en sonunda dün yemin edip evci iznimi alıp askeriyeden uzaklaşıp bilgisayarıma kavuştum 1 aydır kafama bir çok soru takıldı bunlara cevap verirseniz sevinirim.
1- hayatımda bir çok sorun wardı ve bu yüzden askerliğe hızlı bir şekilde uyum sağlayamadım çok sıkıldım bunu komutanlarımla görüştüm ve beni rdm ye gönderdiler.benle ilgilenen kişi çok iyi biriydi bana bir kaç form doldurttu.1-2 gün sonrası için Eskişehir hava hastanesine sevk etti ve 1 hafta sonrası için randevu verdi.Hastaneye gittim ama doktor beni dinlemedi hiç girmemle çıkmam bir oldu yaptığı tek şey 10 mg lık laroxly vermek oldu.Antideprasanı kullanmaya başladım ama hiçbir rahatlama olmadı aksine daha da kötüleştim.(bunun bir sebebide teğmenin beni kadro koğuşunda yatırması ve bütün gün koğuşta kalmamdı.bölüğe katılma sen dedi)1 hafta geçti yine rdm ye gittim ve yine eskişehire sevk edildim.doktor yine ilgilenmedi girmemle çıkmam bir oldu ilacın dozunu arttırdı sadece 25 mg oldu.acemiliğimi Bilecik/Söğütte şöför adayı olarak yapmaktaydım ama psikolojik sorunu var diye refize(yanlış yazmış olabilirim) ettiler Bilecik tugaya gönderdiler burda da 11. rdm bölüğüne verdiler.işe yaramaz biriymişim gibi davranılıyor bölükte psikolojik sorunu olanlar vücudunda jilet izleri olanlar madde bağımlıları filan var.aralarında tek temiz ben varım sanırım ama bu hiçbişeyi değiştirmiyo.Eskişehirdeki doktor yüzünden bu bölüğe düştüm.ilaç kullandığım için bu bölükteymişim ama ilaç kullanmıyorum.bilecikte psikologla görüşmek istedim kimse ilgilenmedi.1 haftadır bu bölükteyim ama komutanların hiçbiri ilgilenmiyor ve bugün babam gidip görüştü başka bir bölüğe alınma imkanım yokmuş.bu bölüktek çıkmak için yapabilceğim birşey varsa lütfen bana yardımcı olun delilerin arasında kaldım

2- yoklama zamanım geldiğinde muayenede yumurtalıklarımızda sorun olup olmadığı sorulmuştu bende utandığım için herkesin içinde var diyemedim.Doktora gittim varikosel demişti ve birkaç test istemişti ama testleri yaptıramadan asker oldum ve 1 ay geçti sık sık ağrı yapıyor yemin etmeden revire çıkmak istemedim.bu hafta revire çıkıcam ve yine eskişehire sevk edilicem.Eğer doktor ameliyat olucan derse acemiliği bitirmeden ameliyat olmak bir sorun çıkartır mı ? herkes usta birliğinde git revire biraz daha dayan diyor bir arkadaş ta varikosel ameliyatı olanlarlar askerlikten muaf oluyor dedi böyle bişey var mı gerçekten ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.