+ Konuyu Yanıtla
6 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 81 ileti bulundu.

Konu: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

şikayet etmek veya dava açmak kendi kararıdır. bunları yapınca yargısız infaz yapılmıyor.merak etmeyin. yüce türk adaletine güvenin:D

Hukuki NET Güncel Haber

Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi konulu yargıtay kararı ara
    Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

MARİTA rumuzlu üye tarafından sadece hukuki olarak bir soru sorulmuş ve yanıt istenmiş. Buna uygun cevaplar da verilmiş. Bu üyelere teşekkür ederiz. Bunun haricinde soru soran kişinin diğer mesajlarını karıştırmak, boşanmış olduğundan söz etmek, diğer mesajlarında boşanmasıyla alakalı sorduğu soruları buraya taşımak , onu aşağılamak, parçalanmış aile vb. sıfatlar takmak en basit ifadeyle terbiyesizliktir.
    Okulda bir öğrencinin dövülmesi eski yasada suç olduğu gibi yeni yasada da suçtur. Ancak eski yasaya göre ; çocukta bir hasar, raporluk bir durum yoksa, mahkemeye takdir hakkı tanınıyordu. 2005 değişiklikleriyle bu da kalktı. Birine vurmak kesinlikle suçtur.
    Öğrenciyi dövmek serbest değildir. Bununla ilgili yargıtay kararları falan da getirilemez!
    Avukat olmayan biri avukatlık yapamaz. Hukukçu olunabilir. Buna saygımız sonsuz. Emekli bir hukukçu veya hukuk mezunu olup aktif görevde bulunulmayabilir. Ama bu kimseyi beraat ettirme hakkı vermez.
    SORULAN SORUNUN KAPSAMI DIŞINA ÇIKMAK, KONUYU TAŞIRMAK, ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMEN DÖVMESİNDEN , SINIFTA KIZLARIN BACAKLARINA BAKARAK MASTURBASYON YAPMASINDAN BAHSETMEK AÇIKÇA KONUYU SAPTIRMAK VE BU YOLLA HAKLI ÇIKMAYA ÇALIŞMAKTIR. BU AYIPTIR. Nasıl ve nereden çıktı bu sözler,nerden akla geliyor. Sorulan soru açık. Bunlar başka bir başlık altında tartışılabilir.
    Öğrencinin öğretmen konusunda şikayeti varsa ; öncelikle şikayetin ciddi olup olmadığına dair diğer öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alınır, araştırılır. İddialar ciddi ise ;
    1- Öğretmenle konuşulur.Veli öğretmenden bilgi alır.
    2- Öğrenciye veya diğer öğrencilere karşı bir küfür etme hadisesi devam ediyorsa okul müdürlüğüne yazzılı bilgi verilir ve gereğini yapması istenir.
    3- Sorun çözülmemişse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat edilir. Soruşturma açılması istenir. Küfür ve şiddet gibi olayalara ilişkin şahit öğrenciler,veliler konudan haberdar edilerek çözüm bulunur.
    4- Gereği yerine getirilmezse Bakanlığa şikayet ve genel mahkemelerde hakaret, küfür, dayak nedeniyle dava açmak hakkı mevcuttur.

Ayrıca ;
    Konuyla ilgili hukuki cevaplar vermiş, yargıtay kararı koymuş, kanun numarası vermiş birine ''sen polis müdürüsün,memleketi size bırakmıııcaz '' falan türü ifadeler nedir!!! Mesleği ne olursa olsun,hakim,savcı,avukat,doktor,temizlik görevlisi kimseyi böyle aşağılayamazsınız!!!
    Birçok defa nezaketten uzak üslupla soru soranı PİŞMAN ETME noktasına getirip olaylar - tartışmalar - hakaretler içinde olayı yürütmeye çalışmak abestir!
    Sakin bir üslupla hukuk sorusuna hukuk cevabı verilebilir. İnsanlara hakaret edip sonra da onu cevap vermeye mecbur bırakmak, tahrik etmek ne büyük bir AYIP.
    Bir sürü ithama hakarete maruz kalan diğer üyeyi cidden kutluyorum. Nezaketini yine de bozmamış.
    SAYGILAR!
    Konu Av.Muhammet Halil Uçar tarafından (14-10-2008 Saat 16:06:20 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gecem1970 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Deniz,
    Hem öğretmenin ceza almasını istiyorsunuz hemde yasal girişimde bulunmam diyorsunuz. Ben eğer yasal girişimde bulunacaksanız çocuğu mutlak okuldan alın sonra girişimde bulunun diyorum. Zaten sonuç almanız çok zor. Bari çocuğu koruyun.
    Bu sitede "öğretmene yapılacak en acımasız şey" olarak sorduğunuz soruya hukuki girişim dışında bir yanıt alamazsınız. Öğretmene dönün derken yanlış anlaşılmasın. Öğretmene olayı çocuğun nasıl olumsuz etkilendiğini anlatın. İdareyi bilgilendirin. Kusurunu bilsin demek istedim. Aman sakın öğretmene dönmek öğretmeni dövmek gibi algılanmasın:p
    sayın gecem 1970 öğretmenin ne gibi bir ceza alması beni uzaktan yakından alakadar etmiyor insanların zihniyetini değiştirecek değilim ben yaşadıklarımı anlatırken öğretmen illaki ceza alsın yada şöyle olsun böyle olsun ,diye bir ithamda bulunmadım zaten gerekeni bir veli olarak yaptım ben sayın maritanın sorunlarını okudum ve yaşadıklarımı paylaştım yasal girişimde bulunup bulunmamam beni ilgilendirir,ve sonuçlarınada katlanırım,gerekli olan her şeyi ve yaşanacakları ailece oturup avukatıma danışarak karara bağladık,evet söylediklerimin arkasındayım çocuğumun okuldan eve ağlayarak ve yaşadıklarını anlatamıycak şekilde üzülmüş ve yıpranmış olarak geldiğini görünce bir anne olarak aklımdan geçen tek şey acımasızca şeylerdi,ama bunu sadece düşündüm bir anne olarak içgüdüsel birşey sanırım merak etmeyin sorunumuzirdelendi ölçülüp tartıldı okul yönetimi ve öğretmenler tarafından kızıma bağıran öğretmen kızımdan özür dileyerek ona izcilerin fener alayında meşale taşıtacağına söz verdi,okulda ilköğretim öğrencilerinin nöbeti kaldırıldı,ve çocuğuma kilolarından dolayı hakaret eden öğretmen idare tarafından uyarıldı ve bu konuda sınıf öğretmenimizin kendi çabalarına minnettar kaldık,ve onun kızımın ikinci annesi olabileceğini bile düşündüm ve bütün bu olaylar kavga gürültü olamdan,kimse kimseyi dövmeden gerçekleşti yorum yapan herkeze teşekkürler

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öğretmen özür diledi.
    Çoğun gönlünü meşale taşıtarak alma sözü verdi.
    Okulda öğrenci nöbeti kaldırıldı.
    İdare öğretmeni uyardı.

Ve bütün bunlar bir öğleden sonra içinde oldu bitti. Harika valla. Özel okulların bile bu kadar hızlı ve iyi çalıştığını bilmiyordum. Gerçekten çok şanslısınız. Çocuğunuzda öyle. Darısı diğer öğrenci ve velilerimizin başına..

İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gecem1970 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öğretmen özür diledi.
    Çoğun gönlünü meşale taşıtarak alma sözü verdi.
    Okulda öğrenci nöbeti kaldırıldı.
    İdare öğretmeni uyardı.

Ve bütün bunlar bir öğleden sonra içinde oldu bitti. Harika valla. Özel okulların bile bu kadar hızlı ve iyi çalıştığını bilmiyordum. Gerçekten çok şanslısınız. Çocuğunuzda öyle. Darısı diğer öğrenci ve velilerimizin başına..
    Yorum yok ?????????????????????

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mehaba. yeni üyeyimtam olarak nereye yazıcagımı bilemedm fakat acil birşey sormak istiyorum bu konuyla alakalı olarak. öğretmenim yanlış anladıgı birşeyden dolayı disipline vermek istedi. ben öyle olmadgnı söyledgmde yanlış hakarete giren sözler söyledi. velime anlattım konuşuldu öğretmen hala kabul etmeyp aynı üslubuna devam etti. ertesi günde bir dilekçe ile disipline verdi. fakat söylemedgm şeyleri söyledi demiş. şimdi ben arkadaşlarım veya velim ne yapmalıyım

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

iyi günler müdür yardımcısı herkesin önünde kılık kıyafetim düzgün değil diye beni tkeme tokat dövü ne yapmalıyım

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    196
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Muhammet Halil Uçar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    MARİTA rumuzlu üye tarafından sadece hukuki olarak bir soru sorulmuş ve yanıt istenmiş. Buna uygun cevaplar da verilmiş. Bu üyelere teşekkür ederiz. Bunun haricinde soru soran kişinin diğer mesajlarını karıştırmak, boşanmış olduğundan söz etmek, diğer mesajlarında boşanmasıyla alakalı sorduğu soruları buraya taşımak , onu aşağılamak, parçalanmış aile vb. sıfatlar takmak en basit ifadeyle terbiyesizliktir.Okulda bir öğrencinin dövülmesi eski yasada suç olduğu gibi yeni yasada da suçtur. Ancak eski yasaya göre ; çocukta bir hasar, raporluk bir durum yoksa, mahkemeye takdir hakkı tanınıyordu. 2005 değişiklikleriyle bu da kalktı. Birine vurmak kesinlikle suçtur.
    Öğrenciyi dövmek serbest değildir. Bununla ilgili yargıtay kararları falan da getirilemez!
    Avukat olmayan biri avukatlık yapamaz. Hukukçu olunabilir. Buna saygımız sonsuz. Emekli bir hukukçu veya hukuk mezunu olup aktif görevde bulunulmayabilir. Ama bu kimseyi beraat ettirme hakkı vermez.
    SORULAN SORUNUN KAPSAMI DIŞINA ÇIKMAK, KONUYU TAŞIRMAK, ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMEN DÖVMESİNDEN , SINIFTA KIZLARIN BACAKLARINA BAKARAK MASTURBASYON YAPMASINDAN BAHSETMEK AÇIKÇA KONUYU SAPTIRMAK VE BU YOLLA HAKLI ÇIKMAYA ÇALIŞMAKTIR. BU AYIPTIR. Nasıl ve nereden çıktı bu sözler,nerden akla geliyor. Sorulan soru açık. Bunlar başka bir başlık altında tartışılabilir.
    Öğrencinin öğretmen konusunda şikayeti varsa ; öncelikle şikayetin ciddi olup olmadığına dair diğer öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alınır, araştırılır. İddialar ciddi ise ;
    1- Öğretmenle konuşulur.Veli öğretmenden bilgi alır.
    2- Öğrenciye veya diğer öğrencilere karşı bir küfür etme hadisesi devam ediyorsa okul müdürlüğüne yazzılı bilgi verilir ve gereğini yapması istenir.
    3- Sorun çözülmemişse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat edilir. Soruşturma açılması istenir. Küfür ve şiddet gibi olayalara ilişkin şahit öğrenciler,veliler konudan haberdar edilerek çözüm bulunur.
    4- Gereği yerine getirilmezse Bakanlığa şikayet ve genel mahkemelerde hakaret, küfür, dayak nedeniyle dava açmak hakkı mevcuttur.

Ayrıca ;
    Konuyla ilgili hukuki cevaplar vermiş, yargıtay kararı koymuş, kanun numarası vermiş birine ''sen polis müdürüsün,memleketi size bırakmıııcaz '' falan türü ifadeler nedir!!! Mesleği ne olursa olsun,hakim,savcı,avukat,doktor,temizlik görevlisi kimseyi böyle aşağılayamazsınız!!!
    Birçok defa nezaketten uzak üslupla soru soranı PİŞMAN ETME noktasına getirip olaylar - tartışmalar - hakaretler içinde olayı yürütmeye çalışmak abestir!
    Sakin bir üslupla hukuk sorusuna hukuk cevabı verilebilir. İnsanlara hakaret edip sonra da onu cevap vermeye mecbur bırakmak, tahrik etmek ne büyük bir AYIP.
    Bir sürü ithama hakarete maruz kalan diğer üyeyi cidden kutluyorum. Nezaketini yine de bozmamış.
    SAYGILAR!
    Asıl terbiyesizlik sizin yaptığınızdır.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    196
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı uğur0010 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    iyi günler müdür yardımcısı herkesin önünde kılık kıyafetim düzgün değil diye beni tkeme tokat dövü ne yapmalıyım

Kılık kıyafetini düzeltmelisin.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Alıntı nilaygocmen34 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kılık kıyafetini düzeltmelisin.
    dayak atanları kınıyorum ancak hani diyorum ki iğneyi kendimize batırsak önce...........

+ Konuyu Yanıtla
6 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage8

öğretmen öğrenciye hakaret edebilir mi

öğretmenin öğrenciye hakaret etmesi

öğrenciye hakaret etmenin cezasıöğrenciye hakaretin cezasıöğrenciye hakaret eden öğretmenin cezasıogrenciye hakaretöğretmen öğrenciye hakaret ederseöğretmenin öğrenciye hakaret etmesinin cezasıhttps:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage6ogretmenin ogrenciye hakaret etmesiöğretmenin hakaret etmesiöğretmenler nereye şikayet edilirhttp:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesihttps:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage2bir öğretmenin öğrenciye hakaret etmesinin cezasıogrenciye hakaretin cezasiöğrenciye hakaretöğretmeni nereye şikayet edebilirimöğretmen nasıl şikayet ediliröğretmeni nasıl şikayet edebilirimogretmenin ogrenciye kufur etmesiogretmen sinifta ogrencisine hakaret etme hakki varmiöğrenci öğretmeni nasıl şikayet edebilirhakaret eden ogretmen
Forum