+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: CepHukuk Mevzuat & İçtihat Bilgi Bankası

CepHukuk Mevzuat & İçtihat Bilgi Bankası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı CepHukuk Mevzuat & İçtihat Bilgi Bankası

Değerli Hukukçular,

Türkiye'de bilgisayar ortamında ilk Hukuk Bilgi Bankasını (İstanbul Barosu Bilgi Bankası) kuran Hukuk Programları Ltd., yepyeni bir ürünü kullanıcılarının hizmetine sundu.

Anahtarlıkta bile taşınabilecek boyutta ve online güncellenebilen ilk mobil hukuk bilgi bankası CepHukuk, benzer programların sunduğu tüm hizmetleri kapsarken, size her koşulda bilgi bankanızdan yararlanabilme imkanı sağlıyor.

Artık zamana, mekana, internete veya tek bilgisayara bağımlı olmaksızın içtihatlara ve mevzuata dilediğiniz an, en kolay yoldan ulaşabileceksiniz.

CepHukuk' u bir kez incelemenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,
    Mehmet Girgin

www.HukukTurk.com - www.CepHukuk.com

Hukuki NET Güncel Haber

CepHukuk Mevzuat & İçtihat Bilgi Bankası konulu yargıtay kararı ara
    CepHukuk Mevzuat & İçtihat Bilgi Bankası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı Re: CepHukuk Mevzuat & İçtihat Bilgi Bankası

Daha fazla bilgi vermenizi rica ediyorum.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben Yargıtay kararlarının bilgisayar ortamına ilk girdiğini bu firmadan hatırlıyorum o zamanlar istanbul barosu bilgi bankası adı altında satılıyor idi Bu zamanlar gibi bol bilgisayar yok idi. Baroya gidip karar araştırması yapar idik. Nerden nereye Cep hukuk sanırım geçmişin birikimini hukukçulara sunabilecektir.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teknolojinin biz hukukçulara kolaylık sağlamak amacıyla kullanılması güzel bir gelişme, ancak ben de daha ayrıntılı bilgi vermenizi rica ediyorum, özellikle güncelleme (Online derken kast ettiğiniz nedir, internete bağlı olmadan güncellenebiliyor mu?) ile ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Saygılar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Daha fazla bilgi vermenizi rica ediyorum.
    Hukuk Programları Ltd. 1990 senesinde yargıtay kararlarını ilk defa bilgisayar ortamına taşıyan, bu anlamda Türkiyede bilgisayar ortamındaki Hukuk Bilgi Bankacılığını başlatan firmadır.

Bu öncülüğün devamı olarak 1992 senesinde de "İstanbul Barosu Bilgi Bankası" nı kurmuş ve sektörde hep öncülükleriyle yer almıştır.

CepHukuk da bu geleneğin devamı olarak geliştirilen ilk Mobil Hukuk Bilgi Bankasıdır. Bir çakmak büyüklüğünde olup, çantanızda, cebinizde, anahtarlığınızda ya da boynunuzda taşıyabilirsiniz. Mevzuatlara veya İçtihatlara ihtiyaç duyduğunuz anda herhangi bir yerde herhangi bir bilgisayara USB girişinden takarak programın o bilgisayarda yüklüymüş gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. CD’ler gibi kurulum yapmanıza gerek yoktur. Bilgisayar CepHukuk’u tanıyıp programı otomatik olarak çalıştırır. Programı kullanmak için bilgisayarın internete bağlı olmasına da gerek yoktur, çünkü bilgiler CepHukuk'a yüklenmiştir.

Önceki yazımda belirttiğim gibi, CepHukuk içindeki bilgiler sürekli güncellenebilir. Programı çalıştırdığınız bilgisayar internete bağlı ise CepHukuk'u anında zaman ve sayı sınırlaması olmaksızın güncelleyebilirsiniz. Programda bulunan "Güncelle" butonuna bastığınızda CepHukuk, www.HukukTurk.com sitesine bağlanarak son güncellenmesinden bu yana girilmiş veya değiştirilmiş bilgileri günceller.

CepHukuk Paketi ile beraber, www.HukukTurk.com aboneliğini de ediniliyor. HukukTurk.com hergün sürekli güncellenen, bağlandığınızda her zaman güncel bilgiler içeren kapsamlı bir hukuk portalıdır. HukukTurk.com'a CepHukuk içinden direk bağlantı yapabileceğiniz gibi, size verilecek kullanıcı adınızı ve parolanızı girerek CepHukuk yanınızda olmadığında da bağlanabilirsiniz. Bu durumun size sunduğu avantajı şöyle düşünebilirsiniz; Örneğin büronuzda birkaç avukat çalışıyorsunuz ve 1 adet CepHukuk'unuz var, siz bir seyahat veya bir dava için bürodan CepHukuk’ u da yanınıza alarak ayrıldınız. Siz herhangi bir yerde CepHukuk ile çalışırken bürodaki diğer avukatlar internet üzerinden bilgi bankasından faydalanmaya devam edebileceklerdir. Aslında CepHukuk almakla en az iki kullanıcılı bir program alınmış oluyor.
    Konu HukukTurk tarafından (14-09-2007 Saat 09:52:02 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Dilek Kuzulu Yüksel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Teknolojinin biz hukukçulara kolaylık sağlamak amacıyla kullanılması güzel bir gelişme, ancak ben de daha ayrıntılı bilgi vermenizi rica ediyorum, özellikle güncelleme (Online derken kast ettiğiniz nedir, internete bağlı olmadan güncellenebiliyor mu?) ile ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Saygılar.
    "Online" dan kastım şu; CepHukuk' u güncellemek için CD gelmesini, ya da internet üzerinde güncelleme paketinin yayınlanmasını beklemenize gerek yoktur. Internete bağlı iseniz dilediğiniz anda güncelleme yapabilirsiniz. www.HukukTurk.com sürekli güncellendiğinden isterseniz 10 dakikada bir güncelleme yapın yeni veya değişen bir bilgi varsa CepHukuk bulup kendini güncelleyecektir.

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Peki açıkça sormak gerekirse; diğer hukuk programlarına göre avantajları nelerdir?
    Benim anlayabildiklerim, yanımızda taşıyabilmemiz, bilgisayara yükleme yapmaması, 2 kişi tarafından aynı anda kullanım imkanı tanıması, otomatik güncelleme yapması...
    Mesela flash disk olarak kullanabilir miyiz? (Aslında yapısı itibariyle flash diskten farklı bir cihaza benziyordur diye düşünüyorum). Dosyalarımızı saklayabilir miyiz?
    Programsal veya donanımsal arızalar olursa garanti şartları nelerdir?
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Saydığınız avantajlara ek olarak şunu söyleyebilirim CepHukuk' u sadece 1 bilgisayarda değil, dilediğiniz bilgisayarda USB den takarak anında kullanabilirsiniz. Yani aynen bir "mouse" gibi düşünün. CepHukuk'u taktığınız bilgisayar kısa sürede CepHukuk cihazını tanır ve programı çalıştırır.

Bunun yararını daha net kavramanız için şöyle bir örnek vermek istiyorum. Diyelim ki programın yüklü olduğu bilgisayarınız virüs veya herhangi bir sebepten dolayı çöktü. CD ile yüklenen bir program kullanıyorsanız tekrar kullanabilmek için ya kendi bilgisayarınızı formatlayıp yeniden windows kurup onun üzerine, ya da başka bir bilgisayara tekrar kurulum yapmanız gerekir. Tabi başka bilgisayara kurulum yapacaksanız o bilgisayarın da size ait olması gerekecektir. Bu bilgisayar size ait değilse kurulum yapmak problem olacaktır. Size ait olduğu durumda dahi sizin her zaman kullandığınız bilgisayar değilse o da sıkıntı yaratır.

Böyle bir durumda CepHukuk'unuz varsa yapacağınız tek şey CepHukuk'u çöken bilgisayardan çıkarıp, tamir oluncaya kadar bulduğunuz herhangi başka bir bilgisayarda internete gereksinim duymaksızın kullanmak olacaktır. CepHukuk size bu durumda neredeyse sonsuz bir bağımsızlık sunar.

CepHukuk cihazı flash disk'ten farklı bir cihazdır ancak flash disk'in sağladığı hizmeti de size sunar. Dolayısıyla özel dosyalarınızı CepHukuk içinde saklamanız mümkündür. UYAP kapsamında flash disk içinde taşımanız gereken dilekçe dosya vs. gibi verilerinizi CepHukuk ile taşıyabilirsiniz. Hatta sadece bu amaçla çok yakında CepHukuk içinde bu amaca özel bir alan oluşturulacaktır. Yani CepHukuk’unuz varsa ayrıca flash disk taşımanıza gerek yoktur.

Programla ilgili problemlerde her zaman bizden ücretsiz destek alabilirsiniz. Programın arızalanması durumunda arıza ücretsiz olarak tarafımızdan giderilecektir. CepHukuk cihazının 2 yıl garantisi vardır. Garanti kapsamındaki arızalarda cihaz ücretsiz olarak yenilenir. Garanti süresi dolduktan sonra ya da garanti kapsamı dışında bir arıza olursa, program ücretsiz olarak temin edilirken sadece cihazın cüzi miktarda olan ücreti talep edilir.

Aslında cihazın arızalanması da kolay kolay söz konusu değil. Gövdesi dünyanın en sağlam malzemelerinden olan Titanyum’dan üretilmiştir ve üretici firma 900 kg kadar basınca dayanabildiğini beyan etmektedir.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Yanlış hatırlamıyorsam Hukuk Programları Ltd.Şti ve hukuk ve içtihat programları ile tanışmam 1993 yılında olmuştu. O sıralar disketten yükleme yapılıyordu, daha sonra CD ile yüklemeler yapılmaya başlanmıştı. O sıralar henüz 3-4 yıllık avukat olduğumdan içtihatları inceleye inceleye oldukça bilgilenmiştim. Bu açıdan dahi mesleki gelişimimde büyük faydası olan programa ve yapımcılarına teşekkür ediyorum.

Bugün için ise yeni edinmiş olduğum bu alet ile (evet alet diyorum ufacık bir flashdisk), 1993 yıllarında 1 saatte zahmetlerle yüklenen program heran cebimde şimdi. Laptop yerine cephukuk taşımaya başladım. Kullanımı da çok kolay olduğu gibi içerik yönünden de gayet tatminkar. İçtihatlara, mevzuata ulaşmam çok kolay oluyor, notlar alabiliyorum, örnekler çıkarabiliyorum. Ancak benim için en önemli unsur (eskiden tek tek içtihat okurken artık o kadar vaktim olmadığından) ARAMA özellikleri. Gerçekten çok kullanışlı bir arama motoru var. Özellikle içtihatlara ve ilgili mevzuata kolaylıkla ulaşabiliyorum. Tabi bunlara ek olarak internet sitesi üzerinden de aynı mevzuata ulaşabilmek mümkün. Haksız rekabet teşkil etmemesi için diğer programlar ile mukayese etmiyorum.

Fiyatı makul ancak, tüm hukuk programları için düşüncem şu; keşke daha ucuza alınabilseydi... Zira yukarıda anlattığım gibi mesleki ve bilgi gelişimi açısından çok faydalı olduğundan yeni avukatların da kolaylıkla edinebilmesi çok iyi olurdu.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fiyatı makul ancak, tüm hukuk programları için düşüncem şu; keşke daha ucuza alınabilseydi... Zira yukarıda anlattığım gibi mesleki ve bilgi gelişimi açısından çok faydalı olduğundan yeni avukatların da kolaylıkla edinebilmesi çok iyi olurdu.
    Sayın Av. Feyz Pazarbaşı,

Programlarımızın, kullanıcılarımızda sizde olduğu gibi olumlu intiba bırakması bize hem gurur hem de daha iyi hizmetler geliştirmemiz için enerji veriyor.

"Keşke dada ucuza alınabilseydi" dileğiniz aslında bu dönemde gerçekleşmiş durumda.

YILSONU KAMPANYASI nedeniyle şu anda CepHukuk ve HukukTurk.com çok uygun fiyat ve taksit imkanlarıyla hukukçulara sunuluyor. Ayrıca abonelik ve internet üyelikleri de 1 yıl yerine 2009 a kadar.

Ayrıntılı bilgi için doğrudan beni arayabilir ya da e-mail gönderebilirsiniz.

Mehmet Girgin
    Hukuk Programları Ltd.
    Satış ve Pazarlama Md.

0212 232 15 04
    mgirgin@hukukturk.com

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: