Merhaba. Öncelikle herkesin işlerinde başarılar dilerim.
Saygıdeğer hukukcu arkadaşlar, benim bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim.

Ben 2002 yılında,Adana 2 nolu esnaf kefalet kooperatifi aracılıgı ile halk bankasında kredi kullandım. 6 aylık dönemlerle 4 taksitte ödenecekti. Ben taksitlerimi sıkıntılarımdan dolayı zorlukla ödedim. Fakat parçalı ödediğimdem ödemeleri dernek başkanına yaptım oda bana tahsilat makbuzu verdi. son ödemem bittiğinde senetlerimi iptal ettiğini söyledi ve ben ipoteğimi kaldırmak için dernekten yazı aldım. 2004 tarihinde tapudan ipoteğimi kaldırıp evi sattım.

Şimdi bana kooperaten icra kararı geldi. bu borcu ödemediğimden dolayı icra takibi başlamış ( 2007 tarihli) başkan kayıp ve 60 mağdur varmış benim ğibi.
Derneğe gittim ödemek zorundasın diyorlar, benim elimde ipoteği kaldırmak için yazı var başkan ve aza imzalı ve bu yazıyı tapu kabul etmiş ipoteği cözmüş.
Tahsilat makbuzlarım yok bulamıyorum, sanırım onlarda düzmeceydi yoksa kayıtlarda olurdu. şimdi ben ne yapmalıyım? borcu bitmeyene boyle bir yazı verirlermi? bu yazı ödediğimi kanıtlayan bir delilmidir?

Bilği verirseniz inanın cok mutlu edersiniz, ne yapmalıyım..

Zamanınızı aldım şimdiden özür diler. Teşekkür ederim SAYĞILARIMLA.