Merhaba arkadaşlar. ben formunuza yeni üye oldum. benimde şöyle bir sorunum var. Giresunun Kayadibi Mahallesinde dededen kalma 17789.80 metrekare arazimiz var. Giresun Belediyesi 05.07.2006 tarihli Encümen Kararı ile İmar Kanunun 18nci maddesi gereğince arazi ve arsa düzenlemesine gitmiş, arazinin 4107.06 metrekaresini düzenlemeye almış, düzenlemeye giren 4107.06 metrekare hissemizden %28.94 oranında DOP kesintisi yapıldıktan sonra geriye kalan imar hakkımz(2918.21 m2) kadastral parselimiz üzerinde oluşan imar parsellerini doldurmadığından açıkta kalan imar parselleri bu düzenlemede arazilerinde imar hakları verilmeyen hak sahiplerine tahsis edilmiştir. Ayrıca; 2002 yılında açılan veraset davası sonucu ilgili olan birimlere bildirilmesine ve gerekli işlemlerin yapılmasına rağmen arazi dedemin üzerinde gösterilerek imara gidilmiştir. Bu imar planından yeni haberdar oldum. dolayısıyla itiraz süresini geçirdik. Arazi üzerinde rızai taksim var. Yapılan haksızlığı nasıl iptal ettirebilirim. yardımcı olursanız sevinirim.