+ Konuyu Yanıtla
44 / 45 Sayfa İlkİlk ... 41424343536373839404142434445 SonSon
431 den 440´e kadar toplam 447 ileti bulundu.

Konu: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Sayin dr.911,
    biraz uzun bir sürec olacak zira 43 sayfalik bir forum sayfasi ama sorularinizin cevaplari bu sayfada var. dikkatlice okumanizi öneririm.
    okuduktan sonrada halen sorulariniz olursa kendi adima cevaplandirabilecegim ölcüde yardim etmek isterim.kolay gelsin

Sayin SunSeT17, yardimca olabilmeme cok sevindim ....

iyi günler

Hukuki NET Güncel Haber

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu yargıtay kararı ara
    Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Tekirdağ
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşim türk vatandaşı ve almanyada yaşıyor . sınavı geçtim ancak benim kredi yurtlar kurumundan geri ödemeli kredim var ve geçen ay başlamış ancak bana bir tebligat gelmediğinden 2 dönem gecikmiş . gecikmeli de olsa ben onu odedim ama taksitlerim devam ediyor. Aile birleşimi vizesi için kredi yurtlar kurumuna olan bu taksitli borcum ve 2 dönem gecikmem bir sorun yaratır mı lütfen cevabınızı bekliyorum çok zor durumdayım.

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

En başta konuyu başlatan Fischer 'a teşekkürler.

Daha sonra da , mesajlarını hikaye gibi okuduğum ve sonrasında noldu acaba diye merakla beklediğim Tbett 'e teşekkürler. Buradaki anlatımlarıyla gerçekten herkese çok yardımcı olduklarını düşünüyorum (ara sayfalarda muhakkak başka kişilerde vardır ama hepsini okuyamadım malesef)

Bende aynı şekilde bu yolda ilerliyorum. Şu an evlilik kısmını geçtik , A1 sınavına girme sürecindeyim. Tbett' in de bahsettiği gibi İstanbul da tarih bulamayınca Ankaradan aldım randevuyu , umarım sıkıntı yaşamadan geçerim. En korktuğum bölüm bu sınav kısmı gerisi daha kolay görünüyor.

Tbett ile baya bi ortak noktamız var aslında , İstanbuldan gidiyor olması , eşinin Alman Alman ve öğrençi part time çalışıyor olması ve kücük yerden olması gibi gibi .. Umarım sonucu da ona benzer

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında benim merak ettiiğim bir konu var.

Her ne kadar daha önce bilgi olsada bilgiler güncel değil. Evlilikten sonra Pasaportu değiştirmek şart mı ? (soyadı değişikliği yok)
    Konsolosluk mu istiyor bu değişimi zorunlu olarak acaba ?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı _SiN_ rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aslında benim merak ettiiğim bir konu var.

Her ne kadar daha önce bilgi olsada bilgiler güncel değil. Evlilikten sonra Pasaportu değiştirmek şart mı ? (soyadı değişikliği yok)
    Konsolosluk mu istiyor bu değişimi zorunlu olarak acaba ?
    Merhaba _SiN_
    Yardımcı olabildiğime sevindim
    Umarım süreç senin istediğin gibi gider. Sınav hakkında bence çok stres yapma. Daha önce birçok kez sınav alıştırması yaptıysan zaten kolay geçeceğine eminim. Başarılar dilerim.
    Pasaport hakkında; sadece soyad değişimi olursa ihtiyaç var diye biliyorum. Çünkü pasaportlarda evli olup olmadığın zaten yazmıyor. Değiştirme gerekecek birşey yok eğer süresi dolmaya yakın değilse. Konsolosluktan böyle bir istek yoktu yani...

Bol şans

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Tbett rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba _SiN_
    Yardımcı olabildiğime sevindim
    Umarım süreç senin istediğin gibi gider. Sınav hakkında bence çok stres yapma. Daha önce birçok kez sınav alıştırması yaptıysan zaten kolay geçeceğine eminim. Başarılar dilerim.
    Pasaport hakkında; sadece soyad değişimi olursa ihtiyaç var diye biliyorum. Çünkü pasaportlarda evli olup olmadığın zaten yazmıyor. Değiştirme gerekecek birşey yok eğer süresi dolmaya yakın değilse. Konsolosluktan böyle bir istek yoktu yani...

Bol şans
    Tekrar teşekkürler. Aslına bakarsan şaşırdım da , hala forumu takip ediyor olman güzel çünkü yardımıncı oluyorsun. En zor ve en cok ihtiyaç duyulan şey (özellikle bu tarz işlerde) tecrübe.

Sınav konusunda çalıştım aslında halen de devam ediyorum , daha öncede zaten sınavlarla geçti hayatımız hepimizin. Fakat işte halen tek engel gibi benim için. Tabi bir de vize görüşmesi var ama o konuda kendime güveniyorum bi sorun çıkacağını sanmıyorum.

Aslında özel mesaj yazmak istedim ama halen atamıyorum forum kuralları gereği Ufak tefek aklıma takılan şeyler var halen.

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sınav sonucu da geldi sonunda , geçmişim sırada vize başvurusu var. O da haftaya , bakalım nasıl geçecek. Vize verme süresi 3 ay yazıyor konsoloslukta ve bu baya fazlaymış Umarım daha hızlı halolur.

Başta herşey çok karmaşık görünüyordu ve çok fazla iş vardı ama sırası geldikçe yapıldığında o kadarda yoğun bir tempo ve sıkıntı yaratacak bir durum yokmuş.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba arkadaşlar. Hala başlığı takip ediyor musunuz bilmiyorum ama takip eden ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

1 aydır buradaki aile birleşimi başlığı altındaki yazılarınızı takip ediyorum. 44 sayfadaki her yazıyı okudum diyebilirim. Özellikle salpyilmaz ve fischer bu konuda bayağı tecrübeli.

eşim alman vatandaşı, turistik vizeyle gittiğimde bir çılgınlık yapıp evlendik. aslında gün alıp evlilik vizesine başvuracaktık ama standesamt'taki görevli bütün belgelerimizin tam olduğunu, boş gün de olduğunu söyleyince hadi evlenelim dedik. 6 temmuzda evlendik ve 13 temmuzda ben türkiye'ye dönmek durumunda kaldım.

hemen vize için gereken belgeleri tamamlamaya başladım. a1 sınavına da girdim, antalya'dan mersin'deki ösd merkezine gittim. 93 ile geçtim. zaten almanca bilgim vardı.

16 ağustos için istanbul alman konsolosluğu'ndan randevumu aldım ve başvurdum. görüştüğüm kadın çok tatlıydı her şey çok güzel, sohbet tadında geçti. almanca soruları da hakkıyla yanıtladım. telaffuzumu ve cevaplarımı çok beğendi görevli. hatta görüştüğüm en iyi konuşanlardan birisin dedi.

Bugün tam 1 ay oldu başvuralı. Geçen hafta eşim dayanamadı işinden izin alıp İstanbul'a geldi. Fakat eşim Solingen şehrinde yaşıyor ve oradaki yabancılar dairesi hiç bir şekilde bilgi vermeye yanaşmıyor. Gelmeden önce aradı ama hiç bir şey öğrenemedik. Henüz eşime mektup da gitmedi.
    Belgelerim oraya ulaştı mı ulaşmadı mı onu da bilmiyoruz.
    Eşim yabancılar dairesinin randevu durumunu öğrenmek istemiş, mektup gelirse yoğunluk var mı diye öğrenmek için onu bile söylememişler.

Şehirden şehire değişiyor sanırım ama bu kadar katı olmaları normal mi?

Süreci hızlandırmak için ne yapmalıyız? Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mrswankum rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar. Hala başlığı takip ediyor musunuz bilmiyorum ama takip eden ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

1 aydır buradaki aile birleşimi başlığı altındaki yazılarınızı takip ediyorum. 44 sayfadaki her yazıyı okudum diyebilirim. Özellikle salpyilmaz ve fischer bu konuda bayağı tecrübeli.

eşim alman vatandaşı, turistik vizeyle gittiğimde bir çılgınlık yapıp evlendik. aslında gün alıp evlilik vizesine başvuracaktık ama standesamt'taki görevli bütün belgelerimizin tam olduğunu, boş gün de olduğunu söyleyince hadi evlenelim dedik. 6 temmuzda evlendik ve 13 temmuzda ben türkiye'ye dönmek durumunda kaldım.

hemen vize için gereken belgeleri tamamlamaya başladım. a1 sınavına da girdim, antalya'dan mersin'deki ösd merkezine gittim. 93 ile geçtim. zaten almanca bilgim vardı.

16 ağustos için istanbul alman konsolosluğu'ndan randevumu aldım ve başvurdum. görüştüğüm kadın çok tatlıydı her şey çok güzel, sohbet tadında geçti. almanca soruları da hakkıyla yanıtladım. telaffuzumu ve cevaplarımı çok beğendi görevli. hatta görüştüğüm en iyi konuşanlardan birisin dedi.

Bugün tam 1 ay oldu başvuralı. Geçen hafta eşim dayanamadı işinden izin alıp İstanbul'a geldi. Fakat eşim Solingen şehrinde yaşıyor ve oradaki yabancılar dairesi hiç bir şekilde bilgi vermeye yanaşmıyor. Gelmeden önce aradı ama hiç bir şey öğrenemedik. Henüz eşime mektup da gitmedi.
    Belgelerim oraya ulaştı mı ulaşmadı mı onu da bilmiyoruz.
    Eşim yabancılar dairesinin randevu durumunu öğrenmek istemiş, mektup gelirse yoğunluk var mı diye öğrenmek için onu bile söylememişler.

Şehirden şehire değişiyor sanırım ama bu kadar katı olmaları normal mi?

Süreci hızlandırmak için ne yapmalıyız? Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Selam , Klüb'e hoşgeldin

Vizenin durumu ile ilgili hicbir şey söylenmiyor bu çok normal. 3 aya kadar hiçbir şey sormayın bize diyorlar ve bende hic sormadım etmedim ve kendimi 3 ay icin hazırlamıştım ki bu Cuma günü vizem geldi. Daha önceki yazımda da söylemiştim 3 ay mevzusunu ve umarım erken gelir demiştim ve gerçekten erken geldi
    Yani toplamda 12 hafta demişlerdi ama 6 haftada verdiler vizemi. O yüzden hiç sıkıntı yapmayın ve bekleyin yapacak birşey yok. Erkende gelebilir geç te ama hiç bilgi verilmiyor normalde.
    (Bu arada vize 3 aylık geliyor şaşırmayın. Benim bilgim yoktu ve çok şaşırdım hatta üzüldüm niye böyle 3 ay diye ama asıl oturma izni Almanyadan alındığı icin sadece 3 aylık veriyorlar pasaporta)

Benim durumumda şu anda herşey tamam geriye tek birşey kaldı Uçak biletini alıp yola çıkmak. Fakat şu an ne hazırlık yapacağımı hiç bilmiyorum. Diploma , noter , banka ... bir sürü mevzu var nasıl yapmak lazım acaba ?

- - - Updated - - -

Alıntı Tbett rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    vize görüşme tarihininden (09.10.2014) tam 2 ay sonra bugün ups kargodan aldığım mesajla uyandım. kargonuz konsolosluktan teslim alınmıştır diyor
    2 ay süren stres, sıkıntı yerini acayip bir mutluluğa bıraktı
    bu süreci yaşayan ve yaşayacak olan herkese sabır ve mutlu sonlu bir vize süreci diliyorum...
    ben şimdi uçak bileti alıp eşyalarımı hazırlamaya başlıyayım

herkese güzel bir gün dilerim
    Tbett selam tekrar , benim de vizem 2 aydan biraz daha kısa bir zaman da (45 gün) ulaştı. Şimdi uçak bileti alıp hazırlanma kısmındayım ama ne hazırlayacağım hiç bilmiyorum. Var mı önerebileceğin birşey , şunu kesin almalısın diyeceğin ?

Bu arada Senin 2 sene olmuş bile maceraya başlayalı , nedir son durum ? Bunca zaman izlenimlerin nasıl ?
    Konu _SiN_ tarafından (02-10-2016 Saat 12:03:27 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzen

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı _SiN_ rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Selam , Klüb'e hoşgeldin

Vizenin durumu ile ilgili hicbir şey söylenmiyor bu çok normal. 3 aya kadar hiçbir şey sormayın bize diyorlar ve bende hic sormadım etmedim ve kendimi 3 ay icin hazırlamıştım ki bu Cuma günü vizem geldi. Daha önceki yazımda da söylemiştim 3 ay mevzusunu ve umarım erken gelir demiştim ve gerçekten erken geldi
    Yani toplamda 12 hafta demişlerdi ama 6 haftada verdiler vizemi. O yüzden hiç sıkıntı yapmayın ve bekleyin yapacak birşey yok. Erkende gelebilir geç te ama hiç bilgi verilmiyor normalde.
    (Bu arada vize 3 aylık geliyor şaşırmayın. Benim bilgim yoktu ve çok şaşırdım hatta üzüldüm niye böyle 3 ay diye ama asıl oturma izni Almanyadan alındığı icin sadece 3 aylık veriyorlar pasaporta)

Benim durumumda şu anda herşey tamam geriye tek birşey kaldı Uçak biletini alıp yola çıkmak. Fakat şu an ne hazırlık yapacağımı hiç bilmiyorum. Diploma , noter , banka ... bir sürü mevzu var nasıl yapmak lazım acaba ?

- - - Updated - - -
    Bilemiyorum, tanıştığım insanlar oldu, ekşisözlükte de yazıyorum oradan da konuştuğum insanlar oldu, çoğu yabancılar dairesinden bilgi alabilmiş, hatta eşleri süreci bile hızlandırabilmişler.

Bizim 7 hafta oldu hala ses seda yok. Konsolosluk zaten bilgi vermiyor, adamlar açık açık 3 aydan önce aramayın demiş ama oradaki yabancılar dairesinin de bilgi vermemesi çok saçma.
    En son eşim 3 hafta önce arayıp, yalvar yakar bir şeyler öğrenebilmişti. O da mektubun maksimum 4 hafta içinde elinde olacağıydı. 3 hafta geçti mektup hala yok.

Bana biraz garip geldi bu durum, yabancılar dairesinin bir tek bu işlerle değil, Suriyeliler vs. gibi şeylerle de uğraştığını varsayarsak yoğun olmaları normal ama en azından bilgi verebilirler.

Vizenin ilk etapta 3 aylık olduğunu biliyordum, oturumu orada ikamet etmeye başladıktan sonra başvurup alacakmışız. Kimlik kartı verecekler o zaman pasaport vs. taşımamıza gerek kalmayacakmış.

Ben de hiç bir hazırlık yapmadım diploma vs. ile ilgili denklik sıkıntıları olabilir. Yazılım mühendisiyim ben, diplomamda Avrupa Kredi Transferi Sistemi uyumluluğu var. Diploma ekim de mevcut ama ekstradan bir şey yapmak gerekiyor mu ben de bilmiyorum.

Bir de sürücü belgesi sıkıntısı var, entegrasyon süreci ve zorunlu kursları var. Biz her şeyi vize çıksın da hallederiz diye erteledik. Bakalım hakkımızda hayırlısı.

Umarım gittikten sonra giden ve gidecek olan herkes için hayırlısı olur.

+ Konuyu Yanıtla
44 / 45 Sayfa İlkİlk ... 41424343536373839404142434445 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanya evlilik vizesi

almanyada evlilik

almanya evlilik

alman vatandaşı ile evlenmek

almanla evlenmek

alman vatandaşı ile evlilik

almanyada evlenmek

alman biriyle evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerim

almanyadan biriyle evlenmek istiyorum

alman vatandaşıyla evlenmek

almanyada evlilik nasil yapiliralmanyadan evlenmekalman ile evlenmekeşim alman vatandaşı ben nasıl giderimalman vatandasiyla evlenmek icin gerekli belgelerhttps:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerimalmanyada evlilik için gerekli belgeleralmanya konsolosluğu evlilik işlemlerialmanyada nikah icin gerekli belgelerevlenerek alman vatandaşı olmakalmanya vatandaşı ile evlenmekalmanya biriyle evlenmekalman vatandaşı türk vatandaşı ile evlilikalman biri ile evlenmek
Forum