+ Konuyu Yanıtla
32 / 45 Sayfa İlkİlk ... 212222324252627282930313233343536373839404142 ... SonSon
311 den 320´e kadar toplam 447 ileti bulundu.

Konu: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Merhaba Sayin Asarkaya,

Bu basligi ilk acarken, birgün bu yazdiklarim bir ise yarar mi diye tereddüt etmistim. Ama kisa bir süre sonra yolumuz Sn Salpyilmaz'la kesisti ve bu baslik karsilikli yazismalarla büyük bir hizla büyüdü..Derken bu konuda yardim almak isteyen pek cok kisiye az ya da cok yardimci olma firsati dogdu... Bu acidan mutluyum. Ayni sekilde makina mühendisi olarak sorularinizi, ileride baskalarinin da yararlanmasi icin (sizin icin de uygunsa) burada tartismayi tercih ederim.

Almanya'da makina mühendisi olmak elbette cok güzel bir duygu. Ancak buraya geldiginizde sizi bekleyen en önemli engeliniz "dil" olacaktir. Bu yüzden Almanca seviyenizi en azindan günlük iletisimlerde yetecek seviyeye bir an önce getirmek icin hic kücümsemeden part time bir ise girmeniz faydali olabilir. Burada calismanin ayibi, statüsü hakikaten yok, gelince daha iyi anlayacaksiniz. Gecici bir iste calismak, "koca mühendis-bankaci-veteriner-avukat ne iste calisiyor" demek bir yana, müthis bir takdirle karsilanir.

Bu arada benim ne yazik ki gec farkettigim bir firsati size anlatayim. Buradaki is bulma kurumu olan "Arbeitsamt", size kurs ceki dedikleri bir imkan sunacak. Örnegin bir mühendis icin Autocad kursu, CATIA, PLC(SPS), is ingilizcesi gibi yüzlerce farkli seceneklerden birinden faydalabilirsiniz. Buraya geldiginizde derhal Arbeitsamt'a kayit olmanizi öneririm. Bu kurs cekinin süresi ortalama 2-3 ay kadardir. Elbette bu kurslar icin orta seviye bir Almanca sart ancak Almancaniz belli bir seviyeye gelip de is aramaya basladiginizda böyle bir kursa gitmeniz size arti puan saglar.

Acikcasi hangi sektörde calistiginizi ya da calismak istediginizi bildirseniz daha kolay fikir yürütebilirim. Örnegin iyi bir Autocad/Solidworks hatta mumkunse CATIA kullanicisi olmak size müthis bir avantaj saglar.(Tabi masabasinda calismak istiyorsaniz.) Eger otomotiv sektöründe calismak isterseniz mutlaka TS 16949 ile ilgili bilginiz ya da altyapiniz olmasi beklenir. Bunun icin diyelim ki bir egitim sirketinden APQP - FMEA ya da İc denetci gibi sertifikalarinizin olmasi, CV'nizi güclendirir. Sanirim cekindiginiz nokta, dünyanin en cok makina ihracati yapan ülkesinde makina mühendisligi bilgilerinizin ne kadar yeterli olacagi. Merak etmeyin, hayli yeterli. Eger AR-GE bölümünde calismak isterseniz, sizden teorik bilgillerinizde derinlik isterler ancak tasarim mühendisi icin CATIA-Autocad, imalat mühendisi icin ölcüm yöntemleri, belki temel seviye CNC-PLC yahut kaynak bilgisi sizin ise alinmaniza yeterli gelir. Hicbir firma kalkip sizin mühendislik bilgilerinizi sorgulamaz, sizi teste sokmaz.

Almanya'ya geleceginiz dönem acisindan oldukca sanslisiniz. Ne yazik ki kriz bu ülkeyi teget gecmedi! Kabuguna cekilen cok firma oldu ve otomotiv firmalari pesi sira krize girince sistemin en büyük dislileri yavaslamis oldu. Sizin sansiniz da, bu aralar Almanya'da esen ekonomideki olumlu rüzgar. Bu da firmalari büyümeye, tekrar risk almaya tesvik ediyor. Kriz sebebiyle isten cikartilan pek cok yasli ve pahali mühendisler yerine sizin gibi genc mühendisler aliniyor.

Bugün icin son olarak da sunu belirtmek isterim. Buradaki Türk firmalari konusunda biraz da ihtiyatli davranmanizi öneririm. Elbette aralarinda tek tük de olsa iyi olanlari da var ancak Almancayi yeterince bilmiyor olusunuzdan yahut Almanya'da yeni olusunuzdan dolayi sizden menfaat saglamak istemeleri konusunda ben de zamaninda uyarilmistim. Bu yüzden bir an önce is bulmak yerine, esinizle birlikte biraz sabretmenizi ve tüm yogunlugunuzu Almanca'ya vermenizini "cok cok cok cok büyük bir siddetle" tavsiye ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu yargıtay kararı ara
    Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayin ArdasKeen,

Yazdiklarinizi okuyunca, aslinda pek de öneriye ihtiyaciniz olmadigini görüyorum. Sizin icin aile birlesimi vizesini ucundan tuttugunuzu söylemek sanirim uygun olur. Pasaportunuzu alirken polis memurunun ne amacla pasaport aliyorsunuz demesi sanirim bir istatistik ya da baska birsey ancak önemi yok...

Almanya'da evlenmek icin genel bir vizeye degil, evlenme vizesine basvuruyorsunuz. Bu yüzden yalan beyanat söz konusu olmuyor. Ancak yine de siz Türkiye'de evlenerek buradan aile birlesimi vizesine basvurarak bence kestirme yolu tercih etmissiniz. Egitim durumunuz ve diger yazdiklariniz cok pozitif. Size simdiden "herzlich willkommen" diyeyim. Bu arada az önce gönderdigim, bir üstteki mesaji okumanizi tavsiye ederim. Bazi kisimlari belki isinize yarayabilir.

Bu arada, kitap olarak size önerecegim 3 kitap var! Baska kitaplar da muhakkak faydalidir ancak bu 3 kitaptaki sorular, gercek A1'de cikan sorularin neredeyse aynisi.
    Schritte denen bir kitabin ilk ikisi, Schritte-1 , Schritte-2...Bu iki kitabin adindan eminim. Bir de simdi hatirlamadigim baska bir kitap var. Tamamen A1 sinavinda cikan sorulara yönelik soru bankasi seklinde bir kitap. Bu kitabi da kesinlikle öneririm. Zaten gercek sinavda cikan sorular, hatta konusma bölümünde elinize verilen kartlar bile ayniydi. Bu kitabin adini da yine bu basligin basinda bir yazimda yazmistim ancak aklima gelmedi. Tabi bu bahsettigim kitaplar 2 sene önce tavsiye ediliyordu, su anda degisen birsey olabilir. Bunun icin Goethe Institut'u mutlaka aramanizi öneririm. Size önerdikleri kitaplarin ismini vereceklerdir. Istiklal Caddesinde Alman Kitabevi vardir, oraya giderek ya da yanlis hatirlamiyorsam internet sitelerinden de bu kitaplari satin alabilirsiniz. (Internette Alman kitabevi diye aratirsaniz mutlaka cikar)

Selamlar.

Nerede
    mersin
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın forum üyeleri ;
    Verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkürlerimi sunuyorum.
    Ben Almanya'da mesleğimi (makine mühendisliği ) yapabiliriyim diye araştırırken önüme çok daha büyük bir engel çıktı ve nasıl aşılacağı hakkında en ufak bir fikrim yok.Ciddi anlamda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Nişanlım Alman vatandaşı.Üniversite öğrencisi.Ailesi ile birlikte yaşıyor.Ben Türkiye'de bir firmada çalışıyordum.(Bu gün kendi şirketimi kurdum ).Almanca çalışmaya başladım ve A1 sınavını geçebileceğimi düşünüyorum.
    Sorun şurda başlıyor.A1 sınavını geçip nikah yaptıktan sonra aile birleşimi için başvurusu sırasında Alman vatandaşı kişinin gelirini beyan etmesi isteniyormuş.Son 3 aylık ve tahmini 1200 Euro civarında bir maaş.Ayrıca 2 kişinin yaşabileceği bir ev de olmalıymış...
    Nişanlım üniversite öğrencisi ve ailesinin yanında kaldığı için aranan şartların hiçbirini sağlamıyor.
    Kefil olma muhabbetine gelince kefillik sisteminde en iyi ihtimalle 6 ay sonra vize kabulu oluyormuş.Genelde de red.
    Şimdi bizim planımız ben A1 sınavını geçtikten sonra nikah-düğün yapıp , vizemizi alıp , Almanya'da evimizi kurmaktı.Son durumda bunun mümkün olmadığını mı anlamam gerekiyor.
    Son bir soru daha !!! Benim hesabımda belli bir miktar para olsa nişanlımın öğrenci olması göz ardı edilir mi ? Yani kolaylıkla vize alabilirmiyim ? Ve bu miktar ne kadar olmalı ?

Yanlış hatırlamıyorsam bobi isimli arakadaşında eşi yüksek lisans yapıyordu ve yardım alıyordu.Sonra vizem geldi diye bir mesajını okudum.Eğer doğruysa nasıl yaptı bunu detaylı anlatırsa çok sevinirim.

Herkese çok teşekkürler...
    Konu asarkaya tarafından (05-11-2010 Saat 00:09:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Sn.Asarkaya,

Genel anlamda yapilan uygulamayla ilgili malumatiniz dogrudur. Aile birlesimiyle Almanya'ya gelinebilmesi icin Almanya'da yasayan esin sizin de arastirmalariniz sonucu fark ettiginiz gibi Alman vatandasi olmasi yeterli degil, hele ki aile birlesimiyle Almanya'ya gelis yollarinin zorlastirilmasinin konusuldugu su günlerde. Istisnai durumlar yok degil, elbette var. Her zaman söyledigimiz gibi islemi yapacak olan yabancilar dairesi, hatta ilgili memurun inisiyatifine kalabilecek bir mevzu. Tüm sartlari tasimasina ragmen sözlesmesi süreli diye vize onayini süresiz is sözlesmesi alinmasina öteleyen yetkililer de var, esi her türlü devlet yardimini almasina, Almanya'ya gelecek kiside de en ufak bir egitim olmamasina ragmen bu potansiyel yardim sömürücülerden 1 ay gibi kisa bir sürede vizesini alabilenler de var.

Olay siz ve esinizden tamamen alakasiz da demiyorum elbette. Sizin mesleginiz, mesleginizin gecerliligi, potansiyeliniz ve benzeri durumlar, asagi yukari girdiginiz mülakatta vize memuru tarafindan zaten gözlemlenecek. Dolayisiyla A1 sertifikasini aldiktan sonra yola cikmakta pek bir sakinca görmüyorum.

Kefaletin evlilik icin ne kadar yeterlilikte bir ikna düzeyi var, tartisilir. Son yillarda bunun kabul edilmedigini de cok duydum. Bunun yanisira hesabinizda bir miktar para olmasi da yeterli degil, siz Almanya'ya yerlesmeye geliyorsunuz zira, turistik amacli degil. Istenen gelir sürekli bir gelir, ki bunun esinizden beklenmesi, Almanya'da yasanacagini da gözönünde bulunduracak olursak mantiksiz degil.

Ayrica hesaptaki paranin ciddi bir süre hesapta olmasi da icap ediyor, bu yollari da insanimiz sonuna kadar kullanmistir cünkü. Alinacak 100.000€'luk borc 1 ayligina hesapta durup vize alindiktan sonra sahibine iade edildiginde kontrolün de bir anlami kalmiyor.

Basarilar...
    Konu salpyilmaz tarafından (06-11-2010 Saat 03:59:19 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    mersin
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Sn.Salpyilmaz,

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.Sonuç olarak işiniz Allah'a kalmış diyorsunuz.Bakalım şansımızı deneriz artık.İşallah hayırlısı olur.

Nerede
    mersin
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn Fischer,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekür ederim.Gerçekten yol gösterici bilgilerdi.Müsade ederseniz bikaç sorum daha olacaktı.
    Ben makine mühendisliği çalışma alanlarından birkaçında çalışam fırsatı buldum.Bunlar şantiye şefliği-enerji hattı , imalat mühendisliği-makine imalatı ve projecilik-bina,yapı vs...

Sizinde tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye şartlarında uzmanlaşmak yerine gelen fırsatları değerlendirmek esas alındığı için gelen teklifflere göre değişik dallarda çalıştım.
    Şimdi öğrenmek istediğim şu.Almanya'da makine mühendisliği açığı daha çok hangi dallarda hangi pozisyonlardadır ?
    Sizin uzun süredir işin içinde olmanızdan dolayı bana tavsiye edebileceğiniz bir yön varmısır ?
    Tavsiyeniz doğrultusunda Almanya'ya gelmeden o konunun en azından teorik kısmına hakim olmayı gerekli alt yapının oluşması için çalışmayı düşünüyorum.

Not:Yapabilirliği veya severek işini yapma konusunu emin olun geçtim.Meslektaş olduğumuzdan rahat konuşuyorum.Makine Mühendisliği formasyonu almış bir kişinin giripte başaramayacağı bir iş çok nadirdir.Severek çalışma konusunda da hakkını alabildiğin işi seversin.Şimdiye kadar gördüklerimden öğrendiğim budur...

Sorumu cevaplandırabilirseniz gerçekten çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Fischer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Sayin Asarkaya,

Bu basligi ilk acarken, birgün bu yazdiklarim bir ise yarar mi diye tereddüt etmistim. Ama kisa bir süre sonra yolumuz Sn Salpyilmaz'la kesisti ve bu baslik karsilikli yazismalarla büyük bir hizla büyüdü..Derken bu konuda yardim almak isteyen pek cok kisiye az ya da cok yardimci olma firsati dogdu... Bu acidan mutluyum. Ayni sekilde makina mühendisi olarak sorularinizi, ileride baskalarinin da yararlanmasi icin (sizin icin de uygunsa) burada tartismayi tercih ederim.

Almanya'da makina mühendisi olmak elbette cok güzel bir duygu. Ancak buraya geldiginizde sizi bekleyen en önemli engeliniz "dil" olacaktir. Bu yüzden Almanca seviyenizi en azindan günlük iletisimlerde yetecek seviyeye bir an önce getirmek icin hic kücümsemeden part time bir ise girmeniz faydali olabilir. Burada calismanin ayibi, statüsü hakikaten yok, gelince daha iyi anlayacaksiniz. Gecici bir iste calismak, "koca mühendis-bankaci-veteriner-avukat ne iste calisiyor" demek bir yana, müthis bir takdirle karsilanir.

Bu arada benim ne yazik ki gec farkettigim bir firsati size anlatayim. Buradaki is bulma kurumu olan "Arbeitsamt", size kurs ceki dedikleri bir imkan sunacak. Örnegin bir mühendis icin Autocad kursu, CATIA, PLC(SPS), is ingilizcesi gibi yüzlerce farkli seceneklerden birinden faydalabilirsiniz. Buraya geldiginizde derhal Arbeitsamt'a kayit olmanizi öneririm. Bu kurs cekinin süresi ortalama 2-3 ay kadardir. Elbette bu kurslar icin orta seviye bir Almanca sart ancak Almancaniz belli bir seviyeye gelip de is aramaya basladiginizda böyle bir kursa gitmeniz size arti puan saglar.

Acikcasi hangi sektörde calistiginizi ya da calismak istediginizi bildirseniz daha kolay fikir yürütebilirim. Örnegin iyi bir Autocad/Solidworks hatta mumkunse CATIA kullanicisi olmak size müthis bir avantaj saglar.(Tabi masabasinda calismak istiyorsaniz.) Eger otomotiv sektöründe calismak isterseniz mutlaka TS 16949 ile ilgili bilginiz ya da altyapiniz olmasi beklenir. Bunun icin diyelim ki bir egitim sirketinden APQP - FMEA ya da İc denetci gibi sertifikalarinizin olmasi, CV'nizi güclendirir. Sanirim cekindiginiz nokta, dünyanin en cok makina ihracati yapan ülkesinde makina mühendisligi bilgilerinizin ne kadar yeterli olacagi. Merak etmeyin, hayli yeterli. Eger AR-GE bölümünde calismak isterseniz, sizden teorik bilgillerinizde derinlik isterler ancak tasarim mühendisi icin CATIA-Autocad, imalat mühendisi icin ölcüm yöntemleri, belki temel seviye CNC-PLC yahut kaynak bilgisi sizin ise alinmaniza yeterli gelir. Hicbir firma kalkip sizin mühendislik bilgilerinizi sorgulamaz, sizi teste sokmaz.

Almanya'ya geleceginiz dönem acisindan oldukca sanslisiniz. Ne yazik ki kriz bu ülkeyi teget gecmedi! Kabuguna cekilen cok firma oldu ve otomotiv firmalari pesi sira krize girince sistemin en büyük dislileri yavaslamis oldu. Sizin sansiniz da, bu aralar Almanya'da esen ekonomideki olumlu rüzgar. Bu da firmalari büyümeye, tekrar risk almaya tesvik ediyor. Kriz sebebiyle isten cikartilan pek cok yasli ve pahali mühendisler yerine sizin gibi genc mühendisler aliniyor.

Bugün icin son olarak da sunu belirtmek isterim. Buradaki Türk firmalari konusunda biraz da ihtiyatli davranmanizi öneririm. Elbette aralarinda tek tük de olsa iyi olanlari da var ancak Almancayi yeterince bilmiyor olusunuzdan yahut Almanya'da yeni olusunuzdan dolayi sizden menfaat saglamak istemeleri konusunda ben de zamaninda uyarilmistim. Bu yüzden bir an önce is bulmak yerine, esinizle birlikte biraz sabretmenizi ve tüm yogunlugunuzu Almanca'ya vermenizini "cok cok cok cok büyük bir siddetle" tavsiye ederim.
    Ilave olarak neyi bilmek istiyorsunuz?

Dedigim gibi, Almanca'ya cok önem veriyorlar. Deneyim de elbette önemli. Cok daginik deneyimler yerine bir alanda yogunlasmak arti puan.

Malum burasi otomotiv ülkesi. Bu yüzden TS 16949 sertifikasi ile calisan firma sayisi cok fazla. FMEA veya APQP egitimlerine katilabilirsiniz. (Bureau Veritas vb uluslararasi bir kurumdan sertifika almanizi tavsiye ederim) Kalite kontrol / kal. güv. mühendisligi, Almancasi cok iyi olmayan bir mühendis icin ilk etapta uygun olabilir.

CATIA ve ileri derecede Autocad (3D) bilen bir makina mühendisinin is bulmasi cok daha kolay. Is Ingılızcesi kursundan veya benzeri kurslardan sertifika almaniz faydali olur.

Nerede
    Balıkesir
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Fischer ve Salpyilmaz,

Geçtiğimiz Eylülden beri size yazamadım. Geçen bu süre içinde gerekli belgeleri tamamlayarak Türkiye’de nikah yapıp nişanlımla evlendik. Balayından sonra 1 hafta akşamları zar zor çalışarak girdiğim sınavdan 45 puan alabildim. Her ne kadar sınavı geçemesem de ilk sınav benim için güzel bir tecrübe oldu. Hangi konulara çalışmam gerektiğini daha iyi anladım. İkamet ettiğim Akçay’da bu konuda eğitim veren bir kurs bulunmadığından… bulunsa bile böyle kurslar için 1500 lira gibi ücretler alındığını duydum. Bir de bir işte çalışamam gerektiğini düşünecek olursak bu sınav benim için tam bir zorluk oluşturacaktı. Neyse elden geldiği kadar akşamlar işin yorgunluğu olsa da eşimle ara ara bazı konulara bakmaya çalıştık. Sınavdan 2 hafta önce iş yerimden 1 haftalık bir izin aldım. O hafta sınava yönelik ders videoları izledim defterime cümle kalıpları hakkında notlar aldım. Sınava bir hafta kala internette bulunan örnek sınavları teker teker inceledim. Anlamadığım tüm kelimeleri sözlükten bulup not ettim, çıkardığım bu kelime listesine çalışmaya gayret ettim. Uzun lafın kısası 2 haftalık yoğun bir çalışmadan sonra sınavı kursa gerek kalmadan 70 gibi bir puanla geçebildim. (Fehww…!!!) (Bu konuda arkadaşları yanlış yönlendirmek istemem: Ben zaten İngilizce dilini günlük yaşamda sorun yaşamayacak oranda rahatlıkla anlayabiliyor ve konuşabiliyordum. Bu hazırlık süreci herkesin kendi alt yapısı ve içinde bulunduğu şartlara göre değişiklik gösterebilir.)

Bu son derece stresli dönemi atlatmış olduk. Böylece sizin de gayet aşina olduğunuz başka bir önemli aşamaya geçmiş olduk. Vakit kaybetmeden gerekli belgeleri toplamaya koyuldum. Şu noktada bir iki tane kafama takılan soruyu size sormak istiyorum.

İlk sorum başvuru formuyla ilgili. Bu formda eşimize ilişkin bazı kısımlar var. Bu kısımlar da eşimin soyadı ve kızlık soyadını belirtmem isteniyor. Nikah işlemimizi yaptıktan sonra evlilik cüzdanımızı eşimin yanına verdim o da beraberinde Almanya’ya götürdü. Bu belgeyi kullanarak evliliğimizi Alman makamlarınca da tanıttı. Ancak eşimin de benim soyadımı alabilmesi için ikimizin de imzası gerekiyormuş. Yani bu işlem ancak ben Almanya’ya geldikten sonra yapılabilir. Dolayısıyla eşim Alman makamları gözünde hala kızlık soyadına sahip ve kızlık soyadını taşıyan bir kimlik kullanıyor. Bu durumda bu kısımları evlilik cüzdanımıza göre mi doldurmalıyız. Ya da dikkate almamız gereken başka bir ayrıntı var mı?

İkinci sorum ise Konsolosluk görüşmesi için istenen belgeler konusunda. Almanya Fed. Cum. Başkonsolosluğu sayfasında ‘… aile birleşimi vizesi hakkında bilgi notu’ başlıklı .PDF belgesinde ibraz edilmesi istenin belgeler listesinde şöyle bir belge var: ‘Tam Tekmil Nüfus Kayıt Örneği (her ikisi için)(Alman eşin daha önce Türk uyruklu olması durumu için de geçerli)’ . Aslında bunda bir sorun yok nüfus dairesine gidip bu belgeyi isteyince hazırlayıp veriyorlar. Ancak benim kafama takılan ‘her ikisi için’ ifadesi. Bununla ne kastediliyor? Acaba görüşmeye gitmeden önce Alman vatandaşı eşimden istemem gereken ek bir belge var mı? Görüşmeye en iyi şekilde hazırlanıp bütün belgelerim düzenli ve eksiksiz gitmek istiyorum. Akçay’da (Balıkesir) ikamet ettiğimide hesap edecek olursanız. Bu görüşme için birkaç günlüğüne İstanbul’a gittiğimde bazı belgeler eksik çıkarsa benim için büyük sıkıntı olabilir.

Ayrıca yapmayı düşündüğünüz iş ve geçiminizi nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz kısmında mesleğimi belirtip bunu yüksek lisans diploma belgemin fotokopileriyle desteklemem uygun olur mu? (Tabi diploma orijinalini görüşme sırasında memura göstermek şartıyla)

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Konu ArdasKeen tarafından (04-02-2011 Saat 15:34:25 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

esiniz eger alman vatandasi ise nüfus kayit örnegine gerek yok. Zaten isteseniz de alamazsiniz. O konu benim de zamaninda dikkatimi cekmisti. Cifte vatandaslari saptamak icin oynanan bir oyun gibi geliyor bana.
    Istenen belgeleri düzgünce ve sirasiyla hazirlarsaniz sikinti yasamazsiniz. Almanyada geciminizi saglama sorusu icin elbette esinizin gelir durumuna bakilacak. Sizin yüksek lisans mezunu olmaniz ise büyük bir arti puan olarak memur tarafindan not edilecek. Formlardaki ufak tefek eksikleri vize görüsmesini yapacaginiz alman memur düzeltiyor.
    Basarilar.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Asil en büyük artiyi, pasaportunuza mesleginizi islettirirseniz kazanirsiniz. Diploma fotokopinizi kimse kullanmaz ancak pasaportun ilk sayfasi sadece konsoloslukta degil, gideceginiz her yerde sisteme gecirilecek.

+ Konuyu Yanıtla
32 / 45 Sayfa İlkİlk ... 212222324252627282930313233343536373839404142 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanya evlilik vizesi

almanyada evlilik

almanya evlilik

alman vatandaşı ile evlenmek

almanla evlenmek

alman vatandaşı ile evlilik

almanyada evlenmek

alman biriyle evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerim

almanyadan biriyle evlenmek istiyorum

alman vatandaşıyla evlenmek

almanyada evlilik nasil yapiliralmanyadan evlenmekalman ile evlenmekeşim alman vatandaşı ben nasıl giderimalman vatandasiyla evlenmek icin gerekli belgelerhttps:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerimalmanyada evlilik için gerekli belgeleralmanya konsolosluğu evlilik işlemlerialmanyada nikah icin gerekli belgelerevlenerek alman vatandaşı olmakalmanya vatandaşı ile evlenmekalmanya biriyle evlenmekalman vatandaşı türk vatandaşı ile evlilikalman biri ile evlenmek
Forum