Öncelikle herkese merhaba, böyle bir site bulduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi.

Bir akrabam hakkında yazacağım. Kendisi internet üzerinden kontor satışı yapan bir site yaptırdı ve parça kontor satışı gerçekleştiriyordu bu site üzerinden. Daha sonra adamın teki bunu buluyor ve gel sana ucuz kontor vereyim, elimde çok miktarda var diyor. O da tabii ucunun nereye varacağını düşünmeden kabul etmekte bir sakınca görmüyor. Ve adamdan kontor almaya başlıyor. Tabii bu aldığı kontorlerin ücretini de yine internet bankacılığı yolu ile ödüyor.

1 hafta önce dükkanına polisler geliyor ve bilgisayarına el koyarak onu ve yanında çalışan elemanı alıyorlar. Bilişim suçu olduğunu öğreniyoruz biz de bu arada. Ve ortaya çıkıyor ki, o kontorleri satan adam sahte kredi kartı ile yüklü miktarda ( 70 bin ytl civarı ) kontor almış ve şimdi de satıyor. Sattığı kişilerden biri de benim akrabam olan çocuk.

Gözaltına alındıkları gün, polise yardım ederek o kontorlaeri satan kişilerden birini arayıp çağırıyor ve yakalatıyor. Cumartesi günü ise çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanıyorlar. Şimdi 1 hafta temyiz süresi var bildiğiniz gibi.
Ne yapabilirim ?