+ Konuyu Yanıtla
43 / 45 Sayfa İlkİlk ... 3132333343536373839404142434445 SonSon
421 den 430´e kadar toplam 447 ileti bulundu.

Konu: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alıntı Tbett rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba,
    bugün eşim yabancılar dairesine gitti ve görüşmeyi gerçekleştirdi. söylediğine göre güzel bir görüşme geçmiş.pasaportuna bakıp istanbula giriş- çıkışların fotokopisini almış.birkaç soru sormuş ve bir kağıt doldurmuş. görevli herşeyin uygun göründüğünü ve 1-2 gün içinde online olarak onayı vericeğini söylemiş.
    eşim sürecin nasıl devam edeceğini sormuş. görevlide kesin birşey söyleyemem demiş. onaydan sonra bana tekrar dönüş yapmıyor konsolosluk ama 1 hafta sonra arayabilirsiniz herhangi bir gelişme olursa size iletirim demiş ..
    vize görüşme tarihininden (09.10.2014) tam 2 ay sonra bugün ups kargodan aldığım mesajla uyandım. kargonuz konsolosluktan teslim alınmıştır diyor
    2 ay süren stres, sıkıntı yerini acayip bir mutluluğa bıraktı
    bu süreci yaşayan ve yaşayacak olan herkese sabır ve mutlu sonlu bir vize süreci diliyorum...
    ben şimdi uçak bileti alıp eşyalarımı hazırlamaya başlıyayım

herkese güzel bir gün dilerim

Hukuki NET Güncel Haber

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu yargıtay kararı ara
    Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tebrikler ve başarılar.

Nerede
    Landshut
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba sayin salpyilmaz,
    Henüz yeni üye olduğum için özel mesaj gönderme yetkim yok ancak tecrübelerinizden istifade etmek adına sizinle tlf da görüşmeyi çok isterim.
    Almanya'ya (Landshut) henüz geldim . Endüstri mühendisiyim Türkiye'de SAP Danişmanı olarak çalıştım . Nezaket gösterip tlf numaranızı mesaj yolu ile gönderirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Almanya dan sevgiler....

buraya geleli 2,5 ay oluyor ve şimdiye kadar herşey yolunda gitti.burdaki süreci kısaca anlatmak istiyorum....

3 aylık vizemi aldıktan 1 hafta sonra eşimin yanına geldim ve ev arama sürecine başladık. aynı zamanda yabancılar dairesinden randevu almaya çalışıyorduk ama christmas döneminden kısa bir süre önce almanya ya geldiğim için görevli kişiye ulaşamadık.sanırım tatile çıkmıştı.yeni yıl döneminden sonra randevu alabildik ve 3 hafta sonrasına randevu verildi.randevudan önce " nüfus dairesi" diyebileceğimiz yere gidip artık almanyada ikamet ettiğime dair belgeyi aldık.5- 10 dk sürdü. daha sonra "Krankenkasse" kartımı alabilmek için arayıp başvuru yaptık daha sonra bize bir mektup gönderildi.birkaç bilgi,imza ve 1 fotoğraf istendi , onlarıda gönderdikten 2-3 hafta sonra kartımı bana gönderdiler. bunun dışında birey yapmak gerekmiyor.yabancılar dairesine eşimle gidip gerekli evrakları doldurduk ve 3 hafta sonra bize mektup gönderileceği söylendi.mektup geldikten sonra yine randevu aldık, bu seferki randevu sadece 2 dk sürdü.2 imza istendi sonra kartımı verdiler ve almanya da 3 yıl kalabileceğim oturma iznimi almış oldum :D

bu arada oturma süresini belirleyen nedir bilmiyorum ama daha önce forumda okuduğum gibi eğitim seviyesi veya işle ilgili bir sertifika olmadığı kesin. ben üniversite mezunuyum ve onun dışında 2. meslek ile ilgili bir sertifikamda daha var ama buraya gelmeden önce vize görüşmemde sorulan mesleğiniz nedir sorusu dışında hiçbiryerde diplomam veya mesleğim sorulmadı. yabancılar ofisindede bununla ilgili bir soru sorulmadı.ayrıca artık pasaportta meslek kısmıda yok. belki evlendiğim kişinin alman olması veya oturumu aldığım bölgenin küçük olması 3 yıl oturum almamı belirlemiş olabilir.
    ayrıca bu süreçte kimseden ayrımcılık veya ırkçı bir yaklaşım görmedim , bunuda söylemek istiyorum çünkü halen bazı arkadaşlarım böyle düşünüyorlar.aksine herkes çok yardımsever.

bu arada yabancılar ofisinden size integrasyon kursuna gidebileceğinize dair ve ne kadar ödeyeceğinize dair bir kağıt veriyorlar.benim için aylık 120 euro idi.dil kursundan randevu aldım. görüşmeye gittiğimde , ilk önce sınav yapıyorlar ve seviyenizi belirleyip hangi saatlerde gelebileceğinizi soruyorlar.ben sabah saatlerini seçtim, hergün 4 saat sürüyor. A2.1 bu hafta bitirdim ve sınavda başarılı oldum , şimdi A2.2 ye geçtim.
    ben hızlandırılmış kursa gitmeyi seçtim zaman kazanmak için. normalde 600 saat almamız gerekiyor integrasyon kursunu ama hızlandırılmış kursta 400 saat alıyorsunuz. her ay 1 seviye işlenip bitiriliyor. eğer sınavlardan geçebilirsem haziran sonunda B1 seviyesini bitirmiş olacağım. tabi hergün konular biraz daha zorlaşıyor ama inancımı yitirmiyorum.
    veeeeeeeeeee
    geçen yıl haziran ayında başladığım "evlilik + vize + oturma izni " yolculuğum artık sona erdi.bundan sonra evliliğimi ve hayatımı yaşamak kalıyor
    herkese bol şans diliyorum......
    yeni hayatınızda başarılar.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Tbett,

Öncelikle herseyin yolunda gitmis olmasindan ötürü memnuniyetimi belirtmek isterim. Azim ve kararlilikla yolunuzda ilerliyorsunuz, cok güzel. Oturumunuzu almanizda ve oturum sürenizin uzun olmasinda mesleginizin etkisi olmus da olabilir, olmamis da olabilir. Neticede Türkiye'deki konsoloslukta vize basvurusu yaptiginizda bulundugunuz beyanatlarin tümü sisteme gecer ve size konsoloslugun vize vermesi kararini Almanya'da oturumu aldiginiz yabanicilar dairesi (Ausländerbehörde) verir. Dolayisiyla pasaport numaraniz sisteme girildiginde Türkiye'deki memurun sisteme girdigi verileri Almanya'daki memur görür.

Daha önce de belirttigim gibi, ben diplomami istenmemis olmasina ragmen ibraz etmistim. "Buna gerek yok" diye geri vermek yerine inceleyip fotokopisini cektiler ve buna istinaden bilgi girisinde bulundular.

Almanya'ya geldigim illk zamanlarda ben de irkcilarla karsilasmamistim. Yillar ilerledikce mesleki anlamda yolunuza devam ederken cok farkli insanlarla karsilasiyor, irkci diye tanimlananlari da muhatap almak durumunda kalabiliyorsunuz. Hersey mükemmel olmasina ve mesleki manada tam donanimli olmaniza ragmen isminizden dolayi kaybettiginiz durumlar olabilir. Olursa üzülmeyin, lakin bu duruma hazirlikli olun.

Almancayi cok iyi ögrenin. Yalniz yazili Almancayi degil, diksiyonu da iyi ögrenin. Kisa sürede sizin Almanya'nin farkli bir bölgesinde dogdugunuzu düsünecekleri Almanca seviyesine ulasirsaniz karsinizdakini etkileme sansiniz da bir o kadar artiyor.

Tekrar hayatinizda basarilar dilerim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Tbett,

Öncelikle herseyin yolunda gitmis olmasindan ötürü memnuniyetimi belirtmek isterim. Azim ve kararlilikla yolunuzda ilerliyorsunuz, cok güzel. Oturumunuzu almanizda ve oturum sürenizin uzun olmasinda mesleginizin etkisi olmus da olabilir, olmamis da olabilir. Neticede Türkiye'deki konsoloslukta vize basvurusu yaptiginizda bulundugunuz beyanatlarin tümü sisteme gecer ve size konsoloslugun vize vermesi kararini Almanya'da oturumu aldiginiz yabanicilar dairesi (Ausländerbehörde) verir. Dolayisiyla pasaport numaraniz sisteme girildiginde Türkiye'deki memurun sisteme girdigi verileri Almanya'daki memur görür.

Tekrar hayatinizda basarilar dilerim.

Merhaba salpyilmaz,

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi aklımda tutacagım, sizinde dediğiniz gibi tabiki zaman herşeyi değiştirebilir. burda 4. ayımı bitirmek üzeriyim. almancada B1.1 seviyesinide geçtim bundan sonra B1.2 yi alacaktım ama 1 aylık bir ara vermek istedim. malum birçok gramatik öğreniyoruz ama bunu hayata yansıtamıyoruz. bırde sokak dili bizim öğrendiğimizin dışında konuşuluyor birazcık. iş bulup hayata atılma zamanı geldi sanırım ve almancayı pratiğe yansıtmam gerekiyor... bundan sonra insanlar hakkında daha fazla görüşüm olacagına inanıyorum.
    umarım zaman bize güzel şeyler gösterir...

Herşey gönlünüzce olsun ...
    Başarılar.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Sn.Fischer çok güzel bilgiler vermişsiniz, çok teşekkür ederim. Hiçbir yerde böyle bizzati anlatılmamış. Kendi adıma çok faydalandım, gerçekten çok teşekkür ederim.

- - - Updated - - -

Ve Saın Tbett sizede çok teşekkürler

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba, yaklaşık 2 sene önce eşim Almanya'dan geldi ve istanbul'da evlendik. Eşim döndükten sonra vize başvurusu yapmak istedim, dil kursu şartı gerektigi söylendi, kursu 3.culukle bitirip sertifikami aldım, ancak sertifika sınavından 2 hafta önce askerlik vs.bilgilerinin gbt'ye eklenmesi sonucu pasaport ve vize basvurumu yapamadım. Bedelli askerlik çıktığında var gücümle para denklestirmeye çalıştım, olmadı. Herkes sayın içişleri bakanımız gibi binlerce lira kazanmiyor, ki gidip 18 bin lirayı 2 ayda verelim. Akraba desen.. neyse. Esim orada hasta bakıcısı aylik kazanci anca kira vs ye yetiyor. Buna ragmen ozlemden dolayi 4 kez borc harc yapip beni gormeye geldi. Esim orada beni bekliyor ben burada ne yapacağımı bilmiyorum. Artik dayanacak gucumuz kalmadi. Eşimin yanina gidebilmek icin 40 yaşımda askere gitmekten başka şansım yok mu?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Esinizin yanina gidebilmeniz, bir baska deyisle Almanya'ya girebilmeniz icin gecerli bir pasaportunuz olmasi sarti nedeniyle askerliginizi yapmadan pasaport alamayacaginizdan, üzülerek baska yolunuzun olmadigini söylemem gerekiyor.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle merhabalar.8 aydır birlikte olduğum kız arkadaşımla evlenmeye karar verdik kız arkadaşım Alman ve Berlin'de yaşıyor bu Eylül ayında okulundan mezun olucak Turizm yöneticiliği gibi bir bölümdü yanlış söylemiyorsam.Şimdi bizim bu aile birleşimi konusunda kafamız epey bir karıştı.Almanca zaten şart ki bunun için hem a1 hemde normal Almanca öğrenmeye başlamak üzereyim adamların ülkesinde onların dilini konuşmam gerektiğini düşünüyorum.A1 sertifikası dahil bütün belgeleri verdim diyelim süreç nasıl işliyor ?Ben bir matbaa malzemeleri üreten bir şirkette 4 aydır üretim müdürlüğü yapıyordum ama şimdi işi bırakmış durumdayın çalıştığım şirket kurumsaldı ondan önce çalıştığım şirketlerden biride kurumsaldı fakat diğerleri değildi hatta sigortasız çalıştırıldım o zamanki maddi sorunlar nedeniylede kabul etmek zorunda kalmıştım şimdi uzatmadan asıl soruma geleceğim.Açık öğretimden lise okuyorum aynı zamanda yani bir diplomam henüz yok ama elimde mesleğim var bu meslek konusunu onlara nasıl anlatmam gerekir veya kanıtlamam gerekir?2024 yılına kadar geçerli bir pasaportum var fakat bu epasaport olayında meslek ve medeni durum yazmıyor sanırım 2.sayfaya baktığımda bunlarla ilgili bir şey göremedim.Ve oraya giderken 15.000€ bunun bir faydası olurmu veya eşimden ne kadar bir gelir beklerler veya beklerlermi daha önce Alman vatandaşlarından böyle bir şey istenmediğini okumuştum o yüzden soruyorum.Sorularımı cevaplamanız ve bana yardımcı olmanız dileğiyle.İyi geceler dilerim.

+ Konuyu Yanıtla
43 / 45 Sayfa İlkİlk ... 3132333343536373839404142434445 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanya evlilik vizesi

almanyada evlilik

almanya evlilik

alman vatandaşı ile evlenmek

almanla evlenmek

alman vatandaşı ile evlilik

almanyada evlenmek

alman biriyle evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerim

almanyadan biriyle evlenmek istiyorum

alman vatandaşıyla evlenmek

almanyada evlilik nasil yapiliralmanyadan evlenmekalman ile evlenmekeşim alman vatandaşı ben nasıl giderimalman vatandasiyla evlenmek icin gerekli belgelerhttps:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerimalmanyada evlilik için gerekli belgeleralmanya konsolosluğu evlilik işlemlerialmanyada nikah icin gerekli belgelerevlenerek alman vatandaşı olmakalmanya vatandaşı ile evlenmekalmanya biriyle evlenmekalman vatandaşı türk vatandaşı ile evlilikalman biri ile evlenmek
Forum