Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
48 / 66 Sayfa İlkİlk ... 81828383940414243444546474849505152535455565758 ... SonSon
471 den 480´e kadar toplam 655 ileti bulundu.
    Nerede
    bursa
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

TCK nun 308/4 md.si uyarınca takdiren 3/4 oranında indirim yapılarak ve SONUÇ OLARAK 22,815,000 TL AĞIR PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,Yargılama gideri 3,500,000 tl nin sanıktan tahsiline,Sanığın yokluğunda cezanın tür ve miktarına göre kesin olarak karar verilerek açıklandı.1,12,2004

BEN BU KARARI TEMYİZE GÖTÜRDÜM VE ;

HÜKÜM: Mahkememizin 1,12,2004 gün 2004/265 esas 2004/1124 karar sayılı ilamının AYNEN İNFAZINA Sanığın yokluğundan tebliğden itibaren 7 gün içinde yargıtay nezdinde temyizi kabil olmak üzere karar verildi,15,8,2005HÜKÜM: Mahkememizin 1,12,2004 gün 2004/265 esas 2004/1124 karar sayılı ilamının AYNEN İNFAZINA Sanığın yokluğundan tebliğden itibaren 7 gün içinde yargıtay nezdinde temyizi kabil olmak üzere karar verildi,15,8,2005
    ÖDEMESİNİ YAPTIM:::

SABIKA KAYDINDA 1 C:003502005C0142874 (03521398-05) 25,07,2000 CK:308/1 ;44221SA CK:19 308/4, BURSA;1.SCM 22815000 AP. 01/12/2004 2004/265-2004/1124 22/05/2005

ADLİ SİCİL KAYDINDAN SİLİNME SÜRESİ NEDİR? VE NE YAPILMASI GEREKLİDİR?

Hukuki NET Güncel Haber

Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba, Kooperatifler Kanununun 56.maddesinde "Yönetim kurulu üyelerinde aşağıdaki şartlar aranır.

I. Türk vatandaşı olmak.

2. Aynı türde başka bir kooperatifin yönetim kurulu üyesi olmamak.

3. Türk Ceza Kanununun zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, görevi suiistimal, sahtekarlık, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, emniyeti suiistimal ve Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara ilişkin hükümlerine veya bu Kanuna göre mahkum olmamak.

Üyelik şartları denetçiler tarafından araştırılır. Bu şartları taşımadıkları halde seçilenler ile sonradan kaybedenlerin görevlerine yönetim kurulunca son verilir." denilmektedir. Öğrenmek istediğim husus ise denetim kurulunun yönetim kurulu üyelerinin Kanunun 56. maddesinin 3. fıkrasındaki suçları işleyip işlemediklerini adli sicil kurumuna başvurmak suretiyle öğrenip öğrenemeyecekleri.. Teşekkürler
    Konu affan tarafından (10-10-2008 Saat 22:55:55 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi günler öncelikle site yöneticilerine teşekkür etmek itiyorum.
    Benim bir sorum olacaktı. Üniversitede okuduğum esnada oturduğum evde kaçak elektrikten dolayı işlem yapıldı.Mahkeme oldu ve sonuçta Enerji hırsızlığı suçundan 6 ay ceza aldım, bu ceza para cezasına çevrilip mahkumiyetim ertelendi.Sicil kaydımda şu metin var
    C:G00002003C2552885 (05349298-03)09.03.2002 CK:491/İ 522 523;647SA4 6. ERZURUM 3. ASLCM 145380000 AP.30.09.2003 00000400-575 24/10/2003
    Galiba 24 Ekimde cezam 5 yılını doldurmuş olacak. Bu tarihten sonra adli Sic. Gen. Müd. dilekçe ile şahsen başvurursam 1-2 gün içinde sildirebilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

sayın riha;

Ceza aldığınız mahkeme nin kalemine gidiyorsunuz.Kararın bir örneğinin fotokopisini çektiriyor.Anılan kalemde o fotokpinin üstüne aslı gibidir diye kaşe (mühür) bastırıyorsunuz.En yakın tarihli savcılıktan adli sicil inizin olup olmadına dair evrağı lıyorsunuz.Daha sonra ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MAKAMINA başlıklı bir dilekçe hazırlıyor .adli sicilinimin silinmesine karar verilmesini arz ederim.saygılarımla diyorsunuz isminizin altına tc kimlik numaranızı eklemeyi unutmayınız.1 adette nüfus unuzun arkalaı önlü fotokopisini eklemeyi unutmayın.saygılarımla.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gunesizmir rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın riha;

Ceza aldığınız mahkeme nin kalemine gidiyorsunuz.Kararın bir örneğinin fotokopisini çektiriyor.Anılan kalemde o fotokpinin üstüne aslı gibidir diye kaşe (mühür) bastırıyorsunuz.En yakın tarihli savcılıktan adli sicil inizin olup olmadına dair evrağı lıyorsunuz.Daha sonra ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MAKAMINA başlıklı bir dilekçe hazırlıyor .adli sicilinimin silinmesine karar verilmesini arz ederim.saygılarımla diyorsunuz isminizin altına tc kimlik numaranızı eklemeyi unutmayınız.1 adette nüfus unuzun arkalaı önlü fotokopisini eklemeyi unutmayın.saygılarımla.
    Ben şu an Urfa'da yaşıyorum. Erzurum'a gitmem şart mı? Burda savcılıktan alacağım sicil kaydı, dilekçe ve Nüfuss cüzdanı fotokopisi yeterli olmaz mı?
    Bir de asıl öğrenmek istediğim, şahsen başvurursam kısa sürede sildirme işlemini yaptırabilir miyim?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başbakanlık 2005/14 sayılı genelgesi ve taktir hakkı.

--------------------------------------------------------------------------------

Başbakanlık 2005/14 sayılı genelgesinin yada başbakanlık genelgelerini idarelerin uygulama mecburiyetleri varmıdır?.Bunu bir örnek ile açmak istiyorum.x şahıs 399 sayılı khk bağlı memur olarak çalışıyor iken basit zimmetten 2 sene 14 ay 15 gün ağır hp ve bir miktarda ağır para cezası alıyor.eski tck 219/son tatbikide var.X şahıs memnu haklarının iadesi ni alıyor.Adli sicil kaydı silinip bilgileri arşiv kaydına alınıyor.Anılan başbakanlık genelgesinin 2ci maddesi ne göre ve sair danıştay kararları ve 657 sayılı dm kanunun değişen 48 ci maddesin de yüz kızartıcı ibaresi kaldırılmış bulunmaktadır.Anılan bu hüküm ve maddeler karşısında X memur görevine dönebilirmi?Anılan Başbakanlık genelgesine kurumların uymak mecburiyeti varmıdır?Bu genelgeye göre X memurun hukuki durumu nedir?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı riha rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben şu an Urfa'da yaşıyorum. Erzurum'a gitmem şart mı? Burda savcılıktan alacağım sicil kaydı, dilekçe ve Nüfuss cüzdanı fotokopisi yeterli olmaz mı?
    Bir de asıl öğrenmek istediğim, şahsen başvurursam kısa sürede sildirme işlemini yaptırabilir miyim?
    Ceza aldığınız mahkeme kaleminden karar ın fotokopisine aslı gibidir kaşe şart.onlar oradan sizi yönlendirecekler.Evet ceza aldığınız yerin mahkemesine gimeniz gerekir.Saygılarımla.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba. Sitede emeği geçen herkeze teşekkürler. Bir konuda yardıma ihtiyacım var cevap verebilirseniz sevinirim

1994 yılında 17 yaşında iken bir hırsızlık olayına karıştım kısa süreli ceza aldım ve paraya çevrildi cezamı ödedim. Önceki yıllarda sabıka kaydı aldığımda sicil var-arşiv yok daha sonra sicil yok-arşiv var şu an ise sicil yok-arşiv yok olarak karşıma çıkıyor.

Soruma gelince: Özel güvenlik görevlisi olabilmem için yapılacak olan araştırmalarda karşıma bir engel çıkarmı? Özel Güvenlik olamazmıyım?
    Bu tür olaylarda 18 yaşından küçük olunması durumunda herhangi bir kaydım varmıdır ve nerelerdedir hangi durumlarda karşıma çıkabilir?

Cevaplarınız için Teşekkürler...

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gecce rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba. Sitede emeği geçen herkeze teşekkürler. Bir konuda yardıma ihtiyacım var cevap verebilirseniz sevinirim

1994 yılında 17 yaşında iken bir hırsızlık olayına karıştım kısa süreli ceza aldım ve paraya çevrildi cezamı ödedim. Önceki yıllarda sabıka kaydı aldığımda sicil var-arşiv yok daha sonra sicil yok-arşiv var şu an ise sicil yok-arşiv yok olarak karşıma çıkıyor.

Soruma gelince: Özel güvenlik görevlisi olabilmem için yapılacak olan araştırmalarda karşıma bir engel çıkarmı? Özel Güvenlik olamazmıyım?
    Bu tür olaylarda 18 yaşından küçük olunması durumunda herhangi bir kaydım varmıdır ve nerelerdedir hangi durumlarda karşıma çıkabilir?

Cevaplarınız için Teşekkürler...
    Szin son cezanız para cezası sıl cezanız budur.Bir avukattan hukuki yardım alın.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Adli sicil ile konular bu başlık altında toplanacaktır

Alıntı lettop rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1994 yılında 5352 sayılı yasanın 9.maddesi(a) bendi gereğince tarafıma verilen cezanın infaz edildiği sabıka kaydımdan anlaşılmıştır. adli sicilimin silinmesi için gerekli mercilere dilekceyle başvurmuş olup,dilekçe cevabını bekliyorum.benim öğrenmek istediğim konu şu benim çoçuğum bu yıl öğretmen olacak benim adli sicimim yüzünden her hangi bir zarar görürmü,adli sicilimin olması atamasına engelmi,ayrıca suç unsuru alacağıma karşı yapılan bir suç,davacı ve davalı arasında uzlaşma sağlanmış davacı davasından vaz geçmiş ve mahkeme bana 5 ay ceza vermiş ve tecil etmiştir.şu an devlet memurluğu yapıyorum bana bir zararı olmadı suç unsuru adi suç olduğu için çoçuğumun istikbaline mani olurmuyum.Vicdan azabı çekiyorum ayrıca benim yaptımın suçun cezasını neden çoçuğum ödesin beni aydınlatırsanız size minnettar kalırım.ayrıca adli sicilim silinirmi
    saygılarımla yusuf_palu@hotmail.com
    Çocuğunuz gizlili dereceli bir görevde çalışmayacağı için mit jandarma yada infaz koruma memuru olmayacağı için sizin adli siciliniz çocuğunuz için istenmez.ayrıca adli sicil kanunu incelerseniz daha ayrıntılı netice alırsınız.rahat olun.

+ Konuyu Yanıtla
48 / 66 Sayfa İlkİlk ... 81828383940414243444546474849505152535455565758 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage64

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

asck 911 2015 para cezasina cevrilmesi emsal karar

konul durmuş sicili nede

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktir

2451

apron

ekremiyican

curuk raporu gbt de gorunurmu

pitivoman

2a15g

sabika raporun da sicile bakarlar mi

ekremiyican gbt

adli sicil ile ilgili konular bu baslik altinda toplanacaktir

adli sicil ile ilgili konular

esasen vaki olmamış cezanın 2014te arşivden silinmesi

48534 ehliyet cezasi anlami

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage59

Forum