+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.

Konu: Askeriyeden ayrılmak için

Askeriyeden ayrılmak için Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    74
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Question Askeriyeden ayrılmak için

Askerlikten ayrılmak isteyenlerin çoğu askeri doktorlardır ve ben de onlardan biriyim. Haftada 7 gün mesai, olur olmadık günü zehir eden komik hikayeler, haketmediğiniz konuşma tarzları, işinizi layığıyla yapsanız da yatan bir camia olarak görülmek ve davranılmak,beyaz giyseniz göze batması ve farklı davranışlar görmek,akşam eve gidiş saatinizin her gün belirsizliği,ikiz üçüz görevler,ayda bazen 30 sıklıkla 10 gün icap nöbetleri,izin ihtiyacınız olsa cebinden para veriyormuş gibi yokuş yapanlar, size düşmeyen alakasız emirler görevler, TUS puanlarının taban puanının 62 oluşu ve kontejyanların sınırlı olması, aldığınız maaşın 4 katını dışardaki bir pratisyen hekimin 6 günde alıyor olması bir yana benim durumum daha çok eşimden kaynaklanıyor. İhtisası kazanabilmek için çalışmak gerekiyor ama insan çalışmaktan inanın çalışamıyor çoğu zaman.Eğer bu sene de TUS'u kazanamazsam eşimden 2sene ayrı yaşamak zorunda kalacagım.Çünkü eşim asistan ve sabit.Zorunlu şark tayinim de olası. Ve 2 seçenek çıkıyor karşıma bu noktada. Kalmak ve ayrılmak. Kalmak için ihtisası kazanmak lazım ama ya olmazsa korkusu var. ki olmaması da yüksek olasılıkta,çalışamadıktan sonra.Ve ikinci seçenek ayrılmak. Ama ayrılmak mümkün değil nerdeyse. Ya sağlıktan(kilo vs.), ya firardan yada ticaretten attırmak gerekiyor yada yüz kızartıcı suçlardan ya da irticadan. Akla yatkın olan ticaret kalıyor sonuçta. Benim merak ettiğim nelerle karşılaşacağım ve ne gibi çözümler üretebileceğim,ticarete atıldığımda. Mahkeme aşamaları,olası sonuçları ve yapmam gerekenler,olası cezalar ve bu konuda farklı bir hukiki yeni gelişmeler var mı? Yatarı nedir,Para cezası ne kadar olur nasıl hesaplanır? Bana bu konuda fikirlerini belirtecek ve akıl verebilecek birileri varsa çok müteşekkir olurum.

Hukuki NET Güncel Haber

Askeriyeden ayrılmak için konulu yargıtay kararı ara
    Askeriyeden ayrılmak için konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askeriyeden ayrılmak için..

maltepe askeri lisesinden mezun olan bir öğrenci ösuyu başarıyla geçtikten sonra hava harp okulu intibak kampında 14. günü sorgu timi tarafından ikrah suçu işlenerek öğrenciye kötünün iyisine kabul ettirme şimdi ayrıl sen ayrılmazsan biz seni atarız çünkü sen geçmiş yıllarda körfez dersahnesine gitmişsin biz seni bu nedenle değil başka edenlerden dolayı seni burada barındırmayız mutlaka atarız annen namaz kılıyo baban cumalara gidiyo ayrıca annen ramazan aylarında tebearekelre gidiyo diyerek piskolojik baskı altında bırakılarak ayrılmaya zorlanmıştır sonuç olarak yükleme senedi nde 31,000 ytl yasal faiziyle beraber 42,000 ytl biz bu tazminatı hangi hukuk mahkemsinde açarız daha sonra çıkan yönetmelik personel ve amortisman giderleri hazırlık sınıfı öğrenim giderleri dahil edilmiştir oysa bizim yüklenme senedinde bu giderler yoktur öğrenci döret yıl boyunca evci çıkmıştır parasız yatılı burluluk sınavını kazanmıştır ayrıca izmir atatürk anadolu lisesini asil olarak kazanmıştır davanın lehimize sonuçlanabilmesi için tesbit için neler yapmamız gerekir daha evvel kazanılmış davalar var onları emsal gösterebilir miyiz? izlencek yol hakkında görüşlerinizi ayrıca öğrenci öğretmen çocuğudur tedavi giderleri sağlık ve sosyal güvenlik bakanlığı tedavi giderleri kaleminden karşılanır mı? bilgilerinizi ne görüşlerinizi

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR.BENDE AĞLIYORUM. İLK İLETİ İLE İKİNCİ İLETİNİN AYRILMASI GEREKTİĞİNİ İLGİSİZ OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM. ŞU ANDA ONLARCA SUBAY TELEFONU ADRESİ VEREBİLİRİM ANNESİ NAMAZ KILAN BAŞÖRTÜLÜ OLAN BABASINI BIRAKIN CUMAYA GİTMEK HACCA GİDEN KIŞLALARIN İÇİNDE CAMİ VARDIR. OLMAYAN UFAK BİRLİKLERDE CUMAYA İSTEYEN ASKERLER GÖTÜRÜLÜR BU İLETİ ARTIK ŞEREFSİZLİĞİN DİK ALASIDIR KEPAZELİĞİN ANLAMI YOK. VATANA İHANET EDENLERLE UZLAŞMANIN ADI BARIŞ OLAMAZ. BÖYLE BİR GÜNDE BÖYLE ADİCE YALANLARLA DOLU YAZIYI YAZAMAZSINIZ. O DAVAYI CEHENNEMİN DİBİNDE AÇARSINIZ YALANLARINIZIN HESABINI VERİRKEN. HANGİ ASKERİ OKULDA PARASIZ YATILI BURSU KAZANILIR BE ALLAHIN ŞAŞKIN KULU
    ÖSU DEMEK HHO ÖĞRENCİ SEÇME UÇUŞU DEMEKTİR. ÖSU YU KAYBEDEN ASKERİ LİSE KAYNAKLI ADAY ÖĞRENCİ ÖNCELİKLE KHO OLMAZSA DHO LUNA KAYDOLUNUR. KANUN BUDUR. sİZ HANGİ KÖYÜN DAVULUNU ÇALIYORSUNUZ. AZICIK İZAN KALDIKİ BU KONU DAHA DÜZGÜN GEREKÇELERLE ESKİ CUMHURBAŞKANI GENELKURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLIKLARINA KADAR İNTİKAL ETMİŞ. HER BİRİ TEKRAR KOMUTAN DÜZEYİNDE GÖZETİMLE ÖSU YA TABİ TUTULMUŞTUR.
    ANADOLU LİSESİNİ BIRAKINDA ASKERİ OKULA GELİN DİYE BASKI MI YAPTILAR
    NEYSE BU İLETİ YANLIŞTIR KOMPLE

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tüm Türk ulusunun ve Hukuki.net camiasının Bayramını en içten dileklerimle kutluyor.... Bu bayramı kana bulayan şerefsiz, kalleş terör örgütüne lanet okuyorum...
    Gelelim konumuza;
    Sayın Tek hoca size uzun uzadıya yazabilirdim ama görüyorum ki yalan dolanın peşindesiniz yazık. Size söyleyeceğim şu ki, TSK hacı hoca tekkesi değildir. Namazını kılana,orucunu tutana hiç ayrım yapıldığını görmedim. Tek şartla; tarikatçılara, cemaatlere, şeyhlere, müritlere karışmadıysa... Malesef hep dezenformasyon yapıp bu milletin bağrından çıkmış TSK ni dinsizmiş gibi gösterenleri kınıyorum.
    Konu ex_sovalye tarafından (11-10-2007 Saat 09:50:29 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    74
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

commodore1tr ye kesinlikle katılıorum. Askeriyede kimsenin namazına,orucuna, annesinin baş örtüsüne,babasının camiye gidip gitmemesine karışılmaz. herkes birbirinin inancına ve ibadetine saygı gösterir.Her kışlada cami vardır. Tarikat bağlantılı insanların da T.S.K.'nde işi yok. Açtığım konuyla alakasız bir mesaj olması hoşuma gitmedi. Lütfen ilgisiz yaklaşımlar ve mesajlar yazılmasın bu konuda. Ben hukuk bilgisi olan ve fikri olan insanlara danışmaya çalışıorum.

İletiler
    74
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Konuya dönelim

Alıntı dicentLabrax rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Askerlikten ayrılmak isteyenlerin çoğu askeri doktorlardır ve ben de onlardan biriyim. Haftada 7 gün mesai, olur olmadık günü zehir eden komik hikayeler, haketmediğiniz konuşma tarzları, işinizi layığıyla yapsanız da yatan bir camia olarak görülmek ve davranılmak,beyaz giyseniz göze batması ve farklı davranışlar görmek,akşam eve gidiş saatinizin her gün belirsizliği,ikiz üçüz görevler,ayda bazen 30 sıklıkla 10 gün icap nöbetleri,izin ihtiyacınız olsa cebinden para veriyormuş gibi yokuş yapanlar, size düşmeyen alakasız emirler görevler, TUS puanlarının taban puanının 62 oluşu ve kontejyanların sınırlı olması, aldığınız maaşın 4 katını dışardaki bir pratisyen hekimin 6 günde alıyor olması bir yana benim durumum daha çok eşimden kaynaklanıyor. İhtisası kazanabilmek için çalışmak gerekiyor ama insan çalışmaktan inanın çalışamıyor çoğu zaman.Eğer bu sene de TUS'u kazanamazsam eşimden 2sene ayrı yaşamak zorunda kalacagım.Çünkü eşim asistan ve sabit.Zorunlu şark tayinim de olası. Ve 2 seçenek çıkıyor karşıma bu noktada. Kalmak ve ayrılmak. Kalmak için ihtisası kazanmak lazım ama ya olmazsa korkusu var. ki olmaması da yüksek olasılıkta,çalışamadıktan sonra.Ve ikinci seçenek ayrılmak. Ama ayrılmak mümkün değil nerdeyse. Ya sağlıktan(kilo vs.), ya firardan yada ticaretten attırmak gerekiyor yada yüz kızartıcı suçlardan ya da irticadan. Akla yatkın olan ticaret kalıyor sonuçta. Benim merak ettiğim nelerle karşılaşacağım ve ne gibi çözümler üretebileceğim,ticarete atıldığımda. Mahkeme aşamaları,olası sonuçları ve yapmam gerekenler,olası cezalar ve bu konuda farklı bir hukiki yeni gelişmeler var mı? Yatarı nedir,Para cezası ne kadar olur nasıl hesaplanır? Bana bu konuda fikirlerini belirtecek ve akıl verebilecek birileri varsa çok müteşekkir olurum.
    Mümkünse hukuk bilgisi yadda bu konuda tecrübeli olan insanlar cevap yazsın,lütfen.

İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    T
    ÖSU DEMEK HHO ÖĞRENCİ SEÇME UÇUŞU DEMEKTİR. ÖSU YU KAYBEDEN ASKERİ LİSE KAYNAKLI ADAY ÖĞRENCİ ÖNCELİKLE KHO OLMAZSA DHO LUNA KAYDOLUNUR. KANUN BUDUR.
    Burdaki bir yanlışlığı düzeltmek istiyorum; ösu dan sonra artık diğer harp okullarına geçiş kalktı yani 2006 yılında imzalanan protokolle birlikte bu tür yatay geçişler durduruldu. Hatta 2006da kuvvetinin imzaladığı protokolden bile haberi olmayan hho ösu dan ayrılmak isteyen birçok öğrenciye dilekçe yazdırıp diğer harp okullarına göndermiştir, tabi diğer okullar protokolü gerekçe gösterip subay adaylarını geri çevirmiş ve bu kişiler ösuya geri çağrılıp madur edilmişlerdir. İnternette biraz gazete arşivi araştırırsanız konunun basına yansıyan kısımlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca gerçekçi olalım; her ne kadar kıt'alarda dediğiniz gibi özgürce ibadet edilebiliyorsa da okullarda bu dershane ayrıımının çoğu kişinin başını yaktığını bizzat gördüm. Kraldan çok kralcı olmayalım lütfen, başımıza ne geliyorsa bu körü körüneci ruh halinden geliyor zaten.

Şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum gerçek vatan severliğin somut halidir onlar.

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sana katılıyorum mirabilis ama bazı gerçekleri de görmek gerekir derim. Özellikle bir kısım cemaatlerin dersanelerinde yada özel evlerinde yetişip, ordunun içine sızmaya çalışanları da gözardı etmemeli diye düşünüyorum. Tabii ki bu dersanelere giden herkes o cemaat üyesi olamaz ve topluca bu insanlar tarikatçı damgasını yememeli.Sapla samanı ayırt etmek gerekir.
    Annen, baban namaz kılıyor vs. şekilde atılmaların olduğuna kesinlikle katılmıyorum ve şahit olmadım. Ama orduyu bu şekilde sanki dinsizmiş gibi karalayan insana o kadar çok şahit oldum ki...

İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ordunun dini olmaz zaten devletin dini yok laiklik var, ve inanın laik bir devlet için ordu fazlasını bile yapıyor diyebilirim.

Ben de dini bile olsa her türlü bölücü gruplardan nefret ederim ve kesinlikle ordunun içine hatta devletin içine sızmamalılar. Bu tür dersanelere giden insanlara mutlaka askeri okula girerken şu şu şu dersanelere gittin mi diye sorulmuştur ve hayır demişlerdir veya okurken mutlaka bu soru ile karşılaşmıştır ama yalan söylemiştir. harp okuluna girerkenki güvenlik soruşturmasında ortaya çıkmıştır gittiği dersane. Şimdi soruyorum; siz bu adama güvenip subay yapar mısınız? Tabi ki hayır.

Arkadaş baskıdan şikayet etmiş ama Subay olana kadar binlerce farklı eziyetten geçiriliyorsun her türlü baskıyı uyguluyorlar ve sen de buna dayanmak zorundasın kızlarla gezip sabahlara kadar içerek subay olunmuyor. Herşey bir nevi eğitim.

İletiler
    74
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

ya ben antartika diorum siz ne diorsunuz.. yuh ya

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hemihipoestesi