+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Phising!

Phising! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Phising!

2006 yılında internetle cok hasır nesir olmamdan dolayı cok sey ögrenmistim.. nasıl fake mail yapılır nasıl fake site yapılır filan..ama o oyle kalmıstı .Deneme amaclı yapıp kimseye gostermedigim bir websiteyi microsoft bulmus..Bugun karakoldan aradılar ve benım ıcın suc duyurusunda bulunmuslar..!ve sucum phising yapmakmış karakoldakı bayanda tam anlamıyla bu sucun ne oldugunu bilmiyordu savunmamı verdim ama bilmiyorum ne yapacagımı 2 sene once olan olayı hatırlamıyorum bile polis bayanada soyledim. Amacım sadece kendimi gelistirmekti. dedim hem phising yaptıysam hani kime yapmısım dedim.. Ama oda anlam veremedi.. Bu konu acaba basımı agrıtabilir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Phising! konulu yargıtay kararı ara
    Phising! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Phising!

bence peşini bırakmayın başınızı ağrıtabilir. benim de 2006 yılında hiç ilgim yokken banka dolandırıcılığı yapan kişilerin ip numarasından beni suçladılar şimdi ağır cezalık oldum hergün kahroluyorum. soruşturma kamu davası haline geldiyse hiç şansınız yok mutlaka devam ediyor. phising nedir ilk defa duyuyorum eminim sizi suçlayanlar da çok bilgili olmuyor. bilişim suçu işlemiş olduğunuzu iddia edilerek yargılanabilirsiniz. soruşturma aşamalarını takip etmenizi tavsiye ederim.

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Phising yolu ile zarara uğratılan kişi var mı? Menfaat elde ettiniz mi?
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Phising nedir?
    Password harvesting fishing cümlesinden türetilen Phising sözcüğü; şifre avcılığı demektir.

Phising tekniğinde; kullanıcıya gönderilen elektronik posta ile bilgilerini güncellemesi isteniyor ve e-posta içinde hazırlanmış kutulara ya da tıklanınca açılan gerçek görünümlü sahte sitedeki kutulara kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerini girmesi bekleniyor.
    Genelde şöyle yapılıyor. Fake (sahte) bir garanti bankası maili size gönderiliyor. Siz garanti bankasından geldiğini sanıyorsunuz. (bulk mail programları rahatlıkla yapar bunu). E-mailin içinde örneğin, güvenlik nedeniyle şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Şifrenizi değiştirmek için tıklayınız... denebilir. İşte o tıklayınız denilen link aslında garanti bankasının linki değildir. Eğer webden anlamıyorsanız, garanti bankasının neredeyse bire bir aynısı bir sayfaya gönderilirsiniz. Orada şifre değişikliği yapmaya çalışırken sizden eski şifreniz ve yenisi istenir. Verdiğiniz eski şifre doğruca illegal ellere ulaşır... Ondan sonrasını tahmin etmeniz zor olmaz...

Konuya gelince sayın adminin sorduğu sorunun yanıtı önemlidir.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Phising yolu ile zarara uğratılan kişi var mı? Menfaat elde ettiniz mi?
    hayır kimseden menfaat elde etmedim .. zaten karakolda da memura soyledim bu phising i bende bilmiyordum o soyledi site uyelerinin bilgilerini calıp kredi karti dolandırıcılıgı fılan dedi.. bende ee hanı o zaman kimin bilgisini calmısım tarzında konustum o yok burda dedi bende anlam veremedim madem yok kimse benı neden sucluyorlar??? phising ile ifademde o zamanlar websitesi yapına meraklı oldugumu ve websitesi yapımıyla ilgili bir dersim olduğunu da belirttim. İddaaları asla kabul etmedim.suç işleme kastımın olmadığınıda ekledim..tam final zamanlarımda resmen psikolojimi bozdular böyle bir olayla.Üstelik mahkeme olursa istanbul da olucakmıs ben ögrenci adamım izmir de naparım ne ederim sucsuz oldugum kanıtlanırsa zararımı tanzim edebilir miyim?

Nerede
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Alıntı 20SaDo35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hayır kimseden menfaat elde etmedim .. zaten karakolda da memura soyledim bu phising i bende bilmiyordum o soyledi site uyelerinin bilgilerini calıp kredi karti dolandırıcılıgı fılan dedi.. bende ee hanı o zaman kimin bilgisini calmısım tarzında konustum o yok burda dedi bende anlam veremedim madem yok kimse benı neden sucluyorlar??? phising ile ifademde o zamanlar websitesi yapına meraklı oldugumu ve websitesi yapımıyla ilgili bir dersim olduğunu da belirttim. İddaaları asla kabul etmedim.suç işleme kastımın olmadığınıda ekledim..tam final zamanlarımda resmen psikolojimi bozdular böyle bir olayla.Üstelik mahkeme olursa istanbul da olucakmıs ben ögrenci adamım izmir de naparım ne ederim sucsuz oldugum kanıtlanırsa zararımı tanzim edebilir miyim?
    Sanırım fake siteniz nedeni ile zanlı olmuşsunuz. Belki de süregelen bir kovuşturma nedeniyle sizi de zanlılar arasında görmüş olabilirler. En doğru bilgiyi savcılık hazırlık dosyasından elde etmek mümkün. Bu nedenle muhtemelen şikayetçinin bulunduğu İzmir ilinden bir avukat edinmeniz gerekcektir. Şayet bulamıyorsanız İzmir barosundan bu konuda yardım alabilirsiniz.
    Sonuçta sizin x bankasının fake sitesini yaptığınız açık, ancak bu siteyle mi, yoksa bir başkası tarafından mı işlemlerin yapıldığı konusu yargılamayı muhtaç bir durum. Konuyu titizlikle takip etmenizi öneririm, yoksa bir anda o banka müşterilerine yapılan birçok usulsüzlük siteniz dolayısıyle sizin üstünüze kalabilir. Ayrıca fake domainin whois bilgileri sizin mi? Sizi nasıl buldular?

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sanırım fake siteniz nedeni ile zanlı olmuşsunuz. Belki de süregelen bir kovuşturma nedeniyle sizi de zanlılar arasında görmüş olabilirler. En doğru bilgiyi savcılık hazırlık dosyasından elde etmek mümkün. Bu nedenle muhtemelen şikayetçinin bulunduğu İzmir ilinden bir avukat edinmeniz gerekcektir. Şayet bulamıyorsanız İzmir barosundan bu konuda yardım alabilirsiniz.
    Sonuçta sizin x bankasının fake sitesini yaptığınız açık, ancak bu siteyle mi, yoksa bir başkası tarafından mı işlemlerin yapıldığı konusu yargılamayı muhtaç bir durum. Konuyu titizlikle takip etmenizi öneririm, yoksa bir anda o banka müşterilerine yapılan birçok usulsüzlük siteniz dolayısıyle sizin üstünüze kalabilir.
    sikayetci microsoft şişli savcılıgından sikayetci olmuş, simdi bana rapor gibi bir sey sundular o raporda ip nolar filan vardı 2 sene önceki ve 15 20 tane filan bunlar senin mi dediler ip nolarını bılırsınız ben nerden hatırlıyım 2 sene onceki ip numaralarımı, su da var ben bu fake siteyi kullanmak icin değil kendime katkısı olsun dıye yaptım ve sadece bir arkadasımın bilgisi vardı. zaten o siteye girmeyi 2 bilemediniz 4 gün sonra oyle bırakmıstım.! ben sadece hotmail in ana sayfasını html kodlarıyla yazmayı denemistim.
    Ben microsoft turkıye temsilcisiyle gorussem durumumu anlatsam sonucta kimsenın bir zarar gördügü yok sikayeti geri alabilme durumları var mı ?yoksa durumum savcının benım ifademe baglı olarak insiyatifine kalarak mahkemeye intikal ettirmesini mi beklicem?

Nerede
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Bu aşamada MS ile görüşmenizin bir faydası olacağını sanmıyorum. Dilerseniz bir görüşmekten zarar çıkmaz, şikayetten vazgeçmeleri mümkündür ancak sanmıyorum. Çünkü anlatımınıza göre İzmir'de bazı insanlar suçtan zarar görmüş durumda gibi görünüyorlar.
    Hotmail sayfası yapmakla ancak hotmail hesabı hacklersiniz, banka hesabı değil !

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu aşamada MS ile görüşmenizin bir faydası olacağını sanmıyorum. Dilerseniz bir görüşmekten zarar çıkmaz, şikayetten vazgeçmeleri mümkündür ancak sanmıyorum. Çünkü anlatımınıza göre İzmir'de bazı insanlar suçtan zarar görmüş durumda gibi görünüyorlar.
    Hotmail sayfası yapmakla ancak hotmail hesabı hacklersiniz, banka hesabı değil !
    hayır canım zarar goren insan yok.. ben soruyorum zarar goren insanlar nerede? ben kıme zarar vermisim diye..biliyorum avukat bey ben zaten kredi kartı calmayla hotmail mail calmayla alakam yok ben sadece websitesi kodlaryla mysiteden aldıgım bir domainle deneme yaptım...elim kırılsaydıda yapmasaydım.İnanın sınav donemimdeyim aklıma geldikce sinirleniyorum. Ben karakol gormemiş bir insanım. Heleki böyle bir sucu anlatırken bile arkadaslarıma utanıyorum.kredi karti dolandırıcılıgı neya?

İletiler
    184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merak ettim, sadece tasarimi mi koydunuz siteye yoksa arkada login olunan parametreleri kayit eden bir veritabani sistemi kurdunuz mu? Yani oraya giren biri kullanici bilgilerini girince kayit ediliyor mu?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: