İyi akşamlar bir sorum oacaktı..Ben 2006 hazıranında hukuk fak. den mezun oldum ve askerliğimi 1 sene tecil ettirdim.Tecil belgemde aralık 2007 celbinde sevke tabidir yazıyordu.Bu sırada ben ağustos 2007 de stajımı başlattım ve 3.ayımda yani bu ay askerlik şubesine tekrar tecil için gittim.Fakat şube tecil hakkımın olmadığını baroyla görüşmem gerektiğini söyledi.Baroya dilekçemi verdim baro ise MSB nın bu durumda olumsuz yanıt verebileceğini daha erken gelmem durumunda ancak mümkün olabileceğini söyledi.Geç kaldığımı söyledi.(Ben kasımın 2.haftası dilekçemi verdim baroya.)Askerlik şubesiyle görüşmemi söylediler.
Sorum şu staj kesintisiz yapılmıyormu.Bu bir mazeret sayılmazmı.Tecilimi neden yaptıramıyorum.
Askere gidersem geçmiş 3 aylık stajım ve ödediğim ücretlerde yanmış olacak o zaman.Tecil dişinda askerliğimi staj sonuna kadar nasıl erteleyebilirim.Rapor alabileceğim söylendi ama bakaya kalma durumunda olacağımı da söylüyorlar.Bu durumda da hakimlik sınavına girip kazandığım takdirde sicilime olumsuz yansıyacakmıdır acaba.Bigisi olan veya daha önce aynı durumla karşılaşan varsa ve yardımcı olursa sevinirim Teşekkürler.