Adam Adam

adam@hurriyet.com.tr

Adamların da “muayyen” günleri var!

Sadece kadınlar değil, adamlar da her ayın bazı günleri adet görür.

Kadınların bu konuyu her daim, sadece kendilerine ait bir “ayrıcalık” olarak erkeklerin kafasına kakması haksızlık.

Evimizde yeni uygulamaya konan kural gereği; karımla çıktığımız haftalık başbaşa akşam yemeği sırasında bu konuyu gündeme getirdim.

Hata ettim!

Karım inanılmaz bir çıkış yaptı.

Korktum.

Kadınların hangi konuda nasıl çıkış yapacakları belli olmadığı gibi, çıkış yaptıklarında ne yapacakları da kestirilemez.

Bir ara kafamı koparabilir diye içimden geçirdim.

Allah’ tan etraftan çekiniyor.

Koparmadı.

Dişlerini sıka sıka konuşarak kafamı koparmış gibi yaptı.

Özel gecelerde böyle “hassas” konuları konuşmama kararı aldık.

Ama bu konuda çok ciddiyim;

Adamlar da, her ay çeşitli günlerde “anormal” olabiliyor.

Karım nasıl her ayın “muayyen günlerinde” etrafa terör saçıp yakıp yıkıp “Mazeretim var asabiyim ben!” diye naralar atıyor ve buna kimsenin itiraz hakkı olmuyor, benim de “muayyen” günlerim oluyor ama, tıbben kanıtlanmış “hormonal” bir “hal” olmadığından kimse bana “anormal” olma hakkı tanımıyor.

Bu da bana ve bütün adamlara yapılmış haksızlıktır.

Alın size adamların “muayyen günleri”...

Birinci günü AY SONU!

Para bitmiş suyunu çekmiş ve herkes benden para bekliyor ve bende metelik yok kardeşim.

YOK YOK YOK!

Param yok annadınız mı?

“Muayyenlerden” AY SONU!

İkinci muayyen gün;

MAÇ GÜNÜ!

Fenerbahçe-Galatasaray oynuyor mesela ve o sabah benim için bir kabus!

Hatta o gün bana, tıpkı kadınlara olduğu gibi, 1 hafta önceden basmış ama, kimse umursamıyor.

Maça 1 saat kala o görünmez “hormonlarım” tam tavanda kısa devre yapmış ve karım; “Hadi tatlım yemeğe gidelim” cilvesi yapıyor!

Alın size cinnet nedeni!

Yapma be kadın, yapma!

Hiç sırası değil.

HİÇ!

Üçüncü muayyen gün;

Maçın ertesi günü.

Eğer sonuç iyiyse, kazandıysak; o gün her istediğimi yapmak ve sadece maçı konuşmak istiyorum.

Eğer sonuç kötüyse, ben yine; her istediğimi yapmak ve maçı konuşmak istiyorum.

Kimse sataşmasın istiyorum.

Rahat rahat küfredeyim, bağırayım çağırayım, coşayım, yüz bin telefon konuşması yapıp sağa sola dalayım...

Her ay topu topu 3 gün muayyen günüm var.

Anlayış bekliyorum.

Bu kadar mı zor?