Merhabalar.ben gemi adamıyım,bizlerin her iki yılda bir periyodik muayene denilen,sağlık kontrolünden geçmemiz gerekiyor.2003 yılında idarece onaylanmış.Özel bir hastahaneye gittim.bana hepatit b taşıyıcısı olduğuma dair rapor verdiler ve normal kontrol dışında bir takım testler yapmamız lazım diyerek,muayne parasından çok olan bir ücret aldılar.neticede hepatit b taşıyıcısı olduğuma tam karar vermiş oldular.bu psikoloji ile başka hastanede test yaptırmadım.kimselerede birşey diyemedim.ayrıca 1 yıldan uzun bir zaman hiç çalışamadım.2004 yılımda 6 ay çalışabildim.2005 yılında tekrar aynı hastahaneye gidip,tekrar periyodik muayne oldum.Sonuç aynıydı hepatit b taşıyıcısı (taşıyıcılıktan kurtulmak mümkün değilmiş)bana kanunlar değişti sana ancak 1 yıllık sağlık raporu verebiliriz diyerek,hbv dna testi yaptırmam sonuç iyi çıkarsa 2 yıllık rapor alabileceğimi söylediler.yine yüksek bi fiyatla test yaptılar ve sonuç iyi çıktı.Bana 2 yıllık rapor verdiler.bu durum moralimi biraz düzeltti ve biraz daha fazla çalışabildim.2006 yılında 3 farklı hastahanede hepatit b testi yaptırdım.sonuç hepatit b olmadığımdı.bunun üzerine yanlış teşhis koyan hastaneye gittim ve bana kendi teşhislerinin doğru olduğunu söylediler.bende onlara ilk gelişimde testleri karıştırdınız ve kayıt altına aldınız.sonraki yıl geldiğim zaman bilgisayarınızda bigilerim var ve aynı şekilde tekrar rapor verdiniz dedim.güldüler.ben uluslararası gemilerde çalıştığımdan fırsat ve zamanım olmadığı için dava açamadım.bütün raporlar elimde.bu hastahaneye dava açabilirmiyim.maddi ve en önemlisi manevi olarak.saygılar.