Aracımı Bulunduğum bölgede katlı bir otopark'a bırakmaktayım ve otoparkın en altındaki katta araç yıkama yeri ve bugun aracımı yıkatmak için elemana anahtarı verip yıkattın aracı dedim. akşam iş çıkışından otoparka gittiğimde aracım otoparkta kaza yapmış şekilde ön taraf yok olmuş şekilde gördüm.

Yıkamacı Yetkili şahıs olayı anlattı ve ufak elemanı vurduğunu söylemiş şimdi bizim yapmamız gerek işlemler nelerdir trafik polisi çağıralım dedik ancak trafik polisi kapalı bi alanda olduğu için kazaya bakmazlar dedi bana yıkamacı şahıs. bizde sözüne güvendik ve tamam dedik nasıl yapacaz diye.

Şimdi benim anlamak istediğim katlı otoparklarda araçlar sigortalıdır ve kendileri yapmak zorundadırlar bildiğim kadarıyla.Ancak Otopark işine(yıkama değil) bakan yetkililer aşağısı bize ait değil kendi işletiyor gibi tavırlar sergiledi.

Yıkamacı şahısta tamam abi ne gerekirse yapacaz diyor ancak ben yinede önlemimi almak istiyorum ne yapmam gerekiyor yasal olarak yapacağım birşey varmı çünkü daha önce hiç kaza geçirmediğim için neyin nasıl olduğunu tam anlamıyla bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Kaza 2-3 saat önce oldu araç otoparkta duruyor daha dokunulmadı ve araç çalışmıyor yerinden kaldıramazlar şuanda bu konuda beni bilgilendirmenizi rica ediyorum ne yapabilirim bu konuda hangi mercilere başvurmak gerekiyor ve masrafların tarafımdan çıkmaması ve araç'ın tamir olma süresi boyunca magdur durumda olduğum gün kadar ne gibi hak talep edebilirim

Saygılarımla