28 Ağustos tarihinde çalıştığım hastaneye askerlik şubesinden yoklamam ile ilgili belge geldi.Belgede 15 gün içerisinde askerlik yoklamamın yapılmasını sağlamak için askerlik şubesine müracatımın sağlanması gerektiği aksi durumda yoklama kaçağı olan kişiği çalıştırmaktan suç işlenmiş sayılacak olan hastane Başhekimi 11 Eylül tarihinde ilişiğimi ben tebellü etmediğim halde kesti.Ne varki sağlık durumum nedeniyle askeri hastaneden sağlık raporuna istinaden 3 ay sevk gecikmesi raporu aldım.Bu raporla 19 aralık 2007 tarihine kadar askerlikle ilişiği yoktur belgesiyle sağlık müdürlüğüne müracat ettim ve valilik oluru ile 19 Eylül de tekrar işe başladım ancak işe başlama yazımda 19 Aralıkta tekrar ilişiğimin kesileceği yazıyor 11 Eylüldeki ilişik kesme ve 19 Eylülde tekrar işe başlama süresince maaş ve emekli sandığı primleri açısından hak kaybına uğradım.Nitekim 19 Aralık tarihinde tekrar sadece yoklamaya çağrılmaktayım,oysa yoklanıp askere gidiş zamanım belli olmadan tekrar tekrar ilişiğimin kesilip işe geri başlamada hak gaspına uğramamın hukuka uyarlılığı açısından kabül edilemez durumdadır.Bu durumun hukuka uyarlılık açısından değerlendirilebilirmi.