+ Konuyu Yanıtla
7 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
61 den 70´e kadar toplam 81 ileti bulundu.

Konu: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Öğretmenin öğrencilere hakaret etmesi....

öncelikler herkese merhaba

Gazi üniversitesi öğrencisiyim bu yaz Erasmus proğramı ile Almanya'da yaz stajımı tamamladım ve Türkiye'ye döndüm. gelir gelmez staj işlemlerimi tamamlamak üzere staj komisyonu başkanlığına gittim. staj komisyonu başkanım staj raporumu almak üzere iken içeri birden fakültemizin Erasmus koordinatoru geldi ve yetkisi olmadığı halde staj komisyonuna benim stajımın kabul edilmemesi gerektiğini söyledi. bunu üzerine bende kendisine neden diye sorduğumda bana saygısız terbiyesiz ahlaksız ve başarısız olduğumu söyledi. ve staj komisyonundaki hocaların benim stajımı saymaması için elinden geleni yapacağını söyledi. benim bütün belgelerimin tam olması nedeniyle staj komisyonu başkanımız benim raporumu almak zorunda kaldı
    Şimdi sizlere sormak istediğim iki adet soru var:
    Birincisi Staj Komisyonuna etki edecek gücü olmayan Erasmus koordinatorumun bu komisyona etki etmesi halinde nerelere başvuru yapabilirm?
    İkincisi ise Erasmus koordinatorum bana yaptığı yukarıda belirttiğim hakaretler için yasal olan hakkımı nasıl ararım?
    Saygılarımla...

Hukuki NET Güncel Haber

Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi konulu yargıtay kararı ara
    Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Ben çocuklarıma bir fiske bile atmıyorken öğretmenin çocuklarıma tokat atmasını kabullenemem. Bunu kabullenen bir hukuku da tanımam. Bunu kabullenen eğitimi de eğitimciyide lanetlerim.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Arkadaşlar zaman inanın ki çok kötüye gidiyor.Bir yandan TV, bir yandan çevre, bir yandan maddi imkansızlıklar ve daha akla gelebilecek bir çok etken ile çocuklarımız zıvanadan çıkıyor, aymazlık içine giriyor, bilinçsiz bir gelecek yetişiyor.Bakın veliler anlamadan dinlemeden sormadan danışmadan bu çocukların ağzına bakarak niye böyle yaparlar.Allah aşkınıza kendinize gelin yahu.Tamam her meslekte çürük halkalar olabilir ama kendimizi de kandırmıyalım lütfen.Bir okulda hangi öğrencinin ne tür bir emtia olduğunu arkadaşları da öğretmenleri de idarecileri de hatta kendi anası babası sülalesi de biliyor.Sonra hadi milli eğitime karakola.Biz nası bir ülke vatandaşıyız yahu.Bu avrupalılar bizi niye almıyor.Ahan da bundan işte.Biz millet olarak bi kendimize bakalım.Anlaşmayı orta yolu bulmayı hakkımızı aramayı yani cahal bir milletiz Bir de müslümanız diyoz.Arsızlık hırsızlık cinayet kapkaç zimmete geçirme dedikodu, kıskançlık, çamur atma, küçümseme, rabbena hebbanaa, sübyancılık, aymazlık, bilim teknolojide 1 numara, haksızlık, adaletsizlik, 9 10 yaşında sigara uyuşturucu(ki benim gördüğüm bu yaşta bir çok öğrenci var), çete, dolandırıcılık, terör.Arkadaşlar yazık bize yuh olsun bize bu nası bi ülke nası bi insan evladı nası bi vatandaş nası bi müslüman.Vallahi yazık .İnanın ki kahroluyorum.Arkadaş açık açık söylüyorum.Müslüman olarak burda doğacağıma hristiyan olarak ingilterede doğsaydım.Ha bu arada sapına kadar inançlıyım. Bazıları dicek ki sömürgeci, kapitalist bir ülke.Kardeşim geçin bunnarı.uzanamıyacağın ciğere misali.Medeniyet, bilim teknoloji vb. vb. vb. yaw kardeşim adamlar marsa gitcek yakında.Allahaşkına biz ne yapıyoz nelerle uğraşıyoz.Öğretmen çocuğuma bağırdı, tokat attı, gururunu kırdı bla bla bla.Devam edin kardeşim afferin devam edin. yüz verin tepenize çıkartın bizim gibi ülke evladına da bu yakışır.Arkadaşım şu öğretmenlerin yakasından düşün yaw.Yazık yaw.Yuh olsun size yaw.Anasının babasının bakamadığına bu öğretmen bakıyor yaw.Hz .Ali ne demiş 40 yıl köle olurum demiş.Öğretmen dediğin senin çocuğun okuma yazma öğretiyor. yaw.Valla benim söylicem bu kadar.
    Konu admin tarafından (09-10-2009 Saat 00:41:15 ) de değiştirilmiştir. Sebep: e-posta adresi iletiden çıkarılmıştır...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Öğretmenlerin kutsallığına genele şamil olarak laf söylemek bir yana, içlerinden bir tanesinin dahi yaptığı hatayı bile reklam yapmayı doğru bulmuyorum.

Her mesleği karaladık. Öğretmen dayakçı, avukat şöyle, doktor böyle, mühendis şöyle... Kimiz biz sahiden? Sahiden ayıp ediyoruz.
    Bu açıdan bnbnbnbn00 sana katılıyorum.

Öğretmen çocuğuma tokat mı atmış? Belki o tokat ile aklı başına gelir de tüm geleceği kurtulur diye düşünen kalmamış. Herkesin çocuğu değerlidir ama öğretmen de zevk olsun diye çocuk tokatlamıyorsa vardır bir bildiği demek gerek. Ne oldu "eti senin, kemiği benim" anlayışına. Herkes bir demokrasi ve özgürlük şurubu içmiş, kendini herşeyden üstün görüyor. İnin aşağıya inin. Yoksa birilerinin demokrasisi sizi geçer, demokrasinizden de olursunuz...

İletiler
    41
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

litigation bi öğretmen olarak sana teşekkür ediyorum...

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öğretmenlerin kutsallığına genele şamil olarak laf söylemek bir yana, içlerinden bir tanesinin dahi yaptığı hatayı bile reklam yapmayı doğru bulmuyorum.

Her mesleği karaladık. Öğretmen dayakçı, avukat şöyle, doktor böyle, mühendis şöyle... Kimiz biz sahiden? Sahiden ayıp ediyoruz.
    Bu açıdan bnbnbnbn00 sana katılıyorum.

Öğretmen çocuğuma tokat mı atmış? Belki o tokat ile aklı başına gelir de tüm geleceği kurtulur diye düşünen kalmamış. Herkesin çocuğu değerlidir ama öğretmen de zevk olsun diye çocuk tokatlamıyorsa vardır bir bildiği demek gerek. Ne oldu "eti senin, kemiği benim" anlayışına. Herkes bir demokrasi ve özgürlük şurubu içmiş, kendini herşeyden üstün görüyor. İnin aşağıya inin. Yoksa birilerinin demokrasisi sizi geçer, demokrasinizden de olursunuz...

Eğitimci olduğunuzu anlıyorum ve hala bunu savunuyor olmanızı bir türlü anlamıyorum.

Bizim öğretmenlerimiz dayağın bir eğitim materyeli olduğunu düşünüyorlarsa öğretmen yetiştirmeyi de becerememişiz demektir. Çocuğa ulaşmanın, bildiklerini aktarmanın, iyi, yurtsever ve ayakları üzerinde durabilecek bir genç yaratmayı dayaksız yapabilen öğretmenler istiyorum.

Öğrencilerinize ezberlettiğiniz çocuk hakları bildirgesini bir de öğretmenlerimiz anlayarak okusa

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Tayfun Eyilik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eğitimci olduğunuzu anlıyorum ve hala bunu savunuyor olmanızı bir türlü anlamıyorum.

Bizim öğretmenlerimiz dayağın bir eğitim materyeli olduğunu düşünüyorlarsa öğretmen yetiştirmeyi de becerememişiz demektir. Çocuğa ulaşmanın, bildiklerini aktarmanın, iyi, yurtsever ve ayakları üzerinde durabilecek bir genç yaratmayı dayaksız yapabilen öğretmenler istiyorum.

Öğrencilerinize ezberlettiğiniz çocuk hakları bildirgesini bir de öğretmenlerimiz anlayarak okusa
    Öğretmen değilim, hukukçuyum, aynı zamanda öğretmen çocuğuyum. Bir öğretmenin tokat atmasını değil, doğal olarak atmamasını tercih ederim. Şu anki misyon; Özgüveni olan çocuklar yaratmak. Özgüven yaratacağım diye aşırı şımartılan çocukları büyümüş hallerinde bu sitede de gördünüz. Özgüveni çok yerinde bir çok hukuk fakültesi öğrencisi avukatlara şunu soruyor; "abi/abla avukatlıktan kaç tl kazanıyorsunuz?". Bu fazlası ile aşılmış bir özgüven değil mi?

Çocuğum önce çevresine duyarlı olmayı, sonra saygıyı ve en son kendisine güven duymayı, ayakları üzerinde durmayı vs. öğrenmeli. Önce BEN diyen saygısız bir çocuğa öğretmen tokat vurmak zorunda kaldıysa bir tane de ben vurmalıyım. Şunu düşünürüm; "Acaba biz velilerin aşırı boşluğundan mı öğretmenler (psikolojik sorunu yoksa) bu çocukla bu derecede muhatap olup, çocuğumu dövsünler? Üstelik dayakçı öğretmen nedir bilirsiniz. Her önüne gelene tokatı basar. Bir öğretmen sınıftaki birçok çocuğa tokat atıyorsa o ruhen hastadır, ama bir öğretmen sınıfta 1 çocuğa tokat attıysa o çocuk hastadır. Tedavi gerekir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Şiddet hukuka aykırı bir eylem ise büyüğe küçüğe ayrım yapılmaz.
    Kurallara aykırı davranan çocuğa da uygulanacak hukuk kuralları vardır.
    Kaç yaşında olursa olsun yanlış davranışlarda bu müeyyidelerin uygulanması çocuğu ileride hukuka uygun davranmada antremanlı hale getirir.
    Müeyyide olarak hiç bir hukukta yeri olmayan dayağın seçilmesi çocukta onarılması güç yaralar açar. En haylaz çocuğu bile dize getirecek olmadı sorunu kökten çözecek kurallar mevcut iken çocuktaki sorunlu kişiliği azdıracak yönteme müracaat kabul edilebilir değil.
    Hukuk kurallarını çocuklara karşı işletip sonuç elde edemezsek büyüklere bu hukuk ne mana ifade eder?

Nerede
    Konya
    İletiler
    1.366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tartışma yönüne doğru...

Dayakçı öğretmenlere şok haber!

Öğrencisini döven öğretmenin 15 yıl hapsi istendi!

İstanbul’da ödevlerini yanlış yapan üç öğrencisini döven öğretmen İ.Ç. hakkında savcılık 15 yıl hapis istedi

İSTANBUL Sarıyer İlköğretim Okulu 5/A sınıfında okuyan B.C.Y. (11) ile aynı sınıfta eğitimgören 11 yaşlarındaki M.K. ve A.K. doğumiznine çıkan sınıf öğretmenlerinin yerine geçici olarak gelen öğretmen İ.Ç. (42) hakkında aileleriyle birlikte Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Öğrenciler ödevlerini yanlış yaptığı için öğretmen İ.Ç.’nin kendilerini tahta cetvelle dövdüğünü, yarısı su dolu su şişesiyle kafalarına vurduğunu daha sonra da 1.5 saat boyunca tek ayak üzerinde yağmur altında beklettiğini iddia etti. Bunun üzerine öğretmen İ.Ç. hakkında Sarıyer Savcılığı soruşturma başlattı.

MOTİVE ETMEK İÇİNMİŞ!

Savcılığa ifade veren İ.Ç. “Öğrencilerimi tek ayak üzerinde yağmurda bekletmedim. Zaman zaman öğrencilerimotive etmek için kulaklarını çekeriz ama şiddet olmaz” sözleriyle kendisini savundu. Ve Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesi’nde açılan davada 2003’te de Almanya’da aldığı bir cezadan sabıkası bulunan öğretmen İ.Ç. hakkında “kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılarak 3 öğrencisini kasten yaraladığı” gerekçesiyle hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle kamu davası açıldı. Sanık öğretmenin önümüzdeki günlerde hâkimkarşısına çıkması bekleniyor.

http://www.haberturk.com/haber.asp?i...&dt=2009/10/19

Nerede
    Ankara
    İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir defasında kreşe giden oğluma 23 nisanda yapacakları gösteriden bana biraz bahsetmesini ısrarla istememe rağmen öğretmenin bizlere hiç bir şey söylememelerini istediğinden dolayı oğlumdan tek cümle bile alamadım ve öğretmeninin meslekleri çocuklara tanıtacağız sizde bir kaç saatinizi bize ayırın daveti üzerine kreşe gittiğimde öğretmenin çocuklara sevgi ile yaklaşıp bir şekilde olması gereken disiplinide sağladığını gördüm ve ikna oldum. Yazılanları okuduktan sonra kanaatim şiddet olmadan ilkokul 3.sınıfa giden ve benden çok oğlumu gören öğretmenin oğlumu terbiye hakkınada sahip olduğunu düşünüyorum.

+ Konuyu Yanıtla
7 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage8

öğretmen öğrenciye hakaret edebilir mi

öğretmenin öğrenciye hakaret etmesi

öğrenciye hakaret etmenin cezasıöğrenciye hakaretin cezasıöğrenciye hakaret eden öğretmenin cezasıogrenciye hakaretöğretmen öğrenciye hakaret ederseöğretmenin öğrenciye hakaret etmesinin cezasıhttps:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage6ogretmenin ogrenciye hakaret etmesiöğretmenin hakaret etmesiöğretmenler nereye şikayet edilirhttp:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesihttps:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage2bir öğretmenin öğrenciye hakaret etmesinin cezasıogrenciye hakaretin cezasiöğrenciye hakaretöğretmeni nereye şikayet edebilirimöğretmen nasıl şikayet ediliröğretmeni nasıl şikayet edebilirimogretmenin ogrenciye kufur etmesiogretmen sinifta ogrencisine hakaret etme hakki varmiöğrenci öğretmeni nasıl şikayet edebilirhakaret eden ogretmen
Forum