Alıntı ahmkara rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Merhaba,

Biraz konu disi olacak ancak MS hastasi oldugum icin burada cevap yazan arkadaslardann konu hakkinda bilgiye ihtiyacim var.

Benim su an doktora egitimim dolayisiyla 4 yil daha tecilim var. Ancak malum onumu daha net gorebilmek icin eger curuk raporu sansim varsa degerlendirmek istiyorum. Bu nedenle yakinda tecilimi bozdurarak askeri hastaneye sevkimi isteyecegim. Yanliz burada sizlere sormak istedigim bu raporu alma olasiligim.

Benim su an hafif denge bozuklugu disinda bir rahatsizligim yok, ancak beyin mr'inda sanirim 3 adet lezyonum var. Devlet hastanesinden durumumu belirtir bir saglik raporu aldim ancak onda "Olasi MS" deniliyor. Bu bir sorun olur mu? Tecilimi bozdurma riskini almali miyim? Ve tecilimi bozdurduktan sonra bu raporu alamazsam tekrar tecil alabilir miyim?

Simdiden tesekkurler,
Bu başlığı okuyanlara bilgilendirme amacıyla yazıyorum, yukarıdaki bahsettiğim başvuruyu bu ay yaptım ve askere elverişli değildir kararımı aldırdım.

Ancak benim gibi tek atak ya da zayıf belirtileri olan MS hastalarının durumu garanti değil. Mümkün olduğunca durumlarını belgeleyen raporları saklasınlar, hastanede yatıldıysa epikriz raporları, MR çekildiyse ıslak imzalı MR raporları ve doktorunuzun bağlı olduğu hastaneden durumu açıklayan hastalık raporları. Bunlar olmasaydı biraz zor alırdım. Tabi bir de tam askeri muayenenin olduğu hafta sol bacağımda uyuşma başladı, doktor bunu da ikinci atak saydı ve elverişli değildir raporumu aldım.