+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 35 ileti bulundu.
    İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Başörtülü olduğu için kürsüden indirilen Tevhide ve suç duyurusu

Bu konu hakkında çıkan yazıların tümüne göz attım. Hemen hepsinde, Tevhide, çocuk, çocukcağız, küçücük çocuk olarak tanımlanıyordu. (Elbette böylesi tanımların, istenilen tepkiyi yaratmak için özellikle tercih edildiği açık)
    Ne var ki, tek bir yazıda dahi, bir "çocukcağızın" neden türbana sokulduğunun sorulduğunu görmedim.
    Ahmet Altan'ın buraya da alınan yazısındaki tablo benzetmesini tekrar tekrar okudum. Merak ediyorum acaba Altan bu acıklı tabloda, ağlatılan bir çocuğun hüznünü görüyor da, bir çocuğun türbana sokulmasının yarattığı hüznü göremiyor mu?
    Henüz kişiliği, tercihleri, bilinci oturmamış bir çocuk, ailesi, çevresi, vs. tarafından, arkadaşlarından ayrılarak, İmam Hatip Lisesi'ne yazdırılıyor, henüz oyun çağında iken, başına, saçının bir telini dahi göstermeyecek bantla türban örtülüyor.
    Ve sonra "zavallı bir çocuğun inançları nedeni ile nasıl dışlandığına" dair yaygara koparılıyor. Tevhide üzerinden acımasızca politika yapılıyor.
    Görünen o ki, dini siyasete alet eden zihniyet, hedeflerine ulaşmak için Tevhideleri kullanmaktan hiç çekinmiyor.

Not: İmam Hatip Liselerinde -bazı dersler dışında- türban takılması yasaktır. Bu yasak kaç İmam Hatip Lisesinde uygulanmaktadır?

"Milli Eğitim Bakanlığı Kılık Kıyafet Yönetmeliğine aykırı olarak okula türbanla gelen kız öğrenciler hakkında Disiplin Yönetmeliğinin 23.maddesine göre oluşturulacak Kurul aracılığı ile anılan yönetmeliğin 17/a-5.maddesi uyarınca işlem yapması gereken İmam Hatip Lisesi müdürü olan sanığın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yazılı uyarısına karşın disiplin işlemi yapılmasında gecikmeye neden olmak biçimindeki eyleminin görevi savsama suçunu oluşturduğu gözetilmeden, yasal olmayan gerekçe ile beraatine karar verilmesi,

Yasaya aykırı ve katılan Hazine vekilinin temyiz nedenleri ile tebliğnamedeki düşünce yerinde görüldüğünden HÜKMÜN BOZULMASINA, yargılamanın bozma öncesi aşamadan başlayarak sürdürülüp sonuçlandırılmak üzere dosyanın esas/hüküm mahkemesine gönderilmesine, 16.9.2003 tarihinde oybirliğiyle karar verildi. 4. YCD E. 2002/23656 K. 2003/7751 T. 16.9.2003

Hukuki NET Güncel Haber

Başörtülü olduğu için kürsüden indirilen Tevhide ve suç duyurusu konulu yargıtay kararı ara
    Başörtülü olduğu için kürsüden indirilen Tevhide ve suç duyurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Antalya
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kronikyorgun rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu konu hakkında çıkan yazıların tümüne göz attım. Hemen hepsinde, Tevhide, çocuk, çocukcağız, küçücük çocuk olarak tanımlanıyordu. (Elbette böylesi tanımların, istenilen tepkiyi yaratmak için özellikle tercih edildiği açık)
    ----- Tabi ki çocukcağız denilmek durumunda kalınıyor.Bir çocuğun karşısındaki insanların kimler olduğunu da bakılması gerekiyor ki onlar en üst makamlardaki kişiler.

Ne var ki, tek bir yazıda dahi, bir "çocukcağızın" neden türbana sokulduğunun sorulduğunu görmedim.
    Ahmet Altan'ın buraya da alınan yazısındaki tablo benzetmesini tekrar tekrar okudum. Merak ediyorum acaba Altan bu acıklı tabloda, ağlatılan bir çocuğun hüznünü görüyor da, bir çocuğun türbana sokulmasının yarattığı hüznü göremiyor mu?

-----Ya çocukta o türbanı benimsediyse yaşadığı buhranı düşünebiliyormusunuz?
    Henüz kişiliği, tercihleri, bilinci oturmamış bir çocuk, ailesi, çevresi, vs. tarafından, arkadaşlarından ayrılarak, İmam Hatip Lisesi'ne yazdırılıyor, henüz oyun çağında iken, başına, saçının bir telini dahi göstermeyecek bantla türban örtülüyor.
    ------Çocuğun ailesi çocuğun dünya görüşü üzerinde de velayet yetkisine sahiptir taa ki 18 yaşına kadar..Peki bu çocuk 18 yaşına kadar herhangi bir felsefi görüşe sahip olmayacak mı?Bu görüşü herhangi-çocuğun karşısına çıkmış-birisinin yüklemesi mi ailesinin yüklemesi mi kulağa daha hoş geliyor.

Ve sonra "zavallı bir çocuğun inançları nedeni ile nasıl dışlandığına" dair yaygara koparılıyor. Tevhide üzerinden acımasızca politika yapılıyor.
    Görünen o ki, dini siyasete alet eden zihniyet, hedeflerine ulaşmak için Tevhideleri kullanmaktan hiç çekinmiyor.
    ------Siyasete konu olan din değil yaşam tarzlarıdır.Totaliter rejim peşinde koşmaktır türbana karşı çıkmak(kamu personeli için bu geçersiz olabilir fakat sokaktaki türbanlı bayanlara bile tepki doğmuş durumda) insana istediği gibi yaşayacağı tek alan olarak özel alanlarını bırakmak mı amacınız?

Not: İmam Hatip Liselerinde -bazı dersler dışında- türban takılması yasaktır. Bu yasak kaç İmam Hatip Lisesinde uygulanmaktadır?
    -------Yasalar ne zaman yürürlükte olsalar dahi kullanılmazlar biliyorsunuzdur fakat bir kere de ben hatırlatayım;Ağır yaptırımlar öngördüğünde yani sadece türban kullanılmasına karşılık eğitim hakkı gibi kutsal bir hakkı elinden alınan insanlar olduğu zaman..

"Milli Eğitim Bakanlığı Kılık Kıyafet Yönetmeliğine aykırı olarak okula türbanla gelen kız öğrenciler hakkında Disiplin Yönetmeliğinin 23.maddesine göre oluşturulacak Kurul aracılığı ile anılan yönetmeliğin 17/a-5.maddesi uyarınca işlem yapması gereken İmam Hatip Lisesi müdürü olan sanığın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yazılı uyarısına karşın disiplin işlemi yapılmasında gecikmeye neden olmak biçimindeki eyleminin görevi savsama suçunu oluşturduğu gözetilmeden, yasal olmayan gerekçe ile beraatine karar verilmesi,

Yasaya aykırı ve katılan Hazine vekilinin temyiz nedenleri ile tebliğnamedeki düşünce yerinde görüldüğünden HÜKMÜN BOZULMASINA, yargılamanın bozma öncesi aşamadan başlayarak sürdürülüp sonuçlandırılmak üzere dosyanın esas/hüküm mahkemesine gönderilmesine, 16.9.2003 tarihinde oybirliğiyle karar verildi. 4. YCD E. 2002/23656 K. 2003/7751 T. 16.9.2003
    ----sonuç bu olur....

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

açıkcası av.mine hanımın eklemiş olduğu ahmet altan yorumuna katılıyorum.
    bu ülkenin hiç sorunu kalmamış,ekonomik,ticari,dış borçlanma,sağlık ve eğitim sorunları çözülmüş,insanlar dini ve siyasi ayrımla uğraşmaktan bıkmadı usanmadı.bu şekilde bu ülke bir adım ileri gittiyse,iki adımda geri gitmeye mahkum olacaktır herzaman.
    59 tekirdağlı ve mehmet emin beye katılmam mümkün değil.türban konusu şunun şurasında kaç yıldır tartışılıyorki?peki '80 lerde neden sıkı yönetim ilan edilecek dereceye varan bölünmeler yaşandı? o zamanlar konu ne din nede türbandı.şu an türbanı eleştiren bir çok kişi ,o zamanlarda (yasaklanmış siyasi )
    düşünce suçundan yasak konulan kişileri savunabiliyor.halbuki düşünürsek,
    eleştirilmek ve dışlanmak,aynı fikri savunmamak....bunlar aynı kapıya çıkan olaylar değilmi?atatürkten sonraki dönemlerden zamanımıza kadar bir bakın,sürekli iç politik sorunlarla uğraşmaktan kaplumba hızıyla ilerliyoruz (ahlaki dejenerasyon hariç).
    tamam anayasada bazı maddelere dikkat çekmeli,ama aynı zamandada insan hakları ve kişisel özgürlük haklarınıda kısıtlamayalım.bu da ayrı bir konu bence,
    çünkü büyük bir çelişki var.

biraz empati yapabilseydik keşke....

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. marita,

1980 öncesini net olarak hatırlamaya yaşınız elverir mi bilmem ama, 80 darbesini hazırlayan işlerin başında meşhur Konya Mitingi de vardı, hatırlatayım dedim. O Konya mitingi ki , orada bulunanlar ve yandaşları bugün Devletin başında bulunuyorlar. Türban konusu da 1960'lardan beri bu irticai faaliyetin o zaman alttan alta, bugün palazlanınca açıktan gündemindedir. O dönem bu işi bayrak yapan arkadaşlar, 6. filo askerlerine karşı "tam bağımsız Türkiye" sloganı ile tepki gösterenlere Beyazıt Meydanı'nda kan dökerek Amerikan uşaklıklarını tescil ederken, bugün de değişmemişlerdir. Ben de size biraz tarih bilgisi ve sonra empati önereceğim nacizane...

Selamlar,

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

--eklemek istediğim bir şey var:
    1.bu olayı kullanıyorlar denilmesine şaşırıyorum.bu kız zaten türbanlı,kürsüye çıkarken haber olsun diye takmamıştır.
    2.bu kız kürsüye çıkartılmadan önce neden tepki vermediler,seçerken İHL öğrencisi olduğunu bilmiyorlarmıydı?
    3.mademki ödül almak üzere çıkartılmış,aşağalayıcı tepki gösteren şahıs,bu konunun bu duruma getirileceğini düşünemiyecek kadar cahilmidir?
    4.tersini düşünelim:bu davranış kasıtlı veya şahsi tutumundan dolayı yapılmış olup,siyasi gerginlik amaçlamak olamazmı?
    olayları neden herzaman mağduru suçlayarak mağdur edenide anayasaya uyduğu için savunuyoruz?
    isteyen anayasayı işine gelince amacına uygun kullanmasını biliyor.acaba bu kişiler hayatlarının hangi alanında anayasaya uygun davranıyorlar,ona bakmak lazım.bulundukları konumda yasaların hangi maddelerine,kanunların hangi tüzüklerine göre
    vazifelerini dürüstce yerine getirmişlerdir?ancak o zaman haklı haksız ayrımı yapabiliriz.
    5.bu tür olaylar hergün yaşanıyor maalesef,ama her yere kamera gönderemeyiz.herkesde bu aile gibi kayıtları medyaya gönderemez.

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. marita,

1980 öncesini net olarak hatırlamaya yaşınız elverir mi bilmem ama, 80 darbesini hazırlayan işlerin başında meşhur Konya Mitingi de vardı, hatırlatayım dedim. O Konya mitingi ki , orada bulunanlar ve yandaşları bugün Devletin başında bulunuyorlar. Türban konusu da 1960'lardan beri bu irticai faaliyetin o zaman alttan alta, bugün palazlanınca açıktan gündemindedir. O dönem bu işi bayrak yapan arkadaşlar, 6. filo askerlerine karşı "tam bağımsız Türkiye" sloganı ile tepki gösterenlere Beyazıt Meydanı'nda kan dökerek Amerikan uşaklıklarını tescil ederken, bugün de değişmemişlerdir. Ben de size biraz tarih bilgisi ve sonra empati önereceğim nacizane...

Selamlar,
    sayın gür ,
    haklısınızdır. yaşım tutuyor,ama o dönem türkiyede değildim.
    ben taraf tutmak için değil,sadece o dönem bazı gazeteci,yazar vs.eleştirilirken
    belkide haketmediklerini düşündükleri yasaklara maruz kaldıklarındaki duyguyunun aynısı yaşanmıştır.bu siyasi anlaşmazlıkların bizim insanların geleceğine mal oluyor.planlanmış strateji veya değil,beni üzen tek şey bu ülkede yaşananlar,her ne olursa olsun.

İletiler
    219
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tarhan Erdem ve ekibinin 5 bin kişiyle yaptığı araştırmada, AKP iktidarıyla geçen son dört yılda başını örtenlerin oranı yüzde 64.2’den 69.4’e yükseldi. Başını türbanla örtenlerin oranı ise yüzde 3.5’ten 16.2’ye yükseldi. Kırsal kesimde türban takanlar yüzde 13.6 iken kentlerde bu oran yüzde 17.4’e çıkıyor...

GAZETE VATAN

Demekki bu günlerde Türban örtmek '' in'' Bazı şeyler bu şekilde gündeme gelebiliyor hatırlıyorum İzmite deprem olduğu yıl çevremizdeki bayanlardan hatırı sayılacak kadar çok kişi türban örtme kararı almıştı bunların içinde çok şaşırdığımız kişilerde oldu. fakat bir yıl geçmeden örttükleri gibi çıkardılar.
    Türban taşımak ta zannedildiği gibi o kadar kolay birşey değil. Gönülden inanmaz ve istemezseniz kısa süreli bir hevesten öteye gidemez.O yüzden medyada bu kadar gündeme gelmesini doğru bulmuyorum halk ile bu kadar inatlaşmaya gerek yok bu heyecanda geçer, su yolunu bulur bence.

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üniversite öğrencisi genç kızlar için kurulmuş, Türkiye'nin her yerinden gelen her çeşit öğrenciyi barındıran büyük ve köklü bir devlet yurdu. 90'lı yıllar. Bir tarikat üyesi genç kız. Sürekli yeni arkadaşlar ediniyor, çoğu Anadolu'dan ilk kez bu büyük kente gelen, panik ve tedirginlik içerisindeki yalnız genç kızlardan. Onlara ablalık yapıyor, yetiştirildiği tarikatın maddi-manevi desteğini arkasına alarak, yeni tarikat yandaşları-mensupları yetiştiriyor. Yetiştirdiği kızlar, görevi üstleniyor bu kez. Onlar da tıpkı kendileri gibi, koca şehirde kendisini yapayalnız hisseden kızları, henüz yurda adım attıkları an kucaklıyor, onlara kol kanat geriyorlar. Sessiz ve derinden, göze batmadan, usul usul, tatlılıkla.. "Yarın seni biz okula götürürüz", "Sana yurdu tanıtalım", "Yemeği beraber yiyelim".... Kızlar 4 yıllık yurt hayatlarının ilk veya en geç ikinci yılında türban-pardesüye giriyor.
    İstanbul'da, dar gelirli ailelerin yaşadığı bir mahalle. 2000'li yıllar. Mahallede "abla" ve "abiler" var. Kadınlar işe -çoğu evlere temizliğe- gidiyor. Çocuklarını bu ablalara-abilere teslim ediyorlar. Çocuklar için kahvaltı saati. Ardından, "haydi şimdi biraz oyun oynayalım", "kızlar o tarafa, erkekler bu tarafaa".. Duvarlarda rengarenk harfler, "Arapça öğrenelimmmm", herşey oyun, rengarenk, cıvıl cıvıl.. Her gün, akşama kadar... Minicik beyinleri yıkamak için müthiş bir ortam.. Bu kreş-anaokulunun giderleri mi? Tarikatımız.
    İstanbul'da, dar gelirli ailelerin yaşadığı bir başka mahalle. Yer bir tarikatımızın Kur'an Kursu. 3 evet tam 3 yaşındaki kız çocuğu, konuşmayı yeni yeni öğreniyor, Arapça'yı da... 3 yaşında ama o da ne, başında renkli bir TÜRBAN! Renkleri öğreniyor, türbanı da...
    Resmin tamamına baktığımızda, tarikatların nasıl bir disiplinle ve planlı çalıştıklarını, ülke geneline nasıl yayıldıklarını, türbanı bir silah olarak nasıl kullandıklarını görmemeye imkan yok.
    Bu tarikatlara daha fazla Tevhide gerekli.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erdal 4420 buyurmuş
    '' Çocuğun ailesi çocuğun dünya görüşü üzerinde de velayet yetkisine sahiptir taa ki 18 yaşına kadar..Peki bu çocuk 18 yaşına kadar herhangi bir felsefi görüşe sahip olmayacak mı?Bu görüşü herhangi-çocuğun karşısına çıkmış-birisinin yüklemesi mi ailesinin yüklemesi mi kulağa daha hoş geliyor.'''
    Aslında olayın püf noktası burası. Oynanan oyunda burada. Erdal bey diyor ki 18 yaşına kadar çocuğun bir felsefi düşünceye görüşe sahip olması herhangi birisi tarafından değil ailesi tarafından olmalı kulağada bu hoş geliyormuş... Benim de kulağıma hoş geliyor....
    18 Yaşına kadar olanlar olağan üstü bir durum yoksa tamamen ailesinin sorumluluğundadır. Çok doğru... Aile çocuğunu DEVLETİN KURALLARINA UYGUN ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNE ULAŞMIŞ LAİK DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİNE SAYGILI VE UYUMLU YETİŞTİRMEKLE yükümlüdür. Kafasına göre değil.
    Aslında bu olay KEPAZELİĞİN DİK ALASIDIR. bAŞBAKAN AÇIKÇA SUÇ İŞLEMEKTE KİŞİLERİ DEVLETİN KURALLARINA UYMAMA YÖNÜNDE TEŞFİK VE TAHRİK EDEREK HALKI IRK DİN VE DİL OLARAK BÖLÜCÜLÜĞE SEVK ETMEKTEDİR. Zaten bundan hüküm giymiş birisidri zat ı şahaneleri. Bu ülkenin başbakanı o aileyi zaten aramazda arayacaksa da çocuklarınızı devletin kurallarına göre Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda laik demokratik sosyal bir hukuk devletine yaraşır yetiştirmekle yükümlüsünüz. Ne o 13-15 yaşındaki kız çocuğunun yamalı bohça hali. Utan mıyormusun sen ? O yaştaki çocuğu kapamaya ve devlete karşı çıkarmaya Onu kullanmaya ... Demeliydi. Bunu demeyen zaten uygar bir devletin başbakanı değildir. Ki bizimkide değil... Takiyeci din sömürücüsü...
    Sanırsınız adam bir ülkenin başbakanı değilde Türbanı koruma kollama yaygınlaştırma derneği başkanı. Devletiyle bu kadar ters düşen insanları dinnen bu kadar sömüren birisi olabilir mi? Devletin kuralları işletildi diye soruşturma açtırır mı ? Kaldıki yönergeyi değiştirme gücüde elinde şuan niye yapmıyor ?
    İddia ediyorum aslında bu iki olayda örgütlü olay tasarlamnmış planlanmış planlayanda bizzat Akp RTE ve cumhurbaşkanı gerizekalı üç olay üst üste geliyor... Tesadüfe bakın Bu Cumartesi YÖK başkanı ataması var Yök e çamur 15 Aralıktan sonra çok şaibeli anayasa var Türban olayları sırf sömürü sırf sömürü...
    Başbakanın hiç dağ gibi yiğidini karatoprağa veren şehit ailesini aradığını duydunuz mu? '' Bu alınan Kellelerin '' ailelerinin şikayetini dinleyemezmiş o yüzden aramıyor ? Böyle iki yüzlülük olur mu?
    Peki AMASYA'da, `namaz kılmaları ve kapanmaları' konusunda baskı gördüklerini iddia edip Anadolu Kız Meslek Lisesi'ndeki kayıtlarını başka okula aldıran 4 kız öğrencinin ailesini aradı mı bu sayın başbakan ? Sayın Cumhurbaşkanı... Riyakarlık takiye din sömürüsü suçtur. Nerede bu ülkenin savcıları peki ?
    Hem ülkeyi fersah fersah satacaklar hem her türlü yolsuzluk olacak hem din sömürüsü ortada savcı var mı? yok ! Nerede Çokoprens almaya gitmişler...
    Cumhurbaşkanı diyor ki...
    ''Üç aday arasında birisi için bilgi notu vardı eşi kara çarşaflıydı... Dehşete düştüm... sonunda bekar çıktı...'' Gerçi böylesine rezil olan ilk cumhurbaşkanı çıktı Allahtan benim Cumhurbaşkanım değil... YÖK anında itiraz etti... Ben yökü kastetmedim dedi... Kaldı geriye istihbarat onlardan da ses geldi '' haberimiz yok...'' Cumhurbaşkanı salladı hemen İmzasız İhbar mektubu... Devlet ciddiyetine bakın!!!!! Cumhurbaşkanının dosyasına nereden geldiği belli olmayan bir imzasız ihbar mektubu geliyor bunu kimseye söylemiyor pakistana giderken dört gazeteciye açıklama yapıyor... İnanan var mı? !!!! Allahtan onu oraya sıkıştıran bombalı bir şey bırakmamış yoksa rezil olurduk... Ben ihbar ediyorum o imzasız ihbar notu kesin RTE nindir....
    Benim burada dikkatimi çeken nokta aslında çok farklı yerdi... '' Üç adaydan birisinin eşi karaçarşaflıydı. Dehşete düştüm....'' Gül dehşete düşmüş... Ben düşündüm taşındım dehşete düşmesine iki neden bulabildim...
    1. Niçin üç adaydan birisinin karısının başı örtülüde diğerlerinin değil ?
    2. Yahu daha alacalı bulacalı moda türbanlar takarak uyutuyorduk milleti bunlar neden hızlı gitti. Amaç açığa mı çıktı ???
    Uyanın uyanın YARIN ÇOK AMA ÇOK GEÇ OLACAK... aSLINDA YARINIDA YAŞAMAYA BAŞLADIK....

Nerede
    Antalya
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnsanları eğitim hakkından mahrum bırakacaksınız.Sonra kalkıp herhangi bir tarikatın eline düştüğünde;bu insanların beyni yıkanıyor ülke nerelere gidiyor diye ağlayacak sızlayackasınız.Çocuk türban taktığı için hiç bir eğitim kurumuna alınmayacak örümcek kafalı babası gitmesin dizini kırsın evde otursun diyecek;hani dedik ya velayet 18 yaşına kadar ana babadadır işte o örümcek kafalı babanın verdiği eğitim dışında eğitim alamayacak değil 18, 108 yaşına gelse de o eğitimle yaşayacak tabi o zamana kadar şanslıysa bir tarikatın eline düşmediyse.Eğer düştüyse canlı bomba olmaya kadar gidecek...
    Beyler ve Hanımlar;Kendinize hiç sordunuz mu laik bir ülkede diyanet işleri başkanlığı niye merkezi yönetim içinde yer alır?Bunu unuttuysanız veya eğlence olsun diye türbana karşı tavır alıyorsanız hatırlatayım;
    Din örümcek kafalıların elinde alet olmasın diye...Şimdi örümcek kafalıların elinde alet olan din değil küçücük kızlar!!!Farkı var mı?YOK...
    O halde bu insanları en azından bir eğitim birimi içnde yani İHL'lerinde toplanıp devlet tarafından eğitime tabi tutulması fakat rahat rahat,başörtüsü ile daha masum değil mi?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tsk hüseyin çopur

birinci olan başörtülü kız kürsüden

adana kozan basortulu recep tayyip

https:www.hukuki.netshowthread.php30583-Basortulu-oldugu-icin-kursuden-indirilen-Tevhide-ve-suc-duyurusu

Forum