+ Konuyu Yanıtla
6 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 69 ileti bulundu.

Konu: Yalan Tanıklık Yapma Cezasi Nedir?

Yalan Tanıklık Yapma Cezasi Nedir? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 3 aylık boşanma

[QUOTE=
    Eşler diğer taraftan birşeyler talep ediyorsa tedbir nafakası tazminat..illaki haklı olduklarından istiyorlardır..haklı değiler ise zaten hakimler gereğini yapıyordur.. Bunu anlamakta zorlananlara yazdım..

teşekkür ederim.[/QUOTE]

evet çalışsa bile ben çalışmıyorum diyor gidiyor avukata tedbir nafakası istettiriyor .
    sevgili arkadaşlar bakın ben kendimden bahsedeyim biraz :

yüksek gerilimle yani 35000 voltta dişimi tırnağıma takmışım hayatımı ortaya koymuşum en küçük bir hatamda 1 sn içerisinde kömür olacak bir işte çalışıyorum .ben bu işte çalışırken ellerim titreyerek selavat getirek heran ölüm le buruna ölümu ve azraili atlatmaya çalışırken sayın karım gidiyor boşanma davasına veriyor .hiç bir eksiğini bırakmamak için aç kalmaması için açıkta kalmaması için çalışıyorum .bu böyleyken hiç bir eksiği yokken ben ağır şartlar altında bu derece ezilirken hala benden memnun olmadığı için bir gün çekti gitti .
    evliğimizden kalma borçlar bana benim başıma altınlar ona çocuk ona bütün yasalar ona çalıştı hep .tedbir nafakasını aldı çalışmadığı için . halbuki bir mesleği vardı .ancak çalışmıyuor görünüyodu . üstüne üstlük şu andada eminim çalışıyordur .öyle zaman larım olduki bir kuru ekmeğe beni muhtaç etti bu tedbi
    r nafakası denilen nafaka . zaten yeterince borçluyum ancak mahkemedeki hakim seninle konuşmuyor bile hemen alsana tedbir nafakası .ya bu nedir nasıl bir uygulamadırki olmayan para üzerinden nafaka veriyosun .artık bu borçları ödeyemeyecek duruma geldim avukat parası nafaka parası evlilikten kalma borçlar intihar sevyesine geldim .
    şimdi neden karşıdaki erkekten bu para alınıyor bunu sorgulamak istiyorum.ben evlenmeden önce bu kadın böyle bir nafaka almıyordu ve çalışıyordu evlendikten sonramı bu hakka kavuştu .bu bir hakmıdır ?
    hem boşanma davasına veriyosun hemde kocandan nafaka istiyorsun hem boşandıktan sonra hangi hakla eğer bu hak ise eşlik görevi yapmıyosun hiç bir bağın kalmamış ama bu kadına nafaka ödemek zorunda bırakılıyosun hemde ölene kadar .bu doğrumudur etikmidir .vicdanınıza sığınıyorum .
    bu kadın bu nafakayı hayat boyu alırsa toplumda bedavacılığa bedava para kazanmaya alıştırılmıyormu ?bu böyleyken bu kadının topluma ne katkısı olacaktır .iş hayatına dişiyle tırnağıyla para kazanmaya gidecekmidir .

kadın hakları savunucuları kadının ezildiğinden bahsediyor ancak kadını asıl ezen topluma kazandırmayan bedavacılığa alıştıranda bu bu kadın haklarıdır çünkü kadın hayat boyu böyle bir nafakayı alırsa çalışmayacak evde oturup ay başını bekleyecektir .

içinde bulunduğumuz zaman öyle acımasızlaştıki son 20 yıldan beri kadın her türlü mesleğe girebiliyor ve evine katkıda bulunmak maksadıyla çalışıyor .kadının ekonomik özgürlüğü en önemli şeylerden birisidir .bunu anlayan ve geleceğini düşünen kadın canını dişine takıp hertürlü sektörde çalışabiliyor .bu böyleyken bir boşanma davasında eli ayağı tutan sağlıklı çalışmaya engeli olmayan bir kadın neden bedavacılığa ömür boyu mahkum ediliyor .neden hala kadın çalışamaz deniliyor .çalışmayan evde oturan kadının acaba çalışan kadınlardan bir fazlasımı vardır ?

ATIK ÇAĞIMIZ ŞARTLARINA UYGUN KADIN VE ERKEK EŞİTLİĞİNİN TAM OLARAK UYGULANDIĞI KADININ EVDE DURAN BİR VARLIK OLARAK GÖRÜLMEDİĞİ
    BOŞANMA DAVALARINDA ÜZDE 99 EN AZ NAFAKAYLA ÇIKARTMAYAN VE BU HAKLARIN BİRAZ DAHA ERKEĞİN SEVYESİNE İNDİRİLDİĞİ KADIN SUÇLU BULUNURSA KADINLARINDA TAZMİNAT VE NAFAKA VERMESİNİN UYGUN OLDUĞU BİR MEDENİİİİİ YASA VE BU MEDENİ YASANIN UYGULAMALARINI GÖRMEK İSTİYORUZ.....

Hukuki NET Güncel Haber

Yalan Tanıklık Yapma Cezasi Nedir? konulu yargıtay kararı ara
    Yalan Tanıklık Yapma Cezasi Nedir? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yalan Tanıklık Yapma Cezasi Nedir?

Kadının mağdur olduğu iddiası yüzyılın en büyük yalanıdır. Kadın hakları olayı ise yüzyılın en büyük soytarılığıdır.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben de bir nafaka mağduruyum. Eşim nafaka alıyor. Hem çalışıyor hem de başkasıyla imam nikahlı yaşıyor. Nafakadan nasıl kurtulurum? Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ederim.

İletiler
    93
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

boşanmalarda genelde erkekler kadınları ezen tarafken , bazen bayanlarında işin kurnazlığına gittiğini görmek şaşırtıcı değil. bu yüzden evlenmeden önce bir anlaşma yapmak en iyisi. tabi ülkemizde bu yeterince gelişmedi. maddi durumunuz kötüleştiyse bunu mahkemeye ispatlayıp nafakanın azalmasını veya tamamen kalkmasını sağlayabilirsiniz. düğünde takılan altınlar bayanları aittir. bunuda altınlar takıldıktan sonra yarı yarıya paylaşıp isimle hesabınıza yatırarak veya altınları bozdurup paraya çevirerek kendi lehinize çevirebilirsiniz.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı excavator1975 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben de bir nafaka mağduruyum. Eşim nafaka alıyor. Hem çalışıyor hem de başkasıyla imam nikahlı yaşıyor. Nafakadan nasıl kurtulurum? Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ederim.
    MADDE 176.- (...)
    İrat biçiminde ödenmesine karar verilen maddi tazminat veya nafaka, alacaklı tarafın yeniden evlenmesi ya da taraflardan birinin ölümü halinde kendiliğinden kalkar; alacaklı tarafın evlenme olmaksızın fiilen evliymiş gibi yaşaması, yoksulluğunun ortadan kalkması ya da haysiyetsiz hayat sürmesi halinde mahkeme kararıyla kaldırılır.
    (...)

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    MADDE 176.- (...)
    İrat biçiminde ödenmesine karar verilen maddi tazminat veya nafaka, alacaklı tarafın yeniden evlenmesi ya da taraflardan birinin ölümü halinde kendiliğinden kalkar; alacaklı tarafın evlenme olmaksızın fiilen evliymiş gibi yaşaması, yoksulluğunun ortadan kalkması ya da haysiyetsiz hayat sürmesi halinde mahkeme kararıyla kaldırılır.
    (...)
    1- hayat boyu maaş bağlanmış sence bu kadın evde yatmak varken nafakaları çatır çatır almak varken evlenirmi böyle bir hakkı varken neden koca kahrı çeksinki ?neden çalışsınki ?
    2-ölüm allahın emri bişey diyemiyoz
    3- böyle bir durumda fiilen evliymiş gibi imamnikahlı yaşayan bir bir bayndan acaba verdiğiniz nafakayı geri talep edebiliyormusunz ?hayır

ya ben im gülesim geliyor bu ülkede bayanlara bu medeni kanun öyle bir dokunulmazlık vermişki akıllara zarar .erekekleri öldürün de kurtulun bari .....

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın makine mükendisi arkadaş merak etmeyin kamera kayıtları vb gibiler delildir.Ayrıca mahkemelerde bayanlar boşanma sebebi olarak herşeyi görebilir.Benim size tavsiyem yerel mahkeme kararını kafanıza takmayın yargıtay dan döner.Eşiniz le iligli her bilgiyi toplayıp mahkemeye sunun.allah kolaylık versin

Nerede
    sakarya
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: 3 aylık boşanma

Alıntı Reyyan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bakın arkadaşlar, yazdıklarınızı üzülerek okuyoruz.. Zira hiç bir kadın eşinden üç kuruş para almak amacıyla evlenmez... her kadın evleneyim yuvam olsun çoluğum çocuğum olsun ailem olsun diye evlenir...
    Sanırım sizler davalarınızda ya haklılığınızı ispat edemediniz, ya da yaptığınız haksızlığı hakimler yutmadı...
    Önce evlenin..sonra altınlar çalınır evde evin reisi erkektir deyip altınları bir güzel alın..eğer vermek istemiyorsa tekme tokat ne gerekirse yapın eşlerinizi morartarak işyerlerine gönderin...benim gibi açıkgöz geçinen cahilleri gidip rapor almaya bile cesaret kalmayacak şekilde korkutup pasifize edin ki..(çok kadın gerçekten bunun bilincinde dahi değil..önce karakol ya da bağlı bulunduğu jandarmaya gidilip oradan sevk yapılarak hastaneye gidip sonrasında dayak yediğinizi ispat edebiliyor muşsunuz Bunu ancak mahkemelik olunca öğreniyor genelde bayanlar prosüdürden haberimiz bile yoktu.) sonra eşlerinizi eve almayın kapının kilidini değiştirin...işine geliyorsa kızım böyle gelmiyorsa babanın evine deyip bir de güzel banka kartlarını maaşlarını alın elinden...sonra da aileleriyle görüşmelerini de yasaklayın...düğün öncesinde ev eşyaları için hayat müşterekdir diyerek koparabildiklerinizi de güzel güzel kopararak faturaları da üstünüze geçirin..

konu yargıya, hakime taşındığında tedbir nafakasına gelince bas bağırın, üstelik maaşlarınızda onların 4 katı daha da fazlası olsun..yok efendim bayanlar eşlerinden para koparmak babalarının evlerinde ayak uzatmak için evleniyorlar mış...

bakınız arkadaşlar...sizin yaptığınız düğün masraflarında belki de daha fazlasını kız tarafı da yapıyor..çeyiz eşyası çal çaput deniliyorsa da yüklü tutuyor daha düğün masrafı bitmeden 4-5 aylık bir evlilik için baba evine dönen üstüne düğün borcunun üstüne avukat masrafı da eklenen boynu bükülmüş kaç aile var.. Çok kolay söylüyorsunuz namusunu düşünüyorsan işine geliyorsa böyle yaşayacaksın işine gelmiyorsa defol ananın babanın evine demek değil mi...

Ancak, köyde olsun kentte olsun bütün hakkı olan ve haklılığını ispat eden çalışmayan ya da çalışan kadınlar hakkını alacaktır.. kimse kimseyi 4-5 aylığına kullanıp kağıt parçası gibi çöpe atmaya hakkı yoktur...

Haklı olan daima kazanır...Aldatmaya kalkan da daima aldanmıştır...!!!

tşk.ler.
    SÜPERSİN arkadaşım denilecek fazla bir şey bırakmadın son derece katıldığımı belirtmek istiyorum

Nerede
    sakarya
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kibfeyzo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1- hayat boyu maaş bağlanmış sence bu kadın evde yatmak varken nafakaları çatır çatır almak varken evlenirmi böyle bir hakkı varken neden koca kahrı çeksinki ?neden çalışsınki ?
    2-ölüm allahın emri bişey diyemiyoz
    3- böyle bir durumda fiilen evliymiş gibi imamnikahlı yaşayan bir bir bayndan acaba verdiğiniz nafakayı geri talep edebiliyormusunz ?hayır

ya ben im gülesim geliyor bu ülkede bayanlara bu medeni kanun öyle bir dokunulmazlık vermişki akıllara zarar .erekekleri öldürün de kurtulun bari .....
    Unutmayınki kadın annedir!!!
    Biraz mantıklı olmaya davet ediyorum sizi!!!
    PEYGAMBER (S.A.S) efendimiz eşi olan AYŞE hanımla bir yere gidecekler ve AYŞE hanımın deveye binmesi lazım AYŞE hanım deveye kendiside binebilir durumda deveye binmek için aşağıda taş var onun üstüne basıp çok kolay binebilme imkanı olduğu halde PEYGAMBER (S.A.S) efendimiz eşine diz veriyor ve AYŞE hanım efendimizin dizine basıp deveye biniyor ve efendimiz yürüyerek giderken eşi devenin üstünde gidiyor ... Evet kadına dokunulmazlık vermek bu kadar zorunuza gitmesin efendimiz bile kadınına öncelik vermiş hayır size ne oluyor bu durumda...
    Kadınların ezildiği bir ülkede yaşıyoruz ve birde üstelik sizin mantığınızla ne kadar dokunulmazlık varsa artık kadın üzerinde hala ezilmekte kadınlar buda demekki sizin dediğiniz gibi dokunulmazlıktan kaynaklanıyor ...

İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 3 aylık boşanma

Alıntı Tırı vırı 2 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Artik evliligi'in kutsaligi kalmamis. Burada ki okuduklarim ve cevrem'den gorduklerime gore, (ve ben bunu yasadigim icin) sevgi icin evlenen kadin yok artik, kadinlar'in simdiki dusunceleri, "evlenip, kocamin parasini nasil koparirim" dusunce icine giriyorlar.

Sayin ozerlaik, tedbir nafakasi olmasaydi, bu evlilik bosanmaya gitmez'di. Kadinlarin gozu artik kara olmus, nafaka istiyorlar nafaka, koca umurlarin'da degil, gozleri hep para para para.

Kadin'nin bugunku "evlenmeden" dusunceleri-

"evlenir, begenmez'sem eger hemen bosanip, hic olmasa tedbir nafakasi alirim"
    "ben karilik yapamam, ama zengin biri ile evlenir, hemen bosanma davasi acarim, ve 2-4 yil bol bol nafaka alirim"
    "evlenir ve hemen evi terk ederim, insallah esim dava acar ve ben tedbir ve yoksulluk nafakasi, ve maddi manevi tazminat alirim"

Tedbir nafakasi kalkma'dikca, daha coook yeni evlilikler, ne yazik ki, bosanmaya gidecek, cunku sebebsiz bosanmak isteyen kadina nafaka ile para odulu var, neden evli kalsin ki? karilik mi yapsinlar? "babamin evinde kalirim, calismama'da gerek yok, esim gondersin nafakalari, bende ayaklarimi uzattirim". Unutma'dan sebebsiz dava acan kadina ceza da yok, gelde hal boyley'ken evli kal!.

Yazdiklarimi avuklatlar, hakimler, herkez biliyor ve katiliyor, ama kimse onlem almiyor, sanki bosanma oranlari'ni yuksek tutmak istiyoruz...
    --evet arkadaşım kesinlikle sana katılıyorum tazminat tedbir nafakası bunlar oldugu sürece boşanmalar çok olacak ve dostça ayrılan eşler bile bu davlardan uzun sürmesinden doalyı düşmana dönüüyorlar arada çocuk olsa bile--

+ Konuyu Yanıtla
6 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yalancı şahitlik cezası nedir

yalancı şahitlik yapmanın cezası

yalancı şahitliğin cezası nedir

yalanci sahitlik cezasi nedir

yalan şahitlik cezası nedir

yalan sahitlik cezasi nedirhttp:www.hukuki.netshowthread.php30310-Yalan-Taniklik-Yapma-Cezasi-Nedirpage5yalan yere sahitlik yapmanin cezasi nedirryalan şahitlik cezası ne kadaryalan tanıklığın cezasıyalancı şahitlik yapmanın cezası nediryalan tanıklık cezasıyalan sahitligin cezasi nediryalan taniklik cezasikapanmis mahkemelik te yalanci sahitlik yapmakyalan şahitlik yapmanın cezasıözer laik coşkunyök yalancı şahitliğin cezası nedirisyerinde mufettise yalan sahittilrge para cezasimahkemede yalanci sahitlik cezasiyalanci sahitlik nediryalan tanikligin cezasiyalancı tanıklığın cezasıyalanci şahitlik yapmanin suçuyalanci sahitligin cezasi nedir
Forum