Merhabalar...

Öncelikle durumumu açıklayayım.
1984 doğumluyum ve 2 yıllık bir üniversiteden 2005 yılı şubat ayında mezun oldum ve eve gelen ilk yoklama kağıdı ile askerlik şubesine çağırıldım ve askerlik şubesine giderek beni sağlık ocağına yolladılar ve ben DGS'ye gireceğimi belirttiğim için direk 3 yıl yani 2008 yılına tecil ettiler.

askerlik durum belgesi aldığımda

tecil süresi bitim tarihi:31.12.2007
sevk tarihi: 26.02.2008

olarak belirtiliyor.

ben bu sene AÖF den Dikey Geçişten yararlanarak başvuru yaptım. şuan AÖF intibak sınıfı öğrencisiyim.ve AÖF bürosundan dediklerine göre askerlikte intibak sınıfında iken verilen öğrenim durumu belgesi geçerli değilmiş. ki araştırdım ciddende öyleymiş.

durumum yukarıdaki gibi. şimdi sorumu aşağıda belirtiyorum:

-ben bu sene askere gitmek istemiyorum. tecil hakkım varsa nasıl kullanabilirim. eğer yok ise ne zamandan sonra kaçak durumuna düşerim ve hangi durumlarda yakalanırım.
-eğer yakalanırsam (patronumun dediğine göre ilk yakalandığımda gbt de anonsum yapıldıktan sonra birkaç belge imzalatıp salıveriyorlarmış ve sonra bakaya kaçağı oluyormuşum ve yine yakalnırsam ceza alıyormuşum ki bu 3 aylık bir hapismiş ve 1000 ytl gibi bir para cezasına döndürülüyormuş sanırım) benim başıma neler gelir.
-diyelimki 1 yıl boyunca kaçabildim. 1 yılın sonunda intibak sınıfımı bitirdiğim için resmi olarak AÖF 3. sınıf öğrencisi olacağımdan; kaçak durumda askerlik şubesine gittiğimde tecil şansım doğarmı veya beni apar topar alır götürürlermi

şimdiden cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim.