin, başka programlar seyredin; fakat bunları seyretmek isteyenler de vardır, olacaktır da (ben seyrediyorum demiyorum)... Bu insanları engelleyin bakalım. Özgür düşünen avukat_s_engin'in sağırlaşmaması için...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin jawussjan,
    "İŞTE ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SORUNU KUŞUM AYDINDIR!!! gerçeği su yüzüne çıkıyor. TRT seyredin, başka programlar seyredin; fakat bunları seyretmek isteyenler de vardır, olacaktır da (ben seyrediyorum demiyorum)... Bu insanları engelleyin bakalım. Özgür düşünen avukat_s_engin'in sağırlaşmaması için..."

ayni seyi tekrar ettigimde anlayacaginiz düsüncesiyle bir kez daha tekrar ediyorum ki iste bu söylediginiz seyler tam da bu sagirligimizin ifadesi olan cümlelerdir. olaya böyle bakmaya devam ediniz. benim sagirlasmam için endise etmeyiniz ancak sizin özgür düsünme kavraminiz! neleri yok edecek bunu anlamaya çalisiniz. insanlari önce ne verirseniz onu alir konuma getirip sonra da ee kardesim izleme demek ve üstelik bunu bahsettigim o uyusturulmus beyinlere demek..
    neyse yine de sizin gibi genç bir insanin aslinda böyle düsünmedigi ve eglenmeye çalistigi inanciyla ...
    yine de burada kesmekte ve konuyu özünden saptirmamakta fayda oldugunu unutmayiniz..

Nerede
    İzmir, Türkiye.
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın jawussjan,
    aslında neyi ya da kimi savunduğunuzu ben anlayamadım doğrusu.
    Biri tv den "diyebilecağınız" yada "olucek" gibi kelimeleri neo-türev olarak halka haykıracak ve kimse buna karşı gelmeyecek öylemi. Hiç etrafınızda Kuşum-Aydın gibi cek-caklayan coluk cocuk duymadınızmı yoksa?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: